Skocz do zawartości

Sceny 3D: RETRO: Jak zaczynalem, czyli poczatki poczatku.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 217
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no ja zaczelam od autocada, robiac tam aliena, wiezowce, balwana i kilka innych zeczy, i slicznego boksowatego smoka ktorego niestety juz nie mam. potem dorwalam maksa, i zachwycilam sie ze mozna robic glow i ogien, wiec zrobilam zarowke i pingwinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh, można sie troche pośmiać z tych waszych rozmów, niemniej jestem zadziwiony niektórymi prackami które uważacie za retro a ja dopiero teraz bym potrafił to zrobić a nie wiem czy by mi wyszło, chciałem tu swoje zamiecić ale moje retro to równie dobrze może być z przedwczoraj ;) bo sie maxem bawie z rok morze mniej

 

PS:

jka bede robił lepsze pracki to walne tu swoje starocie, a tak wogóle to powinien być wątek stały :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wszyscy to i ja, zaczynałem swoją przygode z TrueSpace 1, Serce to pierwsza praca jaka mi się podobała,a to dlatego,że podobała się mojej koleżance;D,Jajo-ooo to już był full wypas odkrycie troche lepszych narzedzi do obróbki niż paint...Lampa to już Amapi 3D, pamiętam że nie wiedziałem gdzie jest parametr odpowiedzialny za odbicia i jak głupi najpierw dawałem przezroczystość teksturze podłoża,a potem kopiowałem używając opcji mirror to co miało się odbijać (w lampie to już są rasowe odbicia;)), Świecznik to nic wielkiego,jednakże zrobie płomyków było nie lada wyzwaniem,Scena (kwiatek) z tej pracy byłem naprawde dumny to chyba moja ostatnia w Amapi 3D...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tych to nie wiedziałem czy dawać,ale co tam i tak mnie już obśmieliście

no więc moje pierwsze zetknięcie z maxem trójką Trawka z jakiegoś tutoriala (ale siano ;)),

MagicznaFontanna i Lava Planet to cudowne odkrycie Video Post...a tu znalazłem jescze prace (Robo1) robioną wcześniej opisaną techniką robienia odbić :D to by chyba było na tyle...może coś jeszcze znajde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki KoMic za słowa uznania a tak swoją drogą to Halny jak dobrze pamiętam był robiony wzorem małego modelarza,a może nawet planów modelarskich nie pamiętam za dobrze bo to było bardzo dawno temu.Gdzieś na składzie też robię kuter torpedowy oczywiście z wszystkimi szczególikami jak go skończę to wystawię Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja pierwsza full wypasiona animacja;)

sa akcenty swiateczne wiec ja wrzucam, zrobiona dawno temu gdy jeszcze nie wiedzialem jak wiele nie wiem:)

technicznie bylo to jeszcze liczone na 486DX4 100Mhz 12 klatek/sekunde i chyba liczyl mi to z 4 dni w rozdzielczosc cos jakby 320x240.

komenty mile widziane.

pozdr

 

WYJATKOWO ATRAKCYJNY BALWANEK.AVI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy krok w strone grafiki 3D zrobilem w polowie 1997 wraz z nabyciem uwczesnego pogromcy akceleratorow 3Dfx VooDoo czyli Rivy 128 firmy ELSA na jednej z plyt dolaczony do karty byl program Simply 3D produkcji nie istniejacej juz firmy Micrografix, wykonalem pewnien krajobraz wodno-skalny, calosc zajela mi caly dzien walczenia z nowym softem. Jednak jedyne co mi po niej zostalo to tylko mgliste wspomnienia, przepadla wraz z formatem dysku po jakims virusie wraz z innymi moimi danymi. Sprzet jakim dysponowalem wtedy to AMD K6 200 MHz, 32 MB EDO-RAM na plycie glownej EPOX z ukladem INTEL TX.

 

To byla moja pierwsza i ostatnia praca w 3D az do lipca 2002 roku kiedy w moje rece wpadla Maya i powstal ten oto render ktory byl "kamieniem kilowym" jesli chodzi o uzyskany efekty w porownaniu z wczesniejszymy pracami wykonanymi na 3D Studio MAX zreszta z ktorym obcowalem okolo kilku dni i skonczylo sie na renderowniu kulek. Nie bez znaczenia byly dodatki zalaczone na plycie z Maya roznego rodzaju filmiki, making ofy i wywiady, ktore to zachecily mnie do wrocenia po dlugiej przerwie do 3D a trwala ona ponad 4.5 roku. Ostatecznie Maya mi sie tak spodobala ze zostalem przy niej do dzis, a to pierwszy work.

 

impact.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mnie natchneło zeby pokazac swoje pierwsze prace poszukam na płytkach i mysle ze za godzinke juz beda. Jestem pełen podziwu dla starych wyjadaczy 3d za takie poczatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no to ja tez sie dorzuce :) Daje linka , nie bede wklejal do topicu

------ > http://www.robart.prv.pl

zapraszam do dzialu ' grafika ' , tam chronologicznie od początku

, znalazlo sie nawet kilka pracek ktore zachowaly mi sie jeszcze z czasow Amigi.

Aha , bylbym zapomnial. I jeszcze jedyna animacja jaka udalo mi sie doprowadzic do konca i przetrwala do dnia dzisiejszego.

http://www.robart.prv.pl/wassup.avi

I z gory sorki jesli beda problemy z linkami ale kochana TEPSA znow robi sobie ostatni ostatnio jaja z serwami :(

Pozdro for all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności