Skocz do zawartości

Jpg wirus?


illy

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.chip.pl/index/index_15468.html

 

 

Eksperci przestrzegają, że już wkrótce może pojawić się wirus rozsyłany w plikach graficznych JPEG. Jednemu z twórców robaków niemal udało się wykorzystać lukę w sposobie, w jaki Microsoft Windows zarządza plikami JPEG.

 

Costin Raiu z rumuńskiego oddziału Kaspersky Labs poinformował, że przed tygodniem doszło do próby rozprzestrzenienia w Sieci trojana. Wykorzystuje on dziurę, do której łata ukazała się już w ubiegłym roku. Możliwe jednak, że część użytkowników nie zastosowała zabezpieczenia. Fakt, że nie doszło do infekcji żadnego komputera, Raiu przypisał jedynie pomyłce autora wirusa. Jednak błąd ten można łatwo naprawić.

 

Podobnego co Raiu zdania jest jego kolega z Wielkiej Brytanii - David Emm. Podkreśla on, że wiele osób uważa, iż pliki JPEG są bezpieczne. Fakt ten może spowodować, że wirus ukryty w tego typu plikach będzie tym bardziej niebezpieczny.

 

Musimy przejsc na png???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

?????? przecierz już od dawna były wirusy które pakowały się w jpg :] ja maiałem takiego jakieś 6 lat temu !!!! i rozsiał się na kilkadziesiąt plików :) niepamiętam jak się skubaniec nazywał, ale jak to wirus zastępował sobą kawałek pliku (zazwyczaj przy końcu) i jak się otwierało takie zdjęcie to było kilka dolnych linii pixeli porąbanych i miały pomieszane kolory :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zamknij se cd-rom :)

 

Ot mi wirus na pare linijek ;)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie nieściąnięty !!! mi wtedyantywirus wykrył wirusa dokładnie w tych zwalonych jpgach ... pozatym nie miałem internetu (nie ściągałem nowych zdjęć) a przypadki te się mnożyły ... niebył to też jakiś zwykły błąd pliku czy bad sector na dysku

są takie wirusy już od dawna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie hakerzy to sa genjusze! , taki paradox albo emporio : 65% graczy w counter-strika ma unlegalna versje i obieglo system zabespieczen "steam" wlasnie dzieki calemu zorganizowanemu (i fajnemu) teamowi emporio, ktorych domena jest": fuck police:" :):):) nie wiem czy sobie zdajecie sprawe, ze 98% ludzi na tym forum dzieki nim robi 3d, ma obecnie prace jako grafik ect. ja zaczynalem w wieku 12 lat, i z kieszonkowego (ktorego tak na prawde nie mialem) trudno mi bylo uzbierac 20 000zl na 3ds-a, 3000zl na pszopa ect. ja jestem im wdzieczny, nie wiem jak wy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie hakerzy to sa genjusze! , taki paradox albo emporio : 65% graczy w counter-strika ma unlegalna versje i obieglo system zabespieczen "steam" wlasnie dzieki calemu zorganizowanemu (i fajnemu) teamowi emporio, ktorych domena jest": fuck police:" :):):) nie wiem czy sobie zdajecie sprawe, ze 98% ludzi na tym forum dzieki nim robi 3d, ma obecnie prace jako grafik ect. ja zaczynalem w wieku 12 lat, i z kieszonkowego (ktorego tak na prawde nie mialem) trudno mi bylo uzbierac 20 000zl na 3ds-a, 3000zl na pszopa ect. ja jestem im wdzieczny, nie wiem jak wy :)

 

 

hehehe ziom ma racje .... niestety pl realia.. ale to nie hackerzy jeśli już sie doopierdalać tylko crackerzy coś odmiennego sam crkacowam ale nie w softice bo tam trzeba troche męczyć.. niewiem jak to teraz wygląda ale to zajbiste uczucie złamać jakieś zabespieczenie prawie takie jak stworzyc coś niedowy jeb ania ..i niewiem o czym tu sie teraz ale ziom ma racje.. po za tym poaradox ma fajny klimacik jeśli chodzi o graficzke .. to sie szanuje klimat ponad wszystko i HWDP..dla zasady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HWDP..dla zasady...

 

sory ale ja juz nie mam do ciebie chlopie nerwow ...

 

1. przeklinasz jak nie jedna qr.a

2. Hwdp to taki text dla gowniarzy ktorzy nie zadja sobie sprawy ze gdyby policji nie bylo to bys siedzial i srał po kątach , poza tym fajnie ze kreujesz calą spolecznosc policji po czynach nie licznej garstki policjantow ktorzy zrobili cos zle i zostalo to naglosnione przez media ...

 

ja tam mam ciebie w dupie i sie toba przejmowac nie bede ale pomysl sobie ze to przez takich jak ty polska na ktora nazekacie jest taka a nie inna ...

 

powodzenia w slumsach

 

widze ze z kurtem sie rozumiecie to kupcie sobie statek piracki i zeglujcie rozdając piracki soft .. powodzenia

 

ps. Nasty - to dla ciebie :

 

Uwaga ! link zawiera tresci wulgarne i nie powinein byc otwierany przez osoby do ktorych nie zostal skierowany ...

link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh już miałem nie pisać ale nie mogę się powstrzymać bo ręce opadają jak się czyta wasze posty kurt i 3nasty. Człowiek zakłada normalny wątek, z normalną sprawą a wy robicie tu ołtarzyk dla "hakjerów" Zresztą Marcin napisał dokładnie to co mi po głowie chodziło więc wiecie, pokończcie przedszkola, szkoły a potem na forum

 

nara ZIOMY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam crkacowam ale nie w softice bo tam trzeba troche męczyć

jak zawsze z grona ludzi wyróżnia się zawsze IDIOTA. koleżka pewnie złamał zabezpieczenie co najwyżej od swojej komórki.

 

do podobnych ludzików: 'Softice' to jeden z lepszych programów do debugowania i rozgryzania kodu AS jakiegoś proga. używany jest oczywista rzecz do celów edukacyjnych:)

 

kurcik: hakerstwo i crackerstwo jest nielegalne. jeśli używasz pirackiego softu to twoja sprawa ale nie wiem po co oddawać pokłony hakerom i crackerom? są i jest dobrze.

tyle mojego, dobranoc all :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem że podobno homoseksualizm jest teraz trendy dla zasady, ale max3d.pl chyba nie jest najlepszym miejscem na dyskusje o stosunkach analnych :]

 

Amen. :)

 

Btw. Na irc`u w cholere dostaje takich obrazkow na prv :P. No ale od czego jest blacklist i ignore :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem przeciwny piractwu natomiast zgodzę się z Kurtem, że to dzięki złamaniu tych zabezpieczeń jest tylu grafików. Zachód jest jeszcze gorszy niż my i to, że ktoś dzisiaj pracuje np. w ILM nie znaczy, że sobie Maya czy XSI z netu nie ściągnął zanim go tam przyjęto. Dzięki temu możemy teraz mieć XSI za kilkaset dolarów, dzięki temu jest Office Student Edition itp.

Jest ktoś tutaj komu rodzice kupiliby Photoshop'a albo Max'a na Gwiazdkę? Mimo wszystko jeszcze raz powtarzam, że piractwo to bardzo przykry wynalazek naszych czasów. Kiedy człowiek słyszy tekst "gdyby filmy kosztowały nawet złotówkę to i tak wolę ściągnąć za darmo" to krew się w żyłach gotuje.

Oczywiście jest w tym trochę hipokryzji bo neguje piractwo a sam posiadam zezłodziejowanego Photoshop'a natomiast zamierzam kupić wersję oryginalną jak tylko uzbieram na to środki (oby do Gwiazdki ;)) bo oryginał to oryginał - zawsze można zadzwonić do Adobe i zapytac jak przesunąć obrazek żeby wyjść poza jego ramy :D

 

Pytanie zagadka na koniec:

Mam legalnie pobraną wersję testową WinXP, której kiedyś używałem. Czas użyteczności to 180 potem przestawała działać. Czy fakt, że w biosie cofałem datę w swoim komputerze sprawił, że zrobiłem cos niezgodnego z prawem (nielegalnego, pirackiego)? Podobna sytuacja z Pain Shop Pro gdzie przy instalacji zmieniłem datę na przyszłą (chyba 3 lata na przód dałem :P) a potem cofnąłem na rzeczywistą uczyniła ze mnie pirata? (to była chyba wersja 5.x która nie umiała obejść zabaw z datą:P). Ja odpowiedź juz znam ale pozostawiam to do rozważenia, podyskutowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności