Skocz do zawartości

Teczka 2d: koncepty i insze malunki


Rekomendowane odpowiedzi

Witka

Otwieram swój nowy konceptowy wątek, ponieważ w poprzednim większość prac nie wyświetla się z powodu przedawnienia :).

 

Na początek szołbiznesowy szkic koncepcyjny jakiegoś dzielnego żołdaka z przyszłości :P

 

sld5zh.jpg

 

link do wymiarów rzeczywistych:

http://img516.imageshack.us/img516/7577/sldbig9sy.jpg

 

Pozdrówy

 

PS:

po uwagach lolipopa i miwta dałem drobny retusz , mam nadzieje, że teraz widać że to plecak jest nie naramiennik (rzeczywiście musiałem to skaszanić , ale czasem tak bywa :)

Edytowane przez Łukasz Jaskólski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 377
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dla mnie noga ok..wyglada jakby sie wspinal..gorzej wlasnie z ta reka choc odczuwam wrazenie ze poprostu chciales pokazac ze bark idzie do tylu...no ale robota i tak dobra!

ps.bardzo lubie twoje prace...z wielu z nich moglbys zrobic swietne obrazki a ty je poprostu odrzucasz i jedziesz dalej...i to jest fajne...czekam na dalsze pracki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa...to jak najbardziej poza jest naturalna i dobrze namalowana...ale imo nadal nie widac ze to plecak..moze najlepiej go wywal..i bedzie po problemie...wszytko przez te achromatyczne barwy:p

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za komentsy

troche niefortunne miałem wejście :P

pewno coś ze światłem skopałem

to, że proporcje kopnięte zdeko to bardzo możliwe , zwłaszcza jak postac ma na sobie pare centymetrów pancerza

tak czy inaczej to tylko szkic

spróbuje teraz jakiś model sheet (blueprint) sklecić z detalami

pozniej szkic przerobie na lepsiejszy obrazek

( taki mam plan przynajmniej :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Caspik

Super jak dla mnie. Super swiatlo , super klimat no i super spluwa - wszystko super. Ale jednak Hindus ma racje z kolorami :) imo Kolorowe by bylo jeszcze lepsze (patrz speed'y oDD'a)

 

powodzenia

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki dzięks za odpowiedzi .

Pracka to szkic koncepcyjny był , wiec sie w detal nie bawilem .

A w kolorze to zrobie finalną wersje.

Zanim wstawie obiecany model sheet pozwoliłem sobie dokończyć inny projekt (w całości zrobiony w PS):

wsmall7pu.jpg

i trochę przefiltrowana wersja:

wsmallbr7ub.jpg

i lineart:

wlineart4jb.jpg

 

i jeszcze link do większej wersji ( polowa oryginału ):

http://img85.imageshack.us/img85/9639/wbig6wc.jpg

 

pozdro

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Caspik

suuuper ta ostatnia to po prostu miodzio ;) bez filtra zdecydowanie lepiej. az nadziwic sie nie moge hehe

Jego lewe kocznyny wygladaja cudnie :D

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLICEK, miwt, _kuba_, biglebowsky, oDD, Caspik, misiekhc, leander, eol, smart, Deus, Belus, mw4d, Kruku, PAINbringer, Wert, -Dino-, slizgi - dzięki za odpowiedzi :)

 

miwt: też nie lubie tak wygładzać, przeważnie zostawiam pracki w stadium szkicowym a to też nie dobrze, musiałem się trochę przemóc by tak długo nad tym egzemplarzem ślęczeć :)

Caspik: ten "przefiltrowany" obrazek zrobilem następująco:

- zduplikowałem obrazek ( juz po zmniejszeniu ) , spłaszczyłem , dałem gaussian blur ( ze 3 piksele ) ,przerzuciłem spowrotem do oryginału jako nowa warstwa, zmieniłem tryb warstwy na overlay, powieliłem warstwę i zmieniłem tryb na screen ,wartościami opacity tych dwóch warstw troche poregulowałem aż wyszło coś takiego jak zapodałem.

leander : i wzajemnie ;P

smart: zgadzam się co do blików , jeszcze miałem się w tekstury pobawić na pancerzu i wogóle ale już nie miałem cierpliwości :) (niewykluczone, że się jeszcze w to pobawie )

PAINbringer: przesadzasz :)

Wert: Mindray v1.9 beta :P

-dino-: fotoszop , pędzel w sumie wystarczy zwykły okrąglak ze zmiennym kryciem , ja większość pracy wykonuje 1 pędzlem o kształcie trójkąta (się przyzwyczaiłem :) z włączonym wet edges (fajniejsze ślady wtedy zostawia tak mi się wydaje ) , czasem gdzieś maznę innym pędzelkiem - konturem czy jakims sprayem , warto też uzyć miejscami wyostrzenia bądź blura (klawisz R , alt + R) (tylko z umiarem )

Jeżeli chodzi o warstwy to nie robię osobnych dla światła , cienia itp ;

po prostu co jakiś czas dorzucam nową warstwe i rzeźbie , jak zmiany idą w złym kierunku to wracam do tego co bylo poprzednio.

slizgi: 2389x3216

 

Widzę, że się lineart przyjął bardziej niż walorowa wersja :)

Rysowanie line w fotoszopie to niezbyt fajne doświadczenie, krecha musi wyjść 1 ruchem taka jak na szkicu więc na jedną linię przypada koło 10 razy undo :) No i rozdzielczość musi być spora co by niedoróbek nie było widać na mniejszej wersji :)

Zakupilem skaner pare dni temu to teraz mam nadzieję robić lineart analogowo.

 

Pozdrówy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tenkju

 

miriam: no celowo niedociągnięta, moze to oko lekko wzmocnie skoro tak je odebrałeś. Stopa :) - no rzeczywiście trzeba wieksze wcięcie zrobić.

 

Morbid Karbid:Teraz to widze, troche przesadziłem ze swiatlocieniem na udzie. Na szczescie latwo bedzie to poprawic.

 

JakkaS: dzieki

 

leszke_lenia: ciesze sie,

a w kolorze to wrzucam nową pracke (wip). Miło by było przeczytać jakies porady odnośnie koloru.

 

dwarf1bv9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga porada odnośnie koloru: Kolory są dobre nie mam porad :D hehe

 

A na serio to fajnie to idzie...może zróżnicuj tony na skórze i włosach. może jakiś kosmyk ciemniejszych włosów czy coś....no żeby nie było tak jednolicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności