Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Toster Bojowy Mk4


mirach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dla nie lubiących czytać:

 

Toster Bojowy, podejście czwarte, projekt robiony w ramach odstresowania się po długiej i męczącej sesji wrześniowej. Brak finałowego konceptu, więc w miare otwarty na uwagi i propozycje.

 

Obrazki

 

Siatka

wirelow1ag0.th.png

 

Render

toster01au1.th.jpg

 

 

Dla lubiących czytać:

 

Wszystko zaczeło się od kumpla który uczy się 3d studio, i przerobił tutorial z tosterem z 3dtotal, później postanowił dobajerować swój toster, troche mu pomogłem i w głowie powstał mi koncept na bojową maszyne kuchenną. Podchodziłem już do tego 4 razy, za każdym razem coś mi nie pasowało z główną bryłą, teraz wg mnie gra.

Jako że wszystko robie z głowy to są miejsca gdzie detalu jest więcej i są też takie gdzie go może zabraknąć. Narazie wszystko się powoli robi w przerwach od pracy. Dużo jeszcze jest do zrobienia przedemną, bo jakieś pomysły w głowie siedzą, ale boje się że gdzieś uciekną albo zabraknie siły woli więc zie wrzucam go tutaj żeby mieć motywacje do skończenia go. Również licze na komentarze które pomogą mi dobajerować te cudeńko :)

 

Główne cechy tostera

- Toster ma być Zły

- Toster ma mieć dużego guna do strzelania

- Toster ma mieć elektryczny nóż do chleba do cięcią tych co się zbliżą

 

Prośby o...

 

- Co zrobić z podwoźiem? Mam 2 koncepty, albo pająkowato-mechowate nogi w ilości 4 lub 6, albo gąsienice czołgowe.

 

- Czy jest jakiś lepszy sposób (oprócz DoIt 2.0) na robienie tych bajerankich powykręcanych kabli ? Ja narazie robie to spilny + twist + bend + ostateczne poprawki pod poly. Dobra droga? czy są szybsze ? Finałowo chciałbym uzyskać coś tego pokroju (nie aż tak zakręcone, ale jak mierzyć to wysoko :) ) - http://www.cgtoolkit.com/images/bookbanner.gif

 

Epilog

 

Troche się rozpisałem... no cóż, to tyle narazie, sorry za marny render, następne powinny być lepiej oświetlone.

 

pozdrawiam

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pomysł pokręcony ale mi się podoba :)

Toster powinien się poruszać raczej na pajęczych odnóżach. Dlaczego? Toster bojowy operujący w kuchni ma większą mobilność na takich odnóżach. Może np.zeskoczyć z lodówki na podłogę. Jak to zrobi mając gąsienice?

 

Zrób mu jakąś kamerkę do obserwacji terenu, czujniki i tym podobne rzeczy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne plany robienia tostera przez pół dnia zepsuł szef co kazał ciężko pracować :)

 

Mały update, połączyłem działko do reszty, będzie jeszcze troche kabli pomiędzy nim a tosterem żeby nie wyglądało to tak pustawo.

Dorzucony pas amunicji a z nim kolejne pytanie do publiki. Jak już zrobiłem ten pas wychodzący z Tost-Slot'a to stwierdziłem że jakoś to łyso wygląda. I wpadłem na idee żeby do Tost-Slot'a włożyć coś na kształt magazynku, z którego boku będzie wychodzić amunicja. Co Wy na taki pomysł ?

 

Wielkie dzięki za pomysł z kamerką, prawdopodobnie będzie wystawać z drugiego Tost-Slot'a (myślałem jeszcze żeby tam dać jakaś wyrzutnie rakiet, ale kamerka wydaje mi się ciekawsza)

 

W bitwie nogi vs. gąsienice narazie wygrywają nogi, ale stwierdziłem że pierw skończe góre, i wtedy się pomyśli co lepiej do tego będzie pasować.

 

A co do normalności... kto studiował ten wie że jakoś sesje trzeba odreagować, a jako że prawie nie pije, to umysł musi się inaczej relaksować :D

 

Dzięki za komentarze i pomysły

 

pozdrawiam

Mirach

 

toster02kz1.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh fajny pomysł, przypomina mi się strzelanie ziemniakami z działka ładowanego sprayem do włosów

 

ja bym to jakoś inaczej skonstruowała, no bo skoro amunicja wystrzelając z szparki już ma pewną prędkość, w przypadku tostera bojowego napewno niemałą, to trzebaby to jakoś wykorzytsać, a nie tak bokiem je wysyłać i dopiero w działku przyspieszać.

 

zgadzam się że lepjej nogi nie gąsienice, i żeby były ze sprężynami (wtedy łatwiej skakać).

 

czy w tych dwóch wgłębieniach z przodu przewidziane są wyszczerzone zęby i wściekłe oczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bryła tostera jest zbyt masywna na cienkie pajęcze nóżki. Optuję albo za gąsienicami, albo za nogami przypominającymi grube, pordzewiałe, stare rury owinięte czarną, trochę obdartą izolacją - żeby były takie słoniowate, uginające się i zostawiające za sobą wielkie wgniecenia (ala "Koszmar w Dunwich", kto czytał ten wie ;)

 

Co do tost-slotów, to przypominają mi gęby - dałabym tam podsmażane ludziki-jeńców przytrzymywane przez wredny toster zębiskami. Coś w końcu toster tostować powinien :>

 

Na minus w obecnym modelu zaliczam tą "groźną facjatę" z przodu. Niespecjalnie do mnie przemawia. Przypomina mi przód tych nowych krakowskich tramwajów albo jakiegoś pociągu.

 

_3Jane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie masz plany odnośnie prawej strony tostera (chyba nóż) ale mi sie to patrzy tak, żeby tam dołączyc mu magazynek tak jak ma to miejsce w niektórych KMach

 

http://www.militech.sownet.pl/plxxi/_plxxi_19.jpg

 

tasma wchodziłaby do prawego slotu tostera, wychodziła lewym i do miniguna.

Jak znam zycie wyraźiłem sie niezrozumiale. No nic, trudno. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny pomysł:)

co do prawej strony, to proponuje tam obracającą sie jak wiertło wyciskarke do cytrusów:D

minigun wygląda tak standardowo, ciekawy był w Unreal'u (tym pierwszym) jeśli grałeś to wiesz o co mi chodzi, a jak nie to Ci podeśle skriny jak będe miał czas.

 

ps. nie przesadź z detalem bo zgubi sie toster pod natłokiem gnatów itp.

powodzenia;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie mniej więcej po koleji:

 

Ania: Oczu i zębów raczej nie będzie. Wiem że projekt nie ma za dużo wspólnego z rzeczywistością, ale chce to zrobić tak na pograniczu światów, że tak powiem. Żeby jak się popatrzy na ten toster bardzo przymrużonymi oczami to można pomyśleć "A może by się taki kiedyś zbudowało". Dlatego też "oczy" będą czerwonym wizerem, a paszcza będzie przypominać grill samochodowy.

 

3Jane: Ludzików raczej nie planuje, no chyba że na samym końcu mi odbije i postanowie zrobić jakaś scene masakry z udziałem ciasteczek :) Co do bryły ... hmm... to już 4 moje podejście do problemu, może nie jest idealne, ale nie potrafie uzyskać nic bardziej ... złego i tosterowego :) Może jakiś szkic albo reference jeśli masz pomysł na inne wykonanie ?

 

STORM: dzięki za linka, wprawdzie toster jest w zupełnie innym klimacie, ale ten robocik przypomniał mi o małych drobiazgach - stąd mały panel kontrolny w updacie

 

Cojots: zrozumiałem o co chodzi :) Jednak jak narazie po prawej stronie jest planowane coś do krojenia lub szatkowania :)

 

Dariusz: Kariere zaczełem od Unreal Tournament, więc do końca nie wiem, ale pogooglam za screenami. W zasadzie minigun miał być standartowy, napewno okabluje go jakoś żeby nie był taki łysy, no i zobaczymy jak wygląda ten z Unreala. Co do tego wiertełka, możesz rzucić jakimś obrazkiem? Bo mam wrażenie że wiem o co ci chodzi, ale nie jestem pewien. A co do detali, to obawiam się że toster będzie wyglądał jak malutki elemęt który łączy mase broni :D

 

Update:

 

Panel kontrolny w stylu retro, pare przełączników, diodek i analogowy miernik ze wskazówką. Oraz AmmoBox w Tost Slocie :) Wiem że ten ammo box nie ma najmiejszego sensu, bo jak się na niego popatrzy to widać że amunicji zmieści się tam tyle co kot napłakał... ale podobała mi się idea tostera któremu można wymieniać magazynki :)

 

update nie za duży, ale dzień był pracowity.

 

toster04ob2.th.jpg

 

toster03panelky6.th.jpg

 

 

 

 

pozdrawiam

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciskarka to o coś w ten deseń mi chodzi, tzn kształt "wiertła":)

http://www.antyki.home.pl/allegro/a/fotki/citro2.jpg

 

co do miniguna to myslałem że mam jeszcze Unreala na dysku, ale się przeliczyłem:/ zrobiłem Ci za to filmik (ok. 700Kb) z zasadą dzialania tego czegoś:

http://rapidshare.de/files/36613180/MINIGUN.rar.html

oglądaj w spowolnieniu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki update ni z tego ni z owego, żeby nie było że przestałem robic :)

 

Co poszło do przodu:

- okablowana lewa strona tostera, mam wrażenie że już nic więcej po tej stronie nie dojdzie, jeśli widzicie tam jakieś błędy to szturchać

- Wyrzutnia rakiet, to drugie podejście do niej, pierw była taka pudełkowa jak podwieszana pod samolotami bojowymi, ale jakoś mało ciekawie wyglądała, więc są 3 rakiety na stojaczku :) Góra też mi się wydaje skończona, może nie tak dopieszczona jak lewa strona, ale nie wiem co tam jeszcze wsadzić

- Po prawej będzie jednak piła tarczowa, próbowałem robić nóż elektryczny, ale wyglądał jakoś nie ciekawie. A, obudowa piły tylko zanaczona, to jeszcze nie model.

- eksperymenty z podwoziem narazie pozostają bardzo nie udane... zobaczymy co będzie.

 

Dariusz - dzieki za miniguna, ale zbyt wybajerowany dla mnie :) Swoją droga bardzo ciekawy pomysł.

 

toster06pr6.th.jpg

 

pozdrawiam

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w zasadzie tylko piła łańcuchowa dostała update, osłonka, pas transmisyjny, coś w rodzaju elektrycznego silniczka. A to co widać w tle to zaczątek urwanej cyberręki na której ta piła ma się trzymać.

 

Edit: to jest piła tarczowa, TARCZOWA... *marudzi na siebie* :D

 

Turpis: to kabelek którego ciągle zapominam usunąc... :)

David: Robie pierwsze podejścia do nóżek, ale raczej muszą być masywne, inaczej to dość komicznie wygląda.

Goran: racja, zupełnie o tym zapomniałem. Teraz pociski są połączone czymś co ma przypominać taśme parcianą. Więc albo ułoże je bardziej naturalnie, albo dodam metalową szyne.

Dariusz: render z tyłu specialnie na twoje zyczenie :)

 

toster07xq2.th.jpg

 

toster071em5.th.jpg

 

toster072jo3.th.jpg

 

pozdrawiam

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu się troszkę przyczepię :-)Napisałeś piła łańcuchowa, a to jest piła tarczowa napędzana przekładnią pasową...piła super, tylko ten okrągły pas mi nie pasuje, takie rzeczy napędza się zwykle łańcuchami właśnie więc mógłbyś go zamienić na łańcuch. Torszkę roboty jest, ale warto!Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, naprawde napisałem łańcuchową ? Nie wiem czemu w głowie zawsze mi się przekręca. Co do przerobienia paska na łańcuch, zobacze jak ta piła będzie widoczna pod koniec. Bo na łańcuch zejdzie mi mase poly z może się okazać że prawie nie będzie widoczny. Ale wielkie dzięki za takie "dodetalowywanie" czasem mi brakuje pomysłu na coś takiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuzszej przerwie.

 

Pierw się bede tlumaczył: sieć mi szwankowała w domu, a w pracy nie miałem za bardzo czasu na upadty.

 

Proejkt wszedł w faze gdzie pozostaje mi robić rzeczy na które pomysłu zbytnio nie mam, przez co idzie dość mozolnie. W każdym razie, ramie z piłą już jest, prawa strona wciąż czeka na kamere, ale ją zostawiłem sobie na koniec.

 

toster082webqn6.th.jpg

 

Było kilka prób z podwoziem, odpadły koła (wyglądał jak łyżworolka), gąsienice też sie nie przyjeły, więc zostały nogi. Tu można zobaczyć 1 wersje, którą jak tylko zobaczyłem to wywaliłem:

 

toster07ba5.th.jpg

 

Po tej nieudanej próbie zrobiłem coś bardziej pajęczego i organicznego i raczej przy tym pozostane, tylko muszę wymyslic podwozie i same łapki:

 

toster081yl4.th.jpg

 

A teraz problemy:

ciut przesadziłem z wrzucaniem MSa wszędzie gdzie popadnie. Kiedy chciałem wyrenderować toster z pajęczymi nóżkami vray sie wysypał bo nie miał RAMu, poobcinałem MSy (nawet na niektorych śróbkach były...) i już idzie :)

 

Mam wielki problem z okablowaniem, nie chce go robić na sztywno, tylko zrobić jakiś rig żeby móc w miare swobodnie ustawiać pozy tostera. Już raz poruszyłem temat na forum, doradzono mi flex'a lub reactora. Ale z tego co widze to oba raczej służą do animacji z dynamiką, a mi chodzi o rig do ustawiania póz i nic więcej. Może ktoś zna jakiś tutorial który mógłby mi w tym pomoc ?

 

pozdrawiam

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wysypania się vraya, można mu dać renderować np. tylko region, to się tak łatwo nie wysypie (np. podzielić obraz na cztery części i renderować je osobno, i złożyć później w PS), ja tak niekiedy robię, zwłaszcza przy renderze końcowym który ma mieć jakość większą niż parametry mojego komputera by pozwalały. Przy czym przy renderach testowych się nie opłaca, lepiej powyłączać wszystkie MS, ale tak na przyszłość.

 

co do pracy - wygląda fajnie, ale już nie wygląda jak toster.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania: dzięki za rady. A co do tostera... to niestety masz racje, Darek już to przewidział. Coraz mniej w tym tostera a coraz więcej dodatków. Ale jestem tak daleko w lesie że nie chce rzucać teraz roboty i lecieć od nowa, spróbuje skończyć projetk i postaram się zeby chociaż przypominał toster :) Jeśli to się uda może powstanie toster bojowy Mk 5... bo gdzieś w głowie mi siedzą pomysły na toster kosmiczny i podwodny... :)

 

Cojots Szkoda że renderek taki mały, bo fajnie to wygląda konstrukcjynie. Odnośnie masywności, to próbowałem zrobić jeszcze bardziej pajęcze i ciękie te nogi, ale góra jest tak naprana ciezkim sprzetem, ze nogi też muszą byc ciezkie. Masz może linka do wiekszych obrazków tego robocika ? Może mi się uda zaporzyczyć od niego kontrukcje stopy na którą nie mam zupelnie pomyslu.

 

pozdrawiam

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wyglądu tosterowego, może by tak zrezygnować z tego prostokąta co mu wystaje u góry, i zamiast tego wetknąć tam tosta?

aha i próbowałeś może zrobić nóżki mniejsze, za to więcej? (jak stonoga), wtedy by zachował proporcje tosterowskie, i łatwiej by mu było nóżki zakamuflować jak wejdzie do kuchni gospodyni.

ale nie chcę za bardzo ci mącić bo i tak jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Powoli toster zaczyna mi się przejadać :) Na szczęście jestem już bliski końca. Niestety na niektórych rzeczach można zobaczyć że są robione bez serca i pomyslu, ale mam nadzieje że nie rzuca się to w oczy.

 

Jako że nie znalazłem żadnego łatwego sposobu na animowanie kabli, to ustawie model w finalnej pozie (pozostaje mi jeszcze umiejscowić rękę z piłą) i dorzuce troche zwisających kabli między nogami i to będzie koniec żmudnego procesu modelowania.

 

Najprawdopodobniej będzie z tego scenka, ale bardzo prosta, coś w rodzaju tostera stojącego obok kuchenki mikrofalowej i deski do krojenia chleba, żeby nic nie odwracało uwagi od tego kochanego narzędzia zniszczenia :)

 

Uwaga, obrazek 2048x1536 (chciałem zobaczyć czy zmiejszenie wygładzania jakos negatywnie wpływa na model)

 

toster09xo3.th.jpg

 

PS, jak starczy chęci i umiejętnosci, to zrobie malutki "demo reel" tostera, ale to bardzo odlegly plan.

 

pozdrawiam

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej całej kompozycji nogi podobają mi się najbardziej :P Będę natrętny i powiem znowu, że dobrze by było je zmniejszyć albo raczej powiększyć toster. I minigun taki przy wszystkim mizerny. Ale to jest sf ;) Jest dobrze... jest kawał dobrej roboty. Wszystkie gospodynie domowe będą szczęśliwe kiedy ruszy produkcja seryjna. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szczerze mówiąc mam już dość tego projektu :D Ale wg mnie skonczylem modelowanie, jako tako jest też tło i nawet (ludzi którzy sie znają na v-rayu prosze o nie wybuchanie śmiechem) oświetlenie jakoś wygląda. Teraz nadchodzi moja nemesis i bede to musiał jako obteksturować. Gożej z tym że do końca nie wiem jak chce go pomalować ani nic, więc czeka mnie dużo eksperymentów itp, ale jak ktoś ma jakieś fajne pomysly na kolory/materiały to niech mówi, a jeszcze lepiej weźmie PSa i pomaluje na obrazku :)

W tle stoi mikrofalowka za 140zl z allegro, tak, mi też przypomina stary telewizor :)

 

cojots: wiem ze minigun mizerny, ciągle mnie kusi żeby go zrobić tak z 2 razy większego :D

chudy: ciut ciut obniżyłem, ale wydaje mi się ok.

 

Dzieki za komentarze.

 

toster112mk1.jpg

 

pozdrawiam

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAJOSKIE.... dokladnie jak pisal opor - bialy jest spoko -- dal bym tylko czerwone kable i niektore elementy w kolorze miedzianym(naboje, lufy i pila -- moze niektore przeguby) -- bilay fajnie wyglada... tak sterylnie jak w czystej kuchni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym główny korpus tostera dał z blachy nierdzewki :). Piła tak samo, kable czarne i czerwone. Nogi zostawiłbym szare. I najlepiej wybrać tylko kilka kolorów pasujących w miarę do siebie, żeby się nam z tostera kolorowanka nie zrobiła.

Pozdrawiam i czekam na więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatku odpuscilem sobie twoj temat bo pomyslalem ze ktos robi jakas dennizne czyli pudeleczko na kóleczkach z lufą...i teraz..gdy wszedlem i zobaczylem to powiem jedno...jest ZAJEBISTE!:)

Hahahaha... dokładnie tak samo pomyslałem... słowo w słowo ;) ale w końcu zajrzałem do tego wątku i muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem... REWELACJA. Biały pasuje idealnie- mógłbys jedynie przełamać jakimiś kolorowymi wstawkami (np. kable) ale bez przesady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model super. Jesli chodzi o kolorystyke, to jest ok z tym bialym. Ale jakby Ci sie chcialo jeszcze pokombinowac, to ja to widze w konwencji a'la "sincity" (kolory), czyli dwa dominujace/jaskrawe kolory. Np bialy z czarnymi lub czerwonymi wstawkami. Cosik takiego. Jak Ci to nie bardzo podchodzi, to i tak jest ok tak jak jest teraz. Pozdrawaim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady kolorystyczne (zwłaszcza pomysł tadzia przypadł mi do gustu), ale teraz będe potrzebował jeszcze więcej porad :)

Chciałem zrobić ciepłe tło, takie miodowo drewniane, niestety na vizkach to ja się prawie nie znam, i za cholere nie moge dobrać koloru fliz, czy jak to się tam zwie. Chciałem żeby byly wlasnie jakies takie miodowe, a raz na jakis czas wzorek. Tak samo fuga pomiedzy nimi jakos takaś... nie taka :)

Jeśli ktoś wie co z tym zrobić to prosze o rady.

 

A teraz co wyszlo, no więc zrobilem texture tostów, wg mnie wygląda całkiem niezle, chociaz displace by sie jeszcze im przydal :)

 

Sam toster proboje zrobic w tonacji biel, szarośc, czerń + pomarańcz/czerwień, to co widac na renderze jeszcze dalekie od wersji finalnej.

 

toster114cr4.jpg

 

pozdrawiam

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jonasz: bo mój toster jest bojowy i sie ukrywa, dlatego ciężko go zobaczyc :)

O animacji myślałem, ale szczerze mówiąc jestem zupełnie zielony w tym (nie licząc tego że kiedyś zrobiłem animowany box :) ) i za bardzo nie wiem jak podejść do rigu takiego obiektu. Zwłaszcza trudność mi sprawiają ograniczenia kości (żeby jedne stawy się kręciły a nie zginały itp) i zrigowanie kabli żeby się dobrze zginały (nad tym się męczyłem z tydzien i niestety poddałem). Jak uda mi uporać z tym to z chęcią zmierze się z animacją tego potworka :)

 

pozdrawiam

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolal z serem.... i na to pomidora kawałek i posypać papryką ostrą...mmm... cholera, przez ciebie robie się głody, a jeszcze do wysiedzenia w pracy dużo zostalo.... :)

 

Hmm... chyba zasmiecam swoj wlasny wątek... czy tak mozna? O,o

 

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności