Skocz do zawartości

Minibitwa : Scena 3D: Discworld Jaras & klicek


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 280
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kliment- a i owszem :) zabawa fajna

Lis- thx, spróbuję się zapoznać ale już wszystko jest prawie na ukończeniu. Poprawimy jeszcze układ całego miasta czyli rozmieszczenie budynków a jeżeli chodzi o obiekty 3d to dojdą jeszcze drobiazgi typu młyn, stajnie, fontanna z małym parkiem itp. ale już nic więcej nie robimy :) pozostaje teraz texturowanie i postprodukcja. Wrzucam pierwszą próbę kompozycji i ogólnego oświetlenia. Chętnie posłuchamy uwag i rad , thx from mountain for your comments ;)

ustawienie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz przeciez Jarek pisal ze wlasnie prosimy o pomoc w ustawieniu kadru i wskazowek nad ogolnym ksztaltem scenki :) No to napisz jak mozesz co zmienic co dodac co wywalic i jedziemy z koksikiem :)

 

Teraz szukamy kadru pod ktory bedziemy renderowac obiekty. Dlatego prosimy o pomoc moznych tego swiata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chce cos doradzic, ja, ja, moge ? :D

Okej moja propozycja jest taka. Jest cos nie tak z perspektywa, pomiedzy jedna a druga wyspa. Najlepiej rozrysujcie w PS linie perspektywiczne. Naprawde wam to pomoze. Popatrz na ta skrzynke, a ta wyspa w oddali. Widac wyraznie ze jest cos nie tak. Druga propozycja jest taka, moim zdaniem, duzo lepiej bedzie dla tej pracy, jezeli polaczycie miedzy wysepkami "dlugim, starym mostem, ze starym lnianym sznurem" :) Zeby trzymal klimat.

Bo nie wiadomo skad oni wracaja, bo watpie ze przeskoczyli. ;]

Mysle ze bylem pomocny :]

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto nowy apdejt z uwzględnieniem niektórych Waszych sugestii. Podziękowania dla miśkahc, Vorka i Jonasza. Popracuję jeszcze nad perspektywą i nad bardziej przestraszonym wyrazem twarzy Rincewinda

kompozycja2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwórz mu szeroko oczy, podnies brwi, rozdziaw gębę i będzie przestraszony;) Szkoda, że chcecie tak wcisnąć skrzynie za bohatera. Wydaje mi się, że lepiej by wyglądała nieco z przodu.

"great thread, keep it up!" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej chwili myslalem, ze to Wasz koncept postaci taki wypasiony, ale to jednak pana wizja pana Paul'a Kidby. Eh, szkoda ze to nie inwencja wlasna a dokladnie przekalkowana postac i poza.

 

"...na googlach sa tylko same obrazki 200x200 samego bahatera nic wiecej ..."

Eeee wasz koncept ma dokladnie te same rysy co obrazek tego pana. chyba macie wiekszy koncept niz 200x200:)

 

http://www.cechowski.com/rincewind.jpg

 

No czepiam sie jak stary gramofon, ale wypadalo by napisac, ze postac jest pana tego i tego. Nieladnie.:)

 

Swoja droga polecam przegladniecie albumu Paul'a Kidby'ego. Swietny styl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traitor- przecież ta postać jest właśnie tematem tej minibitwy i Leru zamieścił ją w 1 poście :P (jest to chyba nawet ten sam obrazek który załączyłeś) tak więc Twój zarzut jest troszkę bezpodstawny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaras - Traitorowi chodzi o to żeby w pierwszym poście zaznaczyć czyj jest koncept.

Scenka zapowiada się fajnie, tylko ten kruk za mały, wiem ze to tylko szkic ale tak na przyszłość, powinien ybć większy omim zdaniem :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co mamy to zaznaczać jak Leru dał w swoim wątku wszystkie materiały z których można korzystać przy tej minibitwie ?? no qrde nie rozumiem :( ale dobra idę zaznaczyć w 1 poście że korzystamy z konceptów Kidbyego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam najmocniej. Poprostu nie przegladam wszystkich tematow na jakie sa na forum przez co moja gafa. Na ten watek trafilem przypadkowo i po prostu wyczytalem, ze to wasz koncept dlatego mnie to zdziwilo ze nagle go zobaczylem w albumie:) Na przyszlosc proponuje umieszczac info na poczatku watku co sie z czym je, gdyz nie kazdy czyta kazdy post jaki jest na forum. Pozdrawiam i przepraszam za ten caly galimatias:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psozerzcie ta wsype niech wejdzie za rincewinda i przejdzie dalej w lewo, rzeczywiscie moze domek wywalic a zrobic za rincem wyspe zeby wychodizla z kadru po obu stronach, a i czaszke mozecie zrobic oknkretniejsza z wiekszmi oczodolami jakas tkaa powyginana bardziej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czaszka troche słabiej Klicq :) co nei znaczy ze jest zle bo bym dziergał pół dnia ale mogłes sie postarac - zwłaszcza jesłi idzie o teksturki.

 

Jaras - tekstura wyspy naprawde dobra robi wrażenei - tylk oten niebieski odcien chyba za mocny ale ja sie nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barzdo ładnie wam to idzie,ale odniosłem pierwsze wrażenie że "latajaca wyspa" jest płaska i namalowana jak 2d w PS ( moze to nie byłoby głupie zamiast modelowac 2 plan 3d ,namalowac go i wypiescic w ps ).

Krowy sa bardzo zabawne :)

taka nowa rasa dla polskiego rolnika (mają jedną nózkę bardziej.. :)zwłaszcza przednia .

Walczcie dalej bo konkurencja czeka:)

aha maly dodatek do przemyslenia;dodalbym troche gór za zamkiem na których stoja domki strumyk itd ,tak aby zamek stał w dolinie,wtedy wyspa niebedzie taka wycieta i płaska -zrobi sie ciekawiej

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem laps w texturowaniu pros Jarka :P

 

updejt modelu glownego , juz prawie koniec (prawie robi wielka roznice ) tak naprawde kupa rzeczy do poprawy, od ulozenia glowy , po wyraz twarz ( dzieki Vorek :P) , obnitkowanie powierzchni poszczepienie itp , ale jestem juz blizej konca niz dalej tak mi sie wydaje hehe

 

boh7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności