Skocz do zawartości

pojazd3d: 7-mio Tonowy Polski ( 7TP)


kliment woroszyłow

Rekomendowane odpowiedzi

Kliment jest najdłużej żyjącym, znanym mi grafikiem, który dłubie jeden model w trzech modelach na raz, (cokolwiek to znaczy) i jeszcze nikogo przy tym nie zastrzelił. Nawet proszki albo szampony do włosów są dwa w jednym - a Kliement trzy w jednym. To tak, jakby do szamponu z odżywką dołożyć jeszcze pastę do zębów. Co prawda historia notuje jeden taki przypadek trzech w jednym, ale dla osoby głoszącej taką tezę skończyło sie to nienajszczęśliwiej, pomijając późniejsze zmartwychwstanie.

 

I nie ma przy tym znaczenia fakt, że Kliment zaczynał ten model jako wóz strażacki, tylko z całego RGB w monitorze nawaliło mu R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 190
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

rozumiemem że wśród ogólnego piania z zachwytu nad płodnością artysty moja uwaga o tym że C7P powstał "NA BAZIE" 7 tp a nie dokładnie NA WANNIE 7TP - jak to widać na grafice - nie ma specjalnego znaczenia,a takie drobiazgi jak zupełnie inne błotniki, oblachowania też nie grają roli i nikogo nie interesują.

 

 

PZDR PATRON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi PATRONIE - piejemy z zachwytu nad technicznym mistrzostwem klimenta i nadludzką cierpliwością jakiej wymaga stworzenie tego typu modelu. Nie jesteśmy historykami ani nawet pasjonatami esktremalnymi militariów (przynajmniej w znakomitej większości) więc sprawa technicznej zgodności z oryginałem jest naprawdę całkowicie drugorzędna - parę razy było ci to tłumaczone, aż dziwne jest że nie chcesz tego zrozumieć. Mówiąc prościej - takie drobiazgi jak zupełnie inne błotniki, oblachowanie też nie grają roli i nikogo nie interesują. A jeszcze prościej mamy to w du.ach zwyczajnie, każdy we własnej ma się rozumieć.

Bez urazy, ale (przypuszczalnie) dorosły człowiek a taki niekumaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ drogi marcinie wuu ...doskonale to zrozumiałem o czym piszesz dlatego też również tak jak i WY mam w du..ie to czy do was to dociera czy też nie , też już się zorientowałem że generalnie to liczy się ilość a nie jakość u kolegi klimenta, ale z drugiej strony przyznasz mi rację że "przystanek" i "przysranek" to nie dokładnie to samo ... dorosły człowiek jak mniemam jesteś to pewnie tą aluzję zrozumiesz ...

 

 

pzdr PATRON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że rozumiem :). Spróbuję jeszcze raz i zamilknę żeby nie ciągnąć bez sensu offtopa. Ten model, niezależnie od tego czy zgodny z oryginałem czy też zupełnie od niego odbiegający demonstruje fantastyczne umiejętności klimenta które przemawiają głęboko do każdego kto kiedykolwiek przesuwał na ekranie te uparte vertexy. Podziwiamy precyzję i cierpliwość jakiej wymaga postawienie takiego pojazdu. Piszesz ilość a nie jakość ale jesteś w błędzie - jakość wykonania tego modelu z punktu widzenia modelera 3d jest na najwyższym poziomie, a nawet, nie bójmy się tego powiedzieć, w światowej ekstraklasie. Ty oceniasz zgodność tego modelu z jego rzeczywistym pierwowzorem ale to podejście jest tutaj błędne - nieważne czy model zgodnym jest czy nie - ważne że piękny :) Pozdrawiam serdecznie i życzę odrobiny luzu w podejściu do życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OH! POJAWIŁ NAM SIĘ SAMIWIECIEKTO! jak sie ciesze!. Kolega mrys juz to tłumaczył, WIP = work in progress, a to oznacza ze praca nie jest skonczona i wciaż trwa, więc tzw " zupełnie inne błotniki" tez byc moze sie jeszcze zmienią ( choc takie zupełnie inne to one nie były), wanna jest tez zmieniona ale straznik tego nie raczył zauważyc. I na koniec, PATRONIE jak wczesniej stwierdziłeś-bohomazy cie nie interesują,co więc tu robisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JESUUUUU TOZ TO MOBILNY MILITARNY KIOSK RUCHU. ZAWSZE O TAKIM MARZYLEM !!!! a tak na serio to wiesz ze jestes w swojej klasie psychopata ?? (sama gora hierarchii to myszcz a potem jest psychol wiec tak to byl komplement) nie pisze ci zebys tak trzymal....bo i tak bedziesz wiec po co mam sobie literki z klawiatury wyklikiwac ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie PATRONIE, okazało się ku mojemu zaskoczeniu, że posiadam monografię Magnuskiego, toteż zajrzałem sobie na strony które podałeś wymieniając "błędy" modelu. Na przykład brak ośmiokątnych łbów śrub mocujących koła jezdne. Tak się składa, że na podanych przez ciebie stronach monografii takich śrub też nie ma. Cóż więc z twoją wiarygodnością panie Alfa i Omega?

 

Przyjrzałem się też żółwiowi, który według Ciebie był kompletnie skopany, a którego kształty Kliement oparł na fotografiach rekonstruowanego przez Twoją ekipę 7TP. Doprawdy, różnice były tak nieistotne, że normalny człowiek nie zwróciłby na nie żadnej uwagi. Co więcej, są one znacznie mniejsze niż chociażby na rysunku w monografii do którego krytykując "żółwia" odsyłasz. Czyżbyś sam nie wiedział, jak on w końcu wyglądał?

 

Nie chce mi się szczerze powiedziawszy sprawdzać wszystkich twoich uwag, ale już po tym widzę, że moja wcześniejsza opinia o ich sensowności była przedwczesna. A bezkrytycznie zakochanym w uwagach PATRONA forumowiczom radzę samemu sprawdzić, na ile mają one związek z rzeczywistością, a na ile z jego nieumiejętnością interpretowania dwóch źródeł na raz.

 

Nie jest też tak do końca, że wszyscy tu mamy w dupie precyzję i dokładny kształt detali. Znam kulisy powstawania tego modelu, i czego jak czego ale dążenia do precyzji Kliementowi nie brakuje. Gdyby miał pod ręką oryginał zapewne zinterpretowałby go i odtworzył znacznie wierniej. Ale to, co zrobił opierając sie wyłącznie na materiałach ikonograficznych zasługuje na najwyższe uznanie, czy się to panu PATRONOWI podoba czy też nie.

 

Rekonstruuj sobie PATRONIE swojego 7TPpodobnego twora, podniecaj się zlewakami (właśnie, Kliement w ogóle pominął zlewak! Skandal!) i żyj sobie szczęśliwie i beztrosko z własnymi fobiami i uprzedzeniami. I z przeświadczeniem, że nikt poza Toba na temat 7TP nie jest w stanie się wiarygodnie wypowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrys- szkoda ze tak wielu dyskutantów w tym watku nie miało tylu chęci by to sprawdzić. Tobie sie chciało. Mysle ze na jakiś czas bedziemy miec spokój z samiwiecie kim, ( zważywszy na malutki napisik pod awatarem samiwieciekogo) :)

Kolejny render od przodka:

ef4fdd65b05124c7.jpg

Edytowane przez kliment woroszyłow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powiedział moj brat: " że sie tak wyraże: dupcie". Widac dobrze najwazniejsze róznice odmian.

Niestety max sie wysypał i zapomniałem podkręcić AA po restarcie i wyszło jak wyszło ale za późno zeby poprawiac, to i tak tylko poglądówka, mam nadzieje ze wybaczycie.

trzytyluw0.jpg

Edytowane przez kliment woroszyłow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliment, bardzo rzadko mam okazję wpadać do działu 3d :D, szczerze mówiąc nie znam się na tym prawie wcale, ale jedno muszę Tobie przyznać cierpliwość Waćpan masz, i mocno dociążonego kompa również, a co równe jest dobremu grzejnikowi na zimę ;), dobre chłodzenie ? WC czy AC ?

kiedy je w "polu" wystawisz :D, ciekaw jestem czy nad scenką już się jakąś zastanawiałeś ?

 

Powodzenia

//pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miriam i tu chyba cała tajemnica, ta cierpliwość ;) chłodzenie nie boxowe ale nie wodne, jakoś ciągnie. Trzy modele w scenie miały razem 4,7 mln poly i jakos dał rade :)

poprawiłem te krzywizny na wiezy ciut... jednowiezowy soute:

966ec89d7ea33d14.jpg

Edytowane przez kliment woroszyłow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności