Skocz do zawartości

Scena 3D: House Concept #1


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak średnio mi sie podoba to zestawienie tego ciemnego drewna, z tym jasnym. Imo na tym jasnym zbyt "bezczelnie" widać słoje. A tutaj http://img226.imageshack.us/my.php?image=kitchen0nx.jpg lewa strona strasznie ciemna...

Ale sam projekt zajezacny:) No i wizki klasa, widok za oknem ślicznie się komponuje no i same materiały fajne:) Acha powtarzalnośc textury też czasami daje po oczach.

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee.elegancko ; ]

Bardziej mi się podoba projekt bo za dużo tych samych drewien i ogólnie monotoni w domu.Napewno z naturalnym oświetleniem by było za ciemno do życia ;] Ale od strony cg - bardzo fajnie.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziarno w PS dodane ;]

 

nie mialem czasu na detale bo wolałem grac w Ghost recona 3 ;] w koncu mam troche wolnego

 

dzis chyba porobie sobie modele do wnetrz, jakies detale zeby miec i sie z tym nie bawic nastepnym razem :>

 

dzieki za komentsy, spieszylo mi sie nie ukrywam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pomysł mieszkania mi się podoba może ciut za nowoczesne, ale bardzo eleganckie. Widać, że lubisz takie klimaty, bo i poprzednie mieszkanie też było podobnie wykonane, plus za to, że użyłeś dużo drewna szkoda tylko, że te twoje drewno nie daje ciepła a wprowadza raczej pewnego rodzaju surowość przeocz mieszkanie jest mało przytulne a przynajmniej robi takie wrażenie. Niby coś stoi na półkach, ale jakoś i tak brakuje szczegółów wykończenia jak na przykład obrazów na ścianach. W ogóle nie podoba mi się pomieszczenie na tym renderze http://img119.imageshack.us/my.php?image=bedroom9yb.jpg łóżko wepchane na silę stoi od ściany do ściany, jakoś to dziwnie wygląda mogłeś to inaczej rozplanować. Najbardziej w całym domu podoba mi się łazienka na parterze ma coś w sobie.

Co do sprawy samych renderów to przyczepie się do materiałów podłoga za matowa w ogóle jak by nie była lakierowana i ogólnie materiały trochę jakby zbyt matowe były i przesadziłeś z tym ziarnem. Choć trzeba przyznać, że praca wygląda dość realistycznie i za to należy się szacunek.

Pozdrawiam.

 

 

EDIT Jak tu wchodziłem nie było jeszcze połowy postów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jestes wreszcie :) troche mnie dziwi Twoja postawa z tym noisem - najpierw sratatata że w maxweluu ten noise kaszani sprawe a potem sam na ładnych renderkach go dodajesz - nie mniej jednak rekoma się należy, zwłaszcza za ten tutaj

 

http://img228.imageshack.us/my.php?image=bedroom28ig.jpg

 

Dziwi mnie tylko że skoro ten jest na parterze

 

http://img226.imageshack.us/my.php?image=frontkitchenandsalon5wq.jpg

 

a ten na piętrze

 

http://img228.imageshack.us/my.php?image=bedroom28ig.jpg

 

to dlaczego tafla wody jest na tej samej wysokości ?

 

Reszta spoko - aż nachodzi mnie chęć na przesiadke na vraya ;)

 

Aha - I co by nie było - ja sie czepiam na siłe bo już za stary jesteś więc wiesz - większa częśc forum by czegoś takiego nie spłodziła - dla mnie jesteś Masta jesli idzie o vraya - pozdro.

 

 

mrkrzysiek - imo obrazki by nie pasowały - nie pod ten desing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre wizualizacje. Przyjemny projekt.

W wizualizacji rzucają się w oczy złe proporcje niektórych elementów.

Projektowo uważaj na przyszłość bo są problemy ze znalezieniem klienta z budżetem na takie bajery ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,

 

Wengé tanie nie jest ;] jeszcze mi daleko do oszczędnego projektowania

 

co do proporcji to pewnie przedziały kabinowe w łazienkach i krzesełka carlotta przy kuchni ;]

 

dzieki jeszcze raz za komenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co zeby w takim domu sie nie dalo podejsc do lozka :)

tak krzeselka w kuchni wydaja sie miec zle proporcje

jesli o rendery chodzi to oczywiscie bardzo ladnie, ziarno mi jakos specjalnie nie przeszkadza

troche mnie natomiast razi ze pojechales tym wenge tak po calaku w kazdym pomieszczeniu, moze warto by dac troche mieszkancom od tego odetchnac np w sypialniach :)

 

no i ta balustrada przy schodach wydaje mi sie troche przesadzona, poza szklo ma jakies dziwne mocowania na moj gust, wyglada troche jak mocowania szklanych drzwi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. super się tło komponuje z wnętrzem :)

2. Książki wyglądają zbyt płasko i te przedmioty na półkach and nimi się powtarzają za dużo

3. ręczniki w łazience zbyt sztywno wiszą

4. Mi się równiez nie podoba to zestawienie drewna ciemnego/jasnego ale to kwestia gustu

5. tutaj: http://img119.imageshack.us/my.php?image=stairs4wr.jpg to to szkło powinno chyba opierać się na tych podstawkach a ono w powietrzu jest i coś nie tak z texturą na drzwiach

6. Ja tam nie lubie takiego ziarna ;)

 

Ale większość to czepialstwo, ogólnie to jest zaje... fajnie :)

Rekoma powinna być

 

Congrats

 

Pozdr

Darmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coz renderki bardzo ladne, widac porfesjonalizm, projekt tez schludny, elegancki.... ale wlasnie - tak elegancki, ze az nie ludzki, nie przytulny, jak patrze na to, to czuje sie jakbym byl w biurze, ewentualnie w drogim hotelu... poza tym wszystko takie same, w jednym stylu, jakbym wszedl do jednego pokoju to jakbym znal juz caly dom, wsztystko pedantycznie idealne.... ale troche nudne :(. nie chcialbym miec tak urzadzonego domu. tyle ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zacznę od projektu:

Ładnie złapana równowaga pomieszczeń, od strony technicznej (budowlanej) jest parę mankamentów Np, jak pokazujesz balustradę (bardzo fajna) to mugbyś się przyłożyć bardziej do mocowań szyby i popatrzeć po stronach producentów.Miło by gdzieś zobaczyć wentylacje (toaleta,garderoba) mała rzecz a cieszy.

Te ujęcie najbardziej mi się podobają:

 

http://img67.imageshack.us/my.php?image=przedpokj5jz.jpg

 

http://img72.imageshack.us/my.php?image=bedroom35yn.jpg

 

Garderoba wyszła świetnie!!! Strasznie dużo dały te gajery i buciory modelowałeś je sam??

Co do textur/materiałów to razi trochę ta powtarzalność drewna, same rendery są świetne jak dla mnie (ja tak nie potrafię) aa.. ręczniki w kiblu do wymiany:) bardzo ładny projekt i przedstawienie go no i jaki budżet warszawska półka nowo Bogackiego, ale gdzie warszawie taki widok za oknem hehe.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie zaje..ście, w Twoim stylu. jedynie comi sie nie podoba to recznikii pod umywalką wygladaja jak papierowe kartki, tak samo recznik ten poskładany na ujeciu 3 dziwnie wyglada( moze to przez ten cień po prawej stronie na nim) nie podoba mi sie równiez kran w łazience i jego materiał jakis dziwny ( chyba zetaki miał być ) a reszta miodzio. czy mi sie wydaje czy jest n tych renderach lekkiie ziarenko?? jak tak to robione w ps??

PoZdRo!!!

 

edit: sorki, nie zauwazyłem wczesniej ze napisałes ze ten noise dodany w ps. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noise robiony PS, calosc renderowana w vrayu

 

jakos mi sie spieszylo (czyt. gralem w Ghost Recona 3 :P) i mi sie tych detali juz nie chcialo robic

 

jestem w Poznaniu chwilowo, napisze wiecej jak wroce do domu (dzis wieczorem)

 

materiał kanapy to zwykly vray material, gloossy na 0,1 z frensell reflections (proste i skuteczne, napewno lepsze niz jakis kiepski falloff) choc wazna jest tu textura a nie material

 

dzieki za komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie Marcin do Ciebie pytanko. strasznie podobajami sie twoje materiały/shadery. czy textury do swoich modeli przygotowywujesz za kazdym razem np w ps'ie czy masz juz gotowe?? czy jak robisz w ps to jezeli masz np sciane o wymiarach 5metrów na 3 torobisz texture takiej wielkosci?? (by sie nie powtarzała)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze, to zależy od renderów. Czasem trzeba zrobić wielko powieszchniowy render obejmujący ileś tam "m" gdzie juz widać tiling to otwieram texture w PS i razem ze "stampem" pracujemy az do skutku ;]

 

Niektore textury faktycznie czasem trzeba przerobić na własny uzytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Robienie tego tak jak napisałeś to chyba trochę przesada, no, ale może ktoś tak robi hehe, mało jest textur, które nie trzeba poprawiać oczywiście mowie tu o kupnych z tego, co wiem to te są całkiem nieźle zrobione http://www.arroway.de/textures/en/index.html no, ale jeżeli już musisz poprawiać to najprościej chyba w csie ( Filter/other/ offset) i tam malujesz maskujesz, itp. Pozdro

P.s. Marcin, na jakim v-reyu pracujesz na tym 1.49.03?? I czy jest spora różnica od 1.48.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Moderatorze. Wykonanie renderingu pływa w sferze poki co dla mnie odległej (heeh napisz cos o ustawieniach jak moge prosic). Sam projekt generalnie ok. Troche malo miejsca jest w sypialni. Wnetrza dosyc ciezkie...rzekłbym autorytarne;) Fajnie, ze zestawiles drewno kolorystycznie jednakze pokusilbym sie o inna tonacje. U Ciebie kłoci sie, juz pomijajac kolorystyke, wysokiej klasy drewno (lub okladzina) ciemne ze zwykla sklejką.Pozdrawiam, zwykly szary łużytkownik:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności