Skocz do zawartości

Ocena portfolio oraz możliwość pracy( Dla wszystkich)


Akierek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

nie wiem czy taki temat już był ale sporo sie zastanawiałem nad całą grafiką 3D i specjalizacjami, które wybieramy.Ogólnie mam do Was próśbę o ocenę mojego portfolio a zarazem CV, gdyż obecnie szukam pracy w kierunku automotive, mozliwe ze przy gamedevie ale w kierunku samochodów. Największy moj problem polega na tym, ze nie posiadam zadnego doswiadczenia jako modelarz, tworzę głównie hobbystycznie od 8 lat, jakos tak nie bylo szczęscia w znalezeniu tej upragnionej pracy jako grafik 3d.Początki były koszmarne, ale teraz czuję , że skill wzrósł i warto zastanowic sie nad poszukaniem pracy w tym kierunku. Mam wyksztalcenie średnie choć jak sie domyślam w grafice komputerowej liczy sie bardziej skill i doswiadczenie. Kiedyś mocno chorowałem na depresje i stany psychotyczne, obecnie utrzymuje sie remisja i to tez przez to mocno ucierpialo moje zdrowie oraz mozliwosc podjecia pracy. Ale to tak swoja droga oczywiscie. To jest temat taki jakby zbiorczy dla wszystkich, kto bedzie chcial może podpiąć sie swoim portfolio i mozliwoscia oceny i wskazaniu specjalizacji lub kierunku w ktorym powinnismy podążac.

 

https://drive.google.com/file/d/1eDJY09Sw29WBnI4vIzjUMPBW8UkRmpgd/view?usp=share_link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, do gamedevu to może być jeszcze za mało, warto abyś zrobił jeszcze UV i tekstury do tych modeli

Render z Trabantem ma duży potencjał, jakby go oteksturować fajnie

Nie wiem czy dobrym pomysłem jest też pokazywanie aż tylu renderów jednego modelu.

Z tego co widziałem jeden albo dwa dokończone poprawnie modele mogą wystarczyć do znalezienia takiej pracy na stanowisku junior 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, popraw angielski na swoim CV, pare bledow tam jest. zdecydowanie zmniejsc ilosc renderow merca- pokaz tylko kilka ujec renderu plus siatka i clay. te paski ze skillem to mozesz sobie wiesz gdzie wlozyc. ani tam nie ma zadnej skali i odniesienia ani nawet jakby bylo to zadne slupki i cyferki nie powiedza co umiesz. lepiej jak napiszesz co umiesz robic w danym programie. a potwierdzeniem  Twoich umiejetnosci jest portfolio  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to wywaliłbym ten render z samochodem i chałupką w tle bo obniża poziom. 

Za dużo tego samego, daj dwa rendery, dwa claye i siatki i będzie.

Tak jak pisze @drakul bez sensu te słupeczki i pierdóleczki, to robią głownie dziewczynki które za bardzo się wkręciły w scrap booking i przenoszą to na resztę dziedzin życia a ma to zerowe znaczenie, ba nawet działa na minus bo pokazuje, że masz za dużo czasu na zajmowanie się bezwartościowymi pierdołami zamiast pokazać co umiesz 🙂 Zacznij od najlepszego obrazka żeby zrobić dobre wrażenie, a siatki i calye daj no końcu. 

Opis życia i kariery ma też tylko sens jeśli jest tam co dobrego do wpisania bo tak to jest tak generycznie jak co druga firma która "wychodzi naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów" 🙂 nic to nie mówi a zabiera tylko czas żeby sobie popierdzieć i lać wodę. Zresztą kiedyś też w cv wpisywałem że ukończyłem kurs ratownika medycznego czy mam uprawnienia na wózki widłowe i prawo jazdy kat B i na motór 🙂 Jeżeli w firmie nie ma działy HR, psychologów i innych darmozjadów to nikt nie będzie się nad tym bardziej pochylał tylko zobaczy folio i albo idziesz dalej albo nie. Jak jest dobre to rzucą okiem czy jest tam coś co podnosi wartość a jak nie ma to nie ma co nawet tam wpisywać. 

Ja bym to ograniczył do absolutnego minimum tj blender, substance, modelowanie, samochody, render - robisz pałę czy nie bo długo tak stał nie będę 🙂 

Jak się prace spodobają to żadne listy motywacyjne i pitolenie wiele nie zmienią. Sam zresztą widziałem sporo odpowiedzi na ogłoszenia o pracę czy nawet wysyłanych bez ogłoszeń które składały się z 1 zdania i link do folio, demo, jak jest dobre to ktoś dopyta coś dodatkowo, jak nie to ile byś się nie naprodukował to nic to nie zmieni. 

O i jeszcze jedno, jak jesteś atrakcyjny ale tak realnie w top 10 maks 15% chłopów to pierdolnij zdjęcie do cv na początku bo to też pomoże, jak nie to tylko gdy ktoś poprosi 🙂 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie !

No właśnie nie wiem czy gamedev byłby dla mnie gdyż bardziej kręci mnie cos na stanowisku Digital modeler automotive. Wiecie takie modelowanie aut i części samochodoowych dla jakis firm typu : Volvo czy w przyszłości BMW nawet 😄 . Chciałbym pójść w kierunku właśnie automotive, choć nie wiem czy w naszym kochanym kraju da sie ogarnąć taką pracę dla osób bez doświadczenia , no chyba ze tak jak piszecie jako junior. Tylko ze w Polsce chyba nie ma takich ofert, bardziej za granicą, typu Szwecja czy też Wielka Brytania.Pewnie są też firmy które zajmują się pośrednictwem pomiedzy tymi wiekszymi firmami motoryzacyjnymi a pracownikami

Miałem juz sporo wysłanych CV i portfolio ale konczylo sie pare razy na rozmowie rekrutacyjnej, a czesto na zadaniu testowym, które moim zdaniem za darmo nawet nie ma co robic, bo tylko takie mam zdanie wyzyskują ludzi niektore firmy. Rozumiem ze za oplatą, bo to tez jakby nie patrząc czas i praca jest wykonywana/

Najważniejsza kwestia czy dałbym radę mimo problemów ze zdrowiem, mimo żę teraz czuje sie dobrze to nie wiem co bedzie dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezelio moge cos powiedziec z doswiadczenia kogos kto szuka od czasu ludzi 🙂 ta czesc mnie w czyims portfolio mne nie interesuje: 

image.png.658b7076c29c14857bc6c93b022311b7.png

powiem Ci wiecej jezeli bedziesz ukal pracy, zaloz sobie artstation zloz tam folio i wyslaj ludziom link do niego. Latwiej bezpieczniej 🙂 ludzie z firemek nie boja sie klikac w linki ktore maja "artstacjon" w nazwie. Ja bym twoje zgloszenie skakowal jakbym tylko zobaczyl link do google  driva (na wszelki wypadek, bo cholera wie czy wirus czy cos)🙂 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Akierek said:

ktos mnie kiedys namowil zebym robil portfolio w pdfie bardziej profesjonalnie. 

"Kiedyś" to chyba słowo klucz 🙂 

Za dużo i za bardzo różna jakość, wywal to co najsłabsze bo najsłabsza praca zaniża ocenę całości, wywal 10 pozycji. Zdjęcie w avatarze - albo zrób profesjonalne z fajnym światłem albo zmień na jakiś randowmowy avatar

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracam do tematu. Zrobilem nowe portfolio, wraz z CV. Zrezygnowalem z tych paskow, dodalem zdjecie, aczkolwiek co do niego nie jestem przekonany, bo raz ze jest na tle jakis drzew a dwa ze są okulary przeciwsloneczne na mojej facjacie. Co wiecej, wrzucilem doswiadczenie, bo pracowalem w tym roku jako pracownik poligrafii( myslicie ze to ma sens, skoro staram sie o prace w grafice 3D, najlepiej z naciskiem na samochody?)co do portfolio dodalem troche ujec, zwlascza ten render na szosie co sie dobrze przyjal w swiecie internetowym + pare clayow , siatek i progress z audi a5. Dodatkowo starsze prace ktore trzymaja jeszcze jako tako poziom, np. Bentley 1928 3d lub trabant, albo e30. I jeszcze jest easter egg zwiazku z naszym kochanym forum 😄 . Rozsylam Cv i portfolio po roznych firmach, i nie wrzucam na dysk google, tylko bezposrednio jako zalacznik. Co myslicie?

 

https://drive.google.com/file/d/18QdOF_ND9ZrFpNlXxN6Si5TwrxjZDo67/view?usp=drive_link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Literówki i błędy językowe nie powinny mieć miejsca. Zwłaszcza w czasach chatgpt.

Jeżeli już ciśniesz się na "design" CV, to błędy składu, niedopieszczony układ nie powinny mieć miejsca. "To be continued..." - niepotrzebne. Lepiej zrób w układzie graficznym z gotowca jakiegoś w tabelce, czarno na białym. Bez udziwnień i błędów jak do księgowości. To serio nic nie zmienia, a strzelasz sobie w stopę jeżeli nie jest tip top, a nie jest i dłuugo nie będzie z tego co widzę.

Fotografii w CV nigdy nie rozumiałem... mają oceniać twoje kompetencje a nie wygląd, ja bym w ogóle wywalił. Chociaż podobno ludzie lubią wiedzieć z kim mają do czynienia, tyle tylko, że fotka niewiele przekazuje i może niepotrzebnie ci uwalić kontakt, bo coś się w niej rekruterowi nie spodoba.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też jest zdecydowanie za długie i do końca nie wiadomo co chcesz pokazać. Są rendery, siatki hp, siatki lp, wipy, skończone. Jest tego imo za dużo i są losowo ułożone. Najlepszym tego przykładem jest chyba fotel i kierownica. Gdzieś na początku masz render hp, potem kilka rzeczy zupełnie z nimi nie związanych i nagle siatka lp. Ja bym to zdecydowanie zmniejszył, wybrał 2-3 tematy, które są dociągnięte i umieścił je na góra 4 stronach razem z CV. To ma być Twoja reklamówka, a nie jakiś firmowy katalog. No i do tego, tak jak kengi wspomniał, to pierwsza strona ma sporo błedów, jest niechlujnie złożona, zwłaszcza jeśli to ma być "design".

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem, że zdjęcie jest potrzebne tylko na takie stanowiska, gdzie wygląd faktycznie jest ważny, czyli gdzieś na froncie do bezpośredniego kontaktu z klientami. Jak ktoś siedzi na zapleczu, np. jak ja, to mogę mieć brodę do pasa i nikogo to nie boli, bo nie sprzedaję usług twarzą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, ZiN napisał(a):

Ja myślałem, że zdjęcie jest potrzebne tylko na takie stanowiska, gdzie wygląd faktycznie jest ważny, czyli gdzieś na froncie do bezpośredniego kontaktu z klientami. Jak ktoś siedzi na zapleczu, np. jak ja, to mogę mieć brodę do pasa i nikogo to nie boli, bo nie sprzedaję usług twarzą 😛

No bo tak jest. Ale ja wrzucam zdjecie, zeby ewentualny przyszly pracodawca, nie wystraszyl sie mojego bębna, jak juz by doszlo do rozmowy czy podjecia pracy xD

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to myślę, że jak już dawać zdjęcie to zrobić jakieś z polotem i charakterem, pokazując siebie w najlepszych świetle i wyróżniając się z tłumu.

Kilka inspiracji możliwych kierunków 🙂 

7616704680_d2391f011d_b.jpg

afCnKxA.jpg

FQDhgMg.jpg

S9PbiWs.png

 

Wspólnymi siłami sprawimy, że i w Polsce będą wyraźnie zastrzegali, że nie chcą zdjęć 😛 

 

 

Edytowane przez Destroyer
  • kekw 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo rozwodzenia się nad mało istotnymi tematami, a za mało konkretów. W skrócie - jak chcesz pracę polegającą na modelowaniu aut to zrób chociaż jeden porządny model auta od a do z, ze zwróceniem uwagi na detale (o czym pisałem na priv) nie trzeba nawet renderować - dobre claye ogółu i detali + siatka wystarczą. Na razie jakiś potencjał jest jedynie w tym Audi, bo reszte to trzeba schować do szuflady - lepszy jeden bardzo dobry model w portfolio niż kilkanaście słabych, a nawet lepiej jak zostanie jeden bardzo dobry model niż ten sam bardzo dobry w otoczeniu dziesięciu słabych. Jak chcesz prace przy robieniu renderów z autami - zrób kilka super renderów (ale użyj do tego porządnych modeli - można znaleźć takie nawet za darmo w sieci). Jak to będę prace odpowiedniej jakości to wysłanie kilku obrazków wystarczy (o ile oczywiście dany pracodawca szuka kogoś o takim profilu). Na resztę raczej się nie patrzy - no, może warto wspomnieć, że zna się jakieś dodatkowe programy. No i jeszcze jedna sprawa - bo widzę że często o tym wspominasz, może to i brutalne ale prawdziwe - jeżeli chodzi o chorobę to "mądrzejsze o tym nie wspominać" - zwłaszcza o takiej która może realnie wpływać na jakość pracy. to może zasiać wątpliwość czy ten aby na pewno 'dowieziesz efekt'. Pracodawca szuka kogoś, dzięki komu może dać zadanie i nie martwić się o jakość czy dotrzymanie terminu. Nie szuka kogoś, kto może sprawiać dodatkowe problemy.

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pecet napisał(a):

Za dużo rozwodzenia się nad mało istotnymi tematami, a za mało konkretów. W skrócie - jak chcesz pracę polegającą na modelowaniu aut to zrób chociaż jeden porządny model auta od a do z, ze zwróceniem uwagi na detale (o czym pisałem na priv) nie trzeba nawet renderować - dobre claye ogółu i detali + siatka wystarczą. Na razie jakiś potencjał jest jedynie w tym Audi, bo reszte to trzeba schować do szuflady - lepszy jeden bardzo dobry model w portfolio niż kilkanaście słabych, a nawet lepiej jak zostanie jeden bardzo dobry model niż ten sam bardzo dobry w otoczeniu dziesięciu słabych. Jak chcesz prace przy robieniu renderów z autami - zrób kilka super renderów (ale użyj do tego porządnych modeli - można znaleźć takie nawet za darmo w sieci). Jak to będę prace odpowiedniej jakości to wysłanie kilku obrazków wystarczy (o ile oczywiście dany pracodawca szuka kogoś o takim profilu). Na resztę raczej się nie patrzy - no, może warto wspomnieć, że zna się jakieś dodatkowe programy. No i jeszcze jedna sprawa - bo widzę że często o tym wspominasz, może to i brutalne ale prawdziwe - jeżeli chodzi o chorobę to "mądrzejsze o tym nie wspominać" - zwłaszcza o takiej która może realnie wpływać na jakość pracy. to może zasiać wątpliwość czy ten aby na pewno 'dowieziesz efekt'. Pracodawca szuka kogoś, dzięki komu może dać zadanie i nie martwić się o jakość czy dotrzymanie terminu. Nie szuka kogoś, kto może sprawiać dodatkowe problemy.

Dzięki za opinie. Ogólnie chciałbym pracę w jakiejs firmie od modelowania lub dizajnu aut, mam na myśli Geely np. Wiem że to jeszcze chyba nie ten poziom ale jak skończę audi i zrobię cały model w szczegółach to będzie łatwiej, na pewno się przyloze do tego.Jesli chodzi o rendery to wolałbym swój autorski model wyrenderowac,niżeli pobierać darmowe z sieci , bo tak zawsze lepiej wygląda. Moja choroba to kwestia właśnie braku pewności siebie. Tylko co napisać lub powiedzieć w rozmowie o pracę jeśli zapytają co pan robił przez ostatnie kilka lat? W sumie można powiedzieć że przez ten czas skupiałem się przede wszystkim na doskonaleniu swojeich umiejętności w modelowaniu aut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobra odpowiedź będzie. Nie musisz wspominać wszystkiego co robiłeś, ani się tłumaczyć że były okresy że nie robiłeś. To jest po prostu praca, masz się pokazać z najlepszej strony. Każdy ma jakąś, i swoje życie poza nią, a tam różnie. Ważne jeśli pracowałeś nad tym co z pracą związane, i jak to jest prawda to możesz to śmiało w twarz mówić 🙂 nie mam za dużo doświadczenia, ale wydaje mi się, że też takie rozmowy to nie przesłuchanie, prawdopodobnie czekają na odpowiedź "cokolwiek z 3D" żeby pociągnąć dalej rozmowę. Chyba że tak nie jest to mnie proszę z błędu wyprowadzić poczytam nomenklaturę popularną przed następną rozmową 😛

Też co do tego gdzie chcesz konkretnie pracować - z jednej strony dobra kmina, żeby w ogóle pomyśleć pod co wycyzylować to portfolio (ja dłuuugo o tym nie myślałem i jest składanką wszystkiego :P), ale też niech cie to nie zatrzymuje. Że nie wiesz gdzie dokładnie, to nie wiem co robić, to nic nie robie. Podstaw nigdy za mało do wymasterowania.

Z 3D ci powiedzieli już mądre rzeczy, ale tak się zastanawiam. Ja po archi jestem, tam dużo w modelingu ceniono pokazywania że model można na części rozbić. Do prezentacji, ale też żeby pokazać że wiesz z czego to jest zbudowane. Że coś jest w środku. Ale to mogę pieprzyć od rzecz, może liczy się skóra i zewnętrze. Pewnie zależy czy modeling do rzeczywistej budowy maszyn gdzie masz bebechy, czy jakieś viski czy concepty
Pozdro!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności