Skocz do zawartości

Game Art : Nad czym właśnie pracujecie ?


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

9h na modelik i mapowanko, z przerwami :) Miało wyjść cartoonowo :)

5k poly, ale nie było limitów, więc bez optymalizacji, miało być szybko i przypominać kucharza ;)

%5bLP%5dcook_front.png

%5bLP%5dcook_map.png

%5bLP%5dcook_texture.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pod butem to pazur :) Zrobiłem mu stopy ,są z deka kichowate, trzewiki mają je przykrywać , ale pazurki wystają. Tekstury będą, ale ja ich chyba nie zrobię, choć trzeba bedzie się za ta profesję wziąć. Przynajmniej już jako takie uvki robie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nielot> bo i bez konceptu, pod gotowego riga - ciężkie życie ;)

kubi> Jakie zalety ma xnormal? Nie korzystałem z niego - oferuje coś ciekawego, czego nie można uzyskać w maxie,zbrushu,mudboxie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Friko jest:D

 

Co robi - napala normala z HP do LP, czy to jakaś nowa, grubsza ryba do sculptowania? (Wiem, wiem> google, ale późno jest, a ja ostatnio się rozleniwiłem :P ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xNormal służy do palenia normali i ao z hp na lp, generowania normala z height mapy, generowania cavity z normala, podglądu modelu z shaderem i naszymi mapkami.

kubi - bardzo ładnie wyszły normale. Przy ostatnim swoim modelu też wypaliłem na próbę normala głowy, ale nie widziałem różnicy między nim a maxowym. Swojego paliłeś w całości? Czy eksportowałeś w elementach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uvke robiłem w silo. xormal: miło się normalmapki wypala, bezboleśnie. Poza tym darmowy i ma kilka bajerów, jak: wypalanie normala z cage'a, cagea można edytować w programie na szybko albo załadować z pliku, dilation filter do ukrywania simów na teksturze, owiele lepiej sie wypala normala niż np w mudzie. Poza tym podgląd modeli.

Eksportowałem subtoole z zb do obj. Potem to wszystko załadowałem do xNormala. Jak już wypalałem, to zaznaczałem z których części ma wypalać. Np nie wszystkie hpoly xN chciał wyświetlać w podglądzie modelu, bo za dużo poly miały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoooo chlopaki

 

Przedstawiam wam moj nowy model :) zaczalem go tworzyc 9 miesiecy temu skonczylem 15 grudnia - moze nie ja - dziewczyna mi pomogla :).

Imie: Nikodem dla przyjaciol Niki :)

Poligonow - powiedzmy bez limitu :) 4.090 kg, 54 cm

NIKI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie modele mają to do siebie że nie da się ich skorygować/zoptymalizować :P Masz szczęście że ten jest porządny :D Ale musisz przyznać że poszedłeś na łatwiznę, pierwszego dnia postukałeś w myszkę, a pozostałe 9 miesięcy leciało na automacie :P A jak się sprawdza w indżinie ? Rozumiem że jest zanimowany i udźwiękowiony :)

 

Gratulacje !! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chlopaki :)

Widze duzo pytan odnosnie Making of i tutoriala - hmmm mysle ze w wypozyczalniach video znajdziecie mase filmow od czego zaczac :) zwykle sa to filmy bez fabuly gdzie pan spotyka pania :)

Noo obecnie bede pracowal nad animacja - za jakis czas mam nadzieje ze uda mi sie zrobic animke jak porusza sie na 2 nogach :)

 

Pozdro - i jeszcze raz dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez fałd itp to nie da rady, musisz coś z tym zrobić | gdybym nie był teraz w domu to dostałbyś kilka tutków...

BTW robie ostatnio pewną texturę do pokazywanego wcześniej modelu, nie mam tutaj maxa więc pokaże tylko diff, uprzejmie proszę o komentarze i rady, mogą być mocne i ostre :) Narazie progress to około 50%

19614bea7faa89acm.jpg

EDIT, czy mi się tylko wydaje.. czy na moim monitorze we Wrocku wyglądało to bladziej... i ta kompresja fotosika :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no brud na samochodzie raczej jak jest to nie jest przeźroczysty. raczej czarny lub jasno szary(po wyschnięciu) jednolity. Robiłes to z wypalonej diffuse mapy? Nie wiem jak to wygląda na samochodzie, więc wiele powiedzieć nie można. Teraz się nie prezentuje jakoś super.. A no z tego co można zobaczyć to samochód jakby przejechali papierem sciernym ponim. Korozja raczej punktowa jest. brud innego koloru + jednolity bardziej. no mdła teksturka troche. odwazniej jak korozja to czarne i brzegi ostre, jak brud to mniej. A tutaj równomniernie się rozłożyła ta korozja. niewiem jak to wygląda w 3d;o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korozja planowo jest punktowa, nadwozie i niektóre elementy przy progach/"szparach".

 

Historia auta jest miej więcej taka: stało sobie w garażu, zakurzyło się, lakier już dawno lakieru nie przypomina, mat wszędzie, tak samo kurz i zacieki od rdzy (miejscami).

Tyle odnośnie textury i na moją obronę, teraz dzięki za uwagi i proszę o więcej (takie sadomacho).

 

Z modelowaniem już chyba dawno nie mam problemów, od jakiegoś czasu usilnie chce poprawić skill texturowania, brud, metale, zacieki itd, Auto jest na Arttest wiec chcę by wyglądało bardzo dobrze. Sam model pokaże jak będę miał kontakt z komputerem i troszke texturke jeszcze pomęcze.

 

Mam nadzieje przy okazji, że dobra normalka i specular pomogą w oddaniu realizmu.

 

W każdym razie, dzięki za komentarze i proszę o więcej tego typu rad i "wytykań".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie powoli dłubię sobie samolot do Flight Simulator X, narazie ma ~22k trisów i 5 textur 2048x2048 :D (nie czepiać się tych rozdzielczości, naraz jest tylko jedna maszyna na ekranie, poza tym jak go wypuszczę to dam alternatywę w postaci zestawu textur niższej rozdzielczości)

 

Jeszcze bez koloru i speca, nie ma też animacji, ale model praktycznie skończony, zamapowany, no i normal też już jest :)

 

orliksz7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności