Skocz do zawartości

SpaceNavigator - recenzja


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki uprzejmości firmy 3Dconnexion mogliśmy przez pewien czas testować urządzenie SpaceNavigator. SpaceNavigator to niewielkie urządzenie służące do poruszania się w przestrzeni 3D bez potrzeby użycia klawiatury.

 

Zapraszamy do przeczytania rezenzji tego produktu: SpaceNavigator

(Autorem recenzji jest Marcin Stępień)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

i się udało :) Miłej lektury.

 

A już teraz zapraszamy do kolejnej części w której opiszemy Space Pilot'a - rozszerzonej wersji SpaceNawigator'a wyposażonego min. w ekran LCD i klawisze funkcyjne (ułatwiające nawigację w programie bez potrzeby odrywania ręki od pilota). Recenzja Space Pilot'a ukaże się już wkrótce.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytko fajnie, artykuł krótki, zwięzły, sprzęt też ciekawy, tylko podział ceny za względu na użycie hobbystyczne i komercyjne to chyba jakieś nieporozumienie :/ ....

 

ps. klawiaturka i mysz z fotki to zestaw lx700 - również przyjemny sprzęt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, heh

Widzę, że ja i makak_ nie wierzyliśmy w anglojęzyczną stronę producenta (co zwykle się sprawdza...). Dzięki Vorek. :)

 

EDIT:

Makak_, skoro masz już SpaceNavigatora czas jak mniemam dłuższy niż Vorek miał do testów, to może podzielisz się wrażeniami jak użytkowanie wygląda po jakimś już czasie. Czy faktycznie sprzęt wart jest swojej ceny? Czy pomaga? Te sprawy. Takie dopełnienie recenzji, powiedzmy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, gdy chciałem sprawdzić czy macie SpaceNavigatora w asortymencie, to akurat strona nie chodziła.

Tylko proszę nie pisać, że możecie zaoferować (z przesyłką) cenę lepszą niż 243zł. Bo mam nadzieję, że zrobiłem dobry interes. :)

 

Sprzęt zamówiony, zweryfikuję recenzję za dni parę.

Mogę zabrać na zlot jak by ktoś chciał potestować i się pobawić (bo ponoć ktoś klapacza zabiera). :) Oczywiście jeśli przyjdzie, ale myślę, że to raczej pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RA: jeśli chodzi o czas doręczenia to ja zamawiałem w nd a w śr już odebrałem, więc jest w miarę szybko. Co do samego SN, to przyznam, że już mi się dobrze z nim pracuje. Faktycznie jest intuicyjny, szybko się człowiek do niego przyzwyczaja. To co było wspomniane o przyciskach, to fakt są za małe i trochę ciężko chodzą. Może z czasem użytkowania się wyrobią i mniej uciążliwe będzie ich użytkowanie. Sama nawigacja naprawdę jest przyjemna, i zdecydowanie lepsza od defoultowej. Jeśli chodzi o minusy co mi przychodzi do głowy, to na razie na Macu działa tylko z Maya, jeśli chodzi o jakiś soft 3D (SketchUp'a, form Z nie liczę). Ja akurat korzystam z C4D i tutaj jest lipa, bo muszę odpalać okno SpaceMousa, inaczej SN nie działa, przejście w inny tryb ekranowy powoduje zamknięcie okna SM, co zmusza mnie do powtórzenia operacji z otwarciem okna, inaczej SN mi nie działa. Jeśli chodzi o 3D maxa, to nie zaobserwowałem żadnych takich historii, od razu po odpaleniu Maxa, SN działa. Ale już zdążyłem się przyzwyczaić, że z C4D często jest pod górkę ;) Ogólnie jestem zadowolony z zakupu, jak się człowiek przyzwyczai to bardzo wygodnie się pracuje. No i cena nie jest duża, a że to personal edition to mi nie przeszkadza, bo akurat nie pracuje w domu. O jakości wykonania SN nie będę się rozpisywał, bo wszystko było w recce. Podsumowując: ja jestem zadowolony z zakupu, a mówię to po paru dniach pracy z nim, więc dalej musi być już tylko lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki makak_ za spostrzeżenia.

Swoją drogą, to śmieszą mnie niektóre recenzje, w których SN wykorzystywany jest jedynie do obsługi Google Earth. Idiotyzm roku - kupić sprzęt za 60 ojro by obracać sobie Ziemią. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych przycisków to też miałem z nimi problemy dopóki nie odkryłem bardzo istotnego faktu, że ich się nie naciska, tylko podnosi "do góry", dalej nieco za ciężko chodzą, ale nie wiem czy to nie kwestia mojej małej łapki ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawka, Antony przygrywa w tle i testing testing. :)

Wygląda świetnie.

Ah, tak na świeżo muszę stwierdzić, że guziki działają bardzo fajnie, niewielki niedosyt jest, ale nie tak duży jak myślałem, że będzie po przeczytaniu recenzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz dostales ? :D

 

musze przyznac ze panowie z 3d connexion działaja blyskawicznie ja dostalem sprzet w sobote, a dogadywalem sie w piatek :)

 

wielki szacunek :)

 

ps . daj znac jak pierwsze wrazenia sa wazne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze panuje tutaj swoisty boom na SN ;) ciekawe, moze uda mi sie gdzies zobaczyc jak dziala ten wynalazek, a jak nie to moze warto kupic w ciemno :) wyglada dosc solidnie i stylowo a pracowac sie z nim moze ciekawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle pilot ma moc :)

 

ale gdybym mogl go zmienic zrobił bym go ułozonego inaczej pod reke nie prostokatnego,ale zokraglonego z jednej strony dzieki czemu było by wiecej miejsca na ułozenie dłoni (dosc duzej dloni), bo przyciskow jest w sam raz :)

 

spacepilot + rmb = szybka praca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek - z tego co mi mowił Pionier kiedys to trackbal to padaczka :)

 

Nielot oba urzadzenia i SpaceNavigator i Spacepilot wydaja sie ze sa dla prawo i lewo recznych, po prostu inaczej sobie ustawisz klawiszologię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej no co wy z tym szpanem :) graficy to nie dreski, nikt nie bedzie biegał po podworku i podchodził do laski i mowil zobacz mam space pilota idziemy do mnie ? ;)

 

po prostu jak ktos ma ochote sprobowac czegos nowego to najlepsza okazja hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko ironicznie. :)

Hmm, chciałem się rozpisać na temat wrażeń z tych paru godzin użytkowania, jakieś filozoficzne treści na temat ergonomii przedstawić, ale wystarczy napisać, że sprzęt jest po prostu rewelacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eureka !!!!

 

@RA - skoro miales to uzadzernie w rekach to napisz prosze czy byloby mozliwe kozystanie z niego przy uzycius stopy?, wiadomo na poczatku trzeba by bylo potrenowac, ale mam znajomego co gra w tekena stopami :)

 

 

ps. calkiem powaznie sie pytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję pobawić się oboma typami tego urządzenia (dostalismy je do przetestowania w biurze architektonicznym - 3ds i autocad) i uważam to za zbędny bajer. Jak juz ktos tutaj zauważył brakuje trzeciej ręki, cholernie cięzko było mi się przyzwyczaić do pracy z tym czymś, po prostu ręka sama "ucieka" do klawiatury. Może za szybko się zniechęciłem. W każdym razie radzę zapoznać się z urządzeniem przed zakupem bo moze sie okazać, że po tygodniu bedzie leżało na biurku i tylko sie kurzyło.

 

Wrzucam jeszcze 2 zdjęcia:

1001515co4.jpg

1001520ai1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz bajerowac to na maxa 3d -

lub http://wideo.gazeta.pl/wideo/0,0,3997633.html + jakas rekawiczka i wogole bedzie mozna wywalic klawiature i gryzonia do smieci. Gdyby to cudo moglo zastapic calkowicie myszke (juz takie byly dzialajace w 3 plaszczyznach) to moze bylo by warte uwagi, niestety jak dlamnie to kolejna dodatkowa zabaweczka..bo klawiatury to cudo napewno nie jest wstanie zastapic. Cholera mysz.. klawisz.. tablet space cos tam i co jeszcze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to cudo moglo zastapic calkowicie myszke (juz takie byly dzialajace w 3 plaszczyznach) to moze bylo by warte uwagi, niestety bo klawiatury to cudo napewno nie jest wstanie zastapic. quote]

 

Klawiatura i myszka sa na biurku od bardzo dawna, od poczatku w zasadzie. Od tego czasu technika poszla do przodu i pojawiły sie inne narzedzia. SpaceNavigator nie ma zastapic myszy czy klawiatury. Jego funkja jest zupelnie inna. O tym jest w recenzji.

 

Ale pewne osoby zawsze beda twierdzic, ze najlepsza jest ich stara dobra klawiatura i myszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności