Skocz do zawartości

[videos] Features Video Maya 2008, Max 2008


xeav

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Selekcjonowanie nie jest zle, prawda ze pozno, ale lepiej niz wcale. Bardziej mnie irytuje to ze skoro juz jest to w editable poly to czemu nie w unvrapie? I dlaczego mozliwosc edytowania kilku obiektow jednoczesnie oznacza TYLKO unvrapa a juz poly modelingu nie dotyczy. Maye wlasnie ogladam.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tu sie nie wk...urzyc. Ledwo co zaczalem czuc sie ok w xsi a oni tu nowego mentala wpakowuja do maxa :) Wie ktos cos o nowym mentalu pod xsi? W zapowiedziach 6.5 nic nie wyczytalem.

 

Zmiany fajne - zawsze sie znajda narzekacze i tak. Sam sie pastwilem nad Z3.1 jak wyszedl ale on nauczyl mnie jednego - zamiast gderac - siadz i ogarnij nowa wersje.

To nowe modelowanie w maxie na pewno ulatwi sprawe - jako zywo przypomina mi tweak component tool'a z xsi. No i ten sky portal - mniam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Reanimator

A co ma do tego Autodesk, poza tym nie biadole tylko te nowości to chyba żart jakiś. Przesuwanie edga i walnięcie nowej komendy w hotboxie to wg ciebie nowe nowe super Modeling tools? Maya to beznadziejny poly modeler o czym wszyscy wiedzą a oni pokazuja takie coś? Wszystko co pokazali juz od wielu releasów było dostepne jako mel'ach za darmo. Jak tak srasz kasą to kupuj bezkrytycznie każde gówno jakim cie nakarmią. Wystarczy zobaczyc update w Silo, Modo, czy XSI nie wspominając o Lightwave.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten boksik po prostu śmieszny jest. Kompas z 7 nie wystarczył? Po co w ogóle to komu?

Koleś zaszpanował z tym Keep faces togheter zupełnie tak, jakby nie było tego we wcześniejszych wersjach...

nCloth wygląda ciekawie, nucleus był już w wersji 8 albo 8.5, ale nie używałem tego, więc nie wiem, czy to wszystko o czym koleś mówi nowością jest...

 

Tak w ogóle - nie mogli trzymać się poprzedniej mumeracji? Zamiast walnąć Maya 9, wymyślili 2008 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle - nie mogli trzymać się poprzedniej mumeracji? Zamiast walnąć Maya 9, wymyślili 2008 :/

 

Ta. Już widzę za 10 latek 3ds max 19 :D

To taki chłyt matetingowy :D jak im się roczniki znudzą to zupełnie zmienią nazwę na jakieś 3ds Ultra :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nowosci w maxie to az zal patrzec... Takie nowinki powinni raczej zaserwowac w packu a nie sygnowac nowym numerkiem. To troche dziwny tok postepowania, gdyz takimi drobnymi zmianami raczej nie skusza zbyt wiele firm/osob prywatnych do apgrejdu. Jak dla mnie wstyd, taka duza firma potrzebowala rok by ulepszyc tak niewiele. ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie updt szybkości działania viewportu jak najbardziej się podoba. To jest trochę chore, że byle engine bez optymalizacji radzi sobie z 200k poly, a viewport maxa praktycznie przestaje reagować jeśli mamy to podzielone na kilkadziesiąt obiektów.

Ciekawa opcja z tymi dynamicznymi cieniami. Szkoda tylko, że nei rozwijają maxscripta i narzędzi do animacji :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mają plan że co roku będą wydawać nową wersje i się go trzymają to czy zrobią nowego ficzersa to już mniej ważne ;)

A jeśli nie zdołają wymyślić niczego nowego, zawsze mogą napisać, że przyspieszono działanie viewportów. Ewentualnie ikonkę/splash zmienić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gordy, ale ja sie przeciez nie podniecam nowa wersja zupelnie. Daleki bylbym jednak od stwierdzen "co oni robia z ta maja". Bo oni NIC nie robia ;) Ja juz jestem za stary, zeby przezywac marne upgrade`y. PRzeciez od dawna dodaje sie tylko bzdurki. ZB3 byl pod tym wzgledem wyjatkiem i jaralem sie jak dziecko.__ narzedzia do rigu i symulacje sa dla mnie wypasne, bo przyspiesza moja prace. Modeling? Od wiekow nie modeluje w Majce, wiec mam to w d**** ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało..... ostatnio firmy to sie tylko śpiesza zeby zrobic nowy byle jaki apdejt bo konkurencja wypuszcza wiec oni nie moga być gorsi , a apdejty niezbyt interesujące, takie bajery jak slide edges to sobie moge sam w melu napisac więc wtf ? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche was nie rozumiem. Oburzacie sie mala iloscia zmian conajmniej jak byscie mieli rewolwer przy skroni i albo kupujecie albo idziecie do piachu. Nie podoba sie-nie kupuj, nikt Cie nie zmusza. W czym problem? A to ze firma robi to zeby zarobic? Zawsze myslalem ze wlasnie po to sie firme zaklada, zeby zarabiac na niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pierwsza kopia nowej wersji nie bierze sie z powietrza.

 

Chociaz z drugiej strony, jezeli sie kupuje swieza kopie, to producent nie pozostawia wyboru i trzeba wciagac nowa wersje. I sie zaczyna... to fakt. Mielismy tak z Majka 8.5, chociaz akurat ta wersja jest bardzo fajna. Kazda jest kurde fajna, poki nie trzeba za nia placic z wlasnej kieszeni, bo te poprawki to jednak udogodnienia. Noz k*****, jak ja przezyje bez mozliwosci przesuwania kosci po zeskinowaniu, ktore zapowiadane sa w wersji 2008? ;D MEGA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to, żebym życzył Autodeskowi dobrze (chociaż o ile dobrze pamiętam, kilku z Was, Panowie, zachwycało się, kiedy kupili Mudboxa), ale warto chyba zauważyć, że mamy rok 2007 i do premiery 2008 jest jeszcze trochę czasu (pewnie będzie na Siggraph czyli dokładnie za rok). Ja na ich miejscu nie chwaliłbym się "bardzo fajnymi" opcjami rok przed premierą, bo właśnie są w stanie wojny z Avidem. Po co podpowiadać wrogowi swój następny ruch.

 

A swoją drogą - brak kompatybilności wstecz - to jest typowa praktyka monopolistyczna. Jak macie pipeline oparty o Maxa i Maye, to macie problem a nie nową wartość, bo ktoś świadomie ogranicza Wasze możliwości wyboru. Podobnie będzie z Mudboxem.

 

pozdr.,

skk.

 

 

PS A tak przy okazji, może mi ktoś powiedzieć o jaką niekompatybilność chodzi? Że sceny nie będą działały? W to trudno uwierzyć. Może chodzi o pluginy? Nie wiem, gdzie szukać tej informacji.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SYmek nowa maya wychodzi za miesiąc a max 2008 za dwa miechy bo o ile dobrze zrozumiałem to TY chyba myślisz że oni to za rok wypuszczą.

A z tą kompatybilnością wsteczną to chodzi o to że plików w formacie .max zapisanych w maxie np. 9 nie otworzysz w maxie 8 i analogicznie w dziewiątce nie otworzysz tych z maxa 2008 możesz jedynie exportować co utrudnia pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktyka monopolistyczna? Co niemoznosc otwarcia plikow z nowszych wersji ma do monopolu, bo nie rozumiem. Jak masz pipeline oparty na majce to i tak musisz uzywac majki. Chyba Cie ponioslo.

 

Nota bene z tego co pamietam sposobem na kompatybilnosc plikow majki jest uzywanie formatu .ma, zamiast .mb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, moja wina, za miesiąc powiadacie...

 

Co do niekompatybilnosci wstecz, chodzi o mechanizm juz tutaj opisany: nowy content wymusza u wszystkich upgrade oprogramowania. Na to moze sobie pozwilic tylko monopol, ktory nie musi sie liczyc z odejsciem klienta, bo ten nie ma wyboru, tak jak to ma miejsce w Viz. Wymiana plikow, outsourcing itd sa mozliwe tylko w homogenicznym srodowisku.

 

Jasli masz pipeline oparty na Mayce a - w zwiazku z praktykami Autodesk - chcialbys do tego piplelinu dokoptowac np. XSI (zeby nie polegac tylko na na Mayce i Maxie), to masz

problem, bo musisz liczyc na Avida, ktory jest zmuszany nadazac za zmianami, zeby moc sie wpasowac w Twoj pipeline. Czyli rozwijasz nawa technologie, ale koszty jej wpasowania w swiat na zewnatrz zrzucasz na konkurencje. Sprytne, prawda? Im czesciej zmieniamy format, tym trudniej rozwijac narzedzia importu, eksportu a firmom, ktorym zalezy na wspolpracy z Twoim oprogramowaniem jest trudniej.

 

 

To mialem na mysli i nie sadze, zebym mnie ponioslo.

 

pozdr.,

skk.

 

PS Pliki Houdiniego 4.0 otwieram w Houdinim 9 bez zadnego problemu. Nazwy operacji, ktore nie sa obsugiwane, sa po prostu ignorowane. Podobnie jest z Rendermanem, Shakem i pewnie paroma innymi. (ok, w przypadku Shake, trzeba recznie (albo skryptem) wywalic z *.shk wszystkie ciala nieznane starszej wersji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze H4 jest nowszy niz H9? ;)

 

Spojrzmy na to z perspektywy Autodesku. Oni nie maja w tym ZADNEGO interesu, zeby XSI przejmowalo paleczke. No sorry...

 

Jezeli Ci to nie odpowiada, to masz do wyboru inny soft. To sprawia, ze Autodeskowcy monopolu na 3d nie maja.

 

Z mojej perspektywy natomiast gorzej wypada sprawa developerow gier, ktorzy swoje silniki opracowuja do pracy z jednym tylko softem, wypuszczajac jedynie jeden rodzaj pluginu exportujacego.

 

I tak na przyklad polski Chrom, ktory jest tragedia i jedna z zaraz zeslanych przez Bozie, wymaga animacji stworzonych w Character Studio (AAAAAARGH), natomiast Jupiter (F.E.A.R.) wymaga, zeby swiat tworzony byl w Maxie, a animacji w Majce. To jest chore.

 

Wracajac... Mowisz, ze Avid musi sie starac. I dobrze, niech sie stara. Dobrze na tym chyba wychodzi, bo XSI staje sie coraz popularniejszy, a ludzie widza, ze jak sie chce, to mozna. Bo to Avid chce wyrwac czesc rynku, a Autodesk wcale nie ma zamiaru mu ulatwiac. Oczywiscie my na tym tracimy, ale takie jest prawo rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry, przejezyczenie... ;), ale prawda pozostaje, ze da sie, to znaczy, ze moge content zrobiony w H9 otworzyc w H4. Oczywiscie bede "issues", bo czesc opcji nie jest obsugiwana, ale nikomu nie zalezy na tym, zeby mi to utrudniac, wrecz przeciwnie.

 

Moge sobie na przyklad napisac "opscript -r moj_obiekt >> mojobiekt.cmd" i zapisac na dysku wszystkie operacje, ktore sa potrzebne do stworzenie mojego obiektu. Plik *.cmd moge podeslac Tobie, otworzysz go w dowolnej wersji Houdiniego (takze niekomercyjnej), a ten zbuduje caly obiekt od nowa. Nie mowiac juz o tym, ze mozesz go sobie reczenie edytowac w notepadzie (zmieniajac sciezki tekstur, rozmiary geo, kolor swiatel etc). jak napisze opscript -r "/obj" to zachowam na dysku cala scene.

 

Nie twierdze, ze takie mozliwosci w ogole by Ci sie do czegos przydaly w Maxie czy Mai. Mowie tylko, ze nikomu nie zalezy, zeby mnie w tym wzgledzie ograniczac. Czy tak jest w Maxie, nie wiem, raczej watpie.

 

 

Na koniec dodam, ze to wcale nie jest oczywiste, ze business trzeba uprawiac metoda "bij/zabij". I w ogole zapomnij o pojeciu "wolny rynek / prawp rynku", bo takie cos nie istnieje. Rzadowe subsydia dla rozwijajacych sie branz, CIA wplatane w przetargi na zamowienia miedzynarodowe, szpiegostwo przemyslowe, uprzywilejowany dostep do wiedzy, pateny algorytmow matematycznych, dumipng. Nie ma czegos takiego jako wolny rynek w branzach zdominowanych przez korporacje. (Ja nie przypisuje tych praktyk firmie Autodesk - to sa przyklady dzialan duzych firm, ktore przecza zasadom wolnego rynku). Krotko mowiac, wolnego rynku juz dawno nie ma.

 

pozdr.,

sk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke odbiegne od tematu ale mam takie pytanie-zakladamy, ze mam orginal 3ds max`a 8, ale potrzebuje z jakis wzgledow uzyc np: wersji 6. Wersji 6 kupic nie moge bo juz jest dawno wycofana z rynku. Czy jesli majac orginal 9 uzywajac pirackiej 6 lamie prawo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie po co chcesz uzywac wersji 6, skoro masz 9.

 

Pytanie ciekawe, rzadko spotykane. Intuicyjnie odpowiedzialbym, ze nie lamiesz, ale chyba trzebaby sie zapytac u zrodla.

 

 

Symek: nie wiem nic na temat spiskowej teorii dziejow, dlatego nie podejmuje tematu;)

 

Prawo rynku, nie prawo rynku - tak czy inaczej o polityce firmy posrednio decyduja klienci. Gdyby zaczeli sie buntowac, to cos moze by sie zmienilo. Jest takie fajne haslo reklamowe: "We`re second, that`s why we try harder".

 

"Utrudnianie" to z pewnoscia chamowa. Nawet Adobe wprowadzilo mozliwosc zapisywania plikow z kompatybilnoscia w dol.

W przypadku Maxa, czy Majki jest to o tyle smieszne, ze w samej mechanice NIC sie nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

ja też bym odruchowo odpowiedział ,że łamiesz. Ale wydaje mi sie, że ostateczne słowo w sprawie pozwów, nalezy do własciciela praw. A takowym jest autodesk. I mysle, że nie ścigaliby za takie cos :).

 

A ten max to w ogóle jakiś znany program jest ?

 

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesli majac orginal 9 uzywajac pirackiej 6 lamie prawo?

 

Łamiesz z całą pewnością, ale jak pisze kannu mało to kogo będzie interesowało. Chyba, że podpadniesz Ziobrze. Będzie miał na Cienie haka.

 

Symek: nie wiem nic na temat spiskowej teorii dziejow, dlatego nie podejmuje tematu;)

 

Prawo rynku, nie prawo rynku - tak czy inaczej o polityce firmy posrednio decyduja klienci. Gdyby zaczeli sie buntowac, to cos moze by sie zmienilo. Jest takie fajne haslo reklamowe: "We`re second, that`s why we try harder".

 

Wiesz, masz racje, nie ma co tego ciągnąć, chociaż swoją "spiskową teorią", uchylasz się od przyznania racji. Nie chce mi się wchodzić w kolejne rozważania o korporacjach - i tak wyglądam na jakiegoś zielonego anarchistę - co nie jest prawdą. Problem z korporacjami polega na tym, że odbierają swoim klientom możliwość "decyzji" i "buntu" - jak to ująłeś. To jest właśnie sedno problemu z nimi. Inaczej tej rozmowy by nie było ;)

 

pozdr.,

skk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności