Skocz do zawartości

Armia wzywa


abstract

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

George82 -> myślę, że sens zrozumiałem :) chodziło o użyte słowa.

 

Do pozostałych rozmówców -> nie doszukałem się, kto powiedział, że idący do woja to cioty i debile, ale proszę bez takich. Pamiętajcie - szacunek (do osoby też ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Do pozostałych rozmówców -> nie doszukałem się, kto powiedział, że idący do woja to cioty i debile, ale proszę bez takich. Pamiętajcie - szacunek (do osoby też ;) )

 

hehe ejjj noooo ja sie zastanawiam czy sie nie wybrac do tego przybytku rozkoszy ...ot tak z wlasnej woli by sie odstresowac od trudow codziennosci :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby sie odstresować.

Nie ma to jak seria z AK do bezbronnego murzynka czy araba z trzeciego świata.

Przejażdżka po biedocie w transporterze opancerzonym też odpręża. Powinieneś to rozumieć, w końcu też tu mieszkasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam 4 miesiące to zadna tragedia... :)

 

Właśnie dostałem się na asp (zaoczne) muszę z góry zapłacić 5 koła za rok, ciekaw jestem kto mi tą kasę odda...nie mówiąc już o roku w plecy i pracy z której raczej nie chciałbym narazie rezygonwać a przecież szefowa nie da mi urlopu na 4 miesiące prawda ? Jak dla mnie to całkiem poważny problem.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sie dzieje. ******** górą. "nikt nie straci kariery" przez 4 miesiące. Przepraszam ale jak bachory maja iść na studia? Rok później? Dlaczego? Zdana matura i za granicę studiować, pracować, żyć normalnie jak ludzie.

Nasza "armia" ledwie radzi sobie sama z sobą. Czego zdaniem ministra kutasa mają oni nauczyć tych ludzi?

Polska armia to pijaństwo, narkotyki, znęcanie się, notoryczne wypadki a wszystko spowodowane nudą. Pieniądze na służbę zdrowia wydać gnoje.

 

Pozwolicie, że zacytuję obecnie Generała Polko z wywiadu udzielonego jednej z gazet, mówiącego o pobycie jegomościa w Kosowie.:"...Gdy zobaczyłem tych żołnierzy którzy tam przyjechali to powiedziałem im aby zostali w jednostce. Wolałem sam pojechać." Mowa o patrolach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, przyjmijmy taki mily scenariusz.....

jest sobie len, co chce znac perspektywe w ktorej musi sie natyrac zeby miec x platengo wolnego,

zalozmy ze ten len ma dwie rece do pracy i ejst gotow przycisnac dwa lata zeby miec szesc na platne (leniowi placa) studiowanie....

 

len wyjezdza z jakas tam granice, slowa ni w zab nie umi, ale ma w keiszeni powiedzmy, 10 tys pln...

kolega lenia zalatwia mu szkole, moze meiszkanie i wypisuje umowe na czas nieokreslony zeby tamten len dostal pesel, len po otrzymaniu peselu rezygnuje z pracy (bo to fikcja miala byc od poczatku do konca) i majac pesel w keiszeni idzie do urzedu pracy zeby go aktywizowali, w tym czasie chodzi te 6 h tygodniowo do szkoly dla neikumatych....

dwa lata pracauje na czarno, kombinuje jak zwiazac koneic z koncem tyra w sezonowkach (i co pare dni pojawia si ena godzinke w szkole, zeby go z lsity nie deletowali), i po dowch latach dostaje (jak psu zupa sie nalezy po dwoch latach chadzania do budy) 720 euro miesiecznie za to ze bedzie spedzal 20pare godzin tygodniowo w szkole, z czego na meiszkanie i zarcie wyda 400, do tego ma edukacyjne wersje programow, mozliwosc wziecia kredytu, i przez szesc lat dostaje te kase za to ze si euczy, oczywiscie musi ja keidys splacic (20 letni okres splaty, ale jest warunek, ze musi miec zatrudnienie na co najmniej 3 lata zeby zaczac splate, jesli nie ma pracy-kredyt jest zamrazany);

 

no wiec to jest oferta obcego panstwa, a co oferuje wlasne? nie robmy se jaj, jest globalna wioska i kazdy moze meiszkac w tej dzielnicy wioski jaka mu odpowiada, jesli nie wyjezdza to znaczy ze nie jest mu tak zle zeby ruszyl tylek :)

 

a przezytek ktory nazywa sie armia i jeszcze ma czelnosc z branki ludzi rwac.... przeciez to ajk wycieczka do skansenu :), niby smieszno, ale jednak straszno;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze coś takiego jak służba zastępcza.

Zaliczyłem kilku lekarzy ale po odwołaniach dodali mi tylko paragrafy.

Dla zbyt zdrowych jest jescze służba zastępcza.

 

Można iśc do gopru lub do ekologów, tak jak ja.

18 miesięcy z ciekawymi ludzmi (40 godz tygodniowo) zamiast poligonu !

Słabo płacą, mało urlopu (11 dni), ale każdy 'inny' może dzięki temu nie iśc do oficjalnej służby zabójczej.

 

Wystarczy miec poglądy pacyfistyczne (komisja przesłuchuje) i zdecydowanie mówić NIE trepom!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczyłem kilku lekarzy ale po odwołaniach dodali mi tylko paragrafy.

 

współczuje hehehehe

 

....

 

nie ma się co bać ta ustawa jest planowana do wejścia za jakieś 6 lat (tak słyszałem) więc większości z nas to nie obejmie, a pewnie i tak nie wejdzie a jak wejdzie to nic sie nie stanie, można to potraktować jako darmowe kolonie w nagrode za skończenie szkoły sredniej :p

 

a Wy sie zachowujecie jak by świat sie kończył :/ i w prawie każdym poscie przeklinacie! Modzie, gdzie jesteś?! :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bardzo proszę o zachowanie odpowiedniego poziomu rozmowy i przede wszystkim - nie przeklinać i nie wyzywać.

 

Ja wiem, że to jest frustrujące ale nie trzeba przelewać swojej złości na posty forumowe (co ja zrobiłem, że muszę takie soczyste wiązanki gwiazdkować ? ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

Tak sobie teraz pomyslałem, ze moze własnie trzeba pisać w podaniu , ze sie jest super, mega , hiper-gejem , i że sie nikomu z kompanii nie przepuści ? :DD.

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie prosze że oni tak tylko żartują ... :/

Jakiś czas temu powiedziałem sobie że się zapre i nie wyjade z tego kraju, ale teraz widze że nie dam rady. Regularnie trwożą mnie informacje dobiegające z polskiej sceny politycznej, ich genialne pomysły po prostu sabotują życie ludziom. W najgorszych snach nawet nie śniłem o rządzie mogącym płodzić tak ~wspaniałomyślne ustawy. Jak oni mogą się nie skarzyć na wyjeżdżających z kraju młodych polaków, jeśli taka (http://wiadomosci.onet.pl/1351593,11,item.html) ustawa spowoduje całą falę emigracji?

Dziękuje bardzo, ale ja wysiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coż, jakby popatrzeć na to nieco z dystansem i po zimnym prysznicu ;] to jakby to porządnie zorganizować, dogadać się z uczelniami i pracodawcami, to nawet nie było by to takie złe rozwiązanie, przynajmniej dla ludzi którzy dopiero co zdają maturę. No bo patrzcie, tak czy inaczej wojsko ciągnie się za Wami przez ładne kilka lat, więc jakby sprawę załatwić zaraz po maturze (i to krócej) a potem mieć święty spokój do końca życia ?

 

Sprawa się komplikuje jeżeli ktoś już pracuje/studiuje, wtedy miałby poważny problem jeżeli coś takiego by jego też dosięgło, bo może oznaczać to całkowitą zamianę dotychczasowego życia, moze nową pracę itp. Ale to wcale nie znaczy że zmiany były by na gorsze (piszę tutaj zupełnie subiektywnie, mając na uwadze mój przypadek ;] )

 

Oczywiście ja tu nikogo nie bronię ani nie popieram tego typu działań. Uważam że coś takiego jak obowiązek służby wojskowej to ograniczanie wolonści wyboru w życiu. Poprostu na każdą sytuację trzeba spojżeć czasami z różnych stron i starać się wyciągnąć jakoś także te dobre, inaczej można w tym kraiku zwariować.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vorek ma troche racji. Ale jak ktoś po maturze chce iść od razu na studia..no to nie stety. Jak ściągną go to woja to ma rok w plecy...chociaż wtedy wszyscy zdrowi 19-latkowie miliby rok w plecy:) Pociesające?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to miałem na myśli pisząc "dogadanie się z uczelniami" Oczywiście to zajęło by trochę czasu, myślę że kilka ładnych lat zanim by się przyjęło w 100%. A rok w plecy ? no cóż...przed wojskiem juz się migać nie musisz (bo już jesteś po) a pozostałą połówkę roku przeznaczasz na przygotowanie się na wymarzoną uczelnie. Albo jeżeli układ z uczelniami by nastąpił, idziesz na taką uczelnię jako wolny słuchacz lub na jakiś kurs przygotowawczy itp. Ewentalnie mogła by być dodatkowa rekrutacja, która po pełnym wprowadzeniu takiego systemu w życie była by poprostu przesunięta o te 4 miesiące itp. itd. rozwiązań może być jeszcze trochę. Pytanie tylko czy są one możliwe do zrealizowania, zwłaszcza w tym naszym pięknym kraju....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Vorek, nie chce mi sie o tym pisać. To jedna wielka głupota. Dowód? "miało byc tak pięknie, a wyszło jak zwykle w Polsce".

Szłyszeliście komentarz tego dupka od pomysłu: "Pieniądze się znajdą". Ciekawe bo szukałem i nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze to głupota i nie ma szans na wdrożenie, przynajmniej nie teraz, ja piszę tak jakbym to widział GDYBY już mialo wejść w życie. Tu już nawet nie chodzi o pieniądze ale o organizacje, ciekawe gdzie oni taką masę ludzi pomieszczą ? wątpię żeby polski jednostki były na to przygotowane. To pewnie jest jeden z tych projektów które pójdą na dno szuflady lub do kosza, no bo czy ktoś z Was np. siedzi w pudle za posiadanie nagrywarki cd/dvd ? Raczej pusto by było na forum gdyby tamten pomysł przeszedł... ;]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieniądze wg. PiS z dowództwem głównego Kartofla:) mówi jak narazie, że pieniądze się znajdą. Wg. nich to pieniądze się znajdą na wszystko czyli, że te pieniądze gdzieś są czyli ja sie pytam czemy w tym kraju jest tak xle?:D

 

Co do tej ustawy jest ona tak "ciekawa", że gdyby przeszła to trzeba by dokonać rzeczywiście kilku zman...począwszy od zmian w rekrutacji studentów kończąc na zmianach w Konstytucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post zniknal, pewnie dlatego ze napisalem z piec razy parodia, no zycie....

 

tak szczerze to temat Was malo dotyczy z ta cala armia, jestescie z tej grupy co ma rozumu wiecej niz srednio i mozecie zaglosowac nogami (matolow to kazdy ma wlasnych, a rozgarnietych ludzi wszedzie przyjmuja), ja to zrobilem, i bylo to tez z powodu armi (pare lat sie z wesolkami ciagalem sie po "sadach")

 

a taka kwestia, jesli gdzies pracujecie i chca Was do armi, to juz Wasz pracodawca (ktory placi mase podatkow-czyli ma przymus ekonomiczny nad panstwem) powinien zrobic raban (no chyba ze Was nei potrzebuje) ze mu czeladz z pracowni zabieraja, ina kwestia ze wesole przepisy (juz sobie poszukajcie ktore,,to blisko tego o zywicielu rodziny) stanowia ze armia placi tyle ile tracisz na tym ze Cie w pracy nei ma (mysliceie ze czemu nie zabieraja pracodawcow do woja?- bo musieliby zaplacic wszystkei rachunki za neidzialjaca firme, a to bywa diablo duzo);

 

ja poszedlem na latwizne, zamiast zmeinaic system-zmeinilem meijsce pobytu gdzie politycy juz byli w miare normalni, jest jeszcze pare krajow gdzie tacy sa i moze warto tams ie przeniesc, a jak ktos ma w sobie troche patriotyzmu to neich kiedys takie zdrowe wzorce przywiezie na starosc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma się co bać ta ustawa jest planowana do wejścia za jakieś 6 lat (tak słyszałem) więc większości z nas to nie obejmie

Czemu nie obejmie? czy przypadkiem wiesz moze ze juz nie ma automatu do rezerwy w wieku 27 lat? teraz albo w rok po ukonczeniu studiow idziesz do rezerwy albo do woja ;]

ma się co bać ta ustawa jest planowana do wejścia za jakieś 6 lat (tak słyszałem) więc większości z nas to nie obejmie
4 miesiace
post zniknal, pewnie dlatego ze napisalem z piec razy parodia, no zycie....
echelon wylapal ;p

 

vv3k70r: jak nie lubilem twoich wypowiedzi na forum to w tym watku zyskales sporo sympatii u mnie,

 

 

Kto nie pójdzie do wojska?

 

 

 

 

 

 

Piotr Kubiński 07-07-2006, ostatnia aktualizacja 06-07-2006 20:32

 

Wojsko chce mieć w swoich szeregach ludzi lepiej wykształconych. Ma to być krok w stronę armii profesjonalnej, w której żołnierz musi obsługiwać skomplikowany sprzęt.

 

 

Od 19 lipca munduru założyć nie może ten, kto nie skończył podstawówki lub dwa razy powtarzał klasę. Dotyczy to osób, które skończyły podstawówkę ośmioletnią. Wojsko nie chce też tych, którzy nie skończyli gimnazjum lub byli w nim o dwa lata za długo.

 

- Czasy żołnierza z karabinem się skończyły - mówi rzecznik prasowy MON Piotr Paszkowski. - Teraz trzeba nam służby wykwalifikowanej, żołnierze muszą umieć obsługiwać najróżniejszy sprzęt, komputery.

 

MON zapowiada zmiany w ustawie o powszechnym obowiązku obrony. Myśli o tym, by każdy zdrowy 19-latek bez względu na okoliczności (także jedyny żywiciel rodziny i student) miał czteromiesięczne szkolenie wojskowe.

 

- PiS chciał wziąć w kamasze lekarzy, teraz bierze wszystkich. To nie rozwiąże problemu szkolenia rezerw dla sił zbrojnych - komentuje pomysł Jerzy Szmajdziński (SLD), b. minister obrony narodowej.

 

- To na razie tylko pomysł. Ale taki jest kierunek zmian, który obieramy - tłumaczy Szczygło. - Celem jest to, by coraz więcej osób odbywało coraz krótszą służbę.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3467709.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- To na razie tylko pomysł. Ale taki jest kierunek zmian, który obieramy - tłumaczy Szczygło. - Celem jest to, by coraz więcej osób odbywało coraz krótszą służbę.

 

czyli dwa razy więcej wojaków z karabinami nie potrafiącymi niczego. za krótki czas szkolenia, za dużo osób w jednostkach. a kto za to zapłaci? my!

 

jeśli mam być szczery to chociaż nie chciałem tak szybko wybywać z Polski to coraz bardziej się ku temu przymierzam. nie chcę i nie lubię biegać po polach z kałachem, taplać się codzień w błocie i słuchać wrzeszczącego bęcwała oficera, którego jedyną ambicją jest wyszkolenie miękkich dupków na prawdziwych twardzieli. jestem kurde pacyfistą! mam w d*pie wojny i konflikty. jeśli więc ludzie chcą sie zabijać to ich sprawa. ja w tym uczestniczyć nie będę.

 

a jeśli mnie powołają do woja to taki wał! siądę w kąciku i nawet jeśliby mnie mieli wsadzić do karceru za niesubordynację to ja to olewam. powtarzam raz jeszcze: jestem do cholery jasnej pacyfistą! i nic im do tego!

 

widzę, że bydło zwane PISem coraz lepszą szykuje mi perspektywę...

 

poza tym wyobraźcie sobie, że odrywają was na 4mce od kompa, firmy, zleceń i całego tego burdelu graficznego? no przecież to są 4mce w czasie których klienci znajdą sobie innego wykonawcę, firma zatrudni nowego grafika a Autodesk wypuści maxa 9! to jest świadome podrzynanie gałezi na której wszyscy razem siedzimy!

 

ciekawe czy można pozwać MON i wywalczyć odszkodowanie za zastój w biznesie i interesach...

 

 

Ku chwale Ojczyzny towarzysze!

poborowy "tweety"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo celem władz IVRP jest pozmienianie wszystkiego - bo tak obiecali wyborcom. No i pozmieniają, nic sie nie zmieni, ale masom wmówią, że Polska to RAJ NA ZIEMI - tutaj wszystkie firmy rozijają się szybciej, PKB na głowę rośnie w zastraszającym tempie, trzeba będzie aż zwolnić.

NO I PRZEDE WSZYSTKIM: bezrobocie też spada!:D Czemu? Bo co mądrzejszy się wyprowadza:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są 4mce w czasie których klienci znajdą sobie innego wykonawcę, firma zatrudni nowego grafika a Autodesk wypuści maxa 9! to jest świadome podrzynanie gałezi na której wszyscy razem siedzimy!

Ja na 2 miesiace wyjezdzam i juz w plecy tak ide (chociaz z drugiej strony, na wakacje nmniejsze obroty w biznesie sa) ale zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onet onetem ale ten tekst jest super ;)

 

~Olivka: Kazdy meżczyzna

powinnien pojść do wojska.

Prawdziwy meżczyzna.

I tyle.

 

~maciek: ...sama sobie idz do wojska... i tyle...

 

~Mgr: maciuś ubierz sukienke Prawdziwy facet powinien iść do ...

... wojska i tyle. Ja byłem.

 

[email protected]: a gdzie powinna iść prawdziwa kobieta?

 

~?: do zakonu?

 

~KF: do garów :)))

 

 

Ech Kobiety ;) łatwo tak sobie rzucić tekst, że prawdziwy mężczyzna powinien iść ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności