Skocz do zawartości

Mudbox - nareszcie dostępny!


Remedy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

a to nie jest znowu jakis hack? ostatnio juz tak bylo.

 

edit:

ale jezeli te ceny so "for real", to chyba troche w glowkach sie poprzewracalo. zbrush jest za niecale 5 stowek i oferuje mnostwo dodatkowych rzeczy.

o ile workflow mudboxa bije zbrushowe wygibasy na glowe, to reszte ma co najwyzej na podobnym poziomie jezeli nie gorzej.

imho lepiej sie troche pomeczyc z interface'em zb niz ladowac ponad stowe wiecej za muda.

powinny full wersje za te 300 sprzedawac. wtedy bylo by uczciwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za taka cene mudbox nie gwarantuje pod zadnym względem nic wiecej niz zbrush myslalem ze moze cena bedzie na korzysc muda ale niestety nie hehe.

 

Zbrush oferuje kilka ton wiecej niz mud, a w dodatku za niedlugo premiera 2.5 jak to mowi Leru : ooooooooooooooo nara !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz roznie mozna do tego podchodzic ;) ja Ci powiem tak kazdy program ktory ma wieksze mozliwosci od wingsa ma interface wlasnie zagmatwany, wystarczy popatrzec na 3dsmaxa, maje, xsi tak kazdy bedzie bronil "ze" przemyslany, owszem przemyslany jak juz sie pozna tak samo jest ze zbrushem, jak juz sie pozna to nie ma nic bardziej przemyslanego :)

 

co do muda to jak juz kiedys mowilem to taki wings3d tylko ze za kase

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, wersja do pobawienia się dwa razy droższa od Silo 2.0 a pełna sporo droższa od ZB 2.5. Troszkę zaskakująca polityka, ale też nie wiadomo jak planują to dalej rozwijać- może ala modo- trudno powiedzieć. A sam soft jest nad wyraz dobry.

 

PS1. Zbrush2 ponad rok był sprzedawany bez dema (znaczy było demo... 1.5 które nijak się miało do 2.0).

PS2. Zb2.5 ma mieć niedługo premierę od hmmm, grubo ponad roku? ;)

 

EDIT: Klicek- Wiesz dla bardzo wielu osób wings ma zagmatwany interface ;), do tego szaleje od tabletu co bardzo obniża jego użyteczność ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotham masz racje , ale podobno juz teraz jest zbrush2.5 oficjalna data to : December 22 - ZBrush 2.5 ;)

 

Przychylam sie do tego ze jezeli nie w grudniu to napewno za niedlugo sie pojawi, bo jakis koles z blur studio juz zrobił na nim nowa pracke, tak wiec beta napewno jest dostepna dla wybrancow :) a ze jeszcze nie wyciekla na net ... ;D

 

oj z tym szalenstwem podczas uzywania tabletu tu sie zgadzam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekka paranoja z tym logowaniem, cokolwiek chcesz zobaczyc to login i haslo, zeby zobaczyc forum to samo, a jak chcialem do nich napisac o tym... to na stronie nigdzie nie ma maila.... chyba bardzo starają się odstraszyć klientów, a szkoda, bo wiązałem wielkie nadzieje ze jak to wyjdzie to bede mogl wyprobowac demo... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beta fajnie dziala, zupelnie inna bajka niz w zb:) tylko jest jeden maly problem. Aczkolwiek to co slyszalem sie potwierdzilo. Mapy wypalane do displace sa zwalone. To co dostaje wynikowo zupelnie odbiega od tego co wyrzezbilem. Wystarczy zrobic test poprzez zrobienie wypuklosci na zwyklym szescianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dasz komus te 645 dolarow ?

Nie sądze.

 

Dla mnie 2 k gelda to duzo i wydaje mi sie ze dla wiekszosci userow pracujacych nie tylko przez net tez.

 

Przeliczajac na modele to jakis miesiac pracy, a z czegos trzeba zyc ;) W dodatku mozliwosci softu to tylko "ogarniecie kilku mielionow poly" to wszystko za taka kase ? hehehehehehehehe

 

mamy dzisiaj 1 kwietnia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to dopłaciłbym nawet $200 do zbrusha byleby tylko mieć coś co faktycznie jest interface'm, a nie chaotycznym koszmarem schizofrenika.

 

Niestety bety nie testowałem, dema niet, wiec "sorry winetou". W oparciu o same filmiki i opinie nie wydam 2k zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktos wogole wie czy pelna wersja jest lepsz/gorsza co poprawili wzgledem alfy/bety czy co tam jeszcze bylo??

mozna gdzies sprawdzic to czy trzeba w ciemno kupowac??

bo jak w ciemno to nie opyka sie ;) choc mud jest cool :)

ps. cena znowu nie tak straszna :)moglobyc gorzej....

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieć coś co faktycznie jest interface'm, a nie chaotycznym koszmarem schizofrenika.

Daj spokój, na początku też tak myślałem, ale wystarczyło przeczytanie QuickStart Series (co zajmuje z przerobieniem i przetrawieniem jeden do dwóch dni), żeby wszystko się rozjaśniło.

 

Ja tam wole poświęcić ten dzień lub dwa, a 150 baksów włożyć do kieszenii i mieć jeszcze soft z większymi możliwościami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności