Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

świetne arty wstawiasz... szacun... mam pytanie odnośnie tego cintiq`a ... mój skromny wacom bamboo się "zużywa" od prawie 2 letniego rysowania jest gnieniegdzie porysowany (wiadomo, wszystko się zużywa) a ten cinitq, jak oni zabezbieczyli monitor przed przetarciami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzywam od ponad roku i nie widze rys takze podejrzewam ze jest si. Nie wiem jak to tyjdzie w przelozeniu za pare lat. Ale ekran jest solidny. No chyba ze planujesz malowac nozyczkami, lub dusisz piorkiem mocno po powierzchni.

 

edit: przerobilem obrazek kilku-minutowymi poprawkami, cos mi jednak tam nie siedzialo :)

Edytowane przez Cpt.Obvious
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dekiel

no wlasnie.. moglbys powiedziec w jakiej mierze opierasz sie o fote - po prostu przerysowujesz to i owo dodajac to i owo...? czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Joel - roznie. czasem tak czasem nie. zawsze jest szkic (lub ich kilka) ktory leci z glowy. pozniej dopiero dobieram to co mi potrzebne do skonczenia pracy. do postaci korzystam z referek, zwykle dobieram kilka ciekawych ktore pozwola mi mniej wiecej wyczaic co chce zobaczyc na obrazku. Nie lubie 1-to-1 dlatego ze w 99% przypadkach nie moge znalezc takiej refki jaka mi potrzeba. Dlatego korzystam z skrotow, wsadzam czasem elementy ktore zakryja moj ogolny brak checi walkowania anatomi ludzkiej ;) Czuje sie lepiej w environmentach.

 

Co do oswietlenia scen. Zwykle wiem skad chce widziec swiatlo, jakie to ma byc swiatlo, jaka wstepna kolorystyka. Referencje oczywiscie patrze i patrze duzo ale staram sie raczej z nich korzystac jako zrodlo wiedzy niz gotowy schemat. Nie wyobrazam sobie pracy bez referencji, mam za mala glowe na to, Mullins zreszta tez chyba ma z tego co mowil w swoim gnomonowym master class ;) Sa wyjatki gdzie mixuje textury i fotorefki zeby zasugerowac dodatkowe ciekawe oswietlenie czy detal. Zaczalem natomiast unikac textur w szkicach i raczej ograniczam sie tylko do patternow tudziez inszych asow spod rekawa ;)

Mam nadzieje ze to troche naswietla.

pozdr

 

luuudzie czytajcie cały wątek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba sie jednak kiedys skusze na ten video tut heh. chociaz wszystko juz opisalem w tym watku (mam oczywiscie swoje brudne sekrety ktorych nie chce zdradzic).

 

anyway, zarzucam jeszcze 2 pracki z tego tygodnia. Enviro z texturkami (chyba pierwszy interior od dosc dlugiego czasu..) oraz recycling 2 wczesniejszych szkicy + pierwsza proba malowania postaci bez referencji (korzystalem w sumie z struttura uomo zeby zboxowac poze).

 

bts.jpg

 

amazon5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace masz jak zwykle na swiatowym poziomie, ale anatomia dalej cierpi, Maciek wez sie wkoncu skus i zapisz na jakies rysowanie z modela.

Czyz celem arysty nie jest, ciagle udoskonalanie swych zdolnosci? :)

 

Za ten interior postawil bym ci piwo, jest swietny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... czyzby urlop? A moze do C2 nie ma juz co conceptowac bo gra na ukonczeniu?;)

 

Tak czy inaczej wypas:)

 

redbull i kask chroniacy przed uderzeniami walka wscieklej zony :P

a tak powaznie, szykuje mi sie dosc spora przeprowadzka, a co za tym idzie, brak mozliwosci malowania w domku przez najblizsze 1,5-2 miesiace, wiec staram sie wykorzystac te odrobinki czasu ktore mi zostaly :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności