Skocz do zawartości

FOTOGRAFIA: galeria zdjęć


Vorek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

chveti: thx

 

to jeszcze jedna praca z pogranicza fotografii i grafiki komputerowej

zestawienie zdjęcia i jego odbicia lustrzanego + zabawa suwakami + nadanie

tonacji

 

Heh, czego to człowiek nie zrobi, jak mam masę innej roboty, za którą nie chce mu się zabrać :)

Miłej lektury - historyjka do zdjęcia:

 

...i wtedy nadchodzi taka lekkość, ciepło i spokój. To uczucie jak gdyby wszystkie myśli rozpraszały się po bezkresie wszechświata. Sen. Upragniony sen po długim dniu, który można było przeżyć inaczej, jednak w tym momencie to już nie jest ważne, nic się nie liczy...

Driiiiii! Przeraźliwy dźwięk budzika wyrywa mnie z tego błogostanu. To już 7:00? Przecież ledwo co zamknąłem oczy. Jeszcze dziesięć minut, tylko dziesięć krótkich minut poleżę i wstaję. Nie! Jak zamknę oczy znowu zaśpię. Nie mogę kolejny raz.

Ostatnio jestem nieprzytomny. Z dnia na dzień wstaję bardziej zmęczony niż się kładę, jedyne co mnie trzyma na nogach to hektolitry kawy. Obrzydł mi już jej smak, nie wyczuwam aromatu, jak kiedyś za czasów, gdy była ona dodatkiem do popołudniowego ciasta. Teraz jest to dla mnie czarne paliwo nakręcające mnie do życia, nic więcej. Zwykły zastrzyk do podświadomości mówiący: działaj.

Nie ma co się nad sobą rozczulać - wstaję. Szybki zimny prysznic i do roboty, do codzienności. Znowu wita mnie tylko odbicie w lustrze, cień człowieka, a miałem zabrać się za siebie, pochodzić na siłownie, poćwiczyć, na nic nie ma czasu.

Szum wody odbija się echem w mojej głowie, zamienia się w pisk i ból - mam nadzieję, że została chociaż jedna tabletka nurofenu... te białe kafelki, dźwięk. Co się dzieje? Uczucie takie jak wtedy, gdy się film urywa na dobrej imprezie. Pojedyncze, poucinane sceny przesuwające się na przemian raz szybciej raz wolniej. Niezidentyfikowane, zamazane detale. Zaczyna myśleć się seriami, krótkich obrazów.

Coraz więcej takich prześwitów pamięci właśnie we mnie uderza. Nogi mam jak z waty, oddech nierówny.

Światło, pustka i cisza. Taka cisza, która powoduje pisk w głowie. Próbuję krzyknąć, ale nie mogę, leżę bezwładnie niczym odłączony od swojego ciała, nawet nie wiem czy oddycham. Slajdy zmieniają się same, jeden za drugim... Te oczy! Świdrujące, niemal hipnotyzujące spojrzenie zatrzymujące się dopiero gdzieś w podstawie mojej czaszki. Straszne, bez wyrazu! Puste spojrzenie odbijające blask jasnych ścian.

Co jest do cholery?!...

 

32328_424928.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkońcu się doczekałem ! Nie jest to jeszcze to o co mi chodzi ale już jakaś namiastka. Swoją drogą, naprawdę niezła frajda, model jest nieprzewidywalny, pojawia się w różych miejscach w kadrze, a jak ma zły chumor nie pojawia się wcale. Fotografgowaniu towarzyszy nieprzerwanie orzeźwiający wiatr potrafiący pochuśtać nieźle statywem :) Sama przyjemność panowie i panie, zachęcam do polowania :)

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

Pozdrawiam

 

Mamy sub-forum, a to nowość ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vorek: odważniak :] nieżle. druga najlepsza. klimatyczna :)

nie bałeś się, że ci aparat zamoknie?

 

ode mnie:

badziewne miejsce z mojego okna. nic nie było widać a za leniwy dziś jestem, żeby wyłazić w czasie deszczu z domu:

 

ot taka jedna piorunka:

 

ea33a3e11fe90254.jpg

 

A już największy szlag mie trafił jak wyłaczyłem aparat a tam na horyzoncie: cała seria potrójnych piorunów. jeeezu... takiej salwy dawno nie oglądałem a ja nawet nie miałem czasu, żeby rozstawić statyw.... :(

 

Ech... będzie niejedna jeszcze burza.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w tym roku jeszcze burzy nie było :( (tzn. była, ale w biały dzień, więc nie miałem szans nic upolować)

właściwie tylko raz miałem okazję postrzelać do błyskawic... w zeszłym roku jak wracałem z imprezy niezła burza się rozkręciła - w domu trafiłem na jej końcówkę

niestety pierwsze kilka ujęć zrobiłem z... no właśnie z zakrytym obiektywem (możecie się śmiać)... na całe szczęście, po bagatela dobrych 20 zdjęciach, z czego 4 powinny być trafione kapnąłem się, że coś jest nie tak :P i na kolejne 10 fotek 2 trafiłem... potem wszystko ucichło :(

fotki nie są rewelacyjne, jednak jak na pierwsze błyskawiczne próby (do tego poimprezowe) to chyba nie najgorzej...

 

burza010dc.jpg

 

burza021af.jpg

 

a na dobranoc coś w miarę świeżego (tutaj chyba nie dawałem)

wietrznie

26981_736032.jpg

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

everyman - oststnia fotka piękna, na takie niebo nigdy nie mogę trafić. Filtorwałeś czymś ?

 

Poranna burza, kompozycja z trzech zdjęć (za jasno żeby otworzyć migawkę na dłużej)

 

4.jpg

 

i jeszcze z ostatniej chwili, deszczyk :)

 

5.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

az plakalem wczoraj prwie ze aparatu nie mialem....na 5 sekund 15 bluskawic wczoraj walilo a moja wiocha to cala jasna byla...

 

na pierwszy ogien zdjecie kolegi:

img00659rx.th.jpg

 

a te 2 to moje juz...

img00983br.th.jpg

 

img00851wn.th.jpg

 

ja chce aparat :(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

master - technicznie świetne makra :) czym robione ?

 

Ostatnio zmagam się z temate koszmarów z dzieciństwa, staram się oddać wizje które czasami jeszcze dzisiaj mnie nachodzą we śnie. Cyfrą miały być tylko testy, reszta będzie na negatywie, ale jednak coś ciekawego z tego wyszło.

 

Które Wam się najbardziej podoba ?

 

IMG_0009.jpg

 

 

IMG_0005.jpg

 

 

IMG_0008.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vorek: filtrowałem krzywymi i suwakami :)

co do tonacji, to w skrócie jest to nałożony efekt o nazwie 'Cross Processing: C41 - E6' na odpowiednio przygotowaną warstwę b&w... następnie nałożone jakieś 20% warstwy b&w zabarwionej odcieniem żółtego (Y10)... i to wszystko wyprane warstwą 'poza' (b&w ustawione na jakieś 80%)... potem skorygowane znowu suwakami od kontrastu

 

nieźle wyszły te błyskawice tobie :)

ciekawie by się prezentowały nad jakimiś polami - szkoda, że w deszczu w nocy z aparatem nie ma co wychodzić i się szlajać :P

właśnie na takie coś cały czas poluję... niestety u mnie dzisiaj znowu tylko ze trzy razy zagrzmiało i nawet błysku nie było widać...

 

Master Kiełbaster całkiem przyjemne, chociaż trochę mi ostrości miejscami brakuje

 

eksmisja

34339_636557.jpg

 

 

PS

Które Wam się najbardziej podoba ?

chyba pierwsze, ale i tak jakoś go nie rozumie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co tu tak cicho?

dorzucam minimalnie inne ujęcie eksmisji, a coś nowego zapodam jak ktoś inny da coś swojego ;)

 

eksmisja v2

eksmisja025yt.jpg

 

PS. widzę, że foto zostało przekształcone na sub-forum :)

można by jakieś działy tematyczne potworzyć, albo zrobić tak, żeby każdy miał swój temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki :)

czystą, czyli tą w większym formacie, czy prosto z aparatu?

tutaj jest chyba oryginał (tzn na tej wersji raczej nic nie grzebałem)

http://img527.imageshack.us/img527/7060/eksmisja6ik.jpg

 

PS zaraz dam HiRes w wersji przerobionej...

 

--- edycja ---------

ok tutaj jest przerobione HiRes - po zmniejszeniu w stosunku do tej wersji obciąłem dół fotki i wyostrzyłem selektywnie muszelkę (na dużej wersji nie podostrzam, bo się wtedy kaszani)

http://img517.imageshack.us/img517/2426/eksmisja0nv.jpg

 

i coś nowego :)

postświatło

34832_374991.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już naprawdę nie wiem skąd bierzesz pomysły ale są świetne jak i wykonanie.

Ty celowo unikasz centralnego kadru :)?

 

Ja widzę że postprodukcja daje super rezultaty. Jako że jestem mało pojętny...mógłbyś zarzucić jakimś tutorialem bądź takowego napisać dot. filtrowania jak tam gdzie tłumaczyłeś Vorkowi? :)

Vorek: filtrowałem krzywymi i suwakami :)

co do tonacji, to w skrócie jest to nałożony efekt o nazwie 'Cross Processing: C41 - E6' na odpowiednio przygotowaną warstwę b&w... następnie nałożone jakieś 20% warstwy b&w zabarwionej odcieniem żółtego (Y10)... i to wszystko wyprane warstwą 'poza' (b&w ustawione na jakieś 80%)... potem skorygowane znowu suwakami od kontrastu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę że postprodukcja daje super rezultaty. Jako że jestem mało pojętny...mógłbyś zarzucić jakimś tutorialem bądź takowego napisać dot. filtrowania jak tam gdzie tłumaczyłeś Vorkowi?
wtrace sie nieco do dyskusji - w sumie to nie ma co tlumaczyc,wszystko polega na eksperymentowaniu, nie zawsze wszystko pasuje, odnosi sie do danego typu zdjecia jak i co poprawic ;]

anyway rozejrzyj sie za nikon color effect 2.0 pro bodaj (pluginy do photoshopka), znajdziesz tam mase rzeczy do post processu znanych z lomo-grafii

i 55mm 6.0 dla photoshopka.

ale - w sumie filtry nie przyniosa ci wszystkiego -to bylo by zaproste :)

tak jak everyman - trzeba indywidualnie kombinowac, cuz to za przyjemnosc zdradzac wszystkie smaczki ;] niech fotografie beda wyjatkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chveti

trening czyni mistrza :)

trzeba poznac - jak dziala dany typ blendingu w danej sytuacji ;]

a co do samej fotografii everymana - piekne, jak zwykle piekne

ladny post process z lomo grafii na nie lomograficznej fotce :)

i to mi sie podoba, bo focenie samo w sobie - z zasadami typu: Nie myśl, nie sugeruj się zasadami znanymi w tradycyjnej fotografii to żenada -takie są zalozenia lomografii hehe.

Widac piekne polaczenie przyjemnego z pozytecznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :]

 

Jak tak sobie patrzę na te Wasze fotki to nomalnie wymiękam :),

 

Pytanie laika: Vorek -> Jakiego aparatu używasz ??

 

i jeszcze jedno jaki aparat polecilibyście dla amatora fotografii z zaciątkiem bardziej artystycznym :), parametry podstawowe to dobry zoom, matryca min. 5M, nie drogi tzn. kwota nie może przekroczyć 1200-1400 zł, obsługa kart najlepiej SD. i format zapisu RAW

 

Wybór pomiędzy Fuji S5600 lub KODAK Z650, KODAK Z740 a może dozbierać i kupić Kodak EasyShare P850 lub ciutke droższy inny model ??

Co możecie mi poradzić??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vorek: używa Canona 350D

jeśli chcesz to szarpnij się jeszcze o 1k zł i zakup sobie tego Canona. jak za cenę 2.5k to jest naprawdę wspaniały aparat.

 

mi się udało i na ebay.de zakupiłem ten aparat za 2280 (znizka na firmę: o 16% VAT).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności