Skocz do zawartości

Pojazd 3D: konkurs Komputer Świat Ekspert


bartq

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Heh LordSith chyba nie wie co mówi :].. ak dla mnie sam model (chyba) jest bez zarzutu, jednak jeśli chodzi o tekstury i oświetlenie to po prostu padasz :/. To tyle ode mnie. Jedyne co mi się podoba (tak naprawdę) to koła :)

 

 

PS: Jak dla mnie jest to doskonały przykład, jak dobry model można zmarnować teksturowaniem i oświetleniem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja! A chciałem wziąść w tym udział... :( Naprawde bosko!

Max_1989 naprawde nie wiem o co Ci chodzi. Twoja wypowiedź (nie wiem dla czego :>) kojarzy mi się z opiniami cFaniaków (siedzących w maxie lub innych programach od miesiąca) którzy jadą ostro po takich prackach jak np. "Katedra" Bagginsa. Tekstury na moje oko są wporządku, jedynie może tu i ówdzie karbon trochę się "krzaczy", ale to już mało istotne.

Jak dla mnie pracka rządzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje sie pod Loozackiem i Marcinem '...Bylo nas trzech...' hehe ;)

 

Wracajac do modelu - nawet nawet, ale nie podobaja mi sie opony. Dales na nie ms, bo w tylnej widac zaokraglone elementy bierznika :P. Imo powinienes wygrac ten konkurs, chociaz moze byc ciekawie, jak sie zglosza jeszcze inni dobzi graficy :). Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Raffaello

w tej sytuacji nie wysyłam swojej pracki bo szkoda żebyś przegrał ;)))

podpisuję się pod trzema ostatnimi postami

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki za opinie. Oto i siatka

 

 

s1.jpg

 

s2.jpg

 

s3.jpg

 

s4.jpg

 

Max_1989 - czekam na konstruktywną krytykę, choć jeśli zwróciłeś uwagę tylko na felgi "odbajerowane" photoshopowymi filtrami to raczej na nią nie liczę (no offence).

 

Raffaello - próbuj próbuj, nie ma to jak konkurencja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w miare fajnie wyszło, rzeczywiście coś nie tak z materiałami ale ogólnie "full wypas". hmmm etyka mi podpowiadała, że ten konkurs jest dla osób, które z trudem przerobiły tutoriala z tej gazetki... znowu byłem naiwny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx thx thx :)

Prace nad nim zacząłem gdzieś na początku października ale robiłem głównie w weekendy bo jednocześnie przygotowuje się do matury... W sumie to miał być cukierkowaty i rzucający się w oczy, ale starałem się nie robić wiejskiego tuningu ;).

 

mote - masz rację :D

 

Acha - jedna scenka renderowała się około 1,5h (mental ray) - głównie przez to odbicie w podłożu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi sie podoba. wprawdzie nie gustuję w nowoczesnych stylizacjach nowoczesnych wozów, ale ta mi sie podoba. Rozdmuchanie boków naprawdę bardzo dyskretne. Może miejscami stylizacja troszkę przekrzyczana, ale ogólne wrażenie na duży +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sikham - ja wyszedłem z założenia że samochód z KŚ wogóle nie przypomina eclipse a ponieważ na forum możemy przeczytać "To nie jest konkurs na przygotowanie najładniejszego samochodu, tylko najfajniejsze stuningowanie już istniejącego. Jeżeli ktoś tego nie zrozumiał to nie nasza wina." więc przerabiałem to co dali a nie robiłem z tego innego wozu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje autka, jest naprawde super! Widac ogrom pracy wlozony w ta robote.. Ja niestety nie mialem duzo czasu, a poza tym moje umiejetnosci sa daleko z Toba. Jednak odwaze sie przedstawic wynik mojej pracy =) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulki: chyba nie będę renderował wnętrza bo robiłem je tak żeby wyglądało "ok" widziane przez szyby, tak to bym musiał nad nim jeszcze sporo popracować żeby było na poziomie zewnętrza ;)

 

DRuMah: fajny wozik, widzę że też zostawiłeś "seryjny" kształt świateł :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkoncu mial byc tuning, nie? ;D z karoseria nic nie robilem od nowa, czysty box modeling ;P Ale czy fajny? Tez tak myslalem, dopoki nie zobaczylem Twojego, ehh ;P BTW bartq- widziales gdzies moze inne prace konkurencji? Bo jak narazie to tylko te dwa nasze i jeszcze jedno gdzies na forum takie czarno-iale, i to by bylo na tyle.. A na bank jest cos jeszcze :P Pozdro!

PS.

Patrzac na Twoje autko- to sie nazywa pasja ;P Ja bym cos takiego robil ze 3 miesiace po 12 h/dobe ;P A co do designu- sam projektowales czesci, czy modelowales gotowe komponenty roznych firm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj na forum jest jeszcze praca Mastera Kiełbastera http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=11420

i [HF]'a: http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=11414 .

Design: starałem się wymyślać wszystko samemu ale np. tylny spoiler - nie wiem jakiej to firmy ale widziałem taki w Nissanie S15 teamu Rotora i mi się spodobał :). Progi - początkowo były zupełnie inne, potem zrobiłem takie jak ma Pagani Zonda ale potem je jeszcze przerobiłem. Przednie światła - ktoś może powiedzieć że Impreza Wrc miała podobne ;).

Co do mojej nauki modelowania to było to zrobienie forda focusa spline'ami według tego tutoriala: http://www.max3d.pl/tutoriale/kurs110/tutorial.htm . Jednocześnie czytałem forum i w końcu przerzuciłem się na polymodeling. Z tutoriali polecam te (choć żadnego z nich nie przerabiałem, to co umiem opiera się w na tym co przeczytałem tu na forum lub sam odkryłem ;) ):

http://www.evermotion.org/car/CAR.htm

http://www.3dluvr.com/grid/tut3D/tut3d.htm

http://www.munkmotion.com/tutorials/nsx/1a.htm

http://www.wide3d.no/tutorials/Car_nurms_01.htm

http://www.lwg3d.com/forums/showthread.php?t=14554

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max 1989 czy tam 1898 to jest konkurs na model ztuninowanego samochodu anie konkurs na oswietlenie pozatym w konkursie jest wyraznie powiedziane ze nie wolno uzywac płatnych pluginów a oswietlenie w scanlinie jest do d... wiec co z tego wynika! nie doczytałes i głópoty piszesz hehe. A jesli chodzi o pracke to jest to pracka która powinna miec jedno z trzech miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DRuMah, bartq... wasze fury są wypasione. kopara opada. ja widziałem jeszcze bryczke Eco :) tesh jest gicior. wygląda na to że konkurs rozstrzygnął się grubo przed terminem ogłoszenia wyników tak więc już teraz gratuluje zwycięzcom. BRAWO

 

ja na poprawienie chumorów moge tylko zapodać swój wozik, to tak dla brechy. pozdrawiam wszystkich 3D MASTERÓW

 

p.s. to nie wstyd przegrać z mistrzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartQ - eh no juz mnie nie pocieszaj stary, starałem sie ale gdzie mi tam do mastera... a tak juz zupełnie za kulisami to dzwoniłem do redakcji ponoc było grubo ponad 100 zgłoszen i padł im serwer tak więc moze pojawić się jeszcze coś godnego uwagi (!).

 

aha! w związku z tym apel do wszystkich startujących: wrzucajcie swoje fury na forum, zrobimy sobie własne oceny prac (klikam to bo wierce sie z ciekawości co jeszcze moze sie wydarzyc w tym na pozór nieśmiałym konkursie ;)

 

Póki co BartQ jesteś moim faworytem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh czlowieku jak to zobaczylem to mnie zatkalo to moj 1 pst i siedze w maxie od 3 dni :D wiec... Mam pytanko jak w Profesjonalisci ;] zaczynaliscie z czego czerpaliscie nauki z ksiazek? ;] a wougle to fura jes EXTRA :D gratki ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tez dorzuce do pieca :) -choc i tak goraco jak cholera. BartQ watpie by znalazla sie furka konkurencyjna do Twojej wiec juz teraz gratuluje :) -mimo wszystko milo sie dziergalo samochodzik (zawsze mozna sie nauczyc czegos nowego przy okazaji tego typu pracek)- ja podobnie do Elmo 22 uderzylem w tworzenie fury na bazie blueprintow a nie samochodu "eksperta" :). Rendery szczerze mowiac pozostawiaja sporo do zyczenia bo byly robione "na szybkiego"-coz nastepnym razem nie bede odkladac takich rzeczy na ostatnia chwile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności