Skocz do zawartości

Scena 3D: Город семнадцать - R.I.P. ;(


mkk3a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tytuł wątku to nic innego jak City 17 - czyli sławne miasto z Half-Life'a 2. W zasadzie w grze nie znajduje się na terenie jakiegos konkretnego panstwa, ale dużo napisów jest pisanych cyrylicą i tak też chce zrobić w tej scence (czyli nazwy ulic, hoteli, szyldy w wystawach sklepowych itp.).

 

Ogólnie pomysł na scenkę jest taki - pamiętacie takie rondo z obeliskiem po środku po opuszczeniu Dworca Głownego? Jeśli nie, to tu jest jeden screen (tak dla przypomnienia). Ogólny charakter i klimat sceny będzie jak w grze, natomiast detale i wszystkie budynki są wzorowane na miejscach we Wrocławiu - włacznie z takimi detalami, jak przystanki autobusowe, linie wysokiego napiecia, kubly na smieci, sygnalizacja świetlna itp.

Na raize wymodelowane (częściowo albo w całości) budynki inspirowane były następującymi miejscami we Wrocławiu:

1) bud. TPSA przy Powstańców Śląskich

2) biały dwukondygnacyjny budynek między siedzibą dyrekcji PKP a stacją Statoil (przy ul. Suchej)

3) miedzy ulicą Piłsudskiego a placem Kościuszki, tzw. Arkady. Na górze jest takich duży czerwony napis BOSCH.

4) skrzyżowanie Kołłataja i Piłsudskiego, budynek na rogu po lewej stronie patrząc w kierunku Galerii, na dole jest sklep Rosman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Patrze że cyrylicka, więc dukam, dukam, dukam...i wydukałem, ale niewiele mi to mówi. A że z grą związane to myślałem, że może z Hitmana (chyba 3). Ale co do tego mają wrocławianie? Czyli nie to jednak... Ale napewno to z jakies wojennej gry:)

Wygrałem coś?:)

Nagrody proszę wysyłać gołebiem pocztowym z dopiskiem - byle jakim i tak trafi:)

 

A czy ma to być sam budynek czy większa scena?:) Powodznia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, to City 17 z Half-Life'a 2

 

piotrek - mysle ze jakis widoczek na ulice, kamieniczki itp.

 

XaoC - wroclawianie mają to do tego, ze sam jestem z wrocławia i porobilem pare wycieczek po miescie, popstrykałem fotki co ciekawszym budynkom i na nich sie wzoruje, wiec bedzie mozna dostrzec podobienstwo miedzy renderami a faktycznie istniejącymi budynkami.

 

pierwszy budynek na podstawie urzędu wojewódzkiego

ten - budynek TPSA przy ul. Powst. Śl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi cokolwiek napisac, poniewaz troche za malo pokazales... Narazie moge jedynie powiedziec, ze nie pasuje mi wielkosc tych okien na dole, do ich wysokosci nad ziemia... a reszta jest spoko... Czekam na postepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budynek TPSA przy ul. Powst. Śl.

 

Ten budynek powinien od razu być zniszczony przez Stridery i Gunshipy :D

 

Świetny pomysł!!! Moja ulubiona gra + wzorowanie na ślicznym mieście. Podoba mi sie i będę często zaglądał. Na razie nie moge zbyt dużo powiedzieć o modelach, ale jest ładnie. Licze na częste update'y.

 

Życze wytrwałości! Pozdrówka dla fanów Half-Life'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za pewne nie jeden fan hl2 pokonujac kolejne etapy tej boskiej gry myslal o wykonaniu czegos w 3d zwiazanego z owa gra. Ja tez o tym myslalem, mam nadzieje ze jeszcze przyjdzie mi sie za to zabrac. Co do pracki to na razie schludnie i niewiele, czekam na wiecej;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno nic tu nie wrzucałem, ale ostatnio na szczescie zdążyłem cos wymodelować i wrzucam tutaj fragment nowego budynku. w sumie nie wiem czy bedzie pasował do koncowej sceny (i czy znajde dla niego miejsce) ale to juz szczegół :)

 

(inspiracja znajduje sie we Wrocławiu przy ul. Suchej, miedzy siedzibą dyrekcji PKP a stacją Statoil)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w ramach relaksu wymodelowalem sobie na szybko latarnie uliczną. stwierdzilem ze taka w starym stylu bedzie o wiele lepsza i bardziej klimatyczna niz te nowoczesne.

oryginał znajduje sie we Wrocku np. przy Kazimierza Wielkiego, choc w innych miejscach z pewnoscią też.

polycount ~2,5k tris

 

latarnia1ey2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowla porządna, wiec boxy chyba nie potrzebne dla skali :) chociaz jak juz go dales i on ma 2 metry to bardzo duze okna są, ale chyba tak w kamienicach jest... nie to co w moim bloku gdzie do sufitu mozna reką siegnąć prawie...

Ładnie idzie :) a jak chce ci sie odczekac troche wiecej przy renderze to wrzuc cos z lepszym wygladzaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności