Skocz do zawartości

Pojazd 3D: henschel Hs123


kliment woroszyłow

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 120
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

o ku.. o kur.. ;] To mnie się już komp tnie jak wczytuje jpg-a :P Ależ tego napakowałeś, bardzo ciekawie to się zapowiada, chociaż czy przy tych dwóch exudowanych otworach na obudowie silnika (z przodu) coś się siatka nie kaszani ??

 

I dajesz dalej ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna pracka, ale czy kiedykolwiek, gdziekolwiek i jakkolwiek widziałeś samolot, co świecił się jak kozłowe j**a na wiosnę? Jeżeli wkładasz taką prace w modeling, nie niszcz wszystkiego materiałem. Poszperaj w fotkach i innych materiałach źródłowych. To nie samochód, który wyjechał z fabryki. Pozdrawiam. Waldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna pracka, ale czy kiedykolwiek, gdziekolwiek i jakkolwiek widziałeś samolot, co świecił się jak kozłowe j**a na wiosnę? Jeżeli wkładasz taką prace w modeling, nie niszcz wszystkiego materiałem. Poszperaj w fotkach i innych materiałach źródłowych. To nie samochód, który wyjechał z fabryki. Pozdrawiam. Waldek

Oj, goral, chyba nie wiemy z kim rozmawiamy:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna pracka, ale czy kiedykolwiek, gdziekolwiek i jakkolwiek widziałeś samolot, co świecił się jak kozłowe j**a na wiosnę?

 

Hehehe. To żeś troszke wyskoczył z motyką na Klimenta :)

ad rem. To jest vip, a wersje cywilne najczęściej maluje się lakierem o dużym połysku żeby zmniejszyć do minimum opory. Pościgowe Me-109 (z DH Mosquito nie dawały rady) były piaskowane do gołej blachy...

http://www.airfields-freeman.com/MA/GeeBee_R-2replica_96.jpg

http://www.daisey-designs.com/nx13688/bugatti/bug100-15.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hynol, to samolot bojowy z II wojny a nie żadna replika. Odpowiedział sam Kliment a nie wydaje mi sie że potrzebuje adwokatów do swojej pracy. Znam to co robi, ale nie robił prewizek z takim materiałem.

Freedom wiem z kim rozmawiam.

Marcin, pozwolisz, nie Ciebie pytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że na tym forum niektórych użytkowników się faworyzuje a niektórych j.... bo napisali co im się nie podoba. Pracka kolegi jest niezła ale jak narazie nie widzę powodów dla których niektórzy koledzy tutaj pieją wręcz z zachwytu (na tym forum są prace znacznie bardziej opływające w detal przy których Ci sami koledzy uczestniczący w tym poście nie dostają takich spazmów jak tutaj. Panowie bądźcie obiektywni.

PS mi materiał prewizki też nie podszedł ale cuż nie wszystkim musi się podobać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh Kliment tyle razy cie prosiłem ,przeciez ciagle o tym rozmawiamy na grupie terapeutycznej:)abys malował na rózowo dodaj troche fantazji,polotu rusz wyobraźnią ,chociaz jakis kwiatek ,kotka , -a ty ciagle na zielono i w dodatku nie w tym odcieniu:)

poza tym jak zwykle rewelacja .Ale jak zrobisz leRhone110 .wtedy zapieje z zachwytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, wciaz masz bugi w modelu. Od ostatniego update'u ich nie poprawiles. Mowie o dwoch cylindrach z przodu oslony silnika. Gdybys je poprawil, byloby fajnie :)

 

Poza tym momentami mam wrazenie, ze nie przykladasz sie za bardzo do ulozenia/ rozlozenia siatki, turbosmooth bledow nie poprawi,moge sie mylic.

 

Czolem.

pionier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hynol, to samolot bojowy z II wojny a nie żadna replika. Odpowiedział sam Kliment a nie wydaje mi sie że potrzebuje adwokatów do swojej pracy. Znam to co robi, ale nie robił prewizek z takim materiałem.

 

Hmmm.... A samoloty w drugiej wojnie światowej to niby matowe były ;). Ja rozumiem że modelarze najczęściej stosują maty i półmaty, ale rzeczywistość to inna sprawa. Na marginesie Hs123 to maszyna międzywojenna, która jako samolot szturmowy była używana tylko do 1940 roku. Potem na wschodzie tylko, jako rozpoznanie. A już zupełnie na marginesie, Hs123 Hiszpańskich sił powietrznych był BARDZO błyszczący i na dodatek (o zgrozo) jasnoszary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym momentami mam wrazenie, ze nie przykladasz sie za bardzo do ulozenia/ rozlozenia siatki, turbosmooth bledow nie poprawi,moge sie mylic.

pionier

W sumie prawda ale w przypadku samolotów wojennych i to jeszcze dośc starych nie ma to raczej znaczenia a czasami nawet może dodać realizmu moim zdaniem.

imo ok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioniu- co do krzywizn jw i więcej powiem- celowo nie prostuje za bardzo krzywizn bo to nie autko z salonu AD 2007 tylko blaszanka z lat 30 zeszłego wieku. Popatrzcie na zdjęcia maszyn z tamtych czasów a sie przekonacie ze idealnie proste to one nie były. Zastanawiam sie nad potraktowaniem blach poszycia noisem nawet. Błędy powodujące widoczne bugi jednak staram sie eliminować.:) Dzięki za uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. szczerze mowiac to troche dziwia mnie te wszystkie "och" i "ach" bo model poki co ma sporo bledow. Jesli to ma byc takie mega hi poli to wydaje mi sie ze powinienes zajac sie detalami na gestrzej siatce bazowej (przynajmnen na oblych elementach). Wtedy po TS lub MS nie bedzie widac az takich kantow w miejscach wycinania detali. Powodzenia w dalszej pracy.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, doskonale wiem ze nie robisz modelu audi z 2007 tylko blaszanke z lat 30, ale jest roznica miedzy bugiem a celowym pokrzywieniem siatki w celu uzyskania efektu pogietej blachy. Wcale nie jest to takie proste i nie polega na dodaniu TS plus Noisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności