Skocz do zawartości

Bitwa 3D:Mały kotek


Rekomendowane odpowiedzi

Radzisz paznokcie tam są, albo raczej były troche mi się wysmoothowały i zginęły :P myśle że jak dam kolorki to się pojawią :)

 

Raffaello klasyczny przykład złej komunikacji w internecie każdy mówi o czymś innym :) ale ja mam palmę pierwszeństwa w tym wątku :D

 

co do włosków to może coś się zrobi :) za dużo tego nie będzie troche przy krawędzi kadru i może kilka drobniutkich na "zawiasie" kciuka :)

żyłki zrobie na razie na dłoni mam tylko materiał simple SSS + malutki noisowy bump do textur jeszcze nie doszedłem :)

 

 

poprawiłem kciuk jest lepiej, gorzej czy tak samo źle??? :)

poprawiłem palce bo po zginaniu to troche jak parówki wyglądały :)

 

zmieniłem mapowanie na głowie i już mi się uszy nie deformują jupi :)

wróciły oczy ale nalal z zezem :D

 

chyba jeszcze tą dłoń przy nadgarstku na górze trzeba zwęzić troszke

łapkę kotka chyba bardziej opre o kciuk tak jak na refce t i mniej będzie nieudany spód widać :)

 

2002092447166615639_rs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 198
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dzięki KLICEK za rysunek i refke :)

 

Intervain dzięki :P

 

Simple_man dzieki :) z futrem będzie sporo pracy:)

 

pobawiłem się troszke sierścią, maya sie wywalała się przy materiałach SSS no to sierść renderuje w oddzielnych warstwach, jak już łączyłem w PS'ie to zmieniłem kolor, zagęściłem, wyciołem oczy i wygląda tak :)

 

2003681731980913420_rs.jpg

 

jakość jest najniższa z niskich a futerko to tylko prewiev jeszcze koloru nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy w majce jest mozliwosc układania wlosow splajnami, ale ja zdecydowanie był to zrobił w ten sposob najlepsza kontrola :)

 

no i sluchaj pani Magdy bo bardzo dobrze prawi :) robisz kopie modeli i wycinasz klustry poly - albo sklonuj caly model i po prostu przeskaluj go tak aby zmiescil sie w srodku tego modelu co masz teraz i dopiero na nim działaj na wloskach, no i wazne w niektorych miejscach wlosy ida roznie musisz detachowac te czesci i na nie oddzielnie nakladac siersc

 

np. uszy zdetaczuj i odpowiedniu dopasuj ustawienia haira , na uszach wloski nie sa tak dlugie i ustawiaja sie do gory ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam do takiego skalowania modyfikator Push z ujemna wartoscia, wtedy sie ladnie po normalnych skaluje, tylko nie wiem czy w majce jest cos takiego:),

Ja bym jeszcze usunol grawitacje, zeby wlosy tak nie opadały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętam jak sie u kotów układa sierść na uszach.. alena pwno na pysku mają promieniscie rozchodzaca się sierść zaczynając od nosa... a dopiero gdzieś dalej zaczyna opadać... jak to technicznie zrobić nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GNIEW zastanawiem się czy to futro robić może tylko kilka kępek włosków i golarke w drugiej ręce :))

 

SoAd thx. może jest coś takiego w majce ale skąd mam to wiedzieć :)

 

ChrisA. dzięki :)

 

Pogo dzięki za rady:) zdjęcia mam, koty mam ale umiejętności troche brak :D

 

na razie poprawiłem dłoń, i zmieniłem troche ustawinie łapki kotka

no i namalowałem pierwszą texture dłoni i może drugą texture ever :)

jak sie odejdzie 2m od monitora to na pierwszy rzut oka jest spoko :P

jeszcze sporo do poprawy, właśnie fingerprinsów szukam :)

 

Radzisz masz swój paznokieć :) troche różowy na razie:D

 

2002551822121563862_rs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matchias bo to niebezpieczny kitek jest :) paznokieć poprawiłem

to zadrapanie chyba wywale ale na razie jest na czym oko zawiesić :)

 

bardziej zdefiniowałem paznokcie, nowa mapa bump i choć tego nie wiadać są tam linie papilarne :P, w kolorze to tylko przy paznokciach dłubnołem

teraz widze że mapowanie jest złe i przez to ciężko się maluje :(

 

2003253395303538834_rs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razi91 no mam nadzieje że git będzie :)

 

Adek_CG dzięki, próbuje tego tutka SSS Skin gnomona ściągnąć od kilku dni i chyba będe musiał z torrentem pokombinować bo nie idzie wcale :(

a na razie to simple SSS jest, nie wiem czy to widać więc pisze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość spokojny

No, no bardzo słodko i ładnie się robi :) Tylko obawiam się nad efektem futerka kota bo jego ostatnie próby nie były... odpowiednie. Ale mam nadzieję, że rozwiejesz moje obawy i futerko będzie co najmniej na tym samym poziomie co reszta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrażenie, że na początku nie dostrzegałeś, jaka jest różnica w budowie dorosłego kota i małego kociaka. ale juz lepiej.

może te kilka zdjęć pomoże Ci w stworzeniu futra:

kot nie więcej niż dwa dni po narodzinach http://www.maj.com/gallery/stormiliane/ada/koty/hpim6165.jpg

nieco większy, ale wciąż młodziutki, co można określić dzięki błękitnym oczkom. http://www.maj.com/gallery/stormiliane/ada/koty/hpim6374.jpg

dwa młode http://www.maj.com/gallery/stormiliane/ada/koty/hpim6441.jpg

młoda kocica i jeszcze młodszy kociak http://www.maj.com/gallery/stormiliane/ada/koty/obraz_1132.jpg

i reszta to juz nieco starsze, ale młode i młodsze też:

http://www.maj.com/gallery/stormiliane/ada/koty/obraz_1116.jpg

http://www.maj.com/gallery/stormiliane/ada/koty/obraz_822.jpg

http://www.maj.com/gallery/stormiliane/ada/koty/koty3.jpg (nieco skulone koty)

http://www.maj.com/gallery/agnen/stwory/kotek_i_mysz3.jpg

http://www.maj.com/gallery/agnen/stwory/kotek_i_mysz5.jpg (jak może układać się puszyste futerko na uszkach)

http://www.maj.com/gallery/agnen/stwory/jakis_kot2.jpg

 

mam nadzieję, że te zdjęcia jakkolwiek pomogą.

(wszystkie koty moje - wszelkie prawa zastrzeżone :P) (ad.)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogo heh tak, też to zauważyłem :P

 

ETA dzieki, połysk na paznokciu próbuje zrobić

 

Lewus może gdzieś jeszcze jedno zadrapanko upchne :P

 

spokojnythx. nad futerkiem to sobie posiedze i sam nie wiem czy będzie to miało ręce i nogi :)

 

mw4d wielkie dzięki za zdjęcia kotków, widze że troche będe musiał jeszcze poprawić

to jest najlepsze :D

http://www.maj.com/gallery/agnen/stwory/kotek_i_mysz5.jpg

 

mały update

2001659188431899243_rs.jpg

 

zrobiłem też materiał FastSkin ale na monitorze komputera z którego wysyłam jest strasznie jasne, albo ja mam ciemny monitor albo ten jest wypalony

 

jest bardzo przepalone czy tylko jaśniejsze od poprzedniego ?

2005952208877942650_rs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stanowczo lepiej wyszło na peirwszym ujęciu... a połysk na paznokciu ja bym spróbował zrobić anizoropowe... spłaszczone kółko odbicia i mocno rozciągnięte... pote tylko wyregulować kąt spłaszczenia i może dorzucić jakąś mapkę na połysk... i powinno być dobrze... oczywicie to tylko jedna z opcji i to chyba najbardziej prostacka (a może jednak najlepsza... nie wiem nie mam pomysłu na inne... nie próbowałem)

 

można w sumie tez spróbować dać jakies paski bumpem na paznokciu w kierunku jego rośnięcia... w końcu to męska dłoń więc paznokieć nie musi być wygładzony pilnikiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiz0r czyli ktoś mi kolory w monitorze wypatrzył :D

 

Pogo dzięki za rady, paznokieć mam wbudowany w dłoń to będe musiał jakoś sam specular wyrenderować i w PS'ie go dokleić

 

mw4d ależ jest :D

 

ferni po głębszym namyśle też doszedłem do wniosku że już modelował nie będe przy tym bo zwymiotuje, choć jak męcze shedery, textury, światła i sierść to zaczynam tęsknić za modelingiem :P Klicek jednak miał racje :)

 

BizU no to teraz mi mówisz :P o 180 postów za późno :) już musi tak zostać bo zaczyna mi brakować siły na to wszystko, mój komp też zaczyna strajkować, przestawia mi godziny, razi mnie prądem i sie wiesza :)

 

 

a tymczasem .... :)

 

myślałem, że dam rade z sierścią na jednym kawałku ale ciężko było zapanować więc pociołem na 3 części i zredukowałem base mesha, zacząłem tą nieszczęsną sierść robić w toku prac wpadłem na pomysł jak porażkę przekuć w sukces :)

a więc jest to cartoonowy kotek bez sierści ale ciepło ubrany, który wstąpił do rosyjskiego KGB :D

 

 

sierść jest troche kanciasta na bokach bo maska alpha była niskiej jakości, a obrazek pod sierścią to mix jasnego i tego starego :)

 

 

2000618199311321541_rs.jpg

 

już powoli nie moge na to patrzeć, no ile można nad czymś siedzieć i żeby nic z tego nie było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wąsy to mu zrób... bez względu na dalsze plany...

 

a w tej chwili to bym mu zrobił bardzo krótką sierść... taką jak mają te sfinksy (czy ja im tam było... te prawie łyse) w takim ubranku może fajnie wyglądać... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLICEK, Intervain dzięki :D

 

spokojny ale teraz jest śmieszny :D coś jeszcze z nim zrobie .... :P

 

JakkaS dobry pomysł :)

 

ETA jak nie zrobie niczego lepszego to będe musiał:)

 

Pogo te sfinxy to nawet małych włoskó chyba nie mają

 

dobry pomysł z tymi wąsami :) teraz wygląda jak kotek Józia Stalina :) może jeszcze jakieś kszaczaste brwi by się przydały :D

 

2005440864154391347_rs.jpg

 

wąsy wyrenderowałem na szybko w oddzielnej scenie, przykleiłem i zmieniłem kolor w PS'ie :)

 

na razie dużo się nie bawiłem, jutro też za dużo czasu nie będe miał ale wieczorem coś może spłodze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLICEK mi też wąsy troche nie pasują ale mówisz szerloka? hmm podsunąłeś mi pewien pomysł :D

ale nie wiem w którą stronę iść może we wszystkie na raz :D

spokojny ostrzegam to profanacja będzie :)

 

2003688368781343454_rs.jpg

artistli4.gif

2003613709097665229_rs.jpg

chinesezm4.gif

2003679197470587320_rs.jpg

 

2003691264102902748_rs.jpg

 

kotek i tak nie jest realistyczny tak jak chiałem, więc będe musiał pewnie zacząć jeszcze raz, generalnie to jak go robiłem to popełniłem tyle błędów, że za każdym razem jak sobie o tym pomyśle to uderzam się w czoło foolcp4.gif ale cóż doświadczenie to coś takiego co zdobywa się chilę po tym jak było najbardziej potrzebne :P

 

_Kreska_ mi bez wąsów też bardziej się podoba

 

happy-angel

1 tak wyszło :)

2 wiem o tym już prawie mam tutka o skin sss może coś z tego wyjdzie

3 na tym kitku chyba już takie zostawie, jak mi się uda realistycznego kitka zrobić to i oczęta zrobie jak trzeba :P

ps jeszcze się nie podaje :)

 

JakkaS hehe nie da się ukryć, podobieństwo uderzające :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość spokojny

Ty mi tu nie profanuj/wariaciuj/ tylko kończ scenkę owego bohatera/aktora kotka. Aktora bo już w końcu tyle ról zagrał ;) Dobra no to ubierz kotka wreszcie :) A tak przy okazji też mam lenia bo nie chce mi sie pisać pracy mgr... ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy... sierść jest ok i byłaby zupełnie wiarygodna gdyby nie była w jednym kolorze- jeśli dasz jakiekolwiek prążki albo plamy będzie lepiej- to raz. Dwa- IMO nie idź w te komediowe klimaty. Cartoon- ok, przerysowanie- ok, duże oczy- ok ale niech to już konsekwentnie jest "cute" bo tak ani nie będzie "słodki mały kotek" (małe jest piękne) ani dobra parodia tylko coś pomiędzy- ani w tą ani w tamtą. Trzy- ta scena zalezy od oczu a póki co to są trochę uproszczone- daj im lepszy materiał, trochę detali itp.

 

Tyle ja bym zrobił- ale to ja ;)

 

PS- nie słuchaj za bardzo uwag. To TWOJA praca, Ty masz wiedzieć najlepiej do czego dążysz i ty zbierzesz po d... jak będzie spaprana bo posłuchałeś rad takich marud jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe wg. Mnie ręka wygląda już całkiem spoko ,widać że nad nią chwile posiedziałeś:) jak sie tak przyglądam i patrze na swoją to przy takim zbliżeniu [niestety:P] widze większość fałdek ,włosków ..komórki?

co tam dalej..wewnętrzna część dłoni jest bardziej czerwona[znaczy mniej opalona itp.] ...no ale jak sam pisałeś będziesz sie "bawił" z sss

paznokieć jeszcze nie teges:D

pozdro

jak coś źle widze to poprawcie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Raffaello

fiołek dobrze jest tak sie rozerwac i pobawic sie kociakiem, :D

mam nadzieje ze teraz pójdziesz dalej do przodu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności