Skocz do zawartości

Game Art : Nad czym właśnie pracujecie ?


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Animacje będą typowe dla samolotu, sterowane przez engine i zależne od aktualnego zachowania. Animowane będą lotki, stery, klapy, trymery, chowane podwozie, zawieszenie, otwierana owiewka, śmigło, pilot, przyrządy w kabinie, itd. Samolot będzie w pełni flyable we Flight Simulatorze X. Viewera jako takiego to on (FSX) nie ma. Po prostu exportuję samolot do engine, skryptuję 'i tyle', hehe. Być może filmik 'promocyjny' zrobię przed premierą.

 

Moda robię dla siebie, ale będzie on do ściągnięcia z mojej strony jak go skończę, jeśli ktoś posiada FSX to oczywiście będzie mógł nim polatać :)

 

Zresztą, to juz jest mój drugi mod do Flight Simulatora. Jeden już wypuściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna sprawa! popieram takie działania... ;)

 

byłem przekonany że robisz całość na kościach... :P

 

nie robiłem takich rzeczy i mało wiem o modach do FSX...

 

dużo roboty z pisaniem skyptów pod samolot??? - pytam z ciekawości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna sprawa! popieram takie działania... ;)

 

Hehe, thx. Ja nie tylko popieram, ale czynnie biorę udział, z resztą od zawsze promuję tutaj 'prawdziwy', że tak ujmę game art - czyli modele które docelowo trafiają do jakiejś gry/enginu. Po to przecież się je robi.

 

byłem przekonany że robisz całość na kościach... :P

 

nie robiłem takich rzeczy i mało wiem o modach do FSX...

 

FSX wspiera animacje na kościach. Można zrobić na przykład giętkie skrzydła, jak w szybowcach. Ale większość 'sztywnych' obiektów jest po prostu ustawiana w hierarchię i animowana bezpośrednio na obiektach. Mniej to obciąża sprzęt, ponieważ animacje są na poziomie obiektów, nie vertexów.

 

dużo roboty z pisaniem skyptów pod samolot??? - pytam z ciekawości

 

Owszem. Trzeba zebrać wszystkie dane na temat samolotu, osiagi, wymiary, powierzchnie płatów, ciężar, rozłożenie mas, umiejscowienie i pojemność zbiorników paliwa, itd. to jest jedna część skryptowania.

 

Trzeba też przygotować model lotu, czyli sposób w jaki samolot się zachowuje w wirtualnym powietrzu i przygotować tabele aerodynamiczne (nieco upraszczam). Można to zrobić ręcznie edytując specjalny binarny plik z modelem lotu, bądź użyć programu który zrobi to za nas - w tej sytuacji mamy nieco mniejszą kontrolę nad tym jak samolot lata, ale jest to łatwiejsze do zrobienia. Jest to oczywiście powiązane z powyższym skryptowaniem (czyli masami samolotu, itd.)

 

Kolejna rzecz którą trzeba oskryptować, to przyrządy w kabinie. Wszystkie wskazówki, wyświetlacze, manetki, itd. Część tego typu skryptów jest w grze gotowa i po prostu można ich użyć, ale jeśli nasz addon ma niespotykane, bądź unikalne przyrządy, to trzeba je opisać samemu.

 

Mój poprzedni samolot jest na stronie http://www.simhangar.com (są tam też linki do ściągnięcia), link do WIP'a mam w sygnaturce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, thx. Ja nie tylko popieram, ale czynnie biorę udział, z resztą od zawsze promuję tutaj 'prawdziwy', że tak ujmę game art - czyli modele które docelowo trafiają do jakiejś gry/enginu. Po to przecież się je robi.

 

Zgadza się! Można zrobić modelik jednak pokazanie go w grze to już zupełnie inna sprawa.

 

Również preferuje testowanie obiektów bezpośrednio pod silnikiem...

 

Moda jeszcze żadnego nie robiłem, choć w przyszłości na pewno spróbuje swoich sił...

 

P.s.

Fajnie wygląda ten samolocik na stronie... ;)

 

Jakie dałeś tam texturki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ledyr :)

 

Niestety czasu mało i nie jestem w stanie robić wszystkiego co bym chciał :)

 

@floo, chyba tyle, nie pamiętam teraz dokładnie:

 

3x 1024x1024 - exterior,

3x 1024x1024 - kabina,

512x512 - pilot,

256x256 - śmigło w ruchu (śmigło w ruchu i statyczne to są dwa różne obiekty),

1024x1024 - decale,

512x256 - owiewka widoczna z kokpitu,

1024x1024 - zegary widoczne w kokpicie

256x256 - karabin maszynowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, tu masz małe porównanie:

 

43850327xf2.th.jpg 41141076fm4.th.jpg

 

52566842ji5.th.jpg 71765925xt3.th.jpg

 

Weź pod uwagę, że engine ma dynamicznie zmieniające sie pory dnia, oraz to, że samolot może latać praktycznie w każdej pozycji wliczając w to lot odwrócony. Nie mogę wypalić światła jak w jakimś budynku.

 

Siata dla zainteresowanych:

 

siataap9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewela !! Empeck masz 6 z plusem, 2 nalewki i 5 win i jestes madafaka w tych samolotach to Ci trzeba przyznać XD , slicznikuto to juz wygląda mimo ze jeszcze texy nie skonczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

nie no ja to dopiero zaczołem, to ma być zawodnik neosumo z przyszłosci :D, a lampki tak sie swiecą łądnie w unreal3 enginie

 

lebcopyhs6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

to jest zabawa tylko, sam nie wiem czy wyjdze z tego cos dobrego czy nie, ukryty potencjał w tym widze ;), mozna rzec jest to wczesny wip, hehe zielen jak to zielen czasme moze byc a czasme nie, dopiero co sie pobawielm robiniem texury takze niewiem czy fialnie cos ztego zostanie, to taka koncpecja jest luzna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

hehe dzięki panowie, apropo dizajnu to ja nie mam głowy do wymyslania, a to co tutaj to po prostu zbrushowe zabawy, a ze spodobalo mi sie bo zobaczyłem w tym ukryte piękno :D to juz inna sprawa

Ardeni prosze http://img110.imageshack.us/img110/1990/53262505hz1.jpg tyle ze tam nic nie ma , ot pare map po to aby sie wyswietliły na modelu w silniku,

Empeck dzięki za cierpliwosć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światło odbite działa z normalmapami?

 

W beta silniku niedzialaja shadery z radiosity, ale niedlugo wyjdzie nowa wersja to wtedy przetestuje i dam znac :)

 

Mnie to nie martwi - mnie to cieszy :)

 

:)

 

Wichur - fajny pomysl, cos mi to przypomina, juz wiem MDK2

 

Mdk21.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności