Skocz do zawartości

postać 3d: elf chick (uwaga: nieubrana :P)


_michal

Rekomendowane odpowiedzi

Z pewną nieśmiałością postuję w tym dziale, ponieważ to jest mój pierwszy raz jak tu coś (znaczy nie-w-game-art) wrzucam :) Zarazem jest to pierwsza moja postać która nie jest lowpoly, nie ma poniżej 9k, ma wykorzystany modyfikator meshsmooth :P

 

Od razu też powiem że nie jest zrobiona na bazie jakiegokolwiek tutoriala.

 

Nie wiem kiedy będzie update bo mam bardzo mało czasu na hobbystyczną zabawę w 3d.

 

Dziękuję za uwagę, zapraszam do opier.. oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nono z przyjemnością się na to patrzy.

jedyne co bym poprawił to brzuch (coś mi w nim nie gra) oraz plecy, które potraktowałeś narazie po macoszemu :>

no i pobaw się włosami bo to poly nie za naturalnie wygląda ;]

z racji tematyki pracy masz moje słowo, że będę tutaj zaglądał bardzo często.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nielot - dzięki!

 

Piotr - hehe, o animowaniu to ja wiem tyle że jest coś takiego ;) Ale nie ukrywam że jak mi starczy chęci i samozaparcia to chociaż jakiś walkcycle jej zrobię ;)

 

sith_LORD - wiem że twarz pozostawia jeszcze trochę do życzenia, zobaczymy jak to się rozwinie, spróbuję ją jeszcze trochę podciągnąć

 

JunioR - owszem, myślę, w sumie to ją do stilla robię, jeszcze chcę drugą postać zrobić - ale nie wiem jak to będzie.

 

lpshinoda - dzięki!

 

Salv - thx! plecków jeszcze nie ruszyłem za bardzo bo jakoś te skrzydełka będzie trzeba wkomponować. A brzuszek? każdemu się nie dogodzi, a akurat brzuszek mi się podoba :)

 

Kiedy updejt to nie wiem, bo dziś juz się nie chce :) Ale pewnie jutro do niej siąde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny model ! gratulacje . Planujesz dodać jeszcze jakieś ozdobniczki ? robiłem kiedyś taką pracę (jeszcze jest nie skończona i chyba już nie będzie) i bardzo by mi coś takiego pasowało w Twoim modelu. Załączam link , może Cię to natchnie do jakiegoś pomysłu ? pozdrawiam

http://www.max3d.pl/forum/attachment.php?attachmentid=3782

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionier - thx!

 

Tores - osobiste preferencje ;D dzięki.

 

Baldack - włosy to jest geometria którą potem (po wcześniejszych - dużych - modyfikacjach) zamapuję texturką włosków z kanałem alpha. Nie mam żadnych Hair efiksów czy innch ornatriksów. Inna sprawa że nie bardzo chcę je używać. Ubranko jest robione ręcznie, po prostu wymodelowane, jeżeli będę dynamikę podłączać to tylko do tej półsukienki. W sumie to nie wiem czy w ogóle jest sens bo to still będzie ;) Wracając do ubranka - zaznaczam faces'y ciałka, kopiuję do nowego obiektu, skaluję, modyfikuję i mam obcisłe wdzianko.

 

Jaras - świetny pomysł, ale w bardziej minimalistycznym stopniu, ja ją bardziej widzę jako driadę z Sapkowskiego (or sth) niż fantasy-elfa, czyli ubranie w kolorach ziemi, jakieś brązy, trochę zieleni, raczej bez metalu, ale może zrobię takie ozdóbki na ramię. Thx za linka.

 

Szenszi - lol, po prostu wolę modelować w połówkach bo nieznoszę modyfikatora symmetry, jak skończę modelowanie to je (połówki) połączę. Kwestia przyzwyczajenia, jak uczyłem się modelowania to symmetry jeszcze nie było i jakoś nie przepadam za nim. thx!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak obiecałem jestem z powrotem ;]

ja ją bardziej widzę jako driadę z Sapkowskiego

beuhehe popieram

coś ty zrobił? nie mam na co narzekać teraz ;]

pozostaje tylko napomknąć o nierealistycznym zachowaniu materiału w górnej częsci ubranka, ale wiem że i to i tak przejściowo, więc się nie czepiam.

no i rozumiem że te skrzydełka to tylko koncept;]

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol Salv ;D Może Ty jesteś moim zaginionym bratem bliźniakiem? :* Jesteśmy identyczni lol.

 

Skrzydełka już prawie są takie jak powinny być, jeszcze je tylko trzeba ładnie połączyć z pleckami, zamapować i zrobić texturkę jak u ważki z przezroczystością ;) Co do ciuszków to za w miarę skończone można uznać miejsce na majteczkach gdzie jest pasek. Tu jeszcze mnóstwo pracy jest. Wiesz, naoglądałem się reeli na cgtalk i mi się hipoly zamarzyło ;P Takie wypasione hipoly. Może też kiedyś reela zrobię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zapytalem bo chyba kiedys pisales na f3d ze jestes w trakcie przerabiania dvd szkoleniowych do XSI, a moze to nie byles Ty?.

 

A wracajac do pracy, Sapkowskiego nie znam i nie wiem jak elfy sie u niego maja ale jak tak patrze sobie na Twoje wypociny to przypomina mi sie ta pracka (autor: Pascal Blanche). Fajnie byloby zobaczyc Twojego elfa choc troche zblizonego klimatem/wykonaniem do tej pracy. Jest do zrobienia, prawda?... i nie mow ze sie nie da, bo Ty to empeck, wiec sie musi dac:].

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o fak Pionier, ale mi podniosłeś poprzeczkę lol. Pascal Blanche heh. Nawet mój avatar się na mnie dziwnie spojrzał. Wiesz po jest moja pierwsza (p i e r w s z a) postać hipoly. Wsześniej same lowpoly game-arty robiłem. Poza tym skąd to wysokie mniemanie o mnie ;D. Ja mam chyba największe problemy ze skończeniem swoich prac na obu forach razem wziętych hehehehe. Co do xsi to owszem, to ja byłem. Kawał świetnego softu. Pracuję na nim.

 

A co do elfów Sapkowskiego to po prostu chcę bo ona była postacią która mieszka w lecie i tak też wygląda. Nie jakaś wojowniczka w zbroi-która-jej-tylko-sutki-zakryje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lpshinoda - wybacz, ale i tak już przekroczyłem rozmiar biustu jaki był dla niej przeznaczony. Dlaczego gdy modeluje się faceta to musi być hiper-real, a kobieta musi mieć cycki (wybaczcie Panie, jeśli to czytacie, ale inaczej tego nie można ująć) wielkości piłek lekarskich? I to tego w 100% antygrawitacyjne? Mi się podobają kobiety naturalne że tak się wyrażę. Ta jest trochę za chuda, ale wówczas byście mnie dopiero zjedli ;D Niemniej cieszę się że się Tobie podoba.

 

Salv - dobrze mówię nie? No powiedz że dobrze. Co do bluzeczki to jeszcze trzeba jej nadać grubość bo narazie jest mniej więcej jak z gazety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam mysle ze wielkosc biustu ma w tej chwili przyzwoita, no ale nie znam sie oraz jestem w mniejszosci.

ciuszek mi sie specjalnie nie podoba, ten gorny, takie biustonosze sie nosi jak sie uprawia jakis sport, ale do elficzki za bardzo nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marvey - ;)

 

Co do bluzeczki to masz Aniu rację. Ja nie bardzo się znam na modzie elfickiej ;D Ale podłubałem trochę i zrobiłem jej niby-bardotkę, mam nadzieję że jest nieco lepiej. Skrzydełka ma inne (są pod dziwnym kątem, wiem). Proszę się włosów nie czepiać, jak je będę mapować/texturować to się dużo zmienią.

 

0037ct.th.jpg

 

Nie ma ktoś wynając paru godzin dziennie na nią? Z chęcią odkupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mhmm ... nie chcialbym od niej dostac w leb ;] sprawia wrazenie zdecydowanie "duzej" kobiety ... nie mylic z tusza ... a przeciez i elficzki i elfowie raczej pokazywani sa jako postacie drobnej budowy ciala, delikatnych rysow twarzy itd. a ona sie nadaje na elfowa zapasniczke ;]

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe chcę używać shaga. Inna sprawa że go nie mam. Włoski jak już wcześniej pisałem będą podczas mapowania i texturowania poprawiane. Poza tym muszę podciągnąć texture skill o co najmniej dwa - trzy levele. Daltego włosy będę malować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że tu są jeszcze błędy. Ale nie nauczę się za dużo jeżeli będę poprawiać do końca życia błędy w tym modelu. Dlatego jeszcze tylko trochę poprawek, zwłaszcza przy łączeniu skrzydeł z plecami i zaraz potem texturka. Potem do kosza i następna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

hejo, bardzo fajny elfik empeck, bardzo mi się podoba, szczególnie ślicznie zrobiłeś jej biodra na skrinach gdzie nie jest jeszcze w pelni ubrana wyglądają po prostu świetnie. Nie będę zapodawał tu jakiś krytycznych uwag bo nie reprezentuję jeszcze jakiegoś wielkiego poziomu tak więc powiem to co już powiedziałam bardzo podoba mi się cała postać a najbardziej biodra i ich kształt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jak co ale taka nie chuda naprawde ładniejsza :) no i piersi w sam raz :) ciut i byly by za duze

 

gratuluje empeck :*

 

edit:

tylko de skkrzydła troche drastycznie jej z plecow wyrastaja :( jakby je ktoś wbił.. bedziesz to poprawiac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności