Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun.


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ok. Zaczynałem o 22 skończyłem teraz :D czyli eeeee 8.

Jest to moja 3 wizualizacja jeśli chodzi o coś w czym ludzie mieszkają.

Niezajmuję się tym tak więc mój mizerny efekt pokazuję tutaj żeby galerii nie zaśmiecać.

 

Modele z cd'ków Evermotion.

 

Oryginał w 3k x 2k

 

taras02ue5.jpg

taras01pq3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lis i jeszcze mi powiedz, ze w tle jest "jezioro" żywieckie...??

 

Nie. To jakiś fiord jest :D dla norwegów to robię i taką fotę mi podesłali :D

 

A tak serio to sie mi te drzewka najbardziej podobaja

Dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TWEETY !!!!!!

To już na Mentalu w mniejszym czasie uzyskasz jeszcze lepszy shading niz taki jak tu pokazales !!!! Cholero jedna wrraaccaaj :)

 

no i miał rację...

 

762d749c7fad160d.jpg

 

Mental Ray 3.5

czas: 3h (orginalna rozdz 1500px) ale to z winy samplingu mat. arch&design (420). przy samplingu 300 czas spada średnio o połowę a efekt jest nieznacznie gorszy.

teraz zauważyłem, że wyskoczyły mi jakieś bugi z Photon mapy... ale to tylko kwestia zwiększenia radiusów i podbicia ich liczby.

 

póki co nie jest źle... nowy mental szybki jest :]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe. dzięki :)

Vray może i szybszy ale nie mam już serca (i czasu) do rozgryzania na nowo nowego renderera kiedy MR radzi sobie z tym nie najgorzej :)

 

jak już pisałem najwięcej czasu pochłonął rendering materiału podłogi z mat. arch&design. po prostu za duży sampling materiału narzuciłem. zmniejszę sampling o połowę i czas winien pyknąć coś około 2h (w rozdz. szer. 1500px).

 

poza tym jakoś bardziej mi pasuje MR od vraya: imo lepiej zorganizowane są tutaj materiały i światła niż te vrayMTL i Vraylighty :]

 

koniec końców scenka będzie zawierać sporo materiałów Arch&design + kilka Iesów + jakaś miła lampa w rogu. mam nadzieję, że uda się to porządnie oświetlić i wyrenderować :)

najbardziej czekam na scenkę nocną: może uda mi się stworzyć jakiś fajny klimat temu kijowemu wnętrzu :]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo widze ze ta scenka bedzie udoskonalona polecam zaminic boxy na modele z doswiadczenia wiem ze im wiecej detali tym scena jest bardziej real, osietlenie jak juz pisalem wyszlo naprawde super podobnie jak i podłoga, czekam z niecierpliwoscia na dalszy progress tej scenki szczegolnie w wersji nocnej

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam zaminic boxy na modele z doswiadczenia wiem ze im wiecej detali tym scena jest bardziej real

 

hehehehehe. naprawdę? kurcze wiedziałem, ze coś jest nie tak :D

 

progress będzie na pewno :] to moja praca dyplomowa więc jestem zmuszony to skończyć.

 

póki co mam modele szafek do kuchni i części wyposażenia kuchennego.

stół i krzesła się robią, tak samo jak krzesła barowe oraz oświetlenie kuchenne.

 

okno będzie zmienione: małe schodki i wyjście na taras + widok z 11 piętra :]

 

do tego dojdą jakieś kwiatki czy co tam znajdę w sieci, kilka zdjęć na ścianach i pierdołki typu gazeta, słuchawki i mp3player, może buty i kubek z kawą... :]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hc: spokojnie misiu :) testy były wykonywane na obiektach cylindrycznych o przekroju od 1 do 5 cm. wszędzie były cienie, głownie dlatego, że nie są to cienie od GI tylko od MrAreaOmni jakie wisi za oknem i symuluje niebo :]

 

to co widzisz, to ogólny kształt pomieszczenia czyli co tam będzie stało :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności