Skocz do zawartości

Sceny 3D: RETRO: Jak zaczynalem, czyli poczatki poczatku.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 217
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Heh, ja zaczynalem w marcu 2003 i to juz na maxie 5, wiec moze nie zaliczam sie do szanownego grona \"retro\" i hardcorowcow ze spaczona psychika przez maxa 2 (znam z opowiesci Dawida).

 

Ogolnie dobrze mi sie zaczynalo bo od razu uslyszalem (i sprawdzilem) o editable poly i soft selection.

Pierwsza pracka:

palma!.jpg

 

A tu z testem ink n\' painta:

palma2!.jpg

 

Heh, a dzisiaj sie za samochody biore [lol2]

 

 

*EDIT*: Heh i akurat opisujac poczatki zamiescilem 100 post. ach, ach, ach, az sie lezka w oku kreci :P :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe cieszy mnie ze ten temat doznal reaktywacji [piwo] juz od dawna objecywalem ze zaprezentuje swoje pocztki a wiec Panie i Panowie...

 

Moja pierwsza pracka Max 2:

retro_1.jpg

 

i kolejna nadal Max 2:

 

 

retro_5.jpg

 

nastepne dwie to juz Max 4

 

 

retro_2.jpg

 

 

retro_3.jpg

 

ostatni to moj pierwwszy czajniczek w maxie :D i jednoczesnie pierwsza pracka ktora podpisalem wlasnym nazwiskiem

 

 

retro_4.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze raz zaśmiecę ;).

 

Hmmm, jakoś tak pamiętałem że zaraz po tamtym składzie wykonałem następny :>... Nawet pokusiłem się o kolor, wszystko to pokręcone 3D i ten odwieczny motyw kościoła :>...

 

 

str7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe :cool: to mnie zaskoczyliscie musialem zagladnac do dawno nie odwiedzaneg fragmentu mojego dysq :D

A oto i przepisik:

- material: standard

- shader: Anisotropic

- parametry:

specular level: 202

glossiness: 20

anisotropy: 62

orientation: 0

- mapy:

diffuse \"metal.jpg\" do pobraniatutaj i wersja bez widocznych laczen przy kilku obrazkach umieszconych obok siebie tutaj

reflection Raytrace (Amount: 100) z wlaczonym \"Multiresolution Adaptive Anialiaser\" Trace Mode: Reflection

 

i to wszytko jakby cos bylo nie tak to piszcie postaram sie pomoc :)

 

P.S. Moze ja tego czajniczka powinienem do galerii wrzucic z podpisem: \"moj pierwszy czajniczek w Max\'ie :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra...to i ja wrzucę moje stare pracki nie publikowane na forum)

1. Sam nawet nie wiem co to...:P

0.jpg

2. AfterBurn...no co...całkiem fajne...Hehe...:D

AB3.jpg

3. Kostki lodu...ale to sie renderowało...:P

Kostkilodu.jpg

4- Mój dawny projekt...początkowo do animacji ( którą robiłem z ARCTIC\'em...:P ), ale okazało się, że nie tak miał wyglądać model...:P

MINIKATEDRA2.jpg

5- Hmmm..rakieta ziemia-woda...chyba ją zaraz skończę robić...:D

SEA%20MISSILE%20-%20ALPHA%20BRAZIL%20TEST%203.jpg

6- Shift...próba stworzenia postaci do animki (o tej samej nazwie...:P)

Shift.jpg

 

To by było na tyle...

 

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D haha ... no pieknie .... pokazujemy swoje poczatki ... no to ja tez wrzuce cos od siebie ... z czasow kiedy 3D studio ... to byl dla mnie jedynie tytul ksiazki z empikowych polek ... robione w bodajze w truespace 1.0 :)

 

co za ksztalty ;) i te cienie ... pieknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja równierz zamieszcze swoją pierwszą prace.... robiona jeszcze w maxie 2.0.... nie miałem wtedy wielkiego pojęcia o 3d wiec robiłem wszystko metodą prób i błędów. sprawdzał modyfikatory jak działaja i próbowalem wykozystać te wiedze. To były czasy.... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno nie pisalem... no coz mam ostatnio coraz mniej czasu a coraz wiecej go potrzebuje... dlatego nawet nauke maxa musialem odlozyc na bok ;-(

mimo wszystko wrzuce dwie pracki niepublikowane na forum - bo nie wyszly tak jak mialy - a widze ze w tym topicu wszystko jest przyjmowane ;-D...

pracki sa z przed niecalych 2 miechow ale juz uwazam je za retro (to w koncu moje poczatki)...

1. czesc wiekszego projektu ktory nigdy nie powstal - skonczylo sie tylko na tym elemencie:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że mnie wzruszyliści postanowiłem i ja pokazać swoje początki, które oczywiście sięgają czasów 3DS for DOS.Tak naprawdę przygoda się od kumpla (KOLI) pozdrawiam, u którego zobaczyłem programik.Pamiętam jak się cieszyłem kiedy metodą prób i błędów udało mi się pierwszy raz wyrenderować 2 kreski szkoda że ich nie mam chętnie teraz tym bym się pochwali:) A taką pierwszą moją pracką był ten o to domek :) (mam nadzieję że wskoczy obrazek bo coś się tu mi kaszani)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moja druga pracka zaczęta na 3D Sudio 4.0 (pod DOS-a) a skończona już na Maxie 1.2, zrobiona na P75/oc/90, 48MB-RAM-u (czas rendera 10 min)

PS.Sorki za błędy w postach wyżej, i pytańko jak umieścić obrazek aby odrazu był widoczny na pościku, bo ikonka \"dodaj obraz\" wydaje się u mnie nie działać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności