Skocz do zawartości

Teczka 2D: Detale wykończenie, szlif.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 381
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam ponownie. Właśnie zrobiłem pierwszy las na tablecie. Bez filtrów. Jest to projekt scenerii do krajobrazu po bitwie Rzymian z Germanami. Najpewniej poszerzę kadr do "panoramy". Chcę teraz wykorzystać w 100% urlop na pracę z tabletem. mam nadzieję, że was nie zamęczę:) Dzięki wszystkim za korekty. Pozdrawiam.

 

 

lasek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mnie nie ma,.... Brutalne życie czasem sprowadza do parteru ....PS"Panie lacedemon!..., haos pan tu wpuszczasz, brak decyzji! Proszę się zastanowić, wybrać gamę kol. i te dziury int. rozw.! Poprawić kompozycję i mniej dziubdziać , więcej myśleć! I ten kolor jednostajny! Jak ze świerszczyka. Może jakieś ćwierćtony, coś wyciszyć, uspokoić ten nibyrytm drzewek w oddali choćby? ... a ten czerwony lizaczek, to co?";)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem czy wypada tak napisać ale co mi tam... kocham twoje prace.... za kolory formrę i co najleprze za temetyke. Uwielbiam te sceny bitewne. You are masterro!!

A co do samochodziku też ciekawy.. sam początek a już mi sie podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetny styl, świetne kolory.... a i dzieło niczego sobie, a gitez by było jak byś je skończył!! bo masz brzydką tendencje do nikończenia obrazków... Chciałbym zobaczyć jeden ukończony i dopieszczony obraz... pomyśl o tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie zacząłem następną prackę. Pozostałe będę powoli kończyć. Pierwszy własny pędzel stworzyłem dla potrzeb kolczug. Nikt nie będzie ich masowo dziargał:) Zamiesczam je pod pracą. To wstępny szkic kolorystyczny i kompozycyjny. (30 minut) Wszelkie uwagi mile widziane!Pozdrawiam.

 

 

asyrian01.jpg

 

 

brushes01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie rowniez, :) natomiast byc moze powinienes ocieplic ktorys plan, na razie wszedzie jest niebiesko (w tle zaczales troszke siepac rozowym, moze byc fajnie jak to rozwiniesz), przydaloby sie moze jakies przelamanie. Czekam na kolejne fazy i na skonczone poprzednie pracki:) Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja staram się teraz bardzo uważać z kolorem. Dlatego w tej chwili równowaga w masach temperatury jest jeszcze mało odważna. W tę harmonię koloru ciężko trafić. W pewnym momencie przełamię i wyrównam, ale to i suwakami można:) Dzięki za trafność:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez tego tableta zawalam inną materię;) Coś pociągnąłem dziś jeszcze archersów. Chyba zostałem tabletocholikiem:) Mam nadzieję, że mi się ta robota jakoś odwdzięczy;) Cofnę jeszcze plan nad łucznikami. (cofnąłem)

 

 

archers05.jpg

 

Cosik mi tu jeszcze nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMFG !!!

 

Ten statek na morzu wymiata. Sceneria nadzwyczaj prosta, ale jaki przekaz.

Doslownie czuc powiew znad morza i moc jego fal, przy czym wszystko namalowane jest nad wyraz lekko, bez wymuszania zbednego detalu, absolutnie naturalne.

 

Respect.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chołpaki. Jesteście bardzo mili. To jakiś sukces, że przynajmniej z kolorem sobię radzę. Ja właśnie zaczynam od pomysłu kolorystycznego, bo wydje mi się, że atrakcyjność obrazu polega w 50% na efekcie barwnym. Mogę udzielić wam parę rad. Po pierwsze: Z kolorem w pracce jest jak z solą w zupie. Jak za wiele, to nie zjesz, jak zbyt mało, to mało smaczna. (mowa o nasyceniu). Pamiętajcie, że są i inne przyprawy kolorystyczne;). Po drugie: szukajcie gamy. Na początku obierzcie 3 kolory, więcej nie trzeba. Potem ewentualnie coś lekko można dodać. Po trzecie: zabawa suwakami na maskach( coś przygasić, coś wzmocnić), często wracać do szarzyzn, bo jak nie wiesz jaki kolor ma przedmiot, to walnij szarość ;) Po czwarte: kolory ze sobą gadają. I tu trzeba mieć nosa i wiedzieć, które się lubią, a które nie. I tak je zestawiać, aby się sąsiednie nie gryzły. Po piąte: ważna jest tzw. dominanta. Czyli ustawić kolor hieratycznie, tak aby jakiś był najważniejszy, a reszta coraz mniej. No i ost. na razie. One muszą być prawdziwe, jak w naturze, czyli obserwacja. To chyba obecnie na tyle. Przy następnej pracce , podam coś jeszcze na patelni. Mam nadzieję, że moje wnioski się wam przydadzą. Pozdrawiam i powodzenia w pięknym sporcie; w mazianiu na tablecie ;) Muszę uzbierać na tablet, bo to co mam to ciężko nazwać narzędziem(format jak zeszyt w podstawówce i nie oddaje lini-badziew jeden;) Ps" Ten statek..., fakt do roboty, bo wsadzony na końcu i bez solidnej referki, nie wiem jak toto wyglądało, trzebaby poszukać jakiegoś modelu." Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności