Skocz do zawartości

Własny film 3D..


marcinw14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym sie dowiedziec czy są jakies strony z poradnikiem samouczkiem itp. o tworzeniu filmów 3d czyli np. shrek, kaiko i kokosz icon_biggrin.gif .

Dotej pory znalazłem tylko tą

http://mediawiki.blender.org/index.php/Tutorials.pl/3DMovies/Index

ale jest tam tylko sam poczatek reszty nie ma. mowia tylko oszkicach itp. icon_sad.gif

Bardzo prosze o pomoc.

Jesli wybrałem złą kateegorie to prosze mi doradzic do jakiej bardziej by pasował..

Pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zrobienie filmu samemu to hardcore, ale nie znaczy, że się nie da. Pewien człowiek, korzystając z Lightwave'a, zrobił krótki metraż - ok. 20 min., zajęło mu to sporo czasu. Jak tylko wygrzebię linka do jego strony, to zapodam. Głównym bohaterem był tygrys-samuraj (postacie ludzkie z głowami zwierzaków).

 

Ale trzeba mieć spory zapas wiedzy, i to z różnych dziedzin, żeby się na brać za całość samemu. Przerobienie helpa do maxa może nie starczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wsumie chyba takiego jednego nie ma no ale jest mnustwo tutkow wiec mozna polaczyc wszytskie wiadomosci w jedna...[kiedys wychodzil taki magazyn film 3d i bylo tam pokazane jak od poczatku do konca zrobic filmik animowany]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

zrobienie własnego filmu to jak zbudowanie fabryki. O fabryce też tutka nie ma.

To jakbys zapytał jak objechać cały świat. Każda, nawet największa podroz zaczyna sie od jednego małego kroczku.

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się samemu, ale rmi, że trzeba mieć naprawdę spore umiejętności i niebanalny sprzęt. I mnóstwo czasu.

 

Jak myślisz, czemu Pixar czy Dreamworks pracują nad takimi filmami jakieś dwa lata, pomimo tego, że mają niezłą (czyt. liczną) ekipę, a w piwnycy trzymają dość mocne maszynki liczące.

 

Na zrobienie filmu (obojęnie czy to będzie 2 min. czy 120 min.) potrzebujesz mieć pomysł. To jest absolutna podstawa. Później piszesz scenariusz, do tego później storyboarding, praca koncepcyjna etc. czyli rysujesz sobie wszystkie ujęcia, sceny, wymyślasz wygląd postaci, przedmiotów. Dopiero kiedy masz cały film narysowany a kartkach siadasz do kompa i tu zaczynają się kłopoty.

 

Musisz (sam, tak jak piszesz) wmodelować te wszystkie postacie, obiekty, przedmioty; do filmów zwykle są to obiekty super-hiper hipoly, co jest nie lada wyzwaniem dla komputerów. Następnie animujesz to wszystko (tworzysz rigi, podpinasz postacie pod szkielety, skinnujesz, aby poprawnie się ruszały). Animacjanie jest taka prosta, aby wyglądała realistycznie studia korzystają zarówno z wysokiej klasy specjalistów, którzy się znają na rzemiośle. Ponadto wykorzystuje się tzw. MotionCapture, który odczytuje ruhy prawdziwych aktorów (mimika, sposób poruszania itp.) i przenosi je do komputera. Następnie te ruchy nanoszone są na stworzone wcześniej na etapie riggowania szkielety.

 

Oprócz animacji później musisz jeszcze oświetlić scenę, ustawić odpowiednio kamerę i w zgrabny sposób nią poruszać. Przydadzą się tu umiejętności zdobyte zarówno na jaakichś studiach filmowych, czy zwykła umiejętność fotografii.

 

Później to wszystko renderujesz. Na domowej maszynce zajmie kilka miesięcy (mowa o pełnometrażowym filmie). Ale co tam... :)

 

Póxniej już tylko montaż - też przydadzą się studia filmowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh...:D:D:D wiedizałem ze tak bedzie;] Przeciez no wiadomo ze tyle rzeczytzeba zrobic przeciez to własnie jest najpiekniejsze w tym wszystkim tak samo mi pisano o tworzeniu gier...

ale ktoś sie znalazł kto podał strone..

 

http://regedit.gamedev.pl/warsztat/tutorials.php

 

Wszystko super opisane o zrobieniu gier..sam tez nie zrobie ale co z tego ucze sie i bede miał start aby pozniej sie tym zajmowac w jakiejs powazniejszej ekipie.

 

Dziekuje za posty ale poczekam moze ktos jeszcze kiedys poda link do jakiejs strony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Making-of'y na dvd z "Katedrą" i "Sztuką spadania" są robione tak żeby ktoś kto wogóle nie zajmuje się grafiką zrozumiał o co chodzi, więc się nie przejmuj. A warto sobie oglądnąć :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym na miesjcu twoim najpierw jednak opracowal jakies szkice i kontcept/scenariusz a potem bym sie pytal co dalej --> a dlatego tak bo podejrzewam, ze po tym etapie( albo w trakcie) juz dasz sobie spokoj (obym sie mylil)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

How to make animated movie like Shrek? Step by step by tweety :]

 

 

1. poniedziałek 2006

leżysz w wannie i masz pomysł na film (WOW!!!!)

 

2. wtorek 2006

zaczynasz pisać szkicowy scenariusz (krótkie opowiadanie)

 

3. niedziela 2006

skończyłeś pisać opowiadanie, czas na przerwę

 

4. poniedziałek 2006

zaczynasz pisać szczegółowy scenopis

 

5. niedziela 2006

dopiero pierwsza scena...

 

6. kolejna niedziela 2006

koniec drugiej sceny, poprawki w pierwszej...

 

7. kolejna niedziela 2006

scena trzecia ci nie pasuje: zmieniasz scenę drugą...

 

...

 

158. kolejna niedziela 2006

skonczyłeś pisac scenariusz (WOW!!!!)

 

159. poniedziałek

szkicujesz pierwsza postać

 

160. wtorek

szkicujesz drugą postać

 

...

 

380. poniedziałek 2007

skonczyły ci się ołówki: idź do kiosku

 

381. wtorek

rysujesz dalej

 

...

 

680. poniedziałek 2007

 

koniec z postaciami!!

 

681. wtorek

rysujesz concepty envirnoment

 

...

 

 

1290 sobota 2008

 

skonczyłeś koncepty (Yeeeah!)

 

1291. niedziela 2008

czas odpalic maxa i to wszystko wymodelować

 

...

 

15874. sobota 2009

koniec modellingu wszystkich przedmiotów i scen

 

15875. niedziela 2009

czas ustawiać światła, textury, materiały i wyrenderować to

 

....

 

 

854321. poniedziałek 2011

koniec renderingu!!!!! (uff...)

 

854322. wtorek 2011

czas wrzucić to do postprodukcji

 

....

 

 

1567821. czwartek 2013 g 19:00

post skonczony! czas to obejrzeć

 

1567822. czwartek 2013 g 19:55

fajny film! całkiem niezły! podoba się twojej dziewczynie. możesz iśc teraz spać...

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sobie poustawiaj boxy i kamerke, poruszaj tym wszystkim, jak CI sie spodoba to dodawaj im szczegolow, i jak CI si enei znudzi to powoli zamienisz je w postacie :)

 

jak mialem 14 lat to laski sie wnerwialy ze o dowolnej porze potrafilem wyrwac z pokoju slyszac ping.... ktore raz na pare godzin oznaczalo koniec renderu sekwencji....

 

dzis dobieram laski ktorym nie przeszkadza szum wentylatorow w kazdym pokoju (w kuchni szumi tylko piekarnik ale on chyba renderuje tylko ciastka i frytki)... w razie protestu suegruje dobierac mocne wino, wentylatory przestaja przeszkadzac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ja chce by mi wyżarło mózg :)... od iluś lat modle się, by cxoś mi wyżarło mózg :).. jakoś wieże, ze bez tego mózgu czułbym się szczęśliwszy... :)....

 

heh.. weź i zrób sobie filmi8k o latającyh pudełkach jak radzi vv3k70r :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ja chce by mi wyżarło mózg :)... od iluś lat modle się, by coś mi wyżarło mózg :).. jakoś wieże, że bez tego mózgu czułbym się szczęśliwszy... :)....

 

heh.. weź i zrób sobie filmik o latającyh pudełkach jak radzi vv3k70r :)

 

Edit.. sry za 2 posty... forum mi jajo zrobiło :/...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby doradzali ludzie, którzy rzeczywiście wiedzą jak robić filmiki 3d (czyli skończyli jakiś filmik) to wątek ten zadziwiająco by się przerzedził.

 

idzicie wy wszycy fachowcy i prześmiewcy; skierujcie na siebi swój jad ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiudziałem chyba na googlach jak zrobić animacje krok po kroku i dostać za nią Oscata;)

 

A tak na powaznie to raz zrobiłem animke sobie...z kumplami. 2min miała i zrobiłem ją rok temu ponad w 3dsMax i teraz się jej wstydze...ale przeciez od czegoś trzeba zacząć:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności