Skocz do zawartości

Temperatura procka


..:: WIKTOR ::..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chcialbym sie dowiedziec ile wynosi temperatura waszych procesorow podczas renderingu - takiego zlozonego, mocno obciazajacego...?? Ile powinno byc stopni i jakiego typu chlodzenie stosujecie? Jezeli macie jakies uwagi, ostrzezenia to piszcie.

Z gory dziekuje za wszelkie informacje!!

 

To zaczynam:

Pentium 4 3Ghz Prescot

Podczas renderingu np.Renault'a temp. procka 60*, temp na zewnatrz (w pokoju) ok 26*, w obudowie 40*

 

I teraz pytanie: to dobrze czy zle?? Musze juz wymieniac chlodzenie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

U mnie temperatury są wysokie. Zanim go wyczyściłem z brudu (kurde całą garść chyba wyciągnęłem - nie pzresadzając) temp. procka sięgała 76C, zaraz po tym 52C. Nigdy nie sprawdzałem jaka jest temperatura podczas renderu...

Procek: AMD Athlon 2500+

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takiego samego procka jak ty, wymienilem chlodzenie na bardzo duzy wiatrak z miedzianymi zeberkami, dalem plynne srebreo jako termoprzewodnik i i tak d*u*p*a!

mam teraz temp to 38 a jak renderuje to 59 (przy kilkugodzinnym renderze)

 

z tego co gdzies tyam wyczytalem procesory intela wytrzymuja do 70 stopni

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrą masz temperature ..:: Wiktor ::.. moim zdaniem nie ma sensu wymieniać chłodzenia

ja mam na athlonie xp 1600+ (z otwartą obudową) 60-65 stopni a przy np renderingu 70 stopni i wszystko jest ok, kiedyś mi się rozpadł lutowany kabel od wiatraka i proc zawiesił się dopiero przy 84 stopniach, innym razem po byle jakim naprawieniu kabelka kiedy to wróciłem z łazienki stwierdziłem że coś mi strasznie w pokoju śmierdzi a komp jest zawieszony :D popatrzyłem na radiator a wiatrak oczywiście się nie kręcił ale za to z pod radiatora wydobywał się dymek :D wyłączyłem grata, dotknełem w celach badawczych radiatora na pół sekundy i się sparzyłem w paluszek :P myśle że miał 150-200 stopni ale co najdziwniejsze działa dalej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi nie przekracza 60*, ale jak siadzie kurz to sie podnosi do 63*. Zobaczymy jak bedzie kiedy sie ochlodzi - bo uwazam, ze temat jest wazny ze wzgledu na to ze programy 3D "katuja" procesor i reszte sprzetu...

 

Javor: no to jak zwykle miales szczescie :) Ty sobie kiedys krzywde zrobisz ;P Obudowy nie odkrecam bo mam w niej 3 wentylatory dodaltkowo i z boku prawie cala perforowana :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtam.

Z racji tego ,iż nastał tropikalny klimat w polandi również mam (miałem) problem z temperaturą procesora.

Rozwiązałem to w dość prymitywny sposób a mianowice odkreciłem obudowe , i przystawiłem normalny wiatrak taki umilający życie ludziom (cena takiego cuda około 40zł) tak aby strumień powietrza wpadał do środka computera.Temperatura nawet podczas renderingu nie przekracza 35 stopni.

 

To jest oczywiście tymczasowe rozwiazanie, już nie długo mam zamiar kupić maszyne która bedzie chłodzona cieczą(cisza ,spokój itp.)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greets

 

normalna temperatura pracy prescotta na boxowym radiatorze powinna sie wachac miedzy 60 a 75 w stresie i 40-50 jak nic nie robi. Pomiar temperatury zalezy tez od plyty głównej, Abity zawyzaja a Asusy zanizaja, roznica moze wynosic nawet 15*. takze nie ma sie czym przejmowac, ustaw sobie alarm na 70 w biosie i bedziesz wiedzial jak sie kurz zbierze za bardzo hehe

 

 

tak tak, tyle ze procki Amd wytrzymuja temperatury wyzsze od prockow intela.. AMD 90 INTEL 70

 

 

hehe pierwsze słyszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no to tak, ja do większości komoponentów kupiłem specialne chłodzenie, no do procka też by go podkręcać :)) podkręcam mojego semprona o 500 mhz. no i tak... Teraz w te Upały jak na balkonie mam 36*C a w pokoju duszno jak cholera... to temp. Procka podczas renderingu to około 50*C

 

Jak jest zwykły dzień to temperatura nie przekracza 45*C podczas renderingu czy czegoś...

 

Standardowo mam około 42*C...

 

Ogólem jest powiedziane że 50*C to spokojna temperatura, przy 60*C powinieneś się bać, a przy 70... to już poiwinien komp się sam wyłączyć, a jeżeli tego nie zorbi to TY TO ZRÓB !! i wymień chłodzenie bo procesor przy takiej temperaturze może i jakoś będzie chodził ale z minuty na minute jego żywotność skraca się maxymalnie jak może...

 

Pozdrawiam :))

 

(aktualnie mam takie temperatury: Procek 45, Katra Graf. GPU:34 ENV:36, HDD:34, i Chipsety... 35&27.)

 

Jak upał sobie pojdzie to temperatury się znacznie obiżą, jak ja w takim upale nie umiem wytrzymać.. ehhh :P

photo_gh-ed821-mf_big.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja aktualnie zmienielem chlodzenie a moj proc (Duron 1.6) a i tak ma taka sama temperature: 55* na starcie i 61* przy obciazeniu (66* w testach prime'a95)

 

Kiedys mialem Athlona 1.7XP to on juz na starcie mial 70* wiec takie temperatury mnie nie przerazaja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co gdzies tyam wyczytalem procesory intela wytrzymuja do 70 stopni

Wytrzymałyby pewnie więcej, ale chodzi raczej o to, że po przekroczeniu 70 stopni procesor automatycznie zwalnia żeby sie nie przegrzać. Na Tomshardware są filmiki z działania tego w praktyce - po zdjęciu coolera z proca spada jego wydajność, ale nadal działa (chociaż nie radziłbym tego próbować w domu :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to znowu daliscie mi do myslenia - musze obnizyc temperature conajmniej o jakies 5-10*... Bo faktycznie dluzsze dzialanie w stresie (dluuugi rendering) moze dac popalic (czasami doslownie) :/ Zobaczymy bede sie rozgladal za jakims super fajnym systemem chlodzenia, zamontuje i dam znac co sie zmienilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom a my jesteśmy szczęśliwi że mogliśmy pomoc :))

 

EA Tips:

Czasami zwykle otwarcie obudowy daje dużo, bo Cooler ma większe pole z którego mógł by pobieać powietrze oraz ciepłe powietrze nie gromadzi się w obudowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EA Tips:

Czasami zwykle otwarcie obudowy daje dużo, bo Cooler ma większe pole z którego mógł by pobieać powietrze oraz ciepłe powietrze nie gromadzi się w obudowie...

czasami to pomaga, czasami wręcz przeciwnie, np. u mnie otwarcie obudowy zakłóca prawidłowy obieg powietrza i temp wzrasta...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy renderingu zazwyczaj dochodzi do 70C, w sytuacjach ekstremalnych, np przy takich upałach jak teraz, dochodzi do 75C i nawet więcej - włącza się syrena i trzeba rendering przerwać:/. Najbardziej grzeje się chyba dysk, co mnie nieco martwi, dołożyłem jeden wiatrak, zrobiłem dziurę z przodu obudowy żeby lepszy przepływ był ale nadal coś za często mi się grzeje:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytrzymałyby pewnie więcej, ale chodzi raczej o to, że po przekroczeniu 70 stopni procesor automatycznie zwalnia

Zalezy od modelu. Ja zwolnienia nie zaobserwowałem nawet przy 88* :]

 

Bo faktycznie dluzsze dzialanie w stresie (dluuugi rendering) moze dac popalic (czasami doslownie) :/

Nie masz się czego bać, chyba że bardzo zwiększałeś Vcore

 

Warto dodać, że niestabilnośc systemu nie musi byc spowodowana przegrzewaniem procesora. Grzeją się również obwody dookoła socketu. Te które odpowiadają za zasilanie procesora. Home made tunele moga taką sytuację jeszcze pogorszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, 70, 88 stopni... to zerknijcie na to:

http://img91.imageshack.us/img91/3765/tempqd6.jpg

mój athlon 2,2 lekko podkręcony podczas upałów:)

Tak poważnie to wydaje mi się że mialem wadliwy czujnik na płycie głównej, takiej temperatury procesor by chyba nie wytrzymał.

Teraz mam pentium D 2,66GHz podkręcony do 3,1GHz i temperature w okolicach 39 stopni. Przy renderingu kiedy proc wykorzystuje dwa rdzenie na 100% temp przekracza 50 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak juz ktos wspomnial, kazdy procesor ma swoja odpowiednia temperature pracy. Najbardziej "goracymi" procesorami sa presscoty (zalezy od modelu) gdzie w przypadku P4 3gz jego MAX tem. wynosi 80stopni (wdg. producenta) i tak rzeczywscie jest powyzej tej temperatury procesor automatycznie obniza taktowanie. Niektorzy sie tu dziwia ze ich procesory amd nie przekraczaja 40stopni w stresie - nie dziwne skoro max. tem. wynosi 55stopni. Kazdy model ma swoja tem. mozna to sprawdzic u producenta.

Akurat mam 3gz presscota wiec wiem o tym badziewiu wszystko.. takze przy 70 stopniach (z intelowskim pseudo radiatorkiem) wszystko jest jak najbardziej ok. Posiadalem na tym modelu juz 3 coolery: standard - zmienilem po pol roku na freezona pentagrama 15cm..temperaturka spadla o jakies 8 stopni i lepsze osiagi w renderach nie duze ale zawsze pare sec sie zaoszczedzilo :D Niestety jakis czas temu probowalem czyszcic go przy normalnej pracy kompa i pare skrzydelek wiatraczka nie wytrzymalo oporu mojej reki.. zmienilem na GIGANTA THERMALake TOwera (nie pamietam ktory model) w kazdym badz razie jak dostalem paczke przerazilem sie wielkoscia tego cuda (to juz jest przegiecie) ponad 1kg wazy - trzeba przerabiac plyte troche.. sam cooler jest wiekszy od zasilacza.. ale osiagi ma nie porownywalne.. przy maxymalnym obciazeniu procka tem. spadla o okolo 20 stopni..czyli w stresie wynosi 50stopni co dla presscota to jest temperatura marzenie.

 

PS. maras przy 113 stopniach wszystkie luty ci by sie popalily i plyta by ci sie stopila do okola procka - imposible.. nie widzialem wyzszej max tem. wg producentow prockow niz 80 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUPER_OkO - a jaki cooler masz na nim, bo też kupiłem towera 112, założyłem (pasta ocz 5+), porządnie dokręciłem do płyty, do tego wolnoobrotowy wiatrak (30 CFM), włączam i w idle 45-50, stres 70 (zamknięta buda, przy extremalnych upałach to 75 -> włącza sie alarm i trzeba otworzyć obudowe).

Jak go montowałeś, rozsmarowywałeś paste jak piszą w instrukcji czy kropka na środek ? I czy wogóle ma to jakieś znaczenie ?

 

Zapłaciłem za tego kloca jednak troche kasy i jestem troche zawiedziony, czy to ja mam jakiś felerny egzemplarz, czy jest za słabo wentylowany czy co ?

PS. Wg. producenta, to on nadaje sie do pasywnego chłodzenia, ale jesli ktoś jeszcze go ma, to nie radze, po 3-4 min renderu alarm.

 

Aha, no i mój proc to p4 2.8 ht prescott, na płycie abita, która podobno zawyża temp, ale mimo wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Jak go montowałeś, rozsmarowywałeś paste jak piszą w instrukcji czy kropka na środek ? I czy wogóle ma to jakieś znaczenie ? [...]
Teoretycznie pasta powinna być rozsmarowana przed nałożeniem wentylatora.

Nie zawsze pasta równomiernie rozprowadzi się po powierzchni dzięki samemu naciskowi. Trzeba pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item116536660_thermaltake_silent_tower_cl_p0025d_all_in_one.html

 

przy zakladaniu trzeba zdjac cala podstawke plastikowa powyciagac zatrzaski i towera sie dokreca z drugiej strony plyty za pomoca 4 srub (czyli nie dokonca musialem wiercic dziury :D ale roboty przy tym jest od cholery)

Pasta jest dosyc waznym elementem duzo razy juz zmienialem coolery az wkoncu sie nauczylem...zbyt duza ilosc moze nawet bardzo zdecydowanie obnizyc efekt chlodzenia.. wiec tak jak pisza w instrukcji ma byc to cieniutka warstwa (rozsmarowana) tak ze lekko musi przeswitywac procek..glownym zadaniem jej jest wypelnienie mikro szczelin aby latwiej cieplobylo oddawane..sama w sobie nie jest idealnym przekaznikiem ciepla..czyli gruba warstwa moze nawet izolowac a nie przekazywac cieplo.

 

Co do zamknietej obudowy, rzeczywiscie (w moim przypadku) temeratura wzrasta diametralnie i to nawet o 5-7 stopni dlatego wole miec ja otwarta i poprostu czyscic elementy co jakis dluzszy czas z kuzu (czyli demnotaz wszystkiego i montaz na nowo)... umnie moze byc to spowodowane duza iloscia dyskow twardych i masa dodatkowych urzadzen..czyli miejsca w obudowie nie mam i jest slaba wymiana powietrza mimo 6 wentylatorow.

 

Model mojego gigantycznego coolera jest o tyle fajny ze istnieje tam mozliwosc zaladowania dodatkowego wentylatora z drugiej strony co umozliwi 2x wiekszy przeplyw wicherku i prawdopodobnie zdecydowanie jeszcze obnizy temp. ale narazie takiej potrzeby nie mam.

 

A najlepszym rozwiazaniem chyba jest wlasnie jak ktos juz wspomnial..zakup normalnego wiatraka za 40 zl i przylozenie go do kompa w chwilach stresu i wtedy chyba nie ma bata rzeby cos sie przegrzewalo

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No swojego czasu zastanawialem sie nad tym rozwiazaniem.. poczytalem i sie okazalo ze typowe standardowe czyli te za 300zl nie sa az tak wydajne (czyli tem. takie same jak w dobrych coolerach za 150zl)...chalasu wydaja co normalny wentylator...zajmuja od cholery miejsca...czyli praktycznie mowiac same minusy...no chyba ze kupic sobie rozwiazanie za 1000zl i podlaczyc wszystkie elementy kompa.. moim zdaniem calkowicie nieoplacalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompka ~100,- np hydor l20, nagrzewnica od kadeta 50,- do 100,-, bloczek 199,- innovatexa xx2 na przyklad, weze dowolne ale eheimy sa calkiem niezle poza ich zielonym kolorem :) zalozmy 50,- to bedzie ok 5m starczy na wiele prob :) kilka opasek powiedzmy za 20,- wentylator np akasa 12mm za 50,- to daje nam 500 i gwarantuje ze temperatura nie przekroczy 40 no maksymalnie 45 w stresie. Kazdy zestaw jaki mozna kupic w sklepie to scierwo, nawet te za 1000 sa gorsze od tego co sobie sam zmontujesz. A jak chcesz przyoszczedzic to uzywane kupisz taniej i w 300 spokojnie sie zamkniesz. Jezelichodzi o glosnosc, to na pewno wskazane bedzie dolozyc dwa nawet bardzo wolno krecace sie wentylatory do obudowy aly wywolac obieg powietrza ktory zniknie razem z chlodzeniem std procka. poza tym to trzeba dobra pompke miec bo moja terkocze jak po...bana, trzeba zmienic ale nie chce mi sie meczyc :) ale jezeli ktos nie chce podkrecac to naprawde nie ma sensu. Wystarczy jakis wentyl do 200 thermalright XP120 byl kiedys b. dobry ale teraz to nie wiem :) jakies kilogramowe wierze powychodzily :) ja to w ogole bym nie zmienial wentylatora, 70 do 75 jest bezpieczne... chyba ze jest glosny...

 

edit: a no jeszcze do tego chlodzenia trzeba by jakis odpowietrznik zamontowac chyba ze uklad bedzie "otwarty" z pojemnikiem na wode ale ja preferuje zamkniete...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w serwerze nie ma wiatraka na procku (radiator za to ladnie kryje szuflade z prockami) i szuflada ma spory wiatrak (nie przymierzajac jak taki do chlodzenia pomieszczen, powoli chodzi bardzo wiec nie szumi, ale ma duza powierzchnie), temperatura nie skacze powyzej 25 stopni (przy 26 w pomieszczeniu) a to juz jest wydajne chlodzenie, przy renderingu potrafi sie wbic na 45 stopni (wiecej nie wolno bo taktowanie wtedy poleci, a wiatrak zacznie wyc, ostatecznie swapnie czesc prockow i zmrozi proces, ale to sie zdarza tylko jak ktos specjalnei popsuje chlodzenie i chce wysypac kompa);

 

odkurzanie serwerow jest o tyle prstsze ze sie nic tam nie rozkreca tylko wyjmuje szuflade z procesorami i pamiecia, kladzie na antystatika i jedzie wichurka, tak samo z szuflada z dyskami czy pci... kazda grupa czesci ma swapowa szuflade...

 

precosor wytrzymuje 120 stopni, technicznie wytrzymuje nawet 180, tylko to ze procesor to wytrzymuje nie znaczy ze wytrzyma to jego okolica, radiatory maja plastikowe zaczepy... albo aluminiowe (no wtedy plyta ma przegwizdane)...

 

po to wlasnie tabuny madrych lduzi wymyslaja zabezpeiczenia w procesorach i plytahc i te cala diagnostyke zbey komputery przetrwaly Wasze ekperymenty...

 

chlodzenie wodne i korzystanie z peltierow jest bardzo wydajne, ale wymaga nadzoru i konserwacji oraz pilnowania zeby sie woda nie zaczela kondensowac wokol procka (peltiery) albo cieknac (wc)... zasadniczo warto trzymac kompa w najnizszej mozliwej temperaturze, jesli montujecie wc i macie mozliwosc kupienia chasi gdzie plyta jest pod sufitem montowana prockiem w dol (to takie wieksze obudowy, brzydkie, przemyslowe) to nei ma sie co martwic ze wc przecieknie i cos zaleje (grawitacja dziala na wode stale, nie trzeba klikac bind to space warps), najwyzej przecieknie, ale ma duza pojemnosc cieplna wiec nei usmazy procka skokowo, co w pårzypadku padniecia wiatraka moze sie zdzazyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojooj ale żeście się rozpisali, aż nie chce mi się tego wsyztkiego czytac :P os Siebie powiem że widze że granica w Pentiumach jest do 70*C a w AMD do 90*C, tylko że AMD się nie grzeją za abrdzo ale za to Pentiumy tak... (szczególnie ten felerny prescot...) Jak dla mnie prosta rada, dobry przepływ poeitrza w obudowie i dobrze chlodzenie Aktywne albo wodne :)) (pasywnego odradzam :P ) Trzeba teestować różne ustawienia np. ja msuze mieć obudowe otwartą ponieważ jak zamkne ją to komputer się moze zacinać :)) choć teraz msuze to na nowo przetestować... Um nie to nie ma tak łatwo :P wszystko co może mi się angrzewa, bo wsyztsko praktycznie mam podkręcone oprocz Dysku twardego bo to głupota...(ja tak sądze...) Jedyne o co nie zadbałem to o Radiatorkach na ram... ten główny(bo ram od karty graf. mam zradiatorowany :) )

 

Prubowałem już dużo technik chłodzenia, jest to bardzo trudna sztukka uzyskać dobry przepływ powiettrza w obudowie.

 

Dla tego moja obudowa jest otwarta ze wszystkich stron ora mam dodatkowy cooler który dodajepoweitrze jeszcze do procesora... czyli tak jak by podwójne chłodzenie :)) a rzepływ wygląda tak:

 

Cooler od tylnej strony obudowy daje powietrze na cooler procesora, cooler procesora chłodzi procesor oraz powietrze które wydostaje się z pod nóżek radiatora idzie w dwie strony, z jednej strony chłodzi karte graf.(wraz z ramem karty) od tyłu oraz chipset płyty główneja z drugirej streony daje powietrze zasilaczowi... a czamu... bo mój zasilacz ma jeden wieli wiatrak od dołu który zasysa powietrze i wydala na tył obudowy Pućniej jeszce głodzenie karty graf. które uwzględnia jej GPU oraz jej ram od strony GPU. :)) proste no nie :)) jednyną rzeczą która nie koliduje z żadnym chłodzenie ani przepływem ciepła jest Ram... na ktory musze zakupić radiatory :)) bo naweyt na dysku mam radiator :P

 

Mam nadzieje ze tym co napsaiłem nie tylko pochwale się swym chodzeniem( bo o to mi raczej nie chodziło gdy to psiałem) ale raczej dam niektórym do myślenia przy zakupowaniu nowego chłodzenie(oprocz tych którzy kupiują chłodzenie wdne :p) by przemyśleli nad kupnem nowych komponentów tak by je dopasować wsyztski do siebie by był dobry przepływ :))

 

Życzę miego czytania, pozdrawiam :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krew mnie zaleje:]

os Siebie powiem że widze że granica w Pentiumach jest do 70*C a w AMD do 90*C

 

Możesz to podeprzeć jakimis konkretnymi obserwacjami/linkami itp? W jaki sposob to zauwazyles?

 

 

edit

Wiktor - tu nie chodzi o wojne, ale nie omawiamy wiersza tylko mowimy o specyfikacji termicznej procesorów. Tu nie ma miejsca na gdybanie/widzimisie, a dane ktore podał Falcom sa wyssane z palca i na pewno nie dotycza ogółu procesorow tak jak on to napisał. Głupio wprowadzac ludzi w błąd i narazac na niepotrzebne koszty (1297 wiatraków i 15698 radiatorów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o qrde chyba rozpetalem wojne tym watkiem... ;P Nie no ogolnie to 90* to tak na chlopski rozum to tak jakby jest za duzo - silnik samochodu powinien pracowac w max 90* a tutaj bidulek malutki procesorek ma to zniesc...?? ;P Nie no z tym to nie mam za bardzo obcykane ale wydaje mi sie ze temp ok 60* to juz jest duuuzo dla takiego ukladu jak procesor...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w elektronice sa tylko dwie wartosci (to zart); jedna to warunki optymalne (dziala), i wartosc krytyczna (nada nowy kupic); pomiedzy tymi wartosciami dzieja sie rozne cieakwe zjawiska, czasem wydajnosc rosnie,c zasem spada i zalezy tylko od komponentow, czasem od niczego nei zalezy bo poprostu tak wykres leci,; ale jak Wam szkoda kasy, to zostawcie testowanie ile procek zniesie kolesiom z B&R, oni za to nei palca, maja karton prockow i maja wymyslec szatanskie sposoby w jakie mozna je popsuc (a userzy maja takie swietne pomysly ze ludzkei pojecie przechodzi) i sobie je psuja, ale Wy za popsute procki placicie, wiec uzywajcie ich zgodnie z instrukcja, a nei jako zelazka do rpasowania bawelny (choc temperature maja dobra);

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vv3k70r: dokladnie! Nie po to sie konstruktorzy mecza, siedza, licza, glowkuja zeby to "poprawiac"... Chca zeby bylo dobre w uzytkowaniu i jest - poki madry ziomek z kraju nad Wisla nie bedzie w tym grzebal... :/ Ale taka jest nasza "ułańska fantazja"...

 

Ja tylko chce zeby sie nie przegrzewalo to takie male kwadratowe i tyle... :) Bo troszke to kosztuje a nikt mi nie da kartonu wypelnionego tym wynalazkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak, tyle ze procki Amd wytrzymuja temperatury wyzsze od prockow intela.. AMD 90 INTEL 70

Nie wiem dokąłdnie jak jest, temi pierwszymi słowami opierałem się na wypowiedzi tego użytkownika, z resztą napsiałem że "Widzę"...

 

Po 2 Może i to nie sa prawdziwe swoiste granice ale wiadome jest że procki intela bardziej się grzeją, z resztą na przykładzie Mojego Kolegi.

 

On ma P4 2,8 HT Northwood i mu się grzeje dość, tak jak użytkowników w tych posatch, około 60*C.

 

A np. Ja mam AMD'ka 2,8 i temperatura przy tych upałach nie przekracza 45*C , mój kolega też mam AMD'ka tylko że 3,2 Bartona i też raczej jego temperaturki nie przekraczają 50 stopni.

 

Jeszcze co do kozioo'ia... Z nim zawsze sa problemy, zawsze napisze ze mu nic nie pasije co Ja napsize :)) nie chce na niego jechać, ale jak ci nie pasuje to co psize to zostaw to sobie dla siebie bo ja w poruwnaniu do Ciebie chce komuś pomóc a nie przy każdym innym poście najezdrzać na Ciebie, sorrry ale gdybyś czytał caly wątek to bys wiedział o co chodzi, a nagle wyjezdrzasz z takimi textami, nieno sory ale tym razem mógł byś się... uciszyć :) rozumiem(a może nie...) że jestes cięty na wsyztsko co napsize bo uważasz ze ja Nic nie wiem a ty wiesz wszystko (tak to wygląda z twoich wywodów na tym forum...) no cóż... heh :)

 

Na koniec dodam że Jest taki ogólnoświatowy standard, nie mówie że każdy użytkownik powinienen się do niego stowsowac bo naprawde jest tyle procesorów i tyle różnych przypadków i temperatur...

 

Ogółem jest tak:

Chłoodno Tu - 30-40 *C

Jest Idealnie - 40-50 *C

Oj Gorąco - 50-60 *C

Wyłączam Komputer i myśle nad chłodzeniem - 60-70 *C

 

Procesory to mala płytka krzemowa która jak się rozgrzeje, to bez chłodzenia może się spalić, widziałem taki piękny filmik jak z P4 3,2 zdjeli chłodzenie przetaktowali jeszcze do 3,6, puźniej jescze pobawili się na procesorze z napięciem i z zabezpieczeniami, no i ładnie procesor zaczął płonąć, iskry piski i nagle dup.... heh :)

 

Pozdrawiam :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czego korzystacie przy mierzeniu temp. procka? ja z programiku SpeedFan. znacie? co o nim sądzicie?

zazwyczaj mam 35* (np. teraz, komp właczony 10 minut temu). max temp. jaką miałem to 42* (po kilkunastu godzinach renderingu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkk3a - Jakiego masz procka ze taka fajna temperature amsz w takie upały ?? :)) albo jakie chłodzenie... Co do SpeedFana to jest to bardzo fajny i przydatny programik, polecam :)) odczytuje z Sensorów temperature, szybkość wiatraków oraz napięcia. Można nim zmieniać szybkośc wiatraków oraz podkręcać procesor. Można nawet sprawdzać ustawienia Smart :))

 

Download

http://www.almico.com/speedfan428.exe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja mam jakąś dziwną wersje, bo pokazuje pełno róznych temperatur. w szczegolnosci nie mam pojecia, co to jest to 126* (czasam spadało do -15, słownie: minus pietnascie :)

 

procek to 64-bitowy Athlon 3000+. o chłodzeniu nic nie wiem, wiec jest jakieś domyślne. nic dodatkowego nie pewno nie kupowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności