Skocz do zawartości

3DFX – nowy magazyn poświęcony 3D już na rynku!


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Grafika 3D przestaje być tajemnicą. Na rynku pojawił się nowy magazyn o technikach tworzenia animacji, modelowaniu, produkcji i postprodukcji - 3DFX. Nowe dziecko Wydawnictwa Software dostępne jest już w salonach prasowych.

Od 17 grudnia można kupić nowy magazyn w największych salonach prasowych w Polsce, m.in. Empiku, GarmondPress oraz InMedio oraz przez stronę internetową Wydawnictwa www.3dfx.com.pl

 

 

 

Nowy tytuł zaciekawi przede wszystkim miłośników grafiki 3D, ale nie tylko. 3DFX swoją tematyką sięga dalej – od tradycyjnego modelowania, animowania czy teksturowania, przez produkcję i postprodukcję, aż po reklamę i making-of. Zarówno początkujący graficy, jak i profesjonaliści, znajdą w nim coś dla siebie.

Do magazynu dołączone są dwie płyty CD. Na jednej z nich znajdzie się kurs multimedialny, dzięki któremu początkujący graficy poznają tajniki obsługi flagowego programu Autodesk - 3DS Max. Na drugim krążku umieszczone są wszystkie materiały potrzebne do samodzielnego wykonania ćwiczeń, Plugin V-ray oraz Bryce – program do tworzenia krajobrazów 3D.

Poza tym w numerze znajdują się artykuły oraz making-of, opisujące najciekawsze realizacje reklamowe i filmowe. W pierwszym 3DFX można przeczytać o historii Harnasia, jednej z najpopularniejszych reklam 3D na polskim rynku. Twórcy ze studia Alien Fx, opisują to, czego nie widać na ekranie telewizora, a co przyczyniło się do sukcesu całej kampanii. Oprócz tego w magazynie można znaleźć wywiad z Billem Millerem, który pracował przy największych produkcjach filmowych, takich jak Shrek , Madagaskar czy King Kong.

Poza tym w pierwszym numerze 3DFX redakcja ogłasza Konkurs. W graficznej Bitwie, której tematem są Porachunki, może wziąć udział każdy, kto ma ciekawy pomysł oraz odrobinę zapału. Swoje prace należy umieszczać w specjalnym wątku, zamieszczonym na forum portalu http://www.max3d.pl , który jest współorganizatorem Bitwy. Nagrodą nie pogardzi żaden grafik – główną wygraną jest staż w zespole Alien Fx. Oprócz tego, można zdobyć tablety graficzne Wacom, programy firmy Corel, SpaceNavigatory 3D connexion, MX Revolution od Logitech, książki od ABE Marketing oraz gry i płyty DVD z kolekcji Evermotion.

Wszelkie aktualne informacje o magazynie oraz artykuły do pobrania można znaleźć na stronie internetowej www.3dfxmag.pl oraz zapisując się na newsletter magazynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Najwyrazniej panuje przeswiadczenie, ze pierwsze numery moga miec wyglad i kontent do dupy. Wazne zeby wydac, potem \"jakos to bedzie\"... To tak jakby przyjsc na pierwsza randke w ubloconych butach, z tlustymi wlosami i nieogolonym, przeciez pozniej to wszystko da sie naprawic, nie? Najwyrazniej tak na swoje randki udaja sie tworcy magazynu, zwazywszy na odwage z jaka prezentuja swoj niedorobiony produkt.

Stronka wydawnictwa kluje w oczy - ktos kto ja skladal nie wiedzial, ze mozna zrobic odstep pomiedzy obrazkami a tekstem, nie mial za grosz gustu w doborze czcionek, wstawil jakis animowany gif w stylu internetowego retro a w calej tej siermieznej robocie walnal literowke w tagu

...<p> (Najwiecej radosci jednak sprawil mi link ze strony glownej do czegos (nie wiedomo co to i kto to) co sie nazywa Insane Images. LOL. Obrazek wstawiony w - o zgrozo - FrontPage\'u z trescia zerowa.)</p> <p> Generalnie - nie wiem skad im przyszlo do glowy ze ktokolwiek z chodzby zalazkiem dobrego smaku zaplaci za to wydawnictwo. No i kogo chca sklonic do napisania wartosciowego artykulu za 100. Z pewnoscia fachowcy najwyzszej klasy zglasza sie natychmiast porzucajac na pewien czas swoje intratne zajecia na rzecz niemal symbolicznej \"stowki\".</p> <p> Powodzenia - magazyn plasuje sie tam gdzie niedawno reklamowany \"Sztuka i Kicz\" choc chyba polozylbym go na jeszcze nizszej polce.</p> <p> </p> <p> Ciekawe czy autorzy widzieli kiedys 3DWorld. Jasne ze jakosci druku wspomnianego nie moga przebic na poczatku dzialalnosci ale mogliby przynajmniej wzorowac sie skladajac swoj magazyn... Dostepny przez internet 3DCreative jest o niebo lepszy a kosztuje chyba 4 dolce.</p>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wcześniejszego pytania, odpowiadam: ma 74 strony, a wygląda to następująco: max - temat numeru - max - bryce - max - lw - max - galeria - max - info o konkursie - max - wywiad - max

(kolejność może być różna od oryginalnej, ale tak to mnie więcej wygląda)

 

a najciekawsze dla mnie artykuły (kulisy produkcji harnasia i wywiad) zajmują po 2 strony z czego jeszcze trzeba odliczyć duże grafiki, gdybym się tak nie spieszył i miał jakieś 5 min to przeczytałbym wszystko interesujące na miejscu

 

jeśli autorzy mnie czytają - polski magazyn o 3d TAK - w takiej formie NIE

 

...:::edit:::...

zwiedzając ich strone, właśnie zauważyłem taką instytucje tak betatester (

http://www.3dfx.com.pl/prt/view/zostanbetatesterem.html ) chyba się zapisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wasze krytyczne uwagi pójdę zakupić numer 1 jako eksponat kolekcjonerski który dołączy do innych białych kruków (1 numer Bajtka i Top Secret) - jak odniesie sukces to bedzie bezcenny, jak splajtuje będzie nad czym zapłakać i polać

 

-----edit----

Widzieliście redakcję ? Same kobiełki ! Czy to dobrze wróży ?

Przy okazji pozdrawiam Anię C.

 

 

Redakcja:

Redaktor Naczelny:

Anna Adamczyk [email protected]

 

Dyrektor Wydawniczy:

Sylwia Pogroszewska [email protected]

 

Redaktor Prowadzący:

Anna Laskowska [email protected]

 

Asystentka Redakcji:

Beata Ratuszniak [email protected]

 

Kierownik Produkcji:

Marta Kurpiewska [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anka_Adamczyk

Tu Ania A.

W imieniu redakcji dziękuje za konstruktywne uwagi.

Z założenia tworzymy magazyny z udziałem społeczności i dlatego ma nadzieję, że weźmiecie udział w rozwijaniu tego projektu.

Jeśli ktoś chcę się pokazać, ktoś ma coś ciekawego do zaproponowania, zapraszam do współpracy.

Magazyn na pewno się przyda osobom, które chcą się uczyć grafiki 3D oraz ludziom, którzy chcą być na bieżąco z nowinkami na polskim rynku.

Oczywiście 3DCreative jak i 3DWorld oraz Digital Production znamy. Z wielu różnych przyczyn nie możemy, nie chcemy kopiować tych pism.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łooo jezu teraz bedziecie sie czepiac wszystkiego. To ze kreska w logo nie tak czy tam czcionka jest Ariala a ktos Timesa woli. Boze ludzi nie przesadzajcie. Moze ma malo ale przeciez to sie bedzie ksztaltowac, no nie? Oni widza reakcje i byli by ostatnimi glupcami gdyby nie wzieli sie za to co mowicie. Mowie tu o opiniach typu ze na stronach cos nie tak, ze przewaza grafika nad tekstem itp. To rozumiem, ale ludzie juz bez przesady. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o to, że jak się robi magazyn tematyczny o jakiejś aplikacji to dobrze jest to napisać, żeby ziomale którzy nie używają maxa (a owszem są i tacy, nawet w Polsce) się niepotrzebnie nie napalali. magazyn .psd nie nazywa się 2dgfx magazyn prawda? i w ten sposób wszyscy wiedzą o co chodzi. naprawdę 3d to nie tylko max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem, bardziej dla zasady, ale jednak. W takiej postaci magazyn nie przetrwa za dlugo niestety, tutki i artykuly maja byc pisane m.in. przez ludzi z forum, wiec mysle, ze jeszcze jedna szansa sie nalezy. Nie wiem czy skompletowali tak malo materialow ze sa tak oszczedni, ale taka ilosc tresci za 30zl to smieszne! Jakby artykuly i tutki ktore zostaly podzielone, byly tam w calosci, galeria zawierala wiecej roznych autorow (czy sie myle, czy mial byc Hendrix Klicka?). Jakiej artykuly ze swiata gfx, nowosci hardwarowe, softowe (krotkie info nawet). Staly dzial making off reklamy jakiejs to genialny pomysl, ale prosze... kiecka w maxie? (jako czesc ok... ale nie caly artykul). Zamieszczane na forum-3d swego czasu making off'y reklam byly krotsze od tego czasem a bardziej tresciwe...

 

Moja rada, spakowac 2 albo nawet 3 numery w jeden... niestety, byc moze to nierealne ze wzgledu na oplacalnosc wydawnicza, badz na brak materialow... inaczej nie wroze sukcesu na dlozsza mete, brawa sie naleza za start, ale bez owacji :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Według mnie artykuły w polskim magazynie 3D powinny mieć podobną strukturę jak artykuły z frontpage'a CG Society - nie za dużo zdjęć, nie za dużo tekstu (poprawny wybór zasobów), ale tyle ile potrzeba. A czemu tak ? Nowicjusz będzie zadowolony - poogląda sobie obrazki ;] oraz wyjadacz głodny wiedzy będzie zadowolony. Jednak co do wywiadów to lepiej pójść w układ dużo tekstu mało zdjęć :). 3DFX jeszcze nie widziałem, także wstrzymam się od komentarzy :).

 

PS. To tylko moja propozycja, wkońcu niczego nie narzucam :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym mial 10lat mniej z mila checia bym zakupil taki produkt. Zreszta tak tez robilem.. Magazyn 3D Heliona, bylo pierwsze czasopismo o takiej tematyce w Polsce i prawdopodobnie dzieki niemu jestem teraz tutaj - z perspektywy czasu patrzac na nie teraz - bylo straszne, ale bardzo sobie je cenie nawet do dzisiaj. Sw.P. GFX kupowalem ze wzgledu na makingOffy artykuly na temat calkiem to nowego softu, wsumie to mam prawie wszystkie nr nawet do dzisiaj. 3D magazyn czy jak to sie nazywalo - nowe wcielenie starego magazynu chyba, zakupilem pare nr-ow juz tylko ze wzgledu na newsy.. lubilem sobie je poczytac w pociagu czasem, chociaz zajmowalo to 5 min ;) Cena tego magazynu o ile pamietam systematycznie wzrastala a tresc spadala na psy. Z tego co tu czytam, to wszyscy oczekujecie nie wiadomo jak cudownego czasopisma, zwarzcie uwage na to, ze jest to jedyny magazyn calkowicie poswiecony 3D w Polsce. My jako """dinozaury 3d""" jestesmy w mniejszosci, napewno zdecydownie jest wiecej ludzi raczkujacych w 3d, ktorzy sie skusza kolorowa okladka. Nie ma konkurencji.. nie ma duzego popytu to poco wydawac "profesjonalnie zrobiony magazyn", ktory zginie smiercia naturalna zanim powstanie. Duzo latwiej jest sprzedac Tine niz Wyborcza. Nie sadze zeby w Polsce kiedy kolwiek powstalo pismo 3d na swiatowym poziomie. Wymaga to duzo wiekszego zespolu ludzi - specjalistow i duzo wiecej pracy jak i nakladow finansowych. Gdyby cos takiego sie oplacalo to prawdopodobnie bysmy mieli pare tytulow. Niestety jest czarna dziura na naszym rynku gdzie co jakis czas probuje wyplenic jakies nowe czasopismo, ktore pada w ciagu 3 lat. Czasopismo ma 74 stron jak ktos wspomnial wczesniej i 2 plytki CD, prawdopodobnie piekny slniacy kredowy papier wiec czego jeszcze trzeba dla poczatkujacego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne czepianie sie. Jakby poswiecili wiecej miejsca na Ligtwave ilub Mayke to byscie sie do tego przyczepili. W tym bylo tyle o maxie to w nastepnym bedzie pewnie cos wiecej o innym. Poza tym sama nazwa 3dfx nawiazuje do tematyki 3d, a co uznasz ze 3dsmax jest programem 2d? Zreszta wydali broszure mowiaca co bedzie po krotce w numerze i widac bylo ze przewaza tam max.

 

\"Widzieliście redakcję ? Same kobiełki !\"

 

No i co ze same kobietki? Jakis antyfeminista jestes, czy co? Uwazasz ze kobieta mniej potrafi. Popatrz na nasz Anie przykladowo.

Logo WORD ART? Gdzie tam widzisz jakiegos Wor Arta. Jak dla mnie logo w porzadzku.

 

Nie chce wyjsc tutaj na czlowieka ktory popiera magazyn w 100 % bo ma sporo niedociagniec, ale tych najmniejszych lub tych ktorych nie ma czepiacie sie najmniej. Tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\"Widzieliście redakcję ? Same kobiełki !\"

 

No i co ze same kobietki? Jakis antyfeminista jestes, czy co? Uwazasz ze kobieta mniej potrafi. Popatrz na nasz Anie przykladowo.

...

 

Spinal nie spinaj sie za mocno, bo nie przetrzymasz :)

Zwróciłem na to uwagę jako na ciekawostkę, wolno mi, a co to Ani napisałem w tym samym miejscu że pozdrawiam Anie C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spinal: krytyka jest dozwolona. ludziom może się nie podobać logo magazynu, okładka a nawet to, że papier jest śliski. mi osobiście też nie podoba siępraę rzeczy ale na Boga... nie rób z siebie proszę adwokata redakcji bo wiem, że nim nie jesteś.

 

od siebie dodam, że zespół redakcyjny odwalił kawał naprawdę solidnej roboty. nie jest łatwo wdrożyć nowe pismo zwłaszcza o tak specjalistycznym temacie jak grafika 3d.

wymagania są duże i za pewne redakcja wzięła je sobie do serca. póki co pismo musi się rozwinąć, pozyskać nowych autorów, ciekawe tematy i ogólnie przejść przez okres niemowlęcy do poziomu dorosłego. dajcie im czas. na pewno sobie poradzą :)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweety - mi chodzi dokladnie o to o czym ty napisales. Ja rozumiem papier itp. w koncu za 30 zł nie mozesz dostac czegos co przypomina papier toaletowy. Jednak uwazam ze niketore uwagi sa bardzo mocno przesadzone i gdzieniegdzie jedzie sie po pismie jakby faktycznie mialo byc skala swiatowa jakas. Pozdrawiam i PEACE :)

 

A to ze odwalaja dobra robote to wiem bo kawalek czasu zlecial i troche tego poobserwowalem we wspolpracy z nimi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejzalem (znajoma kupila i na seminarke przyniosła :D) no cóż, duuuuuzo reklam, niewiele treści (jak juz ludzie tu porównywali z zagranicznymi e-bookowymi wersjami), kilka fajnych obrazków, temat z okładki średnio pasuje na tą okładkę, imo za drogo na taką zawartość. Byłbym skłonny wydać hmm max 10zl, gdyby to była wersja e-book, i za 10zl to bym kupił, zeby zobaczyc co polak potrafi.

 

Tak czy tak, mam nadzieje ze kolejne numery bedą lepsze (wiem ze pismo niszowe i cena musi byc odpowiednia do rozmiarów sprzedazy, ale warto by bylo jakąś adekwatną treść zamieścić)

 

podsumowując: ma potencjał, ale na razie go nie wykorzystano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w empiku i jak zobaczyłem, że ta "gazetka" ma....74str. o mało co sie nie przerwocilem!! Narazie klapa, 30zł chcą za tą " gazetke", musza się bardziej postarac i zaczac brac przykład z czasopism zagranicznych poświeconych grafice 3d. A tak na marginesie odliczajac spis tresci i reklamy to wychodzi ze strona zwiazana z 3d kosztuje 50gr:/

 

Płacimy, wymagamy!! 30 zł za tak mała ilosc materiałow zwiazanych z 3d?

 

P.S.Dobry chwyt marketingowy z ta panna na okladce, napewno zacheci meska czesc do siegniecia po "gazetke";), ale czy do kupna szczerze watpie;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 złoty to jest uczciwa cena za pismo, bądź co bądź, niszowe. Płaciłbym nawet 50zł za dwumiesięcznik lub kwartalnik o treści, która odpowiada tej cenie.

 

Myślę, że komuś tu zabrakło pomysłu, jakie pismo chce robić. "PCExpert" z poradami dla ciotek posadzonych nagle przez zmienne koleje losu przed komputerem czy pismo dla profesjonalistów. O dziwo, rynek jest już na tyle dojrzały, że nie da się tego pogodzić. Co jest, że powtórzę, objawem dojrzałości, do której Szanowna Redakcja i Szanowny Wydawca muszą się chyba dostosować.

 

Jakoś czarno to widzę. Ciekawe ile egzemplarzy trzeba sprzedać, żeby się to zaczęło opłacać. I żeby Szanowny Wydawca zechciał wyposażyć Szanowną Redakcję w środki pozwalające jej na zrobienie przyzwoitej gazety... bo marność pierwszego numeru wyraźnie bierze się z niedofinansowania. A to jest strzał w stopę, co ktoś celnie zauważył.

 

Wracając do kwestii decyzji, których zabrakło myślę, że nie ma dziś czegoś takiego jak "profesjonalista" w ogóle lub "3D" w ogóle. Rozdźwięk doświadczeń, narzędzi, oczekiwań wobec pisma, między kimś, kto robi wizualizacje a kimś, kto robi animacje, jest zasadnicza. Warto to wziąć pod uwagę i podzielić pismo wyraźnie na działy. Być może ułatwi to trochę recepcję materiału, bo zawodowiec w animacji, widząc artykuł dla początkującego w Viz, nie będzie się czuł oszukany. Po prostu wciśnie fast forward. To, że pismo dla tak małego rynku jak polski, musi być możliwie uniwersalne, żeby się w ogóle opłacało, to rozumiem, ale uniwersalne nie znaczy żadne, tylko bogate w propozycje dla możliwie wielu.

 

powodzenia na przyszłość,

skk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie widze nic zlego w braniu pewnych sprawdzonych rozwiazan od znajomych z poza granicy kraju. Jesli jakis fundament sie sprawdza i faktycznie zdaje egzamin to powinno sie brac go pod uwage, co prawda nie kopiujac 1:1 ale starac sie cos dodac od sibie i zrobic go jeszcze lepszego.

 

Praktycznie kazda rzecz ktora teraz sie w okolo mnie znajduje jest produktem ewolucji pewnych rozwiazan ktore byly dobre i warto je rozwijac. I to sie tyczy kazdej dziedziny.

 

Na rynku jest X firm z roznych galezi ktore sie zajmuja od produkcji gwozdzi po najbardziej skomplikowane elementy ktore uzywaja podobne lub te same technologie i w mniejszym lub wiekszym stopniu zmodyfikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że tak słabo to się zaczyna, nawet cd action ma 2 razy tyle stron i dvd a kosztuje połowe mniej. Moim zdanie za 30 zeta to powinno być minimum 200 stron co do cd to wydaje mi się że 1 wystarczy, nie ma co dawać wersji trialowych programów bo to każdy może sobie ściągnąć a kimś, kto nie ma internetu twórcy takiego magazynu raczej nie powinni sobie zawracać głowy. Najważniejsze, żeby tutoriale były w miare innowacyjne a nie że wystarczy wpisać w google jego tytuł i już mamy 20 takich samych, co każdy może zrobić nie kupując gazety... Tak jak ktoś już pisał każdy powinien tu znaleźć coś dla siebie, a przy tak małej ilości stron jest to niestety niemożliwe. Mam nadzieje że redakcja i wydawca wezmą się do roboty, przetrawią propozycje\\krytyke i kolejne numery będą lepsze:) powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3dfx: tworzycie pismo skierowane do grafików komputerowych - ludzi dla których praca to ciągłe poprawki i doszukiwanie się minimalnych choćby wad w tym co własnie analizują. tworzycie pismo dla ludzi którzy siedzą w tym temacie od lat i mają swoje osobiste preferencje. tworzycie pismo które z gry skazane było na gigantyczną krytykę i szczerze powiem, że to co tutaj czytam jest i tak w miarę spokojnym opiniowaniem magazynu.

 

krytyka jaka tutaj się leje z każdego postu to kopalnia wiedzy dla Was - wydawców i wytyczne w jakim kierunku powinniście dążyć. tworząc pismo dla grafików powinniście się liczyć z taką krytyką i co więcej my (graficy) liczymy na to, że zastosujecie się do porad jakie tutaj padają.

 

z mojego punktu widzenia plusów samego magazynu jest dużo i wydaje mi się, że o nich doskonale wiecie. pismo jest aktualnie jedynym magazynem jaki porusza szerzej zagadnienia związane z 3d, możecie zamieszczać sporo materiałów od potężnych firm związanych z 3d i macie szansę na stworzenie magazynu który wreszcie zaspokoi głód informacji polskiego grafika. to są naprawdę duże plusy.

 

minusami jest nieco archaiczny wygląd okładek, serwisu internetowego i przeglądarki płytowej a i część artykułów z pierwszego numeru ma trochę za niski poziom jak na grupę docelową. cena też nie jest zbyt zachęcająca do kupna magazynu zwłaszcza w konfrontacji z internetem i pirackimi serwisami z których większość grafików ciągnie Terabajty pożytecznych tutoriali i making ofów.

 

mimo to pierwsze lody są przełamane i myślę, że powstanie z tego porządny magazyn o grafice 3d - tylko na to potrzeba trochę czasu. tak samo jak niełatwo jest od razu założyć dobry serwis internetowy o grafice tak samo niełatwo jest stworzyć nowe pismo. dlatego apeluję o niezrażanie się komentarzami jakie tutaj padają a przyjęcie ich jako krytykę i odzew od ludzi dla których ten magazyn robicie.

 

Pozdrawiam

 

[ps]

gratulacje z nowego współpracownika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze Tweety to wcale pirackich serwisów nie potrzeba już samo forum max3d.pl jest naprawde gigantyczną pomocą, a i stron z darmowymi tutorialami nie brakuje. Takie pismo MUSI się czymś wybić, jest to jedyne pismo o tej tematyce ale oprócz tego jest internet... Powodzenia, bo naprawdę jeśli wam się powiedzie to już niedługo ilość ludzi zajmujących się grafiką wzrośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak napisał Tweety: przyjmijcie pisaną tutaj krytykę jako wskazówki do stworzenia magazynu jaki jest oczekiwany w grupie docelowej. Jak zostało wcześniej napisane - 3dfx to pismo tworzone przez nas - krytykując magazyn właśnie go tworzymy.

 

Z mojej strony wskazowka kosmetyczna: poprawcie szate graficzna magazynu, obecna jest imo zbyt uboga. Np takie Computer Arts wygląda badzo ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, poczytalem, poszedlem kupilem ta gazetke,

 

troche sie zszokowlaem za cene, 30zl, no ale coz, wkoncu to tylko pare piw teraz.. przeboleje:P

 

coby sie nierozpisywac to:

plusy:

- ze wogole jest;)

- w sumie dobra tematyka artykUlow (o alien fx, wywiad z billem i pare slow o kreceniu w hd, ale od razu wielki minus, slabo stylistycznie, pisane jak wypracowanie z polskiego w liceum:)) poza tym bardzo malo ciekawostek w tych artykulach.

 

minusy

- malutko stron

- mimo ze malutko stron to wiekszosc zawalona tutorialami (co do poprawnosci tez mozna by sie czepiac ich wykonania, no ale grunt ze niby sa), imho w takiej gazecte nie powinno byc tutoriali, ew. jeden naprawde rewelacyjny albo pokazujacy jakies naprawde uzyteczne sztuczki. takie ogolnikowe to serio strata papieru i czasu - cos jak tytulowy o krysce jest w miare ok;))

- kryptoreklama - to mi sie bardzo niespodobalo, albo zle odebralem pewien krotki art.

 

co imho mozna poprawic:

- napewno zwiekszysc ilosc artykulow, jakos je lepiej (ciekawiej pisac - ja wiem ze graficy nie sa poetami, ale chyba wypadlaoby zatrudnic jednego coby to poprawial jakos;))

- wywalic tutoriale na plyty, i tak nie maja sensu w obecnej formie , screeny prawie nieczytelne, teksty pod nimi bardzo skrotowe, nowy nie bedzie mial pewnie pojecia o co chodzi)

- i moze probowac robic jakies testy sprzetu dla grafikow (i tych z zasobnymi porfelami i tych bardziej pasjonatow - malo kto ma 3k euro na manipulator;)) albo 5tys na monitor;D

 

i na koniec tips and tricks

super pomsyl, ale wykonanie jakies dziwne -

dla autora dodam ze cale to wydziwianie moze byc zastapione proxy bo serio caly artykul wydaje sie lekko bzudrny:)

http://www.spot3d.com/vray/help/150R1/vrayproxy_params.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to można dostać?? :) Byłem w empiku, szukałem i nic..

 

 

mozna spobowac poszukac nas rowniez w GarmondPress oraz InMedio. A takze przez stronę internetową Wydawnictwa www.3dfx.com.pl

 

 

mnie moze zachecic tylko organizowanie mini bitew i drukowanie prac

ostatnia bitwa (pracec wyroznione) mialy byc w .psd, potem slyszalem ze u Was

 

 

nasza pierwsza bitwa/porachunki z portalem max3d jak widac trwa

i jej wyniki beda opublikowane w 3DFX

o bitwie w .psd nic nam nie wiadomo

 

 

Kazda wypowiedz, zarowno krytyczna jak pochlebna :) jest przez nas czytana i bierzemy sobie do serca wasze glosy i opinie

bo chcemy jak najlepiej spozytkowac wasze wypowiedzi w przyszlosci

badz co badz pismo tworzymy dla WAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności