Skocz do zawartości

Teczka 2D: RaVirr


RaVirr

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki :) Następny postaram się zrobić mimo wszystko bardziej przemyślany i bardziej wymuskany,. szkoda, że dzień ma tak mało godzin :O

Swoją drogą, nie chce zakładać osobnego wątku, a może ktoś akurat będzie w stanie coś doradzić. Czy ktoś z Was używa Davinci resolve w wersji studio? Zastanawiałem się nad zakupem, chodzi mi głównie o funkcje odszumiania video.,,ale pojawia się problem. Obecnie mam wersję darmową (a jakże), chciałem przetestować tę opcję (czyli video ze znakiem wodnym) i przy exporcie do przeróżnych formatów robi się potworny lub bardzo mocny color banding. Z różnych miejsc dowiedziałem się, że można tego uniknąć po...PONOWNYM DODANIU SZUMU W PROGRAMIE. Miał ktoś podobną przypadłość i sobie z nią jakoś poradził?
Dla jasności- chodzi mi o filmiki z aparatu :O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogz, dzięki! Dostałem feedback na jednej facebukowej grupie blenderowej, że ciemno i zbyt kontrastowo.. Nie chciałem oczywiście unosić się honorem i krzyczeć "CZAS KUPIĆ NOWY MONITOR HEHEHEHE" bo rzeczywiście- w mojej urzędniczej pracy posługujemy się takimi starymi, 15 letnimi monitorami i to, co u mnie w domu jest ciemną szarością, tam jest czarną dziurą. Następnym razem mimo wszystko będę musiał to jakoś wyśrodkować 😮 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się pomysł kontrastu między wsią i takim kosmicznym wytworem. Super wrażenie.

Mi się tylko gryzie dach po lewej ,bo jest taki równiutki ,a mocno mi ściąga wzrok jakoś  , wydaje mi się że fajnie by było jakby się tak pojawiło trochę śladów czasu ,typu mech ,wystające źdźbło .To wydaje mi się są takie detale ,ale które dają characteru pracy  i ją urealniają.

a poza tym piękne światło i kolory w ilustracji creators :))) majstersztyk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BetiiX Te maszty 5g wyrastają jak kwiatki, przy tych stodołach masz czubek jednej z nich 😮
Dodaję zleceniowy, patriotyczny crapik. Nie jestem najbardziej dumny z tej pracy, ale miałem na jej wykonanie jakieś 8 godzin od początku do końca (włącznie z wymyśleniem). W obliczu aktualnych wydarzeń zastanawiałem się czy to gdziekolwiek wrzucać, aleeeee

enigma_by_ravirr17_de7e94d-fullview.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Ravirr- fajny ten ostatni obrazek ale ja bym go potraktował jak porządny szkic przed finalnym podejściem:) Ma potencjał tylko musiałbyć przysiąść i zaprojektować te elementy ciekawiej. Możesz nawet walnąć to w blenderze - takie ruinowe rzeczy się mega łatwo robi akurat więc nie powinno być trudno z twoimi umiejętnościami w 3d. Wiesz, jak dołożysz do tego drugie tyle pracy co już włożyłeś to będziesz miał fajny art do portoflio a nie kolejny obrazek po prostu(chodzi mi o np tego potwora z tyłu itd). Z uwag technicznych to ciągnie cię w stronę "monochromu"- przy takim mocnym świetle i pustynnym podłożu miałbyś tam o wiele więcej światła odbitego i cienie nie byłyby czarne(to akurat tendencja z większości twoich prac zauważyłem). Wrzucam poglądowy szkic. Dodatkowo zwróć uwagę na skalę tekstutr bo niektóre elementy które są dalej od nas mają większe tekstury niż te bliżej nas co wybija trochę z imersji. Ogólnie dobra robota i z chęcią bym zobaczył po prostu bardziej dopieszczoną wersję dlatego tak narzekam:) Pozdrawiam 

800243384_Popierdoloneruiny2.png.jpg

  • Like 1
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rymin Kurcze, wybacz, nie wyświetliło mi się, że ktoś skomentował 😮 
A wiesz, że nawet miałem wersję w podobnej kolorystyce do Twojej? Po prostu ta wersja z mocniejszymi cieniami wpadającymi w czerń spodobała się bardziej zarówno mojej lubej jak i mi i dlatego poszła w świat 😄 
Fakt, skala obiektów trochę się hehe zrujnowała. Póki co zostawiam jak jest, może kiedyś do tego wrócę.. po prostu na przyszłość będę bardziej uważny.
Tymczasem wrzucam obrazek "speedpaintingowy" przygotowany na grupę Designhub na fb. Całość około 2h.
@KLICEK tym razem z krótkim filmikiem 😄

 

Baza3.png

Edytowane przez RaVirr
  • Like 5
  • Wow 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś na tę wodę dać noise texture na bumpie, zamiast się tak męczyć tym pędzlem (Żarcik)

Fajny workflow, dzięki za pokazanie. Możnaby spędzić trochę czasu żeby zróżnicować te powtarzalne elementy (drzewa), podrasować postać i całość, jeśli planujesz jeszcze nad tym pracować dłużej. Myślę że sporo  byś zyskał małym kosztem czasu zmiękczając kilka krawędzi i zmniejszając ilość detalu w mniej ważnych miejscach, a zwiększając na postaci. Tak się tylko czepiam, jak na 2 godzinki to wypas.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, EthicallyChallenged napisał:

Mogłeś na tę wodę dać noise texture na bumpie, zamiast się tak męczyć tym pędzlem 

 

Osz Ty chytrusie! 😄 Tak szczerze mówiąc planuję za jakiś czas wrócić do tej i oragniętej przez Rymina pracy- zrobić rendering dla własnej satysfakcji, w chwili obniżonej kreatywności 🙂 Jako człowiek piastujący najznamienitsze stanowisko ze stanowisk w Polsce- URZĘDNIK PAŃSTWOWY, czekam na dalsze dyspozycje co do mojej pracy...i obecnie siedzę trochę jak na szpilkach ponieważ w zasadzie nikt nic nie wie. Z resztą, pewnie wszyscy przyznacie, że ostatnie wydarzenia- covidy, czarne protesty, przesunięcie premiery cyberpunka itd. nie napawają jakimś mega optymizmem i powodują raczej rozkojarzenie niż kreatywność.
Więc EC, jeśli mieszkasz tam gdzie mieszkałeś to chyba trochę zazdroszczę (ale tak z miłością! 😄)

Dziękuję wszystkim, jesteście kochani ❤️ 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem ilustracja zrobiona w 99,99% wykonana w Blenderze- jedynie promienie ze statku dodane w postpro.
Historia tego obrazka jest skomplikowana i sięga czasów sprzed tygodnia. 
Zobaczyłem gdzieś reklamę programu o nazwie World Creator 2, napaliłem się jak szczerbaty na suchary, ale cena okazała się znacznie większa niż pisiont złotych- jakieś 1200 zł. Nosiłem się z kupnem przez kilka dni, tłumaczyłem sobie, że ten program jest mi NIEZBĘDNY mimo swojej ceny..no i przesz miałem urodziny więc zakup usprawiedliwiłby mnie w 100%. W międzyczasie sprawdziłem kilka darmowych alternatyw, które mnie kompletnie rozczarowały. Wczoraj stwierdziłem, że TO JUŻ CZAS, aaaale jeszcze trochę poczytałem...pojawiło się parę rysek na moim wyobrażeniu o tym wspaniałym narzędziu.
Pomyślałem tak- a weznem i sprubujem zrobić jakiś teren. Siadłem i zrobiłem- na dole efekt. 
Druga myśl po wykonaniu tego obrazka- WC2 nie jest mi niezbędny, ale w sumie przydałaby się nowa karta graficzna...
Pamiętajcie, szał zakupów to prawie zawsze coś złego!!!11

odd planet.png

  • Like 8
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Sebazx6r napisał:

Jądro ziemi? 😉

Cały obrazek jest alegorią aktualnej sytuacji, moich rozterek i otaczającej rzeczywistości. Planeta to moje bagniste mazury, miejsce, w którym się wychowałem. Piękno i tajemniczość kłócą się z niewypowiedzianą niegościnnością. To miejsce w którym bardzo chcesz żyć, ale coraz trudniej znaleźć tutaj cokolwiek innego niż "mech i kamienie" (nie umiałem zilustrować chujni z grzybnią). 
Latające kupki błota zmieszanego z gruzem (a jakże) to symbol mojej "zaoszczędzonej" kasy- która zostanie za chwile wykorzystana na nic, poleci w przestrzeń nie zostawiając po sobie nawet małego znaku. 
A tam hen wysoko w statku kosmicznym siedzę ja- obserwuję to wszystko z góry zdając sobie sprawę z tego co się dzieje, ale tkwiący w bezpiecznej kabinie i bojący się stamtąd wyjść by cokolwiek zmienić. Gęsta warstwa chmur uniemożliwia mi zobaczenie co jest ponad nimi, a ja nawet nie chce próbować się przez nie przebić- ryzyko nie jest moim drugim imieniem...

  • Like 2
  • Confused 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, RaVirr said:

Cały obrazek jest alegorią aktualnej sytuacji, moich rozterek i otaczającej rzeczywistości. Planeta to moje bagniste mazury, miejsce, w którym się wychowałem. Piękno i tajemniczość kłócą się z niewypowiedzianą niegościnnością. To miejsce w którym bardzo chcesz żyć, ale coraz trudniej znaleźć tutaj cokolwiek innego niż "mech i kamienie" (nie umiałem zilustrować chujni z grzybnią). 
Latające kupki błota zmieszanego z gruzem (a jakże) to symbol mojej "zaoszczędzonej" kasy- która zostanie za chwile wykorzystana na nic, poleci w przestrzeń nie zostawiając po sobie nawet małego znaku. 
A tam hen wysoko w statku kosmicznym siedzę ja- obserwuję to wszystko z góry zdając sobie sprawę z tego co się dzieje, ale tkwiący w bezpiecznej kabinie i bojący się stamtąd wyjść by cokolwiek zmienić. Gęsta warstwa chmur uniemożliwia mi zobaczenie co jest ponad nimi, a ja nawet nie chce próbować się przez nie przebić- ryzyko nie jest moim drugim imieniem...

bruh...

sdfsf.jpg.33f35b055a18ef38463dc5906d355aa9.jpg

  • Like 1
  • Haha 1
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem wciąż testując możliwości mieszania tekstur wpadłem na pomysł nowego projektu.. Kiedyś zacząłem coś podobnego, ale w tamtym momencie mnie przerósł, zobaczymy jak będzie tym razem 😉  

Zrobiłem mapę skrawka terenu, który będę starał się ilustrować. Całą historię poznacie gdy już ją uporządkuję w głowie i po ludzku napiszę 🙂 Robocza nazwa projektu- Corium. 

Mapa2.png

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności