Jump to content

teczka 3d: jakubziom

Recommended Posts

Cześć, od czasu do czasu odświeżam texturki do swoich starszych modeli, pomyślałem, że może coś wrzucę 🙂

Najpierw fiacik

Pozdrawiam, Jakub

screenshot040.jpg

screenshot041.jpg

Edited by jakubziom
usuwanie spacji w poście
  • Like 7

Jeszcze wrzucę swoją próbę wyrzeźbienia Anthonego Hopkinsa 😄 mocno mi to po dupce dało xd, ale chyba nie jest aż tak zrąbane anatomicznie 😉 (Porwałem się na chyba najtrudniejszą rzecz)

jakub-ziomek-jakub-ziomek-screenshot023 (1).jpg

jakub-ziomek-jakub-ziomek-screenshot021 (2).jpg

jakub-ziomek-antony-gif.gif

• Like 2

Fajne modele, uzi takie proste ale czyste i nieprzesadzone ale Anthony to skok na głęboką wodę, jest podobieństwo to plus ale jeszcze dużo brakuje żeby było naprawdę dobrze, a przy podobiznach to od razu widać gdy coś nawet minimalnie nie gra 

Dzięki! Ja to rzeźbiłem jakiś rok temu i od tego czasu nie tknąłem już twarzy 😓 Na codzień robię enviro i zdecydowałem się iść w stronę dizajnowania jeśli chodzi o rozwój 😄 Za dużo frustracji z tymi likenessami, a i tak się skanuje najczęsciej buzie : (

Posted (edited)

Pomyślałem, że pokażę też kilka assetów, które zrobiłem do Last Oasis w mojej poprzedniej pracy. Miałem więc więcej czasu. Jedyny problem jaki zauważyłem przy pracy nad tą grą, to, że po pewnym czasie można było wszystko texturować z pamięci i wg jakiegoś schematu (większość obiektów była z drewna + trochę metalu, skóry czasami). Trochę ubolewam nad moim portfolio, gdyż większość to tego typu stuff. Ale koniec końców, teraz robię environmenty, propy i głowa puchnie bardzo często. Chciałem to mam :D. 

Wrzucam teraz te rzeczy na forum, bo pamiętam że ileś lat temu sam max3d przeglądałem i było to wtedy mocno inspirujące (a nawet nie potrafiłem zrobić wizki). Może komuś się spodoba, a nie ogląda artstation. 🙂

jakub-ziomek-screenshot010.jpg

jakub-ziomek-screenshot011.jpg

jakub-ziomek-screenshot034.jpg

jakub-ziomek-mediumarmor2-01.png

jakub-ziomek-screenshot018.jpg

Edited by jakubziom
  • Like 9

Dodaję mój drugi sculpt, tym razem refką była Cara Delevingne. Może jak skończy się projekt nad którym obecnie pracuję, to zrobię wolne na jakiś czas, żeby pocisnąć więcej w stronę postaci. Ale nie wiem jeszcze czy enviro mi się znudzi 🙂

jakub-ziomek-cara-updatexxxxxxxxxxxxx (1).jpg

jakub-ziomek-screenshot010xxxxxxxxxxxxxx.jpg

jakub-ziomek-cara-rot.gif

• Like 4

Posted (edited)

Chciałbym się też zapytać, czy ktoś z Was ma może doświadczenie, że przechodził z 2d na 3d jeśli chodzi o anatomię i zajęło to wtedy mniej czasu? Piszę dlatego, że ćwiczyłem akty 2d przez dłuższy czas - czy to rzeczywiście jest duży problem się przestawić, a może w pewnym momencie przesuwa się jakaś klepka w mózgu i już idzie jak po maśle? 🙂 Trochę taki żart ofc. ale może coś w tym jest?

c83468e738eac1aca4cef40e8a64eba0.jpg

ebf5d4868c08bb3802e462057cf4134e.jpg

2bbc973cbaa1128f6107c0e1f627bbbc.jpg

Edited by jakubziom
  • Like 1

Co znaczy "rzeczywiscie"? Nie ma jakiegos konsensusu jesli o to chodzi. Zeby dobrze rysowac musisz znac anatomie i zeby dobrze rzezbic musisz znac anatomie. Albo ja znasz albo nie. To czy to jest w 2D czy 3D to jeden kij. Jesli dobrze rysujesz to i tak myslisz w 3D. Mysle ze samo juz nastawienie klienta i to co lubi moze zawazyc. Znaczy jesli lubi 2D a na sile sie stara pracowac w 3D mimo ze mu to nie lezy to wtedy moze byc klopot.

Edited by Nezumi
  • Like 2

Chyba nie ma czegoś takiego jak przeskakująca klapka, jakiś moment po którym idzie jak po maśle. Ja to widzę jako ciągłe stopniowe rozwijanie wiedzy i umiejętności. Niezależnie od tego jaki poziom się osiągnęło, musi być trochę trudno jeżeli ma być mowa o jakimś rozwoju. Jeśli idzie jak po maśle to znaczy że jest zastój, albo nawet regres. Na pewno jest tak jak pisze Nezumi, wiedza anatomiczna nabyta przy rysowaniu i malarstwie jest wykorzystywana i bardzo pomaga przy rzeźbieniu i odwrotnie. 2D i 3D to w dużym stopniu pokrewne metody, mimo oczywistych różnic wymagają wielu tych samych umiejętności.

• Like 4

Tak, tak, rozumiem, że to nigdy nie jest że z pamięci się leci i wszystko jest dobrze 😄 Bardziej mnie interesowało, czy może ktoś miał takie doświadczenie, że robił tylko 2d, a potem wszedł w 3d i zrobił jakieś 2-3 pracki (character) na zadowalającym poziomie (mam na myśli hireable :D) i ile mniej więcej czasu na to potrzebował. Np. 3-4 miesiące full-time, czy to jest realny termin . Od strony technicznej to raczej ogarnięty 🤤 jestem, bo już trochę assetów poczyniłem 🙂 A wiadomo, że do każdego zadania trzeba podejść indywidualnie i myśleć all the time 🙂 

3 minuty temu, jakubziom napisał:

ardziej mnie interesowało, czy może ktoś miał takie doświadczenie, że robił tylko 2d, a potem wszedł w 3d i zrobił jakieś 2-3 pracki (character) na zadowalającym poziomie (mam na myśli hireable :D)

Widziałem wiele takich osób. Ich nauka w zasadzie polatała na ogarnięciu zbrusha i od pierwszej pracki widać było, że nie wzięli się z nikąd. To co się nauczysz  w 2d łatwo przerzucić na zbrusha bo to takie rysowanie też ale w 3d. Gorzej zrobić odwrotnie - z zb do 2d 😉 

Sam zobaczysz, tylko poznaj interface i funkcje. 

• Like 2

Posted (edited)

Dorzucam coś ciekawszego z environmentów - chatki dla małpek z Last Oasis. Tutaj zrobiłem materiał pozwalający na generowanie różnych wariacji trawy z patykami na ściany (w Substance Designerze). Był to ciekawy asset, bo dużo było kombinowania z shaderem, żeby w UE dobrze wyglądało, tak samo ten totem - większe patyki na geometrii, a mniejsze na plane 🙂 Plus tricki jak AO wypalone na vertex color, zmieszane z diffusem, żeby trochę uprzestrzennić i urozmaicić te ściany 🙂 Podziękowania dla technical artysty Andrzeja Zająca, że zwrócił uwagę, żeby to docisnąć do dobrego poziomu.

jakub-ziomek-highresscreenshot0007khk2.jpg

jakub-ziomek-highresscreenshot00073 (1).jpg

jakub-ziomek-highresscreenshot00074.jpg

jakub-ziomek-3x (1).jpg

jakub-ziomek-straw-sticks (1).jpg

straww.JPG

Edited by jakubziom
  • Like 9

Ajjj kozak.
Co się nagrałem w gierkę to moje, świetny koncept, szkoda, że jak zwykle chińskie zergi wszystko popsuły. Coś tam się dalej z nią dzieje? Czy już przy niej nie pracujesz?

• Haha 1

Posted (edited)
Cytat

Czy już przy niej nie pracujesz?

Nie, teraz robię coś zupełnie innego stylistycznie, ale będzie na wypasie : )) niestety nie mogę nic mówić na razie 😞

Cytat

dawaj tuta mordo 🙂 zajebiscie to wyglada

Zrobiłbym coś, ale nie mam tych materiałów na dysku, zostały mi screeny : /

Posiedziałem dzisiaj wieczorem, żeby nie myśleć o wojnie to zrobiłem prackę o wojnie (czyli jak recyklingować stare materiały).

pigeon22.jpg

gołąbek: https://dribbble.com/shots/13973125-bird-3

screenshot035.png

Captureaaaaa.JPG

Capturexxx.JPG

screenshot03zz5.png

Captureaaaaazz.JPG

ten materiał to wcześniejsze kafelki, ale może udało się z nich zrobić klocki 😅 jak nie widać za dużo szczegółów

Edited by jakubziom
  • Like 5

Posted (edited)

wizeczkę odkurzyłem, bo nieco brakuje mi w pracy, żeby podziałać w moodzie i oświetleniu 😉

vis4.thumb.jpg.1d8b6072f20876c9e525ac6d83c922e2.jpg

vis3.thumb.jpg.e7617604bcf73d753b332b7f170c05dc.jpg

jakub-ziomek-jakub-ziomek-wire2.jpg

jakub-ziomek-jakub-ziomek-wire1.jpg

siateczka

jakub-ziomek-test3.jpg

jakub-ziomek-test2.jpg

raw render, reszta photobash 🙂 renderowane w 3dsmax+vray, modelowane w Blenderku

Edited by jakubziom
  • Like 3

Posted (edited)

Na święta zrobiłem taki oto renderek. Postaram się dopracować płatki, kiedy znajdę trochę czasu (edit: zmienione na nowe)

screenshot007.thumb.png.14c11a8c96914792dc7100dcbde09f19.png

Capturexx.JPG

kwiatek zrobiony w designerze

poniżej geometria użyta na scenie, wszystko na height mapie. renderowane w Marmoset Toolbag

Capturezz.JPG

Edited by jakubziom
  • Like 7

Posted (edited)

Hej, może to nie jest 3d, jak nazwa teczki wskazuje, ale zrobiłem małego timelapsa w celu "rozwinięcia" kanału na youtube 🙂 pozdrawiam 🙂

refka: 

Screen-Shot-2022-03-04-at-17.29.08.png

Edited by jakubziom
  • Like 8