Skocz do zawartości

Dvd szkoleniowe od Actimel Group?


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Moze na wstepie napisze zeby nie bylo ze uwazamy sie za jakichs mamafakin pr0 skillors, bo szkoleniowe cd oczywiscie wypuszczaja najlepsi, ale poprostu chcielibysmy sprobowac i przy okazji podzielic sie wiedza, ktora zebralismy do tej pory. Jednym z glownych powodow tego pomyslu jest tez to ze ciagle ktos sie dopytuje o jakies sztuczki i inne rzeczy dlatego tez postanowilismy pokazac wszystko od a do z jak powstaje scenka z naszej fabryki :)

 

No i teraz moze przyblize mniej wiecej co chcielibysmy pokazac :

- Przygotowywanie concpetu

- Modelowanie wszystkich potrzebnych obiektow do scenki, nie ograniczajac sie do jednego programu modelujacego (silo, wings, modo, 3dsmax)

- Mapowanie

- Rigowanie , ustawienie pozycji itp

- Texturowanie

- Przygotowywanie swiatel materialow

- Kompozycja calosci

 

Oczywiscie to wszystko z omowieniem , dlaczego tak a nie inaczej.

Chcieli bysmy zrobic jeszcze wiele wiele innych rzeczy bo co do tego projektu mamy bardzo duzo pomyslow.

 

Jest to material oczywiscie na kilka plytek dvd. Bedzie mozliwosc nabycia osobnych dvd z wybrana czynnoscia ktora jest robiona jak : modelowanie , texturowanie

 

Chcieli bysmy tez pokazac making offy - forgoten kingdoma, Ozyrysa , Wedrowca i przyszlych prac.

 

No i teraz najwazniejsza kwestia a wiec taka ze chcielibysmy sprzedawac te cd bez nadrukow na nie zeby zmniejszyc koszt takiej plytki zeby kazdy mogl sobie ja kupic, oczywiscie wszystko bedzie 100% legalne bedzie mozna poprosic o fakturke itp.

 

Proponujemy cene wstepna za jedno Dvd na 100 zl - z czego 40 zl zje podatek ;) (skarbowka r0x )

 

Piszcie czy taka cena by wam w razie czego odpowiadala oraz dorzucajcie swoje propozycje cenowe i pomysly na cdiki.

 

Mam nadzieje ze nie zostaniemy wysmiani ;)

 

ps. Bardzo bym prosil zeby pisali wszyscy co o tym mysla nie wazne czy nas pojedziecie czy nie porpsotu chcemy wiedziec czy jest sens w ogole tracic czas :)

 

no i bylo by milo gdyby ktos w ogole mogl powiedziec ze jest zainteresowany juz teraz naprawde bardzo by nam to pomoglo :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

klicuś, jeśli to ma byc bardzo rozbudowany tutek, to stówa moze być, jak ktos ma łeb na karku, to to łyknie, bo akurat Wy wiecie co robicie i dobrze sie na tym znacie. z mojej strony proponuje to podzielic na branże; organika - człowiek, mechanika - samochód - oraz wizka. - pomieszczenie. Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka dlugos takiego tutka bedzie? jesli 100 zl za 15 min to duzo, za 2 h to juz konkertna cena + komentarz (najlepiej słowny). Ja najbardziej byłbym za modelowaniem. Dobrze byłoby pokazać jak powinna wyglądać siatka, czego się ustrzec, a gdzie dodać więcej polygonów aby ładnie się postać zrigowała później. Poza tym najlepiej już jakieś zaawansowane triki pokazać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki dzieki

Max@ napewno na plytce od modelowania cos takiego sie znajdzie :)

Shogun 3d @ jezeli uda nam sie wydac te pierwszych kilka plyt o robieniu scenki od a do z to nastepne jezeli bedzie popyt caly czas to napewno posegregujemy :)

 

Kolegaalek @ dats ma boj ;)

 

Belus @ watpie ze bedziemy mieli az takie przebicie, ale jezeli ktos bedzie chcial kupic za granicy to oczywiscie ze wyslemy :)

 

Bhaal @ plytka bedzie zapelniona po brzegi materialem wiec postac w 15 min nie potrafie wymodelowac :) wiec napewno bedzie to duzo wiecej niz 15 min :) mysle ze kilka H z dobrej jakosci obrazu i dzwieku tak zeby pokazac prawie wszystko przy jak najmniejszej ilosci skipow.

 

hcpiter3d @ swietny pomysl z tym demkiem dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku miesiącach wpadam na forum a tu taka niespodzianka :)

 

No ja jestem jak najbardziej za! Zawsze podziwiałem wasze prace i sądze że to dobry pomysł. Można będzie się czegoś nauczyć.

A 100zł to chyba dobra cena.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pomysłu to oczywiście jestem ZA, tylko zastanawiałem się nad legalnością nazwy "Actimel Group", wydaje mi się, że danone opatentowałby nazwę actimel, jak i sam projekt butelki, dopóki byliście niekomercyjną grupą, to wszytko ok, ale jeśli chcecie zarabiać wykorzystując wymyśloną przez nich nazwę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, wiem że to zabrzmi śmiesznie, ale biorąc pod uwagę że dvd jast kilka sztuk i być może warto by było zaopatrzyć się w większą ilość żeby skumać całość... to cena przystępna dla mnie = 20 zł za sztukę :)

 

Wiem że to co teraz podałem jest śmiesze :D I cena 100 zł wcale nie wydaje mi sie wygórowana, biorąc pod uwagę podobne produkcje, piszę po prostu za ile ja byłbym w stanie to cudo nabyć...

 

No ale jak mówię, nie sugerujcie się tym, bo wam na koszta produkcji nie styknie ;)

 

BTW -> może warto by było pogadać z jakimiś pismami graficznymi czy nie chcieli by takich tutków dołączyć do pisma? np. computer arts? To taka luźna propozycja...

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wiec chyba klamka zapadla i juz wyjscia nie mamy :)

 

Wiec dlatego ze wedrowiec i nasza bitwa jest jeszcze w szczesnym stadium to pierwsze dvd zrobimy z Wedrowca.

 

Dvd 1 :

- Modelowanie wszystkich obiektow + uvv mapping czyli jakies kilka godzin materialow bedziemy starali sie wrzucic jak najwiecej przydanych rzeczy

Dvd 2 :

texturowanie i kompletowanie sceny

Dvd 3 : Rendering Kompozycja

 

Nie bedziemy sie starali na sile wydawac 3 dvd jezeli wszystko zmiesci sie na jednym dvd powstanie na jednym jezeli bedzie potrzeba wiecej niz 3 dvd bedzie wiecej oczywiscie podzielimy na 3 kategorie ktore wymienilem i damy jako 3 dvd :)

 

no i teraz najwazniejsze pytanie czy takie rozwiazania by wam pasowalo ? jezli nie to dlaczego , kazde rady ,pomoc jest bardzo mile widzana to nasze pierwsze takie przedsiewziecie i fajnie by bylo gdyby bylo to zrobione dobrze :)

 

ziomus @ dzieki za swietna podpowiedz z czasopismami itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imho making of na dvd to dobry pomysł ale dla wielu ludzi przydatniejsze były by takie małe tutki pokazujące co i jak a dopiero potem np na 2 dvd jakiś większy projekt, wiem że to nic nie zmieni bo już ostanowiliście i nawet bardzo fajnie bo mi pasuje jak ulał takie coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos nadrukow :) jesli zdecydowalibyscie sie na krazki dvd to jest mozliwosc nadruku krazki z opcja LightScribe oferuja taka mozliwosc. Niewiem czy sa zwykle CD z taka opcja. No ale to tak dodalem od siebie pare groszy jakby kto chcial koniecznie taki nadruk firmowy Actimel Group ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus,

pomysł świetny. Od siebie dodam że wartość tego typu materiałów bardzo podnoszą kompletne sceny - maxowa +pliki , bitmapy itp - na zasadzie : odpalasz render i masz.

Bez tego to troche kicha by była.

Bardzo fajny pomysł - chyba sporo roboty przed wami .

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, ja bym sie tylko chciał wypowiedzieć na temat ceny. 100zł to i dużo i nie dużo. Jednak placenie od tego podatków to moim zdaniem lekki bezsens. Jesli bedziecie to rozprowadzali publicznie gdzieś tam gdzies tam z daleka od społeczności np max3d.pl to rozumiem bo moze się ktoś czepić. Ale tutaj mysle ze dalo by się to rozwiązać inaczej. Ja np. gdyby plytki kosztowaly po 100zł to wątpie czy bym je kupił ale 60 to już zupełnie inna polka. W gronie "znajomych" mozecie rozpowszechniać oficjalnie za darmo i nikt nie wie ze my tam wam przelewamy jakieś pieniązki :) Albo poprostu wy rozsyłacie nam za darmo płytki a my wspieramy "charykatywnie" waszą działalność tymi 60 złotymi (i nie mam tu na mysli że omijacie podatek od przychodow itp tylko tyle wynosi was kosz wyprodukowania jednej plytki- plyta dvd, proad, zurzycie nagrywarki ;) etc. ). Mysle ze nie ma tu ludzi ktoży by się czepili takiego sposobu mając na uwadze kupo plytki 40zł taniej. Jesli ktoś by chciał fakturę to już trzeba by legalnie ale wtedy i tak wiekszosc podatku odpada wiec moja propozycja skierowana jest przedewszystkim do osob prywatnych. Mysle ze wiele osob z tego forum chciało by kupić wlasnie w taki sposob... nie komercyjnie a po koleżeńsku :)

 

to tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie w ten sposob podcina sie w Polsce skrzydla jakimkolwiek inicjatywom przedsiębiorczym :(. - ze 100 pln ma byc 40 pln podatku ????? - tragedia :(

Jak juz o tym rozmawiamy to moze napiszcie z czego sie bierze taka suma podatku ????- myslalem ze ewentualnie 22% :(((.

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaras - nie przypuszczalem ze to aż tak porabane jest :(.

Kolejny raz sie okazjuje, ze nawet jak ktos jest w stanie na siebie zarobic

w tym kraju , to go dobiją podatki i opłaty.

...a pomyslećze kiedyś ludzie uważali dziesięcine za przekleństwo :DDDD .

 

Atakujcie mocno przez allegro. Wystawiajcie we dwoch - to spokojnie mozecie sprzedac za 2000 miesiecznie razem. Powyzej tego jest jakis podatek (chyba 10%) - ale to juz nie taka tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

hehe super inicjatywa :) popieram i zazdroszcze :D

dobrz dorzeczy..

ja mam pomysl co zrobic aby nie bylo podatkow istnieje takie cos jak czarny rynek.... ;P hehehe

a tak na serio to nie wiem jak to jest ale moglibnyscie zrobic tak-->

jka byscie zalozyli spolke czy cos takiego i jak byscie nie przekroczyli okreslonych zarobkow rocznie (cos kolo3000 rocznie) to podatek zwracaja tylko ze muselibyscie znalesc kogos kto nie pracuje albo ma male zarobki ,tylko ze jak bedzie duuuuza sprzedarz to to nie wypali :)

 

 

jesli chodzi o plytke to kannu dobrze prawi z tymi plikami pliki max'a(+.3ds) wszystkie hdri bitmapy bo bez tego to kicha :) a i teraz ciekawe czy uzywacie w swoich modelach textur (podlogi scian itp) sciagnietych z neta bo (nie wiem jak to jest) moze byc problem z prawem autorskim tych tex

 

w tych tutkach moglibyscie dawac tex jak rysujecie jakies textury w photos czy jakims innym sofcie...

tyle odemnie

zycze powodzenia

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh... nie ma sensu dawac kilku gb na serwery... przeciez Panowie z Actimela by za duzo kasy wydali na serwery itp.

Myślę ze pomysł z Waszymi DVD jest wspaniały, i jeżeli tylko się ukażą ja je kupuję, heh... zawsze chcialem poznać tajniki "Wędrowca" i oby "forgotten kingdom" :D:D:D:D:D:D:D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli bedzie mozna pobrac od was fakture to rozumiem ze chcecie dzialac jako firma, jesli tak to nie bede nikogo straszyl jednak trzeba miec na uwadze ze w tej kwesti panuja niezbyt przyjazne warunki przynajmniej jesli chodzi o poczatkowe stadium formowania sie fundamentow firmy i najlepiej w tym okresie przygotowac sie na twarde stanie na nogach przynajmniej przez jakis czas.

 

Jesli chodzi o cene to z tym jest roznie, rynek sie dzieli w sumie na dwie polowy tych co siegaja po drogie profesjonalnie przygotowane publikacje beda w stanie wydac dosc ciezkie pieniadze na ten cel i druga polowa to zainteresowani nabycia plyty za dosc niska cene dla ktorych 100zl bedzie to poprostu za drogo, cena przystepna a ta nie wygorowana do dwa rozne swiaty :)

 

Jesli chodzi o czas sesji to min. 2h oczywiscie razem z komentarzem. Kolejna sprawa to tak jak Kannu napisal dodatkowe materialy jak kompletne sceny + textury dosc znaczaco podnosza wartosc plyty.

 

Wczesniej poruszona zostala sprawa nazwy Actimel, zalecam jak najszybsze rozstanie sie z tym balastem.

 

Do tego dochodzi takze dosc wazna kwestia zaplecza programowego, jednak w tym temacie nie moge wiele powiedziec w waszym przypadku, nie do konca wiem jak z tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Hinuds ze odswiezyles temat :)

 

Od siebie moge dodac ze jest juz skonczona pierwsza godzina materialu, po obrobce juz w zasadzie. Wiec za niedlugo postaram sie wrzucic jakies sample z tego co juz jest.

 

Pracy jest duzo narazie odpadl Jarek wiadomo duzo pracy ma czlowiek a jest pracowity jak pszczolka to siedzi w tej pracy biedak 24h na pupe ;)

 

Ja narazie nagrywam to co jest moja dzialka obrabiam dodaje komentarze etc.

 

Za niedlugo postaram sie wrzucic pierwszego sampla z mojej roboty.

 

Aha dodam jeszcze specyfikacje probki wideo :

 

800x600 , 25 klatek na sec , fulljakosc , kompresja xvid 2pass. voice - lame mp3 48khz 128 kbps

 

dzieki i mam nadzieje ze to jakos szybciej pojdzie juz po bitwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności