Skocz do zawartości

Ostatnio obejrzane filmy, polecane filmy


Nimrod

Rekomendowane odpowiedzi

Opowieści z Narni: Książe Kaspian- Jak dla mnie to dobrey film. Przyjemny, trzyma sie kupy, Ładne Efekty, przyjemna muzyka, Niby dla Dzieci ale tak nie do końca więc i starszy może obejrzeć. Lubie takie kino w sumie. Moim zdaniem nota wysoka...

 

Kochanice Króla- Ładne kostiumy...a tak po za tym to nie traktował bym tego jako filmu historycznego...ale dość wyraźnie pokazana tragedia rodziny Boleanów.

 

Btw. Widział ktoś trailer ekranizaci Yattamanów...ja widziałem :P I jestem przerażony o_O Nawet fanserwin będzie...;)

Edytowane przez CzAk1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podróż do wnętrza Ziemi z Brandonem Fraserem. Bardzo sympatyczne, choć efektów nie za wiele, w sumie tylko kilka ujęć z T-rexem. Fabula przewidywalna ale jak sie ogląda cokolwiek na podstawie Verne'a, to ciężko się dziwić fabule. Generalnie polecam dla rozluźnienia, ale trzeba oglądać z jednym okiem przymrużonym. :) Moja ocena 6/10 ze wzgledu na Frasera. To jest idealny aktor do ról podrózników i poszukiwaczy przygód, co już pokazał w całym cyklu o Mumii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jest jeszcze "Threads" ale jak dotąd nie udało mi się go obejrzeć, ale podobno bardzo dobry.

 

 

jakos mnie wzielo na ta tematyke po przeczytaniu mini-dyskusji...zalatwilem sobie threads i dr. strangelove

 

dr. strangelove - swietny, caly film, a zakonczenie bardzo wymowne, holokaust a przywodcy narodow sie ciesza ze beda mogli podupczyc:) wraz z mechaniczna pomarancza najlepsze filmy kubricka

 

threads - tu juz na powaznie, bardzo bezposrednio pokazuje caly proces, film naprawde wstrzasajacy i zdecydowanie trzeba ogladnac, dziwne ze tak slabo znany

 

jak ktos nie ma problemu z angielskim to tu jest cale threads do ogladniecia:

http://video.google.com/videoplay?docid=-2023790698427111488

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prosbe

ogladam ostatnio filmy, ale rezyserami, nie wszystkie bo czasem to by zycia nie starczylo ale staram sie wiekszosc filmow

mam za soba Fincher'aa, hitchcock'a, tarantino, bergman w trakcie, czesc Herzog'a, burton'a, Jim Jarmusch'a zaczynam, kubrick'a calego oczywiscie ;), Kurosawy duza czesc.

 

i teraz pytanie, kogo waznego pominolem i kogo polecacie ? (nie piszcie ze spielberg'a bo go nie lubie :))

dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spike lee, spike jonze, f.f. coppola, martin scorsese, woody allen, pedro almodovar, brian de palma, roman polanski tak na dobry początek :-)

 

dzieki, rep poszedl, allena juz zaliczylem, a reszte faktynie po lebkach, juz lece do wypozyczalni ;) jak bedziesz mial chwile to napisz jeszcze cos nie tylko na poczatek. chodzi mi bardziej o rezysera jako postac i ocene za caloksztalt, niz rezysera 1 czy 2 dobrych filmow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dołożę może tych mniej znanych a wartych uwagi: Takeshi Kitano, bracia Cohen, Sofia Coppola, Terry Gilliam (obowiązkowo), Peter Weir, Wim Wenders. To tak na początek. Wiele jest filmów które po prostu "wyszły" przeciętnym reżyserom.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hotchcocka masz już całego za sobą? Toć to ponad 60 filmów ;)

Ja mogę polecić jeszcze:

Nikita Michałkow, Elia Kazan, Siergio Leone, Sydney Pollack, Federico Fellini, Michelangelo Antonioni, Sidney Lumet, Polańskiego z rodzimych...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emir Kusturica i Milos Forman jeszcze, David Fincher z takich młodszych, James Cameron i Robert Zemeckis. David Lynch, Jean-Pierre Jeunet. filmy Luca Bessona przed joanną d'arc, Ridley Scott

Gilliam,Cohenowie i Sergio Leone już byli wymienieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość meffa

Uwielbiam filmy Davida Lyncha. Filmy tego reżysera są na bardzo wysokim poziomie. Film Inland Empire spodobał mi się szczególnie. Rewelacja, film tak zakręcony, że trzeba się nieźle namyśleć, żeby wiedzieć o co tak właściwie chodzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UNDERWORLD - BUNT LYKANÓW - W pełni przewidywalny prequel dwóch poprzednich części. Oni tam nawet... Nie, nie powiem, jak bardzo można spłaszczyć fabułę. Kto chce się naoglądać krwi, kłów i kłaków w świetle księżyca, to zapraszam, wszystkim innym polecam wydac kasę na lody.

Ocena: 4/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też oglądam filmy reżyserami. Ostatnio kilka Polańskiego obejrzałem to mogę się podzielić:

- Chinatown - świetny film z Jackiem Nickolsonem - klasyka, warty obejżenia.

- Wstręt - ciężki film dla miłośników pokręconych trillerów psychologicznych

- Śmierć i dziewczyna - niezły film, trochę cięzki ale ciekawy, można obejżeć

- Pianista - ten to pewnie wszyscy znają, mi się bardzo podobał bo lubię dobrze zrobione filmy historyczne

 

zaczynam też kieślowskiego. "krótki film o zabijaniu" zrobił na mnie duże wrażenie, teraz biorę się za Dekalog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ttaaddeekk - już kiedyś pisałem o "Holly Mountain" - koniecznie sprawdź: Alejandro Jodorowsky

 

Pozdrawiam.

 

P.S. no i "Dersu Uzała" - Kurosawy... i "The Iron Man - Tetsuo (1988)"...

 

P.S.II - siwy, "Wstręt" to jeden z lepszych filmów jakie kiedykolwiek widziałem... Polański nie zrobił nic lepszego, i nie zrobi... ;)

Edytowane przez sly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slumdog - milioner z ulicy. Swietny film, bardzo przypadl mi do gustu. Mimo, ze jest to film z bollywood'u to niczym nie odbiega, a nawet przewyzsza te z Hollywood. Bardzo dobra muzyka, piekne zdjecia i oryginalny scenariusz:) Nominacje jak najbardziej zasluzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynam też kieślowskiego. "krótki film o zabijaniu" zrobił na mnie duże wrażenie, teraz biorę się za Dekalog.

 

Jak Kieślowski to oczywiście koniecznie Trzy Kolory przede wszystkim "Niebieski" - piękna sprawa, dalej "Podwójne Życie Weroniki", warto też obejrzeć "Przypadek" z Bogusiem w roli głownej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Pleasure Garden (1925) -- pierwszy film Hitchcocka, jeszcze z gatunku tych niemych. Z jednej storny wywołuje uśmiech na twarzy, z drugiej -- sprawia wrażenie poważnego (choć muzyka temu akurat nie sprzyja). Tematyka związków damsko-męskich. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to pojechales hardkorem piotrek :D

 

afro samuraj-movie, animacja postaci nawet przyjemna z glosem samuela l jacksona, o czekoladynie (nie klicku ;P) z afro ktory jest samurajem w starej japoni , gdzie wszyscy maja komurki i jezdza samochodami/motorami, wszedzie gra rap czy cos,pomieszany film o 50cencie (http://www.imdb.com/title/tt0430308/ tez genialny btw, podzielil bym note jeszcze przez 2)i 7 samurajow. przeciwnicy okazuja sie cyborgami, jego ojciec tez jest cyborgiem, chodziaz on umarl, ale jakas laska wychodowala go z glowy. i on teraz walczy z tym cyborgowym ojcem, czy cos. nie wiem jak dla mnie kupa gowna, sory za spoiler ale traktuje go jako moj dobry uczynek w strone ludzkosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam Afro Saumurai sie podobał. Dość brutalny...w sumie to nie...cholernie brutalny! Ale bardzo dobry poziom animacji...Fabuła może nie szokuje zawiłościami...ale można przeboleć w ramach odmóżdzania. A to czy ktoś lubi krzyżowanie sci-fi z fantastyką i mieszanie historii z nowoczesną popkulturą to juz indywidualna sprawa...

 

btw. na podstawie Afro Samuraja powstaje też gra akcji na konsole...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

afro samurai (jedyneczka i resurrection), jest chyba jedyna anime ktora mi sie podobala, (a kilka juz widzialem ;x), klimat jest wysmienity, muzyka by RZA, lektor S.L.Jackson, do tego duzo krwi i czarnego humoru, polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba da, ale kup lepiej ergo proxy ostatnio widzialem fajna paczke za 100z w empiku. albo death note-chodziaz troche dziecinny. polecam a nie jakies afro :P. ale faktycnzie sprawa gustu z tym afro, mi nie przypadl niestety, a dawalem duza rezerwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byl ktos moze na Batmanie Dark Knight w IMAX-ie? Wlasnie widze ze wkoncu graja u mnie w miescie ta wersje krecona specjalnymi kamerami pod IMAX-a ( tylko pare scen... ).

 

Zastanawia mnie czy robi to jakies piorunujace wrazenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The wrestler taki se dramat obyczajowy ...można z nudów obejrzeć

Quarantine plagiat REC'a...

The Day the Earth Stood Still.."nasza ziemia, nasz kraj, zabic, zniszczyc, junajted stejts ownz etc" nudy

no normalnie coraz gorsze te filmy ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klicek...Afro nei jest dostępny w Polskiej Dystrybucji o ile mi wiadomo więc raczej legalnie tego nie znajdziesz...Chociaż może sytuacja zmieni się w momęcie premiery gry...Wiecie...taka wzajemna promocja...

 

Ergo Proxy....Miiiiisstrzzzz!!!

Samurai Champloo tez fajny...i wiele wiele innych...

Z anime jest jak ze wszystkim...97% to shit...Więc trzeba umieć wyszukać i sie zabierać za te 3%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 Angry Men (1957) - piotrek chyba wcześniej o nim pisał. Generalnie nie przejmujcie się, że film jest starusieńki lub tym, że widzieliście pewnie jakiś remake. Ten film jest dużo lepszy, atmosfera jest taka, że można ją ciąć nożem. Mimo, że znałem zakończenie oglądało się bardzo dobrze.

 

Jeśli komuś nie przeszkadza, wiek tego filmu, może spokojnie obejrzeć. Z resztą jest to chyba jeden z pierwszych filmów sądowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam kilka osób, które na film z 1957 by nie spojrzały, bo ma ponad 50 lat. Jeśli tak uważają, to trudno, nie mam zamiaru ich przekonywać, tym bardziej, że ich podstawowym argumentem jest wiek filmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam film Cash- Pojedynek Oszustów. Film posiada ciekawą fabułę i wielowątkowość (czasem można się pogubić o co chodzi), ale i tak bardzo mi się spodobał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 Angry Man - wypas po prostu. Wizulanie bardzo pożądnie, czarno-białość więcej daje niż zabiera(jak sin city). dla mnie 10/10 (Przez pół wieku w połowie filmów o sądach itp, pomysły były brane z tego filmu;-))

 

jeżeli chodzi o stare filmy, osobiście nie dał bym rady oglądać niemych filmów, chociaż niektóre są genialne("Call of Cthulhu"), oferują za mało w dzisiejszych czasach oprócz super fabuły. Kino jednak dla większości ludzi nadal ma być rozrywką, wbrew opini wielu ludzi co dziwi się że nikt nie ogląda ich filmów w których katują widza moralitetami;-)

 

btw rozrywka:

Harold&Kumar go to white castle(i sequel Escape from guantanamo)- przyjemny odmóżdzacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Wy tu o starociach, a z okazji SUper (B)Owl ;) wyszły dwa nowe trailerki - Transformers 2 i G.I. Joe:

http://www.filmweb.pl/f451059/G+I+Joe+Czas+Kobry,2009/zwiastuny

http://www.filmweb.pl/f442795/Transformers+Zemsta+upad%C5%82ych,2009/zwiastuny

 

O ile ww. filmy trzeba będzie obejrzeć z obowiązku (tak mniemam), o tyle na to czekam z zapartym tchem:

 

http://www.filmweb.pl/f317089/Watchmen+Stra%C5%BCnicy,2009/zwiastuny

 

Mam nadzieję, że szykuje się nam jedna z najlepszych adaptacji komiksu. Muzyczka Pumpkinsów w trailera działa niesamowicie. Aż czekam zacierając łapki ;D

 

Uprzedzę pytania - muzyka w trailerach do Watchmen to kawałek "Smashing Pumpkins - The begining is the end is the begining" pochodzący ze ścieżki dźwiękowej do Batmana i robina. Mniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności