Skocz do zawartości

Teczka: Thirdeye II


thirdeye

Rekomendowane odpowiedzi

 

Postaraj się w odpowiednich miejscach przywalić czernią, a gdzieniegdzie zaświecić bielą, żeby to wreszcie ożyło. A najlepiej na razie olej światłocień i poćwicz rysunek czysto linearny, i z natury. Konturem staraj się budować światło i przestrzeń. Rysowanie z wyobraźni powinieneś na razie ograniczyć.

Nie odnoszę tego do szkiców thirdeye, bo na swój sposób podobają mi się, ale dla ogólu - ta droga jest słuszna, warto jeszcze obczaić technikę cast shadingu wpajaną w np. wielu nowojorskich czy ogólnie zachodnich atelier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej podoba mi się ten pierwszy szkic. Bardzo fajnie ta paszcza wyszła :)

 

Ze skanowaniem ołówków tak żeby nie stracić subtelności zawsze są problemy. Troche z tym kiedyś eksperymentowałem i do jakiś rewolucyjnych wniosków nie doszedłem ale może spróbuj takich rzeczy:

- W Photoshopie zduplikuj warstwę ze szkicem i ustaw na Multiply. Wg mnie troche poprawia się wyrazistość z tym że te najjaśniejsze tony zbyt mogą wyjść na wierzch. Może da się to potem jakoś poprawić Levelsami albo Curve.

- Kiedyś zamieniałem wszystkie swoje ołówkowe szkice po zeskanowaniu na grayscale ale potem zauważyłem że troche to zubaża pracę. Jak się pozostawi kolorki to nie znikają niektóre subtelności jeśli chodzi o walor.

- To pewnie stosujesz ale warto zeskanować szkic w znacznie większej rozdzielczości a potem pomniejszyć.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główka jeśli chodzi o sam jej wygląd, szkic to świetna, tylko z kolorem coś mi nie gra, no nie potrafię powiedzieć dokładnie co, ale wydaje mi się, że nie wygląda to do końca tak jak powinno ;)

A szkice świetne jak zwykle :D też wydawały mi sie trochę mdłe i bez kontrastu, ale skoro mówicie, że to wina skanu to nie mam się czego czepiać.

 

btw. całkiem ciekawa dyskusja tutaj widzę rozgorzała, ale ja się nie wypowiadam, przecież jeszcze nawet średniej nie skończyłem... ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech - każdy ma trochę inny styl malowania / rysowania. A że jednym się podoba a drugim nie - to także naturalna sprawa. W sumie do tego się to sprowadza. Nie ma się co ekscytować zbytnio.

Myślę że czasem lepiej ugryźć się w język, wrzucić na luz i spokojnie popijać drinka, niż strzępić język na forum... To się tyczy "obu stron" dyskusji :D bo według mnie trochę tu niektórych poniosło - niepotrzebnie.

 

Co do szkiców - rzeczywiście dość specyficzny styl mają niektóre i może nie dał bym sobie urwać tego co windowlicker by tak umieć rysować - bo to jednak dość cenna rzecz ;), ale nie pogardziłbym takim skillem w ołówku, oj nie... :D

Chętnie zobaczyłbym te prace w dużej rozdzielczości - myślę że to mogłoby wiele zmienić w odbiorze kreski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

rosikowski, maszrum, RaVirr, DaRoZ, Urbanboogie, happy-angel, Mayk, Paster - dzieki wielkie za wizyte i pozytywne komentarze :)

 

Farvus - dzieki za rade, prawde mowiac probowalem juz wszystkiego i nic nie daje efektu ktory by mnie usatysfakcjonował, sprobuje jeszcze tylko z robieniem fotek. Mozliwe jest tez to ze jestem walniety i wszystko skanuje sie dobrze :P tylko mnie sie wydaje. Chcialbym zeby efekt skanowania (po drobnej obrobce) byl najblizszy temu co na zywo widac na kartce - ale raczej mi sie to nie udaje.

 

SBT77 - dzieki ale raczej nie bede wrzucal w wiekszej rozdzielczości. Staram sie zamieszczac je w rozmiarach zblizonych do oryginalu.

 

Pozdrowienia dla forumowych troli :P

 

Troche mialem "kaca" ze tyle gadania pojawilo sie bez obrazkow (admini wywalili cala ta dyskusje). Staralem sie powalczyc jeszcze z jednym pierwszym obrazkiem i zeskanowałem ponownie skanowaniem - nie wiem czy efekty sa lepsze, moze nieco.

 

Dwa ostatnie szkice sa nowe i na koniec rozgrzebany digital.

 

06.jpg

 

07.jpg

 

08.jpg

 

09.jpg

 

behemot_04%20copy.jpg

 

behemot_04%20copy.jpg

Edytowane przez thirdeye
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serio - dzieki

Miriam - jak to co - kochac! :P przepraszam ze jeszcze nie napisalem komenta u ciebie - ale sledze i na pewno na napisze :)

Urbanboogie - dzieki, rozorgazmowane nastolatki... zawsze i wszedzie ;):P

SBT77 - dzieki, dokladnie taka byla inspiracja (ten obrazek mam w refkach jako inspiracje http://www.masterpiecemodels.com/images/MarsRover2.jpg)

 

Ciesze sie ze sie podobal łazik, wrzucam maly progress. W sumie od poczatku myslalem o nim nie tylko jako o sondzie, ale tez o malym pojezdzie zwiadowczym, zbierajacym probki, towarzyszacym piechocie jako platforma transporowa itd. Probowalem tez dodac troche kolorow zeby odroznic materialy.

 

07 - rover_00 copy.jpg

 

Koszmara tez nie porzucilem :)

 

koszmar_08.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łazik świetny, ale koszmarek mnie zmiażdzył, przełknoł i wypluł :) strasznie mi się ta prac podoba - świetny światłocień i cały pomysł na stworka - naprawdę mało sympatyczny i stwarzy podobny zupełnie do nikogo :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, te szkice masz naprawdę coraz lepsze. Jeśli mogę coś doradzić to spróbuj częściej porządkować światło i cień - pracki będą dużo czytelniejsze.

Obiekty w sketchup'ie bardzo cool :) Sam ostatnio coś w nim dłubie, bo uznałem, że warto znać chociaż jakiś najprostszy program 3d. Niestety jak narazie takiego łazika bym nie zbudował. Może za jakiś czas.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobitka z tym wężem czy jakimś takim ośmiornicowatym czymś jest naprawde super, ale troche za wysoko ma pępek i biodra. ale fajnie by było gdybyś ją dokończył :>>>>>> tak samo jak te concepty np. ten http://www.thirdeyeart.home.pl/sketchbook/szk00acopy.jpg :>

w ogóle cała Twoja teczka to majstersztyk :> szkoda tylko że większość to szkice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie, szkice. maciek zmień ksywkę z "thirdeye" na "człowiek, który nie kończy rysunków" :P

 

a poważniej: bardzo fajne te ostatnie szkice (z tej i poprzedniej strony). coraz lepiej idzie to wyważanie miedzy bryłkami a malarskością (w digitalach). pierwszy na DW IV świetny - kompozycyjnie i światłocieniowo pięknie "siedzi" :)

te ostatnie digitalowe główki też pikne, w końcu trochę miękkości w kresce, bo ostatnio ołówki Ci trochę "zesztywniały" z braku rozrysowania. fajnie, że digital wręcz przeciwnie :)

 

ps. nie zabij koszmara wygładzaniem bo się robi gumiasty jak kalosz (vide jego ręka w updacie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no :)

 

w pierwszym z wcześniejszego postu przydałoby się w kilku miejscach trochę ostrzejszych linii/plam i kontrastu, bo fakturki przyjemne tylko trochę mydełko w całości się zrobiło.

 

z ostatniego postu koleś ma wyrwaną lewą rękę z barku i za krótką szyję, ale i tak mógłbyś go skończyć :)

 

potworzaste szkice główek jak zwykle rewelacyjne :)

 

dawaj więcej (te koncepty postaci z CA tu niepokazane baardzo na poziomie, tylko - jak ktoś już zresztą tam wspomniał - koleś ma trochę za długą szyję)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gab - dzieki, co do ostatniego goscia i jego barku - to wiem...to WIP, poprawiam to jeszcze :P ale dzieki za uwage ;)

 

Daje takie cos...podobienstwo nie jest uchwycone perfekcyjnie ale co tam...

 

st%2004_04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności