Skocz do zawartości

Ostatnio obejrzane filmy, polecane filmy


Nimrod

Rekomendowane odpowiedzi

Requiem For A Dream - już ktoś wcześniej pisał - świetny film i genialna muzyka do tego :) Nie wiem czy słusznie, ale jak dla mnie jest to film "psychodeliczny". 10/10

Pi- ciekawy, ale w sumie nie wiem co o nim myśleć :D Szkoda, że większość dziejących się tam rzeczy nie jest z czasem wyjaśniania, ale może o to właśnie chodziło... O, i muzyka na plus ;) 8/10

The Fountain - hmm, fajnie "zazębiające" się wątki, a jeden z nich naprawdę piękny, ale ma się wrażenie, że to jest... ładnie opakowane "nic" :| Nie wiem, może kiedyś zrozumiem takie filmy :P Jak dla mnie: 6,5/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"The Fountain" - ja niestety naleze do szarej masy bo w ogole tego filmu nie zajarzylem- ledwo co go wytrzymalem. 5/10

 

"The Day The Earth Stood Still" - nudny film. W sumie nic sie niedzieje. 6/10

 

"TLOTR - The Return OF The King - Extended edition" - ciezko wytrzymac ponad 4 godz. na tylku ale fajnie sie oglada nowe ujecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie sama papka:

Yes man - sprawnie nakręcony film, trzyma poziom (dla tych, którym nie przeszkadza Jim Carrey) 7/10

What Happens In Vegas - lekka, przewidywalna komedyjka, coś na odmóżdżenie, ale spokojnie można obejrzeć 7/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monsters vs Aliens - ja wiem, że ta wytwórnia musi zarabiać, tylko czemu na takim gniocie?

Ocena 4/10, bo głowna bohaterka sympatyczna.

 

Tomek, nie wspominałeś o Między Piekłem a Niebem, chetnie usłyszę i Twoją opinię.

Dla mnie to jedna z najpiękniejszych historii o miłości, i to w formie do granic możliwości plastycznej. Kto widział, ten wie, co mam na myśli, a kto nie widział - koniecznie musi to zobaczyć. Dla nas, plastyków, to jest "lektura obowiązkowa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie do Was, czy moglibyście polecić mi jakiś horror, który nie polega tylko na oglądaniu morzu flaków i ucieczce ofiary przed mordercą z siekierą? Chciałbym obejrzeć coś, gdzie strach powodowany jest czymś czego nie widać, jakimiś zjawiskami nadprzyrodzonymi na przykład... coś jak w Blair Witch Project, gdzie cała historia opiera się głównie na domysłach. Byłbym wdzięczny za pomoc ;)

 

Pozdrawiam.

 

P.S. Pisząc w skrócie chciałbym Was poprosić o podanie mi tytułów filmów, które mocno Was nastraszyły ale gdzie nie ma zbyt wiele brutalności ani latających flaków, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem mały to oglądałem Lśnienie-później z 2 noce nie spałem.

Inni, 6 zmysł, Omen też dobre i trzymające w napięciu filmy.

Tylko problemem jest prawdopodobnie to, że już je oglądałeś :P Inne tytuły za bardzo mi się nie przypominają..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie do Was, czy moglibyście polecić mi jakiś horror, który nie polega tylko na oglądaniu morzu flaków i ucieczce ofiary przed mordercą z siekierą? Chciałbym obejrzeć coś, gdzie strach powodowany jest czymś czego nie widać, jakimiś zjawiskami nadprzyrodzonymi na przykład... coś jak w Blair Witch Project, gdzie cała historia opiera się głównie na domysłach. Byłbym wdzięczny za pomoc ;)

 

Pozdrawiam.

 

P.S. Pisząc w skrócie chciałbym Was poprosić o podanie mi tytułów filmów, które mocno Was nastraszyły ale gdzie nie ma zbyt wiele brutalności ani latających flaków, dzięki.

W takikm razie może Przepowiednia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale albo ja któryś z tych filmów widziałem albo moja dziewczyna a przydałoby się coś, czego nie widzieliśmy oboje więc... macie może jeszcze jakieś propozycje? ;)

 

[edit]

 

"Armia Boga" wygląda zachęcająco, dzięki sly, rzucimy okiem :)

Edytowane przez Loozack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha. No to powiem, że nie widze przyszłości na wspólne strachy póki nie wyjdzie coś nowego i godnego. Wnioskuję tak z listy zazwyczaj niezapopularnych filmów a które widzieliście. Łączę się z Wami w Bólu- u nas tak samo:D

EDIT: oglądaliście Malice? nie horror ale stary fajny filmik- mógłby się Wam spodobać

Edytowane przez Tomek Kosiorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, a no co poradzić, dzisiaj ciężko trafić na horror z prawdziwego zdarzenia, większość to głównie "gore" ale nie wiem co ten gatunek ma wspólnego ze strachem... mimo wszystko dobrze się przyjął i jak widać nie brakuje osób, które chętnie biegną na takie sieczki do kina, ehh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie do Was, czy moglibyście polecić mi jakiś horror, który nie polega tylko na oglądaniu morzu flaków i ucieczce ofiary przed mordercą z siekierą? Chciałbym obejrzeć coś, gdzie strach powodowany jest czymś czego nie widać, jakimiś zjawiskami nadprzyrodzonymi na przykład... coś jak w Blair Witch Project, gdzie cała historia opiera się głównie na domysłach. Byłbym wdzięczny za pomoc ;)

 

Pozdrawiam.

 

P.S. Pisząc w skrócie chciałbym Was poprosić o podanie mi tytułów filmów, które mocno Was nastraszyły ale gdzie nie ma zbyt wiele brutalności ani latających flaków, dzięki.

Może nie do końca się łapią pod podane kryteria, ale skoro podałeś Blair Witch Project jako przykład - REC i Cloverfield aka Project Monster (szczególnie REC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą "Armią Boga" to był trochę żart.. ;) ... ale z pewnością MustSee.

 

Oprócz Omena (wiadzianego w wieku nastu lat), BlairWitchProject, Szczęk, i (japoński o duchach w opuszczonym mieszkaniu - plama na podłodze), i może jeszcze Ring ... nie przypominam sobie strasznych filmów.

Tu masz wyszukiwarkę, ale głosy szarej masy przeważają chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Martwice mózgu" widziałem jakiś czas temu, fajna komedia do obejrzenia przy piwku ;)

"Egzorcyzmy Emily Rose" chętnie bym zobaczył, ale moja dziewczyna już widziała...

"Cloverfield" widziałem, bardzo fajny chociaż nieszczególnie straszny,

"REC" patrząc po opisach może być fajny ale natknąłem się gdzieś na komentarz ze spoilerem i mi się przez to trochę odechciało...

 

Co do "Armii Boga" to ja lubię takie klimaty więc mimo wszystko chętnie obejrzę ;)

 

Dzięki wszystkim za pomoc i pozdrawiam, myślę, że taka lista już wystarczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiscie bardzo podobal sie "Ring". Widzialem kazda wersje, czytalem ksiazke, na ktorej opiera sie cala historia i z cala odpowiedzialnoscia moge powiedziec, ze (pomijajac ksiazke) najbardziej podobala mi sie niedoceniana wersja amerykanska. Nie mam pojecia dlaczego jest tak opluwana przez niektorych, chyba tylko dla zasady.

 

I "Dark Water", ale tym razem TYLKO japonski. Tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reanimator - to mnie uprzedziłeś, bo też chciałem polecić coś japońskiego. Mnie osobiście podobał się The Grunge aka Klątwa aka Ju-On. Tylko pisząc horror japoński mam na myśli horror japoński a nie jego wyzutą z klimatu amerykańską kopie.

 

Ring - osobiście nie przypadł mi do gustu, zarówno amerykańska jak i japońska wersja równie nudna imo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włoski - jesteś u pani !

 

Mooooodeeeeeraaaacjaaaa..! ratunku...

 

Pisząc o filmie o nawiedzonym mieszkaniu i plami na podłodze... to własnie miałem na myśli Dark Water - można zobaczyć...

Przypomniał mi się skandynawski horror o wyprawie do lasu... kilka lat temu, prawie posikałem się ze strachu. Oprócz drzew i futrzanej czapki bohatera, nic z filmu nie pamiętam.

(mój znajomy opowiadał, jak kiedyś na studiach odwiedzał jakąś rodzinę mieszkającą w Szwecji, pod lasem... oni (rodzina) twierdzili że nie chadzają do lasu, i rzeczywiście kiedy jednak się wybrali... była to prawdziwa dzicz... nie było niczego oprócz śladów zwierząt w nienaruszonej ludzką stopą ściółce - może to wynika z tradycji i opowieści o leśnych stworach.. lęk przed lasem.(?) XXI wiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio obejrzalem - Dzikosc serca - i ogolnie stwierdzilem, ze ja nienawidze filmow lyncha, po porstu nie wiem jak to sie stalo ze w liceum bylem zachwycony zagubiona autostrada i mullholandem, dzieki dzikosci serca odswiezylem sobei ten klimat i doszedlem do wniosku, ze niestety sa to filmy dla zbuntowanych licealistow-artystow:), ktorzy msuza udowodnic jacy sa inni i niezalezni, dobrze, ze wyroslem z tego slodkiego pierdzenia i zaczynam doceniac filmy, ktore sa po prstu zrobione fajnie, sa przemyslane, ladne, wzbudzajace emocje i nie musza byc przeintelektualizowana papka

 

tak jak np. - Raging Bull - ten film to jest dla mnie arcydzielo, dawno nie widzialem czegos tak dobrego

 

i obejrzalem jeszcze - Oszukana - doskonaly film, eastwood daje rade, jutro ide na gran torino

 

 

a w ogoel to z rzeczy interesujacych i zabawnych przerzuce sie chyba na ten watek ("klicek - lektor - dzieki chlopaki" - hahahahahahah)

 

swoja droga lektora ogladac nei zamierzam, ale raczej dlatego, ze ostanio denerwuje mnie robienie z nazistow fajnych gosci, ktorych to zly hitler zmusil do robienia takich rzeczy, ogladalem np. Walkirie - nie powiem dobra rozrywka, fajniutki film - ale dajcie spokoj, jacy ci nazisici byli tam szlachetni ło boże, zrobili z nich rycerzy normalnie meczennikow, przeciez ci goscie chcieli sobei po prostu przejac wladze i prowadzic wojenke lepiej niz pod koniec zycia sfiksowany hitler co juz mial zwidy, strasznie amerykanska ta walkiria, przydalaby sie lepsza edukacja w stanach

 

edit

 

aa z takich filmow to polecam wam - Chlopca w pasiastej pizamie - ladny kameralny filmik, zaskakujaco jak dla mnei dobra gra dzieci, co sie zdarza nieczesto, tez troche tych niemcow traktuja lagodnie, ale film brytyjski wiec nei przeginaja, a i jeszce wazna rzecz, film ejst po angielsku i nie kryja sie z tym, po prsotu aktorzy mowia po angielsku, a nie jak w walkirii z cudownym akcentem:)

 

sory za literowki, ale jest ciezko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jakiś czas temu byłem na "dzikości serca w iluzjonie"(filmoteka narodowa dla niezorientowanych). i bawiłem się przedobrze :) tak przyjemnie znośnego kiczu dawno nie widziałem. Film z olbrzymim dystansem do FILMU. można by powiedzieć, że to wręcz parodia... Mi się bardzo podobał, mimo że maturę zdałem już dosyć dawno. I nie przepadam za ostatnimi dokonanimami Lyncha. Tak w ogóle Lynch z kinem ambitnym mi się nie kojarzył, raczej z ciekawym, orginalnym i innym. Aczkolwiek parę dzieł ten człowiek popełnił ("Eraserhead", "Duna", "Twin Peaks", "człowiek słoń"...)

a z dobrych horrorów to właściwie same oldskule moge polecić -

IT (na podstawie fajnej ksiązki Kinga)

THING, Mgła (ta stara, nowej nie widziałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reanimator - orajt, gdzies przeczytalem jakas recenzje co sugerowala cos podobnego, tzn biedna byla pani ssman, ktora skazuja i widz sie smuci, obejrze i wtedy bede wiedzial,

 

bartolomeo - w sumei to jak przypomniales inne rzeczy lyncha to zdalem sobei sprawe, ze to jednak stopniowo ta awersja do niego sie pojawiala, duna byla dosc slaba, twin peaks (film, bo serial byl lepszy) to ten sam worek co autostrada, jedynie czlowiek slon byl imo fajny ale ogaldlaem go bardzo dawno wiec chyba odswieze, eraserheada nie widzialem calego tylko fragmenty, ciezkei to bylo z teog oc pameitam, hmmm w zasadzie to oprocz czlowieka slonia, etiuda lyncha z filmowki, amputee - ja wspominam calkiem dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś lubi horrory z głęboką fabułą różnoraką interpretacją to polecam ze starszych filmów :''Drabina Jakubowa'' , ''Odwieczny Wróg'' , ''Przepowiednia''

''Sztorm Stulecia'' , ''Zagubiona Autostrada'' , ''Z Piekła Rodem'' , ''Sekretne Okno''.

 

Z nowszych filmów nie ma wielkiego wyboru... ''amitiville'' , może być też dobry film zresztą czekam na niego ''udręczeni''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek nie idz na lektora, lepiej go sobie sciagnij, moze to jakos przebolejesz ;) Jezeli chodzi o scene w sadzie (do ktorej dochodzisz po 5 godzinach ogladania filmu), to chyba jedyna czesc filmu, ktora jest w miare spoko, wszystko jest tak zrobione zebys zrozumial ESESMANKE i jej (ich) powody dzialania, wybielanie biednych nazistow, ktorzy przeciez zostali sila wcieleni do imperium ;>(no dobra jest druga strona modelu, bo akurat ta laska jest w miare spoko, reszta oskarzonych jest troszke chora, wiec taki kontrascik mi sie podobal), ale konczy sie to totalnym zenem aka jestem nie pismienna i sie wstydziam... no kurcze dajcie spokoj z obrona tego filmu, nie ma sensu

Edytowane przez KLICEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności