Skocz do zawartości

[architektura wnętrz] triki z ameriki (łazienka)


polka dot

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ooo coś innego niz standarty-plus. Drewnienko tez pasuje, choc z checia popatrzyłbym na wersje z czarnym kamieniem:) Całość mi troche sale operacyjna przypomina ale chcialbym miec taki eksperymentalny klop w domu. Renderki tradycyjnie ładne, zwlaszcza podłoga i biała okladzina przesuwanych drzwi. Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo efektowne wnętrze,

ale jednocześnie wymagające sporej odwagi od inwestora (mi by chyba jej zabrakło :)).

 

Nie do końca jestem przekonany do wybranej kolorystyki drewna. Rażą mnie trochę czarne węże w prysznicach (jeśli maja być w kontraście do armatury to może lepiej już białe). Może warto też rozważyć zmianę kolorystyki zasłony okiennej, na coś pod kolor użytego drewna.

Zmodyfikowałbym też trochę koncepcję składanego zestawu umywalkowego. Umywalkę umieściłbym niżej, podnoszony blat zmodyfikował tak by miał przekrój w kształcie litery L, zmniejszył wysokość bocznej ścianki od strony baterii i obniżył baterię by kran wchodził przez tak powstała boczną szczelinę. Dobierając dodatkowo umywalkę o mniejszej szerokości niż zabudowa, z lewej jej strony można wygospodarować miejsce na przydatne akcesoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zamawiam: konstruktywną krytykę"

 

Mówisz i masz:

1. Mocny kontrast, ostre światło są na pierwszy rzut oka bardzo efektowne, ale na dłuższą metę raczej męczące.

2. Nie wiem, czy ta uwaga powinna powędrować akurat w Twoją stronę, ale: mega słoje + patent na tę klapę nad umywalką, jak i to wycięci w tej klapie tak jakoś stylistycznie to raczej kojarzą mi się bardziej z kibelkami z serduszkiem w drzwiach (bez urazy).

3. Intrygują mnie także te "pajęczyny" na przegrodach.

 

Poza tym, co wyżej, to w tej chwili nic innego nie przychodzi mi do głowy. No może jeszcze: nuda Panie, nuda!!!

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony technicznej wykonania - super, od strony projektowej.... znów maksymalny minimalizm w wydaniu luxury, co poniekąd w większości przypadków ratuje całość projektu, bo a to ładne drewno, a to fajnie się wszystko świeci, a to znowu coś nowego lub raczej u nas niespotykanego. Dla mnie jest to coś z serii 'Welcome to the future' i bardziej jak concept design, a nie jak projekt przeznaczony do realizacji, gdzie byłaby jakaś 'dusza' i rzeczywista funkcjonalność. Chwilami mam wrażenie, że zapatrzyliście się strasznie w nowoczesny, często gęsto studyjny dopiero design wielkich projektantów z branż 'wnętrzarskich' tworząc przez to 'pokazówki', a nie projekty dla ludzi. Ale rozumiem, że to może jednym się podobać, innym nie. U mnie pojawiają się dwie jakby sprzeczności. Tak - podoba mi się pod względem prezentacji i nie ma co ukrywać, także design co niektórych elementów wyposażenia, ale NIE - nie podoba mi się, jako projekt pod wykonanie i późniejsze użytkowanie.

 

Pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest o tyle nudna i troche podobna do pozostałych,że zaraz zacznę myśleć,że nie potrafisz inaczej.

Tą sytuację ratuje sposób funkcjonowania przegród do wc i prysznica.Coś tu drgnęło,i to na szczęście na korzyść.

Projekt złudnie podobny do jednego z projektów pewnej warszawskiej pracowni.

I tej pracowni się to podoba.Nie dziwi mnie to.

Trochę rozwiązań,co do których mam wątpliwości.

 

Straszne płytki na posadzce.Znajdź piękne proste - prawie idealnie białe płytki,z podobną satynowa powierzchnią szkliwa - i oceń je na żywo.Mogę się mylić...ale....

 

Pasek ''świetlny'' w suficie raczej nie daje plusów projektowi.

Niezbyt rozsądnie zamontowany przycisk do geberitu.

A tak poza tym - to bardzo ładnie

 

sorki. następnym razem zrobię pozłacany burdel na chromowanych felgach 24" i wyrenderuję go z fioletowymi przepaleniami. jeśli poszczęści mi się, to może trafi do kategorii ,,BEST,,;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mimoza

Krytyka, a czy konstruktywna to się okaże (pomimo odrzucenia projektu):

a. Utrzymanie tej sterylnosci wyklucza pojawienie się jakichkolwiek przedmiotow codziennego użytku (szampony, mydło itp., nie mówiąc o ręcznikach).

b. Podłoga po zmoczeniu (a moze i przed) jest śliska, a więc przydałby się dywanik w okolicy prysznica i wanny (choc oczywiscie psuje to estetykę).

c. Zastosowanie drzwi, które niemalze dotykają sufitu i podłogi ogranicza mozliwosc uzycia innego oświetlenia niż na licu z sufitem oraz niemoznosc połozenia dywaniku przy drzwiach uchylnych.

d. Woda ze słuchawki prysznicowej nawannowe przy uzyciu będzie lac się dookoła, równiez na drewno, na którym z czasem będzie osadzać się kamien, a zawsze będą zasychać krople.

e. Nie widzę wentylacji (jest ukryta?)

f. Prowadnice są wbudowane w sufit, co w razie problemu będzie powodem do rozwalenia połowy sufitu, zeby się do nich dostać.

g. Fajne drewno (fornir lub lite), wyrazisty wzór, ale nie wiem, jak będzie reagowac na ciągły kontakt z wodą.

 

Podumowując: kolejny fajny projekt... na wizualizacji. Jeden z wielu projektów będących aktualnie w modzie, który pozbawiony jest jakiejkolwiek personalinazacji (co oczywiscie jest kwetią gustu i potrzeby), niemniej jednak zakładam, ze inwestor chciałby miec coś "tylko dla niego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą.

 

Od siebie dodam ze bateria wanny do złudzenia przypomina mi stojak do pompowania kół na Orlenie.

Sądzę ponadto że autor ma niewielkie doświadczenie w praktycznych realizacjach swoich obiektów.

 

Rozumiem że to trudne dla autora, wysłuchiwać te krytyczne uwagi

jednak im będziemy surowsi tym lepiej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności