Skocz do zawartości

Rzeczy interesujące, rzeczy zabawne vol.2


illy

Rekomendowane odpowiedzi

Kto to wymyślił, żeby wyrzucić Dostojewskiego i "Zbrodię i karę"? Przecież to jedno z największych dzieł literatury. Ale cóż zrobić - oni nie chcą naszego mięsa, to my ich książek nie będziemy czytać. Tylko kto na tym traci...

 

Ale racja - niech nowe, patroityczne pokolenie Giertycha wychowuje się tylko na tych nacjonalistycznych tekstach Mickiewicza i Słowackiego. Po co im Gombrowicz czy jakiś "Faust" napisany przez gościa, który nawet nie był polakiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,8k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

"sam jestem ciekaw, co wybiorą te biedne "dzieci" - czytać potop, krzyżaków i tak dalej, czy sięgnąć po streszczenie." to chyba było retoryczne pytanie, no może nie nie każdemu chce się czytać takie długie streszczenie ;)

 

"swoistym signum temporis"

ołł co ja robie na tym forum, nie wiem co to za terminy, wstyd mi :D zamiast siedzieć przed 3dmaxem w czasie technikum mogłem przecież czytać książki, mógłbym coś mądrego napisać, a tak musze używać zwykłych polskich słów :p

 

tak w ogóle to wczoraj w wiadomościach dowiedziałem się o tych zmianach, i tylko się zaśmiałem, sam już skończyłem szkołe, narazie nie mam dzieci, a jak będe miał to może wszystko wróci do normy

 

nastepnym razem usune całego posta! zanim umieścisz linka na forum zastanów się dwa razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shogun - może...

 

Ale Ferdydurke ma coś koło 150 naprawdę interesujących stron, a trylogia Sienkiewicza? Nie chcę skłamać ale chyba grubo ponad 1000. Przypomnę tylko że trylogia była pierwotnie drukowana rozdziałami w gazetach, robiła za takiego wczesnego "taśmowca", to jest serial literacki ;) Nic dziwnego że młodym nie chce się tego czytać - niech mi ktoś uczciwie powie że przeczytał Krzyżaków czy ogniem i mieczem czy potop dwa albo trzy razy to nie uwierzę - po przebrnięciu z przymusu przez to nie ma się ochoty więcej patrzeć na grube książki :/

 

Ale niech sobie nawet będą w tym kanonie i niech straszą młodych którym przyjdzie do łba żeby coś może przeczytać w orginale zamiast sięgać po streszczenie, jak musi być to niech zostanie - tyle tylko że obok tych obrzydłych wszystkim signów temporisów przydała by się jeszcze lektura pozwalająca na otworzenie ciasnych ram umysłowych w które wbija nas LO, zachęcająca do poszukania czegoś na własną rękę itp.

 

Niestety jak widać polityka Giertycha ma trochę inne założenia niż poszerzanie horyzontów myślowych :(

 

moj dziadek przeczytal te ksiazki juz ok 8 razy :p co chwile zamawia jakies nowe w "klubie ksiazki" i po przeczytaniu wraca do np. potopu

 

ja natomiast lubie ksiazki Maxime Chattam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te książki to porażka :P

 

No ale każdy lubi co innego, nie ma co o tym gadać...

 

W każdym razie, dla mnie te lepsze książki zostały wypupione, a te gorsze zostały... Tylko że jeszcze trochę chłamu pewnie dojdzie.

 

Takie moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirach, ale to juz jest problem twojego znajomego. Wspominane nudne rzekomo książki, choć przyznaję, ze i takie bywają, są dokumentem sposobu myślenia danej epoki, swoistym signum temporis i wiedza o ewolucji ludzkiego postrzegania swiata jest po prostu niezbędna, by samemu rozumować logicznie i patrzeć na świat pod wieloma różnymi kątami.

 

469758086_051b1dd752.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michlord

pecet - dobrze, że osunęli tego linka, prawie umarłem :mad: jak pierwszy obrazek zobaczyłem... chociaż ostrzegaj przed tym co tam w tych twoich linkach jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mam spaczone postrzeganie (na mięso napatrzyłem się do upojenia w dzieciństwie i jakoś strasznie mnie nie rusza) ale tym co mi się rzuciło w oczy był fakt że większość z ofiar wygląda na Hindusów/Pakistańczyków. Po tym jak na własne oczy widziałem jak dwu takich próbuje przebiec przez pięciopasmową autostradę (w sumie 10 pasów) jakoś mnie to nie dziwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak napisze że dla ludzi o mocnych nerwach to będzie po zabawie. Ja też mało zawału nie dostałem, ta wersja jest dużo lepsza od innych. Jeszcze ta piosenka od tyłu, hardcore. Wieczorem jak to oglądałem to zasnąć nie mogłem. lepsze niż kawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popłakałem sie

 

poplakalemsie.jpg

 

Kucze no wyczyn HOHO! wyjezdzam stad na zmywak

 

nie no panowie mistrzostwa sa nasze, jak juz azerbejdzan pokonalismy to dalej nie bede ogladal bo juz wiem ze wygramy ! wszystko bedzie nasze ! merole! monitory ! klawiatury ! statuetki ! piłki ! wszystko bedzie nasze ! yes yes yes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa. Nie wierzę, że to napiszę, ale microsoftowi należą się brawa. W końcu coś przydatnego i szybko działającego. Naprawdę fajnie działa i miło by było, gdyby microsoft udostępnił to społeczności OpenSource.

Mimo wszystko, jak każde dziecko Billa i spółki - Photosync mi się zawiesił xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności