Skocz do zawartości

postać 3d: Oskarinek (nowa statuetka bitwy)


Rekomendowane odpowiedzi

Hi,

 

 

Poprzedniej statuetce bitwy wybiły już dwa latka... Uznałem że to już bezapelacyjnie czas na nową, świeżą wersję.

 

Zamysł zahacza też o maskotkę bitwy, tytułowego Oskarinka (nazwę determinuje pewien psiak o takim wyrazie pyszczka przez większość doby a nie pewien nagusek z mieczem....- jakby ktoś miał wątpliwości ;) ) kreowałem na potrzeby stillka, jednak zdecydowałem się go zaadaptować na potrzeby bitwy, w moim odczuciu bardzo dobrze do tego pasuje.

 

Bardzo chciałem uniknąć złota i srebra- które dla mnie się już potwornie przejadły... I postawiłem na bardziej zróżnicowane i nieco przypadkowe materiały.

 

 

 

Statuetki:

 

kr2.jpg

 

 

Ekran z maxa w ujęciu takim jak render:

 

kr4.jpg

 

 

Render w wyższej rozdzielczości:

 

kr1.jpg

 

 

Ekran z maxa w ujęciu na pyszczek:

 

kr3.jpg

 

 

 

 

Cóż... liczę że się spodoba :).

 

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no tak... właśnie. Super miód! Odcienie złota i srebra się świetnie przenikają wzajemnie, zmasakrowana czaszka nadaje Oscarinkowi jeszcze bardziej złowrogiego smaku, a kości na których siedzi dopełniają jego charakter.

 

Króliczek ma bardzo ciekawy wyraz twarzy :)

 

Przejścia kolorów zostały zrobione na zasadzie maski czy jak ? Możesz coś napisać więćej o procesie tworzenia, szczególnie samych materiałów? jestem niezwykle ciekaw :>

 

No tak, mi się podoba, zdecywowanie, acha, na pewno, taaaaaa :D !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ekstra :D Podoba się bardzo :) Niesamowity pener z niego :D Niby słodki umieszek, ale widać, ze jak coś przeskrobiesz to pokaże pazurki! Świetny w wyrazie. Głównie dzięki połączeniu tego uśmiechu ze zmarszczonymi mocno brwiami. Strzał w dziesiątkę! :D

Rednerki też bardzo przyjemne... :)

Kawał dobrej roboty! Co tu dużo gadać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze skojarzenia, gdy go zobaczyłem, to gargulec, wygrzebałem render żeby porównać i już wiem, skąd takie wrażenie.

 

Oskarinek także ma ten szyderczy uśmieszek :) , który już także Leru i Kris_R zauważyli.

 

Model świetny, shader jeszcze lepszy. Jak dla mnie bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, powiedz mi jedno, to jest modelowane tylko w maxie czy moze jeszcze posluzyles sie pewnym programem?;)

jest git tylko nie pasi mi jedno (jak zawsze;)), tj chodzi o to ze mam wrazenie jakby glowa byla wklejona do innego tulowia, taki zbrushowy cosik:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr ;)

 

 

KLICEK- Thx, no jak na razie się podoba :).

 

Leru- Thx, owszem mixowałem materiały względem światła i ręcznie naniesionych masek.

 

Biglebowsky- Mi się taki kręci po mieszkanku ;)... A za koalę to hmm.... :* :>

 

Vorek- Thx, ano pomysł przyszedł dosyć nagle, bardzo zależało mi na czymś innym... Łączącym się z nazwą konkursu... W końcu bitwa... Tu się walczy i ginie ;).

 

Kris_R- Thx, większy render w końcu specjalnie dla ciebie ;).

 

VGT- Oba (Gargulec i Oskarinek) są w stylu lekko psycho circus- który bardzo lubię, pewnie zawsze gdy będę sięgać do takiej tematyki prace będą stosunkowo podobne, albo przynajmniej będą budzić podobne skojarzenia.

 

MeG- Thx, progresik musi być ;), poza tym koncept mi również bardziej odpowiada ;).

 

Gabrielwigierski- Thx, no fakt, skończył byś jako część podstawki...

 

Marcin- Cieszę się :).

 

Sanki- Thx, myślę że to kwestia podobnych inspiracji (chociaż szczerze mówiąc nie widziałem donnie darko więc piszę w ciemno ;) ).

 

SansSerif- Thx, znam się na typografii jak świnka morska na lotach kosmicznych... Ogólnie w statuetkach obowiązuje humanist (thx Adek), pewnie dało by się go użyć dużo lepiej... No ale najpierw muszę się poprawić w tej materii ;), może w przyszłości będzie lepiej. A co do dodatkowego rzutu to proszę bardzo :), na dole postu.

 

Kozioo- Oj przeróżnie (zależy od modelu), trochę zbrusha, troszkę sculptów, na koniec też polyspeed. Ogólnie zależało mi na czasie i tylko pod to optymalizowałem metody.

 

Master Kiełbaster- Na całej górnej części podstawki nie nadałem grup wygładzania (zerknij na screeny), efekt w pełni zamierzony. :)

 

Nielot007- Thx, jest dla obu bitew (i obowiązuje od tej edycji). Powstała dosyć szybko, tylko że w rozbiciu czasowym (między projektami), ogółem nie dłużej jak 3 do 4 dni (tylko że na przestrzeni miesiąca).

 

Tiger1313- Thx.

 

Batou- Thx, hehe wiem (często też mam takie odczucia wobec wszystkich), dlatego te dla 2 i 3 osoby są mniejsze ;).

 

Tomeg- :>

 

Mw4d- Hehe, no już przerzuciłem na inny serwer, mam nadzieje że teraz jest ok. Edit: Thx :)

 

Giorgione- Heh, kto wie... ;)

 

Salvator- Już przypłynęły z powrotem, mam nadzieje że teraz jest wszystko ok.

 

Peter_muler- Thx, ano dosyć standardowy zabieg... Nie wiatr a demonicho jakieś pewnie ;). Toć zawsze krzywią .

 

Uncle- Thx, jak się śpieszy to zbrushak pomaga ;), przydatny malec, ale normalnie używam do innych celów ;). A co do wrażenia z główką... Hmmm, ja nie mam takich odczuć :).

 

Darkelf- Thx, od czasu do czasu na 100% ;).

 

Bzyku- Siatka? W następnym postcie... ;)

 

Seartr- Thx, zależy jak spojrzeć ;).

 

 

kr6.jpg

 

 

kr7.jpg

 

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzyżówka co najmniej kota, nietoperza i osła - co za ustrojstwo!!!

Pięknie wyżeźbione, ale wersja w Twoim avatarku budzi jeszcze większą ciekawość - czyżbyś waść nareszcie coś poteksturował od czasów Scout'a ?

:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piesio jest super, ślicznie wykonany, wredność i kombinatorstwo patrzy mu z pyska :) Miło że można widzieć znowu twoje pracki.Co do boczego ujęcia to wydaje mi się troszkę za bardzo masywny w karku ale widać to taka odmiana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przydałaby sie taka real na stoliczku [lol]

 

pozdr

giorgione

 

Mam dojście do drukarki 3D :) ktora moze posluzyc do wydrukowania modelu z ktorego pozniej powstanie forma z ktorego ....mozna odlać statuetke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet ciekawy model, zwłaszcza z przodu, bo z boku troche sie sypie (za mało koci - to powinien być kot moim zdaniem, bo ma dużo więcej z kota niż z psa), ale na statuetke to chyba nie za bardzo sie nadaje jak, za dużo detali. Powinna być większa synteza, przynajmniej miejscami. No a te kości i czaszka, to po co one są??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MareG- Thx, avatarek jest z combo speedka (tam był troszkę inny modelik ale o tych samych korzeniach).... Który zakończyłem już dawno ;), a od czasów scouta to nawet na forum jakieś moje teksturki się przewijały więc nie przyjmuję zażaleń ;).

 

DarCon- Thx, no z boków to błędów jest multum (nawet więcej niż z przodu ;) ), sęk w tym że koniec końców to modelik na małą statuetkę... Więc w ogóle wszelkie detale nie z przodu robiłem tylko dla przyjemności tworzenia, nic poza tym ;).

 

Archangel- Thx

 

Tomur- Taaak, tylko kto by za to zapłacił? ;) :>

 

GrafMax- Kości i czaszka? Hehe, resztki po posiłku Oskarinka? Szczerze to są to elementy pod dowolność interpretacyjną ;), które milutko się zresztą modeluje...

 

Amrun- Thx, ano spełniam twoją i Bzyku prośbę na dole postu.... Reactor troszkę się opierał ale czego się nie robi dla forumowiczów ;)...

 

 

PS. W zamyśle to króliczek, z tych z charakterkiem ;)- jednak przy tak daleko posuniętych deformacjach w ogóle nie przeszkadzają mi przeróżne dewiacje interpretacyjne ;), wręcz przeciwnie- najbardziej przypadła mi do gustu Biglebowskiego koala ;).

 

 

siatka.jpg

 

 

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hym wiec tak ta siatka to mi bardziej na torbe wyglada, a ja chcialem siatke choc ta torba tez ladna. to teraz wyjmij tego wscieklego krolika z tej torby czy tez siatki jak kto woli i tak z czystej ciekawosci how to ty to make i jak wyglada WIREFRAME tegoz oto zajaca!!!!! ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotham, "stop", tyle powiem, cokolwiek to znaczy ;)

 

Tomur, pomysł świetny, byłbym chętny na taką figurke, jeżeli tylko cena nie będzie tak wykrzywiała mordy jak marchewka, którą zjadł ten królik...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzyku- No wiesz co... To tak jak byś powiedział do kobietki: Pokaż majtki! -Nie grzeczne... Czy baaa, już nie modne ;)....

 

KLICEK- Thx, nawet nie wiesz jak bardzo ;).

 

Amrun- Moje pierwsze skojarzenie było: „Na ziemniaczki i chlebek”, ale fakt gustowniej na pewno nosić dżemik i rogalik.... Ahhh wtedy te przebicia kształtów ;).

 

Tomur- Wiesz... Świetna sprawa, tylko jeśli pamiętam to pod wydruk musi być wszystko jedną bryłką, bez błędów STL etc. więc troszkę roboty by było ;), oraz ciekawe czy poradziła by sobie z porozkładanymi kośćmi... Ale zawsze ta technologia mnie bardzo interesowała ;).

 

Loozack- ;), raczej start i do bitwy :>.

 

tronki5- Thx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jestes w stanie przeslac mi STL to działamy i nagroda do bitwy stanie się realna :). drukarka robi czarno-bialy model z stl jezli jest wrml to kolorowy.

Faktycznie, powierzchnia musi byc jednolita bo dziury powoduja czasami rozsypanie sie medium.

Pozdro

 

PS Czy ja wspominałem o jakiś kosztach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maly offtopic

 

Tomur - ile wyniesie koszt np takiej zoptymalizowanej statuetki ? i zeby pozniej ją jakims sprayem złotym czy srebrnym przelecieć

 

p.s. ciekawe rzeczy z takich drukarek wychodzą ;] a taka jedna kosztuje 25 tyś $ ;] hehe

 

skull-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż można powiedzieć ?... model dobry , nawet bardzo dobry, jestem ciekaw ile w tym procentowo "tradycyjnego" modelingu , maxsculpta i zbrusha ? jakbyś był tak miły i określił te proporcje ? pozdrawiam i gratuluję fajnego modelu

p.s. szaderek fajny (inaczej nie napiszę bo moderator i tak zmieni na "fajny" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muhaho- Thx

 

Jaras- Thx, ja bym szczerze uciekał od takiego rozumowania, narzędzia jak zbrush nie są w żadnym razie niczym nowym... Jego w sumie największą zaletą jest po prostu prędkość.

 

Króliczka postawiłem w maxiaku -> zbrush -> maxiak (rig i poprawki (polyspeed)), i procentowo najwięcej w nim jest raczej maxiaka, chociaż szczerze to nie wiem jakie to ma znaczenie ;).

 

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że do stworzenia dzieła potrzebna jest tylko i wyłącznie wyobraźnia a reszta to tylko narzędzia z których się korzysta i jest to kompletnie bez znaczenia ! bo najważniejszy jest efekt końcowy ... tak tylko byłem ciekaw :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności