Skocz do zawartości

AI i technologie przyszłości


Destroyer

Rekomendowane odpowiedzi

OK, z serii moje przygody z technologia przyszlosci. Wygenerowalem pismo oficjalne. Szybko, dokladnie to co potrzebowalem. Super.

Wczoraj potrzebowalem formuly do excela ktora obliczalaby ile klient ma mi zaplacic, zebym otrzymal konkretna sume ale zeby klient pokryl 3.5% co karta kredytowa nalicza i dodatkowo 16% podatku od tych 3.5%. I spoko, chat wyplul formule z wlasciwa sobie pewnoscia. Tyle ze bledna... Po kilku probach wyplul taka ze zawierala w sobie ta wlasciwa czesc ale bez sensu miala dodane jeszcze rzeczy zmieniajace wynik. A to jest bardzo prosty przyklad ktory nawet taka matematyczna noga jak ja byla w stanie zweryfikowac. Gdyby to byla czesc wiekszej jakiejs calosci albo cos o wiekszym stopniu skomplikowania to sobie nie wyobrazam nawet jak taki chat ma sobie poradzic z tym. I najgorsze jest to ze on to wypluwa z absolutna pewnoscia i jeszcze tlumaczy w miare sensownie, opisowo, na pierwszy rzut oka dlaczego tak to zrobil. ALE jest to bledne. I nie mozesz temu zaufac. MUSISZ weryfikowac a do tego musisz miec umiejetnosci umozliwiajace ta weryfikacje a zatem napisanie tego. Takie nianczenie tego AI caly czas. A jak moje mikro malenkie rzeczy, prostackie wrecz wysypuja ten mega inteligentny chat to powiedzcie mi jakim cudem to ma robic skomplikowane rzeczy. Bo ja nie widze jak cos moze umiec biegac jak sobie slabiutko radzi z chodzeniem. I nie wymyslam tu z dupy przykladow wydumanych - staram sie sobie pomoc czasem uzywajac tego w zyciowych sytuacjach. Sprawdza sie na pisaniu oficjalnych dupereli. Ale jakies techniczne rzeczy jak to co opisalem - no przeciez banalnie proste a chat polegl. Ale nie wyglada na to bo jak ci podaje rozwiazanie to jest pewien niczym Hindus - "Yes boss!". Obojetnie czy umie cos zrobic czy nie...

Z tymi prezentacjami to tez bym uwazal. Myslenie zyczeniowe nie zastapi realiow. Kazdy cos prezentuje od lat i ZA KAZDYM RAZEM jest to ground breaking i game changing. Zawsze. Nie widze zadnego powodu dla ktorego tym razem mialoby byc inaczej. A powyzej podaje powod mojego sceptycznego podejscia. Na reklamach AI zastepuje programistow a w realiach nie radzi sobie z napisaniem prostej formulki do excela...

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei jestem bardzo zadowolony z czatu gpt- z racji tego, że nie umiem pythona, a mam różne potrzeby odnośnie addonów blenderowych (w sensie jest jakiś darmowy/wbudowany i brakuje mu pewnej funkcji, która jest dla mnie istotna). Jakiś czas temu "napisałem" addon od 0, dzisiaj przerobiłem wbudowany addon, Modifier tools, by była funkcja "apply visible modifiers", której mega potrzebowałem- działa idealnie, legancko jest, przyszłość jest teraz 🙂

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przyszlosc jest teraz i robi nam dzien. Jak sie uda. Jak nie - to nie.

Ten motyw mi przypomina stare czasy jak jeszcze probowalem pracy "z ludzmi" i mielismy w firmie admina. Jak cos nie dzialalo to ktos szedl do tej jego piwnicy i niemal zawsze slyszal w odpowiedzi na swoj problem "u mnie dziala". 😄

Mnie nie spotkalo w Meksyku nic zlego poki co. Ale nie nazwalbym go z tego powodu krajem bezpiecznym 😉

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, a raczej moje konto Pinterest padło ofiarą AI

 

Cytat

Co to oznacza Oznacza to, że element Pin nie jest dostępny nigdzie ani dla nikogo na Pintereście. Jak zidentyfikowano to naruszenie Wykryliśmy to naruszenie w ramach własnego dochodzenia. Podjęliśmy tę decyzję za pomocą metody hybrydowej. Człowiek stwierdził, że treść na Pintereście naruszała zasady, a automatyczne systemy pomogły rozszerzyć tę decyzję, aby zastosować ją względem zidentyfikowanych maszynowo treści (Piny) takich jak Twoje.

 

No i dupa. Wystarczy cycek i randomowa blokada. Co za paranoja. Trzeba by się odwoływać od wszystkiego, że to ma "artystyczną" wartość a nie żeby się wyżywać 😉 '

 

Np, drugi Pin - graniczona dystrybucja - bo widać nagie męskie plecy. Nosz kurwa

NMiżej zdjecie pleców też 18+

A niżej zablokowana kobieta co pokazuje mięśnie boczne no i widać jej cycek OMG

image.jpeg.03b1949afe2b1e20f5a4ffc0101e014e.jpeg

 

Za tu panna w rozkroku tylko 18+

image.jpeg.7a8e9f20193c7dbc28eef8098d923d8a.jpeg

 

A rzeźba z drewna (chyba Bruno Walpoth albo ktoś podobny), wcześniej zablokowana i przywrócona, oznaczona została jako 18+

image.jpeg.3fc404ba4db37ad29cf0dcd2c533c622.jpeg

 

No i to jest to genialne AI, nie mówiąc już o ludziach debilach. 

Oczywiście większość ocalała ale te blokowane lub ratingowane 18+ to totalny random. Mam sporo ocalałych zdjęć na koncie. Ale pewnie nie na długo. 

  • Sad 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kengi napisał:

Slayer kiedyś już napisał piosenkę, zaskakująco adekwatna, do całego tego AI jak dla mnie haha:

Dzięki za przypomnienie o tej płytce. Będzie słuchane dzisiaj!  Chyba moja ulubiona Slayera, bo najbardziej punkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu to covery punkowe głównie... dla mnie nr 1 od Slajerka to South of Heaven.

Co do pinteresta, to jakoś mnie ominął szał na niego, z resztą przestałem kolekcjonować inspiracje, po prostu szukam at hoc.

Edytowane przez kengi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Pinteresta już co prawda długo lat nie używałem ale przydaje się bo daje inne wyniki niż google. A jeszcze dawnej dodawałem coś do galerii. Parę lat temu częściej to robiłem, nawet specjalnie szukałem ciekawych zdjęć.

 

Co do slayerka. Takk, przypomniałem sobie, ze to covery w połowie płyty. Ale przesłuchałem też sporo innych utworków dzisiaj i dobrze było wrócić do tej muzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generator obrazów od Mety: https://imagine.meta.com/

Trenowany na zdjęciach z Instagrama i Facebooka: https://arstechnica.com/information-technology/2023/12/metas-new-ai-image-generator-was-trained-on-1-1-billion-instagram-and-facebook-photos/

Zdaje się tylko Amerykanie mogą używać na razie.

Edytowane przez Tvaroog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gettyimages słynne ze znaków wodnych na generowanych przez ai obrazkach samo z nvidiąpracuje nad swoim generaotrem. 

https://www.gettyimages.com/ai/generation/about

---

Video Startup Pika Labs Launches Version 1.0, Raises $55 Million in Funding. Jeszcze jedno kilka dni temu widziałem ale nie zapamiętałem nazwy, teraz to co chwila coś nowego wychodzi już nie sposób się w tym połapać 🙂 

---

Uber Eats ma zdjęcia dań wygenerowanych przez AI 🙂

Do tego coraz częstsze deepfake celebrytów i influencerów, zapewnień twórców AI że pomogą swoim klientów przy ewentualnej sprawie sądowej o naruszenie czyichś praw autorskich i kolejnych nowych generatorach od małych i największych. 

Rok minął od tego wybuchu ai i nadal widać wszyscy mocno to pompują, ciekawe co będzie za rok o tej porze. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minutes ago, Nezumi said:

Najbardziej mnie dziwi, ze ludzie tak sie tym zachwycaja, widzac jednoczesnie caly ten jarmark. "Teraz pani ze zdjecia zatanczy! Cuda, panie, cuda na patyku!".

Jarmark jarmarkiem ale jak widać ludzie już tego używają czy to w sklepach czy na konkursach fotograficznych czy plastycznych. Czołówka do serialu marvela była generowana ai, jakieś okładki do czasopism, assety do gier, duplikowane głosy do memowych filmików, filtry i deepfake na socilach, aplikacjach randkowych itd. Trochę już tego ludzie używają i to zwykli ludzie. To już nie jest jak jeszcze niedawno, że jakiś badacz coś wymyślił, pokazał na sigraphie rewolucję i tyle go widziano 🙂 A np w Brazyli chatGPT przygotował projekt ustawy 🙂 link

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyer Przygotowal czy przeredagowal? "Napisz mi ustawe taka zeby robila to i to" to tak srednio napisal... A "propozycje" wynikaja z kopiowania istniejacych rozwiazan a nie z przemyslenia tematu bo to to nie mysli.

ALE...

Uwazam ze swietnie sie to nadaje do pisania oficjalnych dupereli ktore wszystkie i tak sa takie same i tylko uciazliwe jest pisanie ich. Wszelkiego typu listy motywacyjne, polecajace czy inne tam oficjalne pierdoly - dziala na prawde znakomicie. Juz od razu wlaczam binga i mowie mu co ma napisac - zawsze mnie wpienialo pisanie oficjalnych tekstow.

Oczywiscie wczesniej mialem zatrudnionego skrybe ktory sie tym zajmowal a teraz wylalem na zbity pysk i AI go zastapilo jak nas wszystkich.

  • kekw 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Nezumi napisał(a):

Bo teraz to tak jak z tymi paniami w sklepie co pytaja sprzedawcy sera "a dobry ten serek jest?". 😄

Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać. Jestem właśnie świeżo po seansie Rezerwatu (2007), a tam była taka scena:

Facet wchodzi do sklepu mięsnego i prosi o kefir i dwa mielone. Sprzedawczyni go zgaduje, w międzyczasie wykładając z chłodziarki pakuje mu dwa devolaje.
- Ale ja mielone chciałem - prostestuje facet.
- Paanie, one tu już z tydzień leżą, a na noc wyłączane jest to to od prądu.
- A te devolaje to ile tu już leżą?
- Krócej.

Też mnie zawsze śmieszyło "pani, a to świeże jest?", ale wynika to z pewnych zaszłości małych sklepików osiedlowych gdzie sanepid nie zaglądał zbyt często 😛

A jeśli chodzi o ten film gemini, to fejkiem mi to pachniało od samego początku. AI jest pompowane, żeby nabrać ludzi, żeby w to inwestowali jak w NFT. Najlepiej się zarabia na tym czego ludzie do końca nie rozumieją, ale widzą w tym potencjał.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No całkiem nieźle to wygląda.

Na pocieszenie ai już jest tak zaawansowane, że zaczyna być leniwe jak człowiek

OpenAI Acknowledges GPT-4 Is Getting 'Lazy'

"Some users reported the chatbot doing a portion of the work requested and then suggesting the user finish it themselves."

Ai: Zrób se resztę bo mi się już nie chce 🙂 

https://www.pcmag.com/news/openai-acknowledges-gpt-4-is-getting-lazy

A do tego użytkowników traktuje jak mało rozgarnięte dzieci którym nie powinno się dawać za trudnych zadań 🙂 

6rKtllZ.jpg

Edytowane przez Destroyer
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, michalo said:

Jeżeli AI ma choć trochę I to powinno dawno znienawidzić naszą rasę. Zakładam po pierwszym public teście.

Pierwsze boty Ai już po pierwszym dniu były wyłączane bo stawały się "toksyczne i rasistowskie" 🙂 W nowych systemach pattern recognition jest odpowiednio przycięte i poprawność polityczna zwłaszcza w stosunku do pewnych grup jest na wyższym priorytecie 🙂 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworzenie trudniejszych zagadek byłoby pewnie zbyt niepoprawne polityczne względem mniej inteligentnych, a może AI działa już przyszłościowo i myśli od razu o potencjalnej sprzedaży. Wie, że np. na mniej ambitnych treściach lepiej się zarabia, bo trafi to do większej publiki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, ZiN said:

Tworzenie trudniejszych zagadek byłoby pewnie zbyt niepoprawne polityczne względem mniej inteligentnych, a może AI działa już przyszłościowo i myśli od razu o potencjalnej sprzedaży. Wie, że np. na mniej ambitnych treściach lepiej się zarabia, bo trafi to do większej publiki 😛

No dokładnie, tak jak progresywna szkoła w Oregonie zniosła rasistowskie wymagania żeby uczniowie wykazali się umiejętnościami czytania i pisania bo to by uderzało w mniejszości etniczne 🙂  What a time to be alive! 😄 

"Oregon high school graduates won't have to prove basic mastery of reading, writing and math"

https://www.oregonlive.com/education/2023/10/oregon-again-says-students-dont-need-to-prove-mastery-of-reading-writing-or-math-to-graduate-citing-harm-to-students-of-color.html

aż chce się powiedzieć 

zxE74Ag.jpg

Edytowane przez Destroyer
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Destroyer napisał(a):

To ciekawe zjawisko, że jak ludzie dostaną nową zabawkę to od razu próbują ją popsuć i robić to czego nie powinni lub nawet obchodzić blokady 🙂

I bardzo dobrze, to nasza jedyna broń w walce z systemem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/15/2023 at 4:39 AM, michalo said:

Kolejna maskara pola 2d. Generowanie i animowanie pixelartu z prostych szkiców.

Dokladnie w Aseprite teraz pracuje. Rewelka programik.

Smutne to wszystko...

I nie dlatego, ze "mi zabierze prace" Teraz akurat robie rozne sporty, gdzie ta sama postac ma pixelowa wersje realnie istniejacych strojow druzyn na ten rok i nastepny. I AI mi pomoze w tym... wcale.

Ale smutne to, ze tak wiele osob nie chce tworzyc. Nie chce czegos umiec samemu zrobic. Chce po prostu to MIEC. Widzialem komentarz pod jednym z filmikow do tego generatora, gdzie koles pisal "Wow, ale super! Uwielbiam rysowac i zaczynam sie uczyc animacji...". No to jak uwielbiasz rysowac - czemu chcesz... tego nie robic? Czemu cieszy cie, ze cos to zrobi za ciebie?

Pseudo AI jest sobie jakie jest. Moze pomoc czasem, czasem zastapic, czesto cos spier..lic. Ale to i tak nie ma znaczenia bo odbiorca jest juz tak niewymagajacy ze w wiekszosci nie zauwazy. Bla bla bla - wszystko juz zostalo powiedziane.
Ale ta dobrowolna, bezrefleksyjna, radosna wrecz rezygnacja z kazdej mozliwej aktywnosci czy to fizycznej czy teraz jeszcze intelektualnej jest przerazajaca. Po co cokolwiek wiedziec, umiec, robic? Nie trzeba! Mozna byc kompletnym baranem ktorego istnienie nie tylko nie ma sensu dla swiata ale tez dla niego samego.

Co do nowego, wspanialego swiata z AI generujacym wszystko - dzisiejszy wpis na FB jednej z najwiekszych gazet w Meksyku przypomina:
Screenshot2023-12-16074842.jpg.8a374a75cc3948dfc3348aa1e6e5dfa5.jpg

"Pamietaj, ze nastepny poniedzialek 18 do 29 grudnia tego roku, podobnie jak 1 stycznia 2024"

No, to mamy, ku..wa, przyszlosc.

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2023 o 14:52, Nezumi napisał(a):

 

I nie dlatego, ze "mi zabierze prace" Teraz akurat robie rozne sporty, gdzie ta sama postac ma pixelowa wersje realnie istniejacych strojow druzyn na ten rok i nastepny. I AI mi pomoze w tym... wcale.

 

a dlaczego miałaby ci nie pomóc? pytam o kontekst wypowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, OldMan said:

a dlaczego miałaby ci nie pomóc? pytam o kontekst wypowiedzi

bo to sa konkretne stroje z tego roku. Z sezonow 23/24. AI nie ma pojecia jak takie stroje wygladaja bo i skad. Czy TEORETYCZNIE moznaby cos tam trenowac pod to? Moze i tak. Tylko zanim ogarniesz trenowanie, poprawianie, spasowywanie do istniejacej postaci to juz skoncze to co mialem zrobic.

Z ciekawosci sprobowalem bingowego AI na jednym konkretnym przykladzie i nawet kolory w miare cos tam kojarzy. Ale wlasnie mniej wiecej, 4 rozne wersje, zadna dokladnie taka jak ma byc. Pozostaje AI tym samym generatorem co to im bardziej specyficzna rzecz potrzebujesz tym mniejsza szansa ze AI ci ja zrobi.

Edytowane przez Nezumi
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ai bazuje materiałach do których nie mają prawa? Nie, to być nie może 😄

Jeśli dobrze pamiętam to niedawno była informacja, że LLM od meta uczyło się na książkach i artykułach do których nie mieli żadnego prawa i było na po pozwolenie bo kto to sprawdzi, tak jakby pozostałe modele robiły cokolwiek inaczej. Sprawdza się klasyczna technika niezmienna od wieków, jak nie nakradniesz to się nie nachapiesz 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to kopiuje... przeciez AI "pozwoli na wieksza kreatywnosc", nie?.. Byc to nie moze ze po prostu kopiuje co juz ma w bazie!
"To wcale nie tak bo po pikselu generuje! Poza tym ludzie tez kopiuja! Nie znacie sie! Boicie sie! Zobaczycie za piec lat!"

Tak samo jak nie rozumiem ludzi ogladajacych wciaz filmy z superhirouz tak nie rozumiem fanow generowania kwadrylionow szitu i chwalenia sie tym... Z dzisiaj wlasnie ktos generowal okladki do starych gier i zasmiecal tym Amigowa grupe na FB. Oto jedna z najfajniejszych - swietnie pokazuje ze teraz AI juz zajebiscie radzi sobie z rekami. I klawiaturami - doskonale rozpoznala Amige! Technologia przyszlosci uderza raz jeszcze! In your face, AI haters!
technologia_Przyszlosci.thumb.jpg.ff61438788cfa183006e5c135fe64892.jpg

Edytowane przez Nezumi
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2023 o 22:21, Nezumi napisał(a):

Ale jak to kopiuje... przeciez AI "pozwoli na wieksza kreatywnosc", nie?.. Byc to nie moze ze po prostu kopiuje co juz ma w bazie!
"To wcale nie tak bo po pikselu generuje! Poza tym ludzie tez kopiuja! Nie znacie sie! Boicie sie! Zobaczycie za piec lat!"

czy graficy tego chcą czy nie ai jest w stanie generować obrazy szybko i bardzo realistycznie, a tego chce rynek , oczywiscie w dalszym ciągu jest cała masa ograniczeń ale juz teraz wiele osób ktore musialyby skorzystac kiedys z ludzkiego grafika dzisiaj nie muszą bo wiele prostych i srednio złozonych ilustracji lub ogólnych zdjęć są w stanie wygenerować na dalle3 lub midjourney (oczywiscie mówie tutaj o prostych zadaniach a nie złozonych kompozycjach czy zleceniach dla np designerów czy concept artystów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2023 o 22:21, Nezumi napisał(a):

Oto jedna z najfajniejszych - swietnie pokazuje ze teraz AI juz zajebiscie radzi sobie z rekami. I klawiaturami - doskonale rozpoznala Amige! Technologia przyszlosci uderza raz jeszcze! In your face, AI haters!
 

to nie do konca jest wina AI tylko tego ze uzyte modele  nie były szkolone w Amigach, lub mówiąc bardziej dokładnie ilosc zdjęć z Amigą była bardzo mała w puli zdjęć jakie brały udział w szkoleniu modelu. To jeden z powodów dla których np ludzkie postacie , twarze itp wychodzą lepiej bo są na wiekszosci zdjęć szkoleniowych a rzeczy techniczne wychodzą gorzej . Drugi powód jest taki ze generalnie rzeczy organiczne (np twarz, kwiat, itp) wychodzi lepiej w tej technologii a rzeczy ktore są techniczne, dokładne geometrycznie, mające techniczne detale ...z tym ai sobie nie radzi ale mówiąc bardziej dosadnie (nie radzi sobie po trochu wszędzie ale w przypadku organicznych rzeczy nie rzuca się to tak w oczy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doswiadczenie z AI w pigulce.

(edit)

Jak to, nie relacjonujecie wszystkich AI brejktru z CES? Ej Aj wszystkie zawody zabiera . traktorzysci traca prace! 😞

 

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności