Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun.


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Lisie cudnieee wrecz cukierkowe

przychylam sie tez do pytanie Polshai

albo moze jak mozesz usdsotepnij scenke z scianmi i swiatlami bylo by elegancko podpatrzec jak to robia Pro

 

chyba ze masz plugin just do it :D

extra i tyle

Edytowane przez demigod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lis...Lisie...Lisku ...Lisiuru ...Lisciu :)

 

przylaczam sie do pytania wielu ....mowimy wszyscy jednym glosem ..

JAK....

 

zdradz nam prosze rabka tajemnicy jak TY robisz tak schludne i czysciutkie rendery ...

 

Fox01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polshai

 

...jak by nie patrzec Ty rozpoczales ten lancuszek :)

zapewne wiekszosc urzytkownikow chciala o to dawno spytac towarzysza Lisa lecz bala sie ze wzgledow oczywistych ....

teraz gdy juz padlo pytanie ...wziuuum ..........wszyscy sie dolaczaja ..

 

biedny Lis :(

 

pomoge mu

 

lisry9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee.

Primo-> master ma rację. nie używam aa już od ponad roku

Secundo -> Jest taki mało znany program z takiej zagranicznej firmy adobe. Nazywa się photoshop. i w tym oto programie jest taka baaaardzo zaawansowana funkcja, Feature nawet jak sharpen. ale cichooooooooo :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto moj pierwszy render w maxie x64 z 4gb ramu :) troszkę z gammą pojechałem, bo zmieniłem color mapping na reinhard. A nie mam jak kontrastu podkręcić bo właśnie zauważyłem, że mi się ps posypał :/ sposób zasłon pionixa, materiał też jego ale troszkę zmodyfikowany.

91524955in0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Master dzięki za wykontrastowienie ;) makbol to jeszcze wip jest :P arturprx2 - no niestety poprzednie kuchnie liczyły się po 10 min, a ta to jak widać 40 min ;x Ale to zapewne przez zasłone i coś jeszcze chyba zmieniałem. Specjalnie dla ciebie chcialem wyrenderować starszą wersję (tą która się szybciej liczyła), ale i tak czas już wyszedł poza 10 min więc tutaj też coś podnosiłem i nie wiem co :/ Ale napewno w jakimś stopniu jest szybciej bo to liczone było na viście x64 i maxie 2009 x64 z vrayem też 64 bitowym :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie zastanawialem odnosnie tego wylaczania AA...sam tak nie renderowalem nigdy, czy jesli chodzi o filozofie dzialania takiego myku to jest to cos co mozna przyrownac do brute force w GI? Pytam ot tak by zrozumiec a nie chce mi sie szukac teorii w necie:) Szybkosciowo to raczej jest mniej korzystne od filtra ale jakosciowo lepsze, czy tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzilo mi o taka ogolna filozofie, wiem ze to dwie rozne rzeczy ale myslalem ze na podobnej zasadzie, czyli:

-brute force to liczenie GI bez zadnych "ulatwiaczy i posrednikow" bo o ile wiem to takim czyms sa lc i irrmapa

-filtr aa mialem za taki wlasnie ulatwiacz wlaczajacy sie przy renderze (jasne ze nie ma on nic do GI)

 

ale skoro wylaczenie aa przyspiesza to juz wiem ze zla teorie wysnulem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa o Filtrze aa. Image sampler to coś zupełnie innego. Jedyny słuszny to Adaptive QMC.

filtr AA w maxie to czysta postprodukcja. Tyle że ja wole postprodukować po produkcji a nie w jej trakcie. Wątpię że jego wyłączenie przyśpiesza rendering

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuchnia, płytki za blatem roboczym w miejscu płyty grzewczej będą szkliste z racji syfu jaki będzie tam osiadał (w fazie realizacji pewnie po całości bo syf będzie wszędzie). brak jeszcze uchwytów krawędziowych w dolnej linii szafek.

 

3,4m na zmywarkę, lodówkę, piekarnik z płytą i zlew. Sprzęt Gorenje.

 

68933567iy3.jpg

68933567iy3.98a4b6719c.jpg

 

koncepcja kuchni, posadzka umowna, tylko do renderu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności