Skocz do zawartości

teczka 3d: jakubziom


jakubziom

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Hopkinsa rozpoznałem zanim zobaczyłem że to on... więc na plus. Choć troszkę ubyło mu lat na twoim portreciku.
Pani Green - no tu trochę się posypało ale oczy dość podobne. Wszystko od nosa  w dół mija się nieco z oryginałem.  Ale może jakiś MACHO 2D da ci jakiś sensowny feedback 🙂 

No ale to w sumie dla funu i bez spiny więc spoko 👍

Edytowane przez Mortom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko powiem że ze zdjęć to jednak nie to samo co na żywo. W pewnym momencie łatwo wpaść w myślenie jak kopiarka i staram się na tym łapać i do tego nie dopuszczać 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Postanowiłem też zmierzyć się z Hopkinsem:

jakubziompoprawki.thumb.jpg.4b5a1c939b942858af24c60b733a1725.jpg

IMO za mało blokujesz cienie. Wydaje mi się, że na moim bardziej widać, że to oczy Hopkinsa, chociaż namalowem je bez żadnego detalu. Z tego co wiem to mózg rozpoznaje twarze głównie po ogólnych plamach, dlatego jesteś w stanie rozpoznać twarz kogoś znajomego z bardzo dużej odległości.  

Porobiłbym takie klasyczne ćwiczenia portretowe, coś takiego:

8314766464b4080248e070b4ca96547f.jpg

Robisz komiksy, więc taki malarski rysunek, tzn. bardzo nastawiony na plamy, powinien Ci się przydać. 

Edit: Nie wspomniałem, że te studia portretów na dole to nie moje - to Felicia Forte, bardzo fajna malarka 🙂

Edytowane przez SebastianSz
Wzmianka o autorce
  • Like 3
  • Wow 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się ogólnie z Sebastianem, że w tych portretach za dużo krechy, a za mało plamy. Unikaj też takich grubych, ciemnych krech na krawędziach jak u Anthonego, bo wygląda to trochę jak komiksowy kontur. A w tym przypadku to powinno być szersze (jako terminator cienia) nawet z lekkim rozjaśnieniem przy krawędzi już.

Ale najważniejsze, że był fun przy rysowaniu!

Offtop: Sebastian zrobił zdjęcie ołówków i pustej kartki, pewnie jakimś ej ajem wygenerował rysunek Hopkinsa i myślał, że się nikt nie sczai 😛

  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, blood_brother said:

Ale najważniejsze, że był fun przy rysowaniu!

Czy rysowanie bez cierpienia to w ogóle jeszcze rysowanie? 😄

10 hours ago, blood_brother said:

Offtop: Sebastian zrobił zdjęcie ołówków i pustej kartki, pewnie jakimś ej ajem wygenerował rysunek Hopkinsa i myślał, że się nikt nie sczai 😛

Ech no, miałem się ujawnić dopiero Z͚̺ͬ̎͢A̻̲̜̤̼̙̥̭ͧͬ̃̀ ̖̭̫͆̕5͛̒͋ͮ͏̖̼ ̱̜̳̬̠͕͙͑ͧ͜Ḷ̡̺͙̥̏ͅĄ̦͚̂ͮT̖̰͔̱̒͝, ale trudno... Nie ma żadnego AI - to ja siedzę w kanciapie i wszystko maluję udając te generatory!

15 minutes ago, jakubziom said:

spróbowałem trochę bardziej skupić się na samej bryle

image.thumb.png.09dc2244108cb58babb2dee132b4a9c2.png

Wyglądają lepiej, szczególnie ten środkowy. Wrzuciłbyś refkowe zdjęcia? To spróbuję swoją wersję też machnać... znaczy wygeneruję e-jajem, ofc 😄

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Projekt grafiki do gry w kółko i krzyżyk, nad którą ostatnio pracuję, bo wciągnęło mnie programowanie. Mam już napisany kod pozwalający na wybór wielkości planszy (np 3x3, 5x5, 6x6) i rozgrywkę dla 2 graczy.

Chciałbym też napisać bota, ale i zaimplementowanie grafiki, i algorytmu minimax zajmie mi jeszcze pewnie sporo czasu. Programowaniem zajmuję się od niecałego miesiąca, więc jeszcze dużo nie wiem.

Użyję silnika Panda3d.

Tutaj po prostu screeny z marmoseta.

1.thumb.jpg.e971c2fec967b1ba8c7787ea0cfc2182.jpg

2.thumb.jpg.f437464454caf2144984083102f04c0e.jpg

3.thumb.jpg.e752a62b6a70f9ea2f14d8f6cf1378f5.jpg

4.thumb.jpg.2b14cb7ad712dd753153b25ae05ef8ae.jpg

Plik .py z gierką do uruchomienia w konsoli systemowej: https://drive.google.com/file/d/1GBt8f3x0NMILO7imeKT_mBTjKsGIkr_U/view?usp=sharing

 

 

 

Edytowane przez jakubziom
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dm__ zacząłem dowiadywać się jak używać klas, gierka work in progress wygląda tak:

przepisuję kod, żeby działało, na razie wykrywa zwycięstwo i wbija kółka i krzyżyki.

kod do uogólnienia jeszcze 🙂

image.thumb.png.e0cd15bb9e22bdd143f7bf21b9ab7a8d.png

  • Like 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w sumie czy to temat na max3d do końca, ale udało mi się zakończyć pewien etap pracy nad projektem tej gierki. 

- można klikać

- wykrywa remisy

- można wybierać plansze 3x3 i 4x4 (może później wprowadzę jeszcze 5x5)

- powraca do menu po skończonej rozgrywce

Następnym krokiem będzie wprowadzenie bota. Wtedy może ktoś by w to sobie pograł na telefonie/tablecie 🙂 Ale to już czysto programistyczny problem

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jakubziom napisał:

Nie wiem w sumie czy to temat na max3d do końca, ale udało mi się zakończyć pewien etap pracy nad projektem tej gierki. 

- można klikać

- wykrywa remisy

- można wybierać plansze 3x3 i 4x4 (może później wprowadzę jeszcze 5x5)

- powraca do menu po skończonej rozgrywce

Następnym krokiem będzie wprowadzenie bota. Wtedy może ktoś by w to sobie pograł na telefonie/tablecie 🙂 Ale to już czysto programistyczny problem

Totalnie temat na max3d. Nawet przecież go wrzuciłem do rekomendacji 🙂

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Piszę w Spyderze, teraz przeczytałem o Copilocie, może bym spróbował : )

Ogólnie z tą Pandą miałem mnóstwo nerwów na początku, ale też programuję od miesiąca dopiero.

Edytowane przez jakubziom
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończona rozgrywka, czyli random + minimax. Gra jest czasem bardzo prosta, ale czasami komputer blokuje gracza i remisuje bądź wygrywa. Następnym krokiem, nad którym myślę, jest zrobienie jakiejś tematycznej skórki (np. hackowanie komputera lub rozbrajanie bomby), tzn, żeby bardziej efektowną grafikę zrobić. Spróbuję też zrobić że gra się na czas 🙂

Na końcu chciałbym też żeby można było grać na telefonie bądź tablecie podobno jakiś support code się pisze, tyle na razie wiem 🙂

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dawno nic nie wrzucałem, a mam jeszcze 3 ilustracje zrobione dla brytyjskiego biura architektonicznego. Pracowałem tam 8 miesięcy i zrobiłem kilkadziesiąt, ale te mogę pokazać. 

W Wielkiej Brytanii takie pracki robi się do pokazania koncepcji i są częścią dokumentacji architektonicznej.

Technika - rysowanie na modelu ze sketchupu (boxach) + photoshop.

tumblr_p6o8dqiijv1x9kqplo1_1280.jpg

tumblr_p7t3cqavFZ1x9kqplo1_1280.jpg

tumblr_p7t3lj8Esz1x9kqplo1_1280.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie jestem przekonany. Wydaje mi się, że ten render sam zbyt mało dodaje tej pracy, a jednocześnie odbiera oryginalny, komiksowy styl. 

Określiłbym jaki efekt i nastrój chciałbys osiągnąć i wyjść dalej z takiego punktu. Skoro to Lilith, sukkub i takie klimaty to może poinspirować się czymś w stylu Saturno Butto? Saturno Buttò Artist | Buy Dark Works Of Art by Saturno Buttò (darkartmovement.com) Chodzi mi o ogólny nastrój.

Najpierw uprośćmy tło i zwiększmy kontrasty:

poprawkijakbubziom1.jpg.c48508b9d35b8e790f37a646959287eb.jpg

poprawkijakbubziom2.jpg.206ef03ddf36ab4199dec94ebc5243e1.jpg

poprawkijakbubziom3.jpg.2be6f849f6606023315dea4b54bd7644.jpg

Dodajmy bardziej dramatyczne cienie, pasujące do mrocznego klimatu:

poprawkijakbubziom4.jpg.a4f026b08a8a6c88a2b82a3e3dead43f.jpg

Dodajemy świecące oczy i możemy sobie dalej rzeźbić do woli.

poprawkijakbubziom5.jpg.96abb24e596bc7e0d4133ad1ef75233b.jpg

Gif:

poprawki-jakbubziom.gif.b1d9abb740c83cc378ae0db5adfa3e3f.gif

Oczywiście to tylko moja propozycja, ale zauważ o ile więcej charakteru ma postać w bardziej dramatycznym oświetleniu.

Można pójść w bardziej przyjemne klimaty, ale dalej to oświetlenie robi robotę:

poprawkijakbubziom6.jpg.7f17e2e49f3f5ad819e179dca6603cf0.jpg

Tak podsumowując - skupiłbym się na mocnej kompozycji w pierwszej kolejności,

poprawkijakbubziom7.jpg.2a042e076f126af567eb75c4349a7ef8.jpg

żeby był jakiś punkt skupienia i jakieś wyraźne kształty.

Potem pomyslałbym nad tym co praca ma przedstawiać i miała jakąś tematykę i myśl, że patrzysz i tam coś się dzieje.

  • Like 2
  • Wow 3
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam kilka nowych ilustracji do mojej książki, zrobiłem dzisiaj kilka ale niektóre muszę jeszcze poprawić. Zostało 9 jeszcze nie zrobionych.

pierwsze 3 uznaję za skończone:

5.thumb.jpg.a60fc0777699b6cd39966a25eb6d8cc2.jpg

 

7_2.thumb.jpg.2154a0d1b1f3ccbd553c8d2bb5fe025c.jpg

 

11.thumb.jpg.d11f3931d4d4c7ffe5466d23cdedc7f3.jpg

zbliżenie broni do podszlifowania jeszcze, bo stylistycznie mi nie pasuje do końca

13a.thumb.jpg.d91da8d9a76be8bf8863d65414d57bc6.jpg

dwie poniżej do doszlifowania:

14.thumb.jpg.e3bb71ed775cccab0b634fd1e2e9de89.jpg

15.thumb.jpg.1437606b66593ba73612bc5917f57ef2.jpg

ta mi się podoba:

KURT_s(2)-30.thumb.jpg.381fed049af3afa8fdb695afdb38624a.jpg

 

Edytowane przez jakubziom
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności