Skocz do zawartości

Sceny 3D: lazienki


Rekomendowane odpowiedzi

Coś takiego mi się spłodziło. Po kilka godzin na każdą łazienke.

 

render_05.jpg

render_04.jpg

 

bath21.jpg

bath22.jpg

bath23.jpg

 

Okien i drzwi w 2 projekcie nie chciało mi się wstawiac. Przepraszam ;)

 

Obydwie wizualki na potrzeby własne. Jak dobrze pojdzie za 2-3 tygodnie będe mogl pokazać jak to wygląda w rzeczywistości ;)

 

padł mi ftp, wrzucilem obrazki jako załączniki... przy okazji dodałem drzwi i okno to 2 łazienki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dodałem rendery jako załączniki. Domyślam sie, że brakuje sporo detali, ale z załozenia miało to być tylko przedstawienie kolorystyczno-materiałowe ;)

kome - nope, to moje pierwsze wizualki

 

a wpadających architektow sie obawiam najbardziej, mimo to nie obraze sie jak zostawią po sobie jakis slad :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No cóż - wnętrza jak wnętrza po za tym że są w nich kafle i konkretne "sprzęty" to nic ciekawego nie widze.

Pierwsza jest kolorystycznie mdła a druga ma barwy tak agresywne że mogą męczyć oczy przebywających wewnątrz ludzi, sprawia wrażenie kibla w lokalu-pubie a nie w domu.

W obu jest ten sam motyw "lamperii" z tym że w pierwszej jest brzydko "okrążone" lustro, a w drugim najsłabszym miejscem jest wnęka na brodzik.

Jeżeli już dołożyłeś drzwi no to mogłeś dać jakiegoś plane'a no bo te w ogóle nie pasują i jeszcze bardziej kaszanią.

 

Przykro mi że tak ostro, nie chciałem Cie Kozioo urazić ale to przez tą rekomendacje - chyba wszyscy przyznają że pomijajac nieciekawy projekt rendery są raczej "na szybkiego" co nie znaczy że dobre - bo Sans pokazał że można zrobić porządnie speed'a

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=17743&page=2&pp=10

Rekomendaccja sie tu należy, zresztą chyba Sans, Peter Muler i ma+ maja "szlaban" na rekomendacje ;)

 

PS. Kozioo domyślam się że ograniczała Cię kasa i nie mogłeś poszalec z materiałami jak Sans ale i tak uważam że można było zaprojektować inaczej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera... szczerze mowiac to mi sie niepodoba W OGOLE... nie wiem co wy tam widzicie i dlaczego to jest w rekomendacjach...

Kozioo - nie zebym ci zalowal czy cos, po prostu na moj gust jest to przecietne. Skopany FOV kamery, brak korekcji, kosmiczne kadry (np. ujecie zza muszli), malo szczegolow, zaledwie dobre oswietlenie.

Jakas zbiorowa hipnoza.... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mothman - co do kolorów musze się zgodzić. W 1 lazience są mdłe, w 2 jaskrawe. Pierwsza wlasnie tak miala wyglądać - spokojna, bez eksperymentow. Druga wręcz przeciwnie - lekko szalona ;) Kolor na scianach będzie jednak lekko mniej nasycony. Ten rzeczywiscie moglby bardzo męczyć.

Jeśli chodzi o projekty to nie obraże się, jeśli powiesz co konkretnie być zmienił - mam jeszcze kilka dni na poprawki ;)

Miło mi, że przywołujesz tutaj speed Serifa, ale to troche inny poziom. Ja sie bawie, Szeryf jest zimnym profesjonalistą ;)

 

Wtorek - to są dość ciasne pomieszczenie. Z mniejszym FOVem niewiele by było widać, a nie chciałem robić 10 renderingow. Wolałem wszystko rozciągnąc i zmiescić na 2-3 obrazkach. Korekcji nie ma tylko w 1 ujęciu, w innych piony są rownoległe.

 

Możliwe ze renderingi nie stoją na światowym poziomie - bawiłem się w coś takiego po raz 1 i to w dośc szybkim tempie.

 

PS: co do tego czy rekomendacja mi sie nalezy nie bede sie wypowiadal. Nie czuje sie na siłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, może dziś poniedziałek, ale ja sie z Wtorkiem zgadzam... Nie powiem, żeby te renderingi były złe, ale moim zdaniem, jeszcze troche im do prefekcji brakuje. Nie wiem jak innym, ale mi w tej pierwszej łazience, w oczy rzuciła sie tekstura tej szafeczki pod lustrem... Jakas, taka sztuczna..

I Chyba też drzwi nie bardzo do całosci pasuja...

Ah, te wizualizacje...

Życze powodzenia w dalszej pracy..

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własciwie jesli to na uzytek wlasny (i nie zostanie to zbudowane) to jest OK. Technicznie rendery sa b. ładne. Ja takich bym nie zrobił. Gratuluje

 

A co do projektu:

Obie łazienki są chyba dośc niepraktyczne. "chyba"... bo zalezy dla kogo. Zazwyczaj ludzie potrzebuja trzymac wiecej gratow w lazience, wiec potrzebuja wiecej szafeczek, półeczek. ...ale to skolei szpeci wnętrze (to oczywiste). Stad w katalogach są czesto dosc wyidealizowane projekty - surowe, puste wnetrza.

Ale moze brakuje więcej gadzetów w srodku...

 

Ok. bede sie strzeszczał ;-)

 

Łazienka 1)

- Mdła - bo brakuje 2 koloru ciemnego (badz tez jakiegos konkretnego) jako przeciwwaga. Wlasnie gadzety moglyby byc ciemne, np. poleczki lub jakis pasek ciemny wzdluz sciany i juz wyglada lepiej

- Za maly zlew

 

Łazienka 2)

- Tez Mdła - bo dwa ciemne kolory. A poza tym z tego co widac, to jest pomieszczenie małe jak buda dla psa. A ciemne kolory optycznie pomniejszają

- Ciasno sie wchodzi pod prysznic przy zlewie. Baaardzo niewygodne to wejscie. Nie trzeba moze od razu calego projektu zmieniac, ale skrócic ta scianke przy prysznicu a wejscie zrobic troche skośnie. Może tą zasłonkę półokrągła zrobic. Moze zlew pare cm odsunąc. Pomyśl o tym

- Kibelek (muszla znaczy) chyba za blisko sciany - ciasno

- Jak wiadomo teraz można wszystko - ale w praktyce... przy zlewie jest mokro. lepiej kafelki niz tynk.

 

Nie zrażaj się krytyką!

Powodzenia życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość virtualz14

W sumie to nie bede sie rozpisywal. Wiem jak to jest, bralem udzial w galerii 3dr.org, tez robilem "szybkie prace". Czasami naprawde lepiej posiedziec dluzej nad jakas scena, niz robic to szybko, a byle jak. Ciekawym pomyslem byloby wykonanie czegos w stylu "Zardzewiale i krzywe". Np. Lazienka 2000 lat pozniej. :) Jak na pocz. jest fajnie. Nie mam wiekszych zastrzezen procz tego ze na pierwszym renderku kafelki w kabinie sa takie same jak na zew. i nie ma tam kanalu :) Taki szczegol. Fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie powiem szczerze bo nie szczerze to nie ma się po co wypowiadać, dla mnie to jakoś nie zadowalające bo pustka tam, ładne nawet modele ale render troszkę opada, mimo wszystko fajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to oprócz modeli to słabo. według mnie zarówno rendering jak i materiały wymagają dalszej pracy. Za wcześnie jak na galerie 3d. Oczywiście nie jestem jakimś wyznacznikiem dobrego gustu czy też stylu, ale mi osobiście się nie podoba. Niemniej jednak życzę powodzenia w dalszych pracach.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności