Skocz do zawartości

pojazd3d: 7-mio Tonowy Polski ( 7TP)


kliment woroszyłow

Rekomendowane odpowiedzi

Super, zdaje sie PATRONIE że wiesz o czym mówisz ( o ile istotnie wiesz), ja jednak robie model wzorujac sie na rysunkach i dokumentacji jaką posiadam, nie chce powiedziec ze jest idealna, bo tego nie wiem, robie z tego co mam, m. in. z monografii o tym czołgu autorstwa J. Magnuskiego i J. Jędryki. Poza tym to wciąz WIP jesli wiesz co to jest. Ignorantem jestem powiadasz....poprzerz to co mówisz jakimis rysunkami bo póki co to tylko słowa.

W załączeniu print służacy jako główny podkład pod model. ( wersja z podniesionym wydechem odmiennie niz to co wykonałem obecnie, wersja z wydechem z printu jest w produkcji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 190
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No fakt - kółka podtrzymujące i kształt żółwia faktycznie niezgodne i widoczne błędy.

Reszta - olać :). No chyba że chcesz zrobić faktycznie replikę 1:1 bez błędu.

 

Pztron - podziwiam zapał do wynajdowania błędów. Tak z głowy czy z planów? No i jakich planów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kliment - jeśli WIP to to samo co kiedyś MTiA to aż za dobrze wiem co to jest :-))),

 

 

a w kwestii materiałów ....cóż Monografia przy właściwym odczytaniu daje pełną możliwość wyłapania 90% wspomnianych przezemnie uwag...

a wpisanie w google "projekt 7TP" daje możliwość uzupełnienia wiedzy o detale.

 

Poza tym wydaje mi się jak to kiedyś na WIP'ie powiedziano

"Proszę rysować tak jak powinno być ,a nie tak żeby dostać 3-"

 

 

tak nawiasem mówiąc to za wieżę to bym się wziął od zera ...zwłaszcza że jest do niej dokumentacja, jak na razie to kształt obudowy pancernej jarzma i kazamatki radiostacji wygląda co najmniej pokracznie ...

 

 

Uważam że na bazie tego rysunku można naprawdę stworzyć super rysunek zwłaszcza że jak widzę jest wola i warsztat.

 

 

 

pzdr PATRON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, buduj swojego 7TP w realu, zycze powodzenia bo inicjatywa ze wszech miar godna najwyzszego uznania, modelowanie 3d zostaw mnie, ok? Ja nie mam czasu by ślęczeć nad rysunkami godzinami i zastanawiac sie czy w tej wersji to nitów było w danym miejscu 7 czy moze 8 i czy były zwykłe czy tez ze stali pancernej...nie o to tu idzie. Mogło by z takiej współpracy moze i cos fajnego wyniknać..ale jak zaczynasz rozmowe od nazywania mnie ignorantem to sory ale impertynencji nie znosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie ja napisałem że jesteś ignorantem???

 

poza tym ja nie oczekiwałem współpracy...chyba mnie troszkę na wyrost zrozumiałeś...

 

nie przepadam za sytuacją kiedy ktoś maluje czy to na komputerku, czy farbkami, kredkami itp jakiegoś bochomaza i wszyscy pieją z zachwytu że jest pięknie ...kiedy tak naprawdę to jest słabiutko ale za to szybko ...a nie daj boże jak ktoś wytknie błędy to wtedy najłatwiej wrzasnąć , "cham impertynent , spadaj do swojej piaskownicy itd" a to tylko trzeba by się do czegoś przyłożyć samemu. acha .. jak nie masz czasu to nie marnuj go na swoje rysowanie ... może będziesz miał go więcej na nauczenie się czytania rysunków

 

ps. jak dla mnie to możesz sobie nawet domalować chromowane felgi do tego czołgu tylko proszę przestań nazywać to "7tp" bo to trochę obraźliwe dla tego pojazdu, popracuj a może zasłużysz na tą nazwę.

( 7 tonowy polski zresztą jest błędnym rozwinięciem )

 

 

 

 

PATRON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ciekawa dyskusja sie wywiązala...obie strony maja racje co tu duzo gadac:) trza sie brac do roboty!

Kliment - "wytykalskich" jest duzo a swiecie, popatrz na watki z samochodami, a tu jest za duzy kąt a tu zbyt plasko itp....trudno trzeba sie z tym pogodzic w tym swiecie, chociaz PATRON nie tyle wytykał błedy z widzimisie tylko podparł je "jakimistam" faktami, coprawda, liczy sie efekt koncowy...nie ty byles inzynierem tworzacym ten czołg wiec nie masz co sie zastanawiac czy odleglosc miedzy srubami to 8.5 cm czy 9.3 cm! pozatym jakby kazdy miał z kazdym modelem poznawac jego dokladna historie....to do tej pory bys robil swoj 1szy model czołgu/samochodi etc.

 

Patron - twoje uwagi jezeli sa podparte faktami, to nie ma co wyrzucac niektorych rzeczy, w scenie, gdzie model by słuzył tylko za tło, i tak by nikt nie zwrocil na to uwagi...pozatym w naszej "branży" klienta nie obchodzi czy to mialo srubę olejową czy nie, wazne zeby wygladało...no chyba ze robisz wizke telefonu czy samochodu za grubą kase! ale wtedy masz dostarczone referencje i mozna szalec! Twoja wiedza na ten temat jest Imponujaca, aczkolwiek jak wytykasz błedy to mneij, a wieksze:) ze srobkami nie przesadzajmy...

Amen :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie ja napisałem że jesteś ignorantem???

 

poza tym ja nie oczekiwałem współpracy...chyba mnie troszkę na wyrost zrozumiałeś...

 

w pierwszym poscie uzyłeś słowa ignorancja..pod moim adresem.. czy moze kogos innego tylko przeoczyłem? mIałem na mysli połączenie twojej wiedzy i moich umiejetnosci jedynie, o współpracy z nadętym zarozumiałym bubkiem jakim sie okazujesz nie moze być mowy

 

nie przepadam za sytuacją kiedy ktoś maluje czy to na komputerku, czy farbkami, kredkami itp jakiegoś bochomaza i wszyscy pieją z zachwytu że jest pięknie ...kiedy tak naprawdę to jest słabiutko ale za to szybko

 

A nie przepadaj ktos cie zmusza do oglądania bohomazów ? Nie wpadło ci do głowy ze w znacznej mierze te zachwyty jak mówisz dotyczą warsztatu a nie poprawnosci historycznej o której większosc nie ma bladego pojęcia poprostu? Tym sposobem nie powstała by nigdy zadna okładka i inna praca plastyczna z pojazdami , Tobie sie naprawde wydaje ze graficy, plastycy i inni nie mają co robic tylko zastanawiac sie nad poprawnscią techniczno-historyczna swych prac?

 

...a nie daj boże jak ktoś wytknie błędy to wtedy najłatwiej wrzasnąć , "cham impertynent , spadaj do swojej piaskownicy itd" a to tylko trzeba by się do czegoś przyłożyć samemu.

acha .. jak nie masz czasu to nie marnuj go na swoje rysowanie ... może będziesz miał go więcej na nauczenie się czytania rysunków

A kim ty do licha jestes zeby mi mówic co mam lub czego nie mam robic!?

 

ps. jak dla mnie to możesz sobie nawet domalować chromowane felgi do tego czołgu tylko proszę przestań nazywać to "7tp" bo to trochę obraźliwe dla tego pojazdu, popracuj a może zasłużysz na tą nazwę.

( 7 tonowy polski zresztą jest błędnym rozwinięciem )

 

A nawet jesli dam mu chromowane felgi to tobie nic do tego, Panie Wielki Inkwizytorze i Strażniku Prawdy o 7TP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOO.. To ja koniecznie chce wersje z chromami. Pimp my 7TP ;). I jeszcze bujane zawieszenie oraz sound system zewnętrzny.

 

A co do replik (real) - nawet one nie są zgodne w 100% z oryginałami. I dzieje się tak z kilku powodów. Od problemów technologicznych z wytworzeniem części aż do braków w dokumentacji. I nie jest to problem. Ludzie mają szansę zetknąć się z historią oko w oko. A to że coś jest 1 cm niżej czy wyżej, kąt 11,34 a nie 11,35 stopnia? A kogo to obchodzi? 2-3 osoby twojego pokroju panie Patron (radziłbym sięgnąć do genezy nicka...) w 40 milionowej populacji? Radziłbym wrócić na forum gdzie twój ton będzie doceniony przez innych centymetrowo - kompulsywnych onanistów. Tutaj raczej zrozumienia nie znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z głowy czy z planów? No i jakich planów?
Nie z głowy, nie z planów, a z czystego czepialstwa :)

nie zaokrąglone zagłębienia ulżeniowe

A co to do diabła zagłębienia ulżeniowe ? Ja nie wiem (podobnie jak jakieś 90-pare procent społeczeństwa) i wiesz co ? Wogóle mnie to nie obchodzi

Radziłbym wrócić na forum gdzie twój ton będzie doceniony przez innych centymetrowo - kompulsywnych onanistów.
I pod tym i ja się podpiszę, jeśli wolno :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zobaczyć kiedyś model albo cokolwiek stworzonego przez PATRONA. Wezmę wtedy mikrometr i jak coś będzie o 0,001 mm mniejsze od oryginału, to powiem, że model albo cokolwiek jest do dupy, bo zdaje się, że pojawił się nam tu posiadacz oryginalnego 7TP. Ja nie mówię, że uwagi są bez sensu - bo pewnie cześć sens ma. Ja mówię, że można takie uwagi zgłaszać ludzkim językiem a nie słowotokiem mocno ocierającym się o chamstwo.

 

Gratuluje analizy monografii Magnuskiego. Jeżeli na bazie tekstu można ocenić kąt pochylenia blach na modelu 3D wyrenderowanym przy specyficznym ustawieniu wirtualnej kamery to gratuluję też takiego oka.

 

Czasem PATRON to "mecenas" albo "duchowy ojciec" albo "wspieracz". A czasem zwykły kapiszon.

 

PS.

WIP to "work in progress", a nie wydział na Politechnice Warszawskiej.

Edytowane przez mrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

mialem nic nie pisac :) ale jednak napisze :)

kurcze historia lubi sie powtarzac przychodzi na forum nowa osoba krytykuje i co standardowo cale forum broni mistrza modelowania mimo iz nie ma racji

 

Kliment wyzywasz patrona odzarozumialych nadetch bubkow a kurde sam sie tak zachowujesz sorki, ze tak mowie ale wychodzi na to, ze nie umiesz przyjac krytyki nie pod adresem modelowania bo tutaj Ciebie pochwalil a pod innym uwazajac sie za mistrza nad mistrzami itp. a prawde mowiac (napewno znowu sie forum oburzy) to robiac jakis czolg chyba powinienes sie liczyc z poprawnoscia konstrukcyjna itp. a nie robiac jak Ci sie podoba bo jak tak to nie pisz, ze modelujesz taki czy taki czolg a inspirujesz czy cos w tym stylu :) bo modelowanie to wymagajace nie jest zwykle modelowanie tylko potrzeba pasji i wytrwalosci w robieniu detali ktore ty posiadasz...

 

a forumowicze jak zwykle jak ktos jest wedlug nich mistrzem modelowania to zaczynaja go bronic ot tak bo jest "mistrzem" sorki, ze akurat w twoim watku to pisze ale tak jest z duza czescia "mistrzow" na forum ktorych to forum bronia nie majac racji....

 

kolejna kwestia to "pokaz sam co potrafisz skoro krytykujesz" to juz jest smieszne, ze rece opadaja

 

peace & love a ja wracam do swojej piaskownicy pobawic sie vertexami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kliment- za użycie słowa ignorancja - przepraszam , zapomniałem że go użyłem, ale po całej dyskusji faktycznie zamienił bym je na słowo "dyletant" i tutaj chyba już nie będziesz mógł się obrazić , bo jak sam pisaesz wisi ci to jak starannie coś rysujesz i jaką zgodność otrzymujesz, więc jest to jak najbardziej właściwe. Planów czytać nie potrafisz, zgodność ci zwisa, malujesz co chcesz i jak chcesz ...hmmm. tak dyletant będzie tutaj najbardziej pasowało.

 

"Tym sposobem nie powstała by nigdy zadna okładka i inna praca plastyczna z pojazdami , Tobie sie naprawde wydaje ze graficy, plastycy i inni nie mają co robic tylko zastanawiac sie nad poprawnscią techniczno-historyczna swych prac? "

 

 

Wiem wiem ....

tylko prawda jest taka żę lepiej żeby znaczna część tych "okładek i innych prac..." wogóle nie powstała, bo nie daj boże jeśli zostanie opublikowana to propagują one bzdury w stylu :

szarża ułana polskiego na czołg niemiecki w bitwie pod Mokrą , gdzie takie podejście jak twoje dało obraz ułana na koniu dwa razy większego od czołgu...

 

więc życzę powodzenia w odwalaniu kolejnej badziewiastej chałturki, nawet jeśli miała ona powstać tylko dla twojej własnej użyteczności .

 

Pozostałym fanom twórczości klimenta radzę zachować pewną dozę dystansu w stwierdzeniach "jesteś wielki,a twoje prace mogą być ze względu na szczegółowość wykładnią do budowy modeli"....pusty śmiech

 

 

hynol:

"A co do replik (real) - nawet one nie są zgodne w 100% z oryginałami."- oczywiście że w przypadku replik tak jest i jest to normalny kompromis.

 

"A to że coś jest 1 cm niżej czy wyżej, kąt 11,34 a nie 11,35 stopnia? A kogo to obchodzi?" - w przypadku odbudowy oryginalnych pojazdów wbrew pozorom obchodzi ...z jednego prostego powodu po prostu elementy oryginalne nie będą pasować do wykonanych na wzór...

 

"Patron (radziłbym sięgnąć do genezy nicka...) " - tylko jest jeden problem ... ty nie masz pojęcia jaka jest geneza tego slowa ...proponuję zastanowić się nad jego wieloznacznością ...

 

"Radziłbym wrócić na forum..."- pozwolisz że forum sobie wybiorę sam ,i pozostanę jeszcze na tym .

 

"kompulsywnych onanistów" - roumiem że na TYM forum zaliczasz się do takiej samej "elity" tylko w trochę innej dziedzinie - i ja to rozumiem, nie każdy lubi zapach fiołków , niektórzy wolą skarpety.

 

"Tutaj raczej zrozumienia nie znajdziesz"- domyślam się tego, jednak dziwi mnie niechęć do czytania rysunkóww przypadku gdy poddawany jest obróbce wytwór technologiczny , może warto przeżucić się na rysowanie w stylu Picassa, tam jest dosyć duża dowolność interpretacji.

PATRON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a forumowicze jak zwykle jak ktos jest wedlug nich mistrzem modelowania to zaczynaja go bronic ot tak bo jest "mistrzem" sorki, ze akurat w twoim watku to pisze ale tak jest z duza czescia "mistrzow" na forum ktorych to forum bronia nie majac racji....

 

kolejna kwestia to "pokaz sam co potrafisz skoro krytykujesz" to juz jest smieszne, ze rece opadaja

 

 

Może jeszcze raz uważnie przeczytasz wypowiedzi: nikt nie neguje uwag - negowany jest ton i sposób w jaki są one udzielane. Sformułowania typu "pokraczna" w stosunku do niektórych elementów, które bardzo niewiele różnią się od rzeczywistości to gruba przesada. Gdyby Wojtek uwalił model totalnie niepodobny do rzeczywistego obiektu sam bym go zjechał. Ale nie uwalił. Bez mierzenia wszystkiego suwmiarką jest to 7TP - pomylić go z czym innym się nie da.

 

Inna kwestia to np. interpretacja monografii ś.p. Magnuskiego - tekstu i archiwalnych fotografii. To zadanie trudne i niejednoznaczne. Jest co prawda taki gigant w Polszcze, który na czarnobiałych fotografiach rozpoznaje kolory, ale mówiąc serio każda taka interpretacja jest przybliżeniem a nie prawdą ostateczną. PATRON niewątpliwie dysponuje sporą wiedzą na temat 7TP, ale nie potrafi się nią normalnie podzielić. Szkoda, bo byłoby to i z pożytkiem dla Kliementa i dla PATRONA i dla nas, bo powstałby jeszcze lepszy model.

Natomiast wnioskować można, że PATRON nie posiada większej wiedzy na temat grafiki 3D tudzież pojęcia "work in progress". "Pokaż co sam potrafisz" jest w tym wypadku zasadne, bo część krytyki dotyczy elementów drobnych i w gruncie rzeczy nieistotnych dla całości i ostatecznego efektu, a podawana jest w formie "Boże co za dno, ta śruba jest o 0,5 mm dalej niż powinna" (luźno porafrazując oczywiście). Przy takim podejściu nic dziwnego, że wszystkich ciekawią cuda, jakich musi dokonywac autor takich autorytatywnych i bezwzględnych stwierdzeń.

 

Spełnienie wymogu idealnej wierności oryginałowi jest niewykonalne w żadnej technologii, która nie jest wyprodukowaniem kopi na tym samym osprzecie i tymi samymi narzedziami co tenże oryginał. A nawet i wtedy bywa różnie. Fw 190D rózniły się miedzy sobą długością nawet o ok.5 milimetrów, zależnie od dostawcy i producenta sekcji ogonowej.

 

Powtarzam: nie neguję (i chyba inni wpisywacze też) większości uwag Patrona - także z tego wzgledu, że nie jestem w stanie ich zweryfikować. Sposób ich udzielania jest jednak mocno nieadekwatny do jakosci i przeznaczenia modelu.

 

Idealnie byłoby, gdyby PATRON przy swych zastrzeżeniach powołał sie na konkretne dowody/źródła itp a nie na dzień dobry krzyczał o ignorancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Nie wiem czy słusznie (pewnie nie) i ja postanowiełem się włączyć do dyskusji. Całkowicie zgadzam się z postem nielot007. Może i faktycznie PATRON w niedelikatny sposób wytknął błędy, ale myśle ze nie zrobił tego na złość tylko w celu lepszego dopieszczenia modelu i wyeliminowania będów. Niestety PATRON zaczyna zbierać za to gromy bo zaczał pisać o kontach rozbieżności. Panowie pomyślcie jak w tym momencie na tym forum dopieszczone jest blacharka (samochody) tam by nie uszło zrobienie czegoś co by niewiele odbiegało od oryginału zbyt wielu znawców jest tematu, a w tym poście krytykuje się osobę PATRON-a ze w bardzo skrupulatny sposób wytknął błędy. Mnie osobiście bardzo cieszy że ktoś taki (osoba która ma naprawdę wiedzę w tej tematyce) pojawił się na forum-dzięki temu prace mogą być lepsze!!!; Niestety jak widać większość nie potrafi tego docenić tylko dlatego że zwórcił uwagę niewłaściwej osobie.

Prawda jest taka że Kliment ciężko przyjmuje krytykę wiadomo większość osób go tutaj wychwala.

 

Czasami rysując coś warto poszukac jak najlepszej dokumentacji; nie zawsze to jest proste i rysuje się z tego co się ma, lecz jeśli ktoś wytyka błędy nawet te mało istotne (podając przy tym chociaż by nazwe lepszego zródła) warto schylić głowe w piasek docenić to, przemyśleć dojść do lepszej dokumentacji i poprawić ów błędy i jeszcze na koniec podziękować tej "wytykającej" osobie za cenne uwagi dzięki którym nasza praca jest o niebo lepsza-tylko do tego trzeba mieć odpowiedni charakter.

 

Ja też wracam do swej piaskownicy vertexów w której bawią się ze mną wspaniali ludzie wytykajcy mi moje zle z-weld-owane vertexy za co jestem im bardzo wdzięczny bo mam świadomość tego że powstanie coś lepszego !!!

 

PS PATRON - jeśli będe coś z "tanków" robił będzie mi niezmiernie miło jak mi taki przeglądzik pracki zrobisz- Wielki Szacuneczek dla Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam z góry, ale też chciałbym coś napisać.

1* Nie rozumiem "oburzenia" tych użytkowników, których zdaniem PATRON czepia się niewidocznych/nieistotnych szczegółów i przykro mi to mówić, ale nawet Hynol pisze o niedokładności rzędu setnej części stopnia.... (wiem, że to był jedynie przykład, lecz PATRON nigdzie nie pisał o takiej skrajności).

2* Całkowicie zgadzam się z nielot'em007 (sorki, jeśli źle odmieniłem :D). Niestety smutna prawda jest taka, że praktycznie na każdym dłużej działającym forum "powstają osoby nietykalne", tego się nie zmieni raczej...

Heh, i jeszcze teksty w stylu "Chciałbym zobaczyć kiedyś model albo cokolwiek stworzonego przez PATRONA", ludzie.... :/

 

[edit]

 

O, jeszcze mi się wspomniało. Czy grupa użytkowników "stojących za" klimentem chciałaby, żeby PATRON zaznaczał błędy na renderach (jak ma to miejsce często w pracach "carowych")? Może wystarczy poprosić? Lub, jeśli coś nie jest nadal jasne zapytać się po prostu?

Myślę, że PATRON'owi zależy na tym (a może nie...?), aby model wyglądał dobrze i z chęcią wytłumaczy to, co jest niezrozumiałe...

Oczywiście wiem, że zjechać jest najłatwiej...

Edytowane przez patry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kompletny brak zgodności z oryginałem mnie dobija , dbałość o drobiazgi poprzedzona ignorancją w rysowaniu bryły i podzespołów ...a szkoda

 

przestań nazywać to "7tp" bo to trochę obraźliwe dla tego pojazdu, popracuj a może zasłużysz na tą nazwę.

PATRON

 

więc życzę powodzenia w odwalaniu kolejnej badziewiastej chałturki

PATRON

 

podziękować tej "wytykającej" osobie za cenne uwagi dzięki którym nasza praca jest o niebo lepsza-tylko do tego trzeba mieć odpowiedni charakter.

 

@mujas - święte słowa. Dodałbym jedynie, że do krytykowania też. Uwagi PATRONA dotyczące czołgu są bardzo cenne. Sposób ich podania beznadziejny - a szkoda i to wielka. Piszesz: "jeśli ktoś wytyka błędy nawet te mało istotne (podając przy tym chociaż by nazwe lepszego zródła)". OK. Gdzie to źródło? Bo informacja: wszystko jest w monografii Magnuskiego, z której Kliement zresztą korzysta to trochę mało - przydałyby się dokładniejsze adresy w tekscie czy coś w tym stylu. I bez "ignorancja ,obraźliwe dla pojazdu, badziewiastej chałturki". Bo same w sobie konkretne uwagi zebrane w dwóch postach są sensowne i warte weryfikacji. Ocena ogólna przesadzona i niesprawiedliwa.

 

Co do modeli samochodów o których wspominasz, to najprawdopodobniej żaden z nich nie jest "identyczny z oryginałem", jeżeli do ich budowy używano dostępnych blueprintów i fotografii a nie materiałów fabrycznych. Jak ktoś się uprze to się przyczepi do promienia zaokrąglenia narożnika reflektora i nazwie to "kompletnym brakiem zgodności z oryginałem". Czy uznasz, że przesadza?

 

Kilka razy na GG wyraziłem krytyczne opinie na temat niektórych aspektów prac lotniczych Kliementa. Ani się nie pociął ani nie obraził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koła podtrzymujące 4 a nie 3 - str 13

kształt wahacza głównego (żółwia) absolutnie nie zgodny ( skorupa nośna zlewająca się z otworem głównym a nie z odsadzeniem str 33

kształt zestawu resorowego ( 14 piór) od strony wewnętrznej wózka nie zgodny ( ścięcie prawie pionowe)str 33

błędne podwójne wstawienie cybantu mocującego wózek od strony zewnętrznej na belce nośnej , od strony pancerza powinien być tylko pierścień dystansowy, a nie drugi cybantstr 33

 

dekiel piasty koła podtrzymującego za mała średnica wypukłości oraz jej wysokośćstr 33

 

brak uwzględnienia zmiennej grubości blach bocznych wanny a co za tym idzie brak uwzględnienia zmiennej szerokości błotnika str 15 zdjęcie AiB + str 26

brak belki poancernej chlapacza, za cienka belka mocowania chlapacza do błotnika str 15 zdj A

złe umiejscowienie błotnika w stosunku do płyty bocznej zabudowy silnikowej ( ostatni płaskownik mocowania błotnika do pancerza jest mocowany tylko do płyty pochyłej zabudowy a nie do blachy bocznej wanny i płyty bocznej zab. silnikastr 15 zdj B

 

wielkość skrzynki narzędziowej ( za duża ) poza prototypem obie skrzynki powinny być takie same o skosie 9% ( asymetryczne) str 35 + str 6

brak klapki pancernej zamknięcia otworu wlewu paliwa str 15 zdj A

brak pośreniego rzędu ( dwóch) mocowania płyty czołowej wanny do kontowników ramy nośnej ( dwa dodatkowe rzędy)str 15 zdj A

złe rozstawienie płaskowników mocowania błotnika a co za tym idzie złe umiejscowienie skrzynek na błotnikach str 35

 

rozumiem że dach zabudowy silnikowej został wzięty z modelu prototypowego ( śruby zwykłe a nie pancerne) co nie jest zgodne z resztą pojazdu ( np niezgodność z głównym wahaczem nośnym ( w prototypie był spawany a nie odlewany ) str 13 + tekst o prototypie

wątpliwej wielkości i umiejscowienia wloty powietrza chłowzenia na dachu zabudowy silnikowejstr 13 + tekst o prototypie + film z zajęcia zaolzia

brak uwzględnienia uchylności klapy nadsilnikowej ( narysowane ze śrubami ) str 13

wątpliwa ilość żaluzji pancernych zaciągu powietrza w przednich grilach dachu zabudowy silnikowejstr 13 + tekst

błędne narysowanie kształtu blachy bocznej pochyłej zabudowy silnikowej ( płetwa ma wcięcie ćwierćokrągłe a nie ścięty skos. - zdjęcia internet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idąc dalej

płyty pochyłe przedniej zabudowy wanny :

płyty boczne ( obok klap rewizji sprzęgieł) nie mają mocowania od strony klap ( brak śrób) np :str 15

klapy : rączki otwierające chowane a nie spawane na zewnątrz ( to nie TKS, ani TK-3) NP STR 5

brak zaznaczonej sróby mocowania zamknięcia wewnętrznego klap

za szeroka blacha między klapami oraz brak górnego (patrząc od przodu) rzędu śrób mocujących ją do kątownika ramy nośnej NP STR 26

blacha pochyła główna - na rysunku składa się z jednego elementu a faktycznie jest ich dwie , jedna wąska przed włazami kierowcy ( brak mocowania do kontowników - brak srób) NP STR 26

brak rzędów śrób mocujących blachę pochyłą dochodzącą do przedniej płyty zabudowy podwieżowej ( brak rzędu od strony włazów ) np str 15

blacha czołowa zabudowy podwieżowej nachodzi na blachę boczną zabudowy podwieżowej a nie tak jak narysowano na odwrót str 15

na płycie czołowej zabudowy podwieżowej brak kontownika opancerzenia dołu wieży , brak kontowników na bocznych płytach zabudowy podwieżowejstr 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idąc dalej :widok z boku lewego

 

błędny kształt konsoli mocowania rury nośnej do pancerza , nie jest to jak narysowano okrąg tylko tzw obcięty jaskółczy ogon ustawiany lustrzanie Przód / tył - str 33

oś mocowania wózka jezdnego do wahacza jest widoczna jako wałek z poprzecznym wpustem qa nie jak narysowano wałek z otworemstr 33

 

osie mocowania kół jezdnych do wózków widoczne powinny być jako łby ośmiokątnych śrób o średnicy równejśrednicy ośki a nie jako gołe ośkistr 33

 

brak srób maskujących otór smarowniczy w deklu koła podtrzymującego str 33

 

brak widocznego dzielenia na trzy elementy blachy błotnika przed skrzynką i na wysokości klapki uchylnej w płycie pochyłejk zabudowy silnikowej - tutaj nie mam pretensji bo to wiadomo od niedawna

brak płaskownika mocującego tylny chlapacz do błotnika str 15

 

 

na płycie bocznej poczyłej zabodoiwy silnikowej klapka opiera się na wewnętrznej ramce mocowanej do płyty śrubami = brak śrób mocujących ramkę na dole i po bokach + złe ustawienie śrób na górze ( nie w jedej linii). str 35

 

absolutnie dowolnie wstawione śruby mocowania płyty pochyłej zabudowy silnikowej str 35

 

 

koło napinające

brak śruby smarowania w środku piasty str 33

nie zaokrąglone zagłębienia ulżeniowe str 33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe.

 

Po pierwsze panowie - ton. Są fora gdzie za takie "wejście smoka" dostaje się bana na dzień dobry. I dobrze - nikt nie płacze po takich userach, bo nie musi sobie strzępić nerwów.

 

Po drugie - Nikt nie negował merytorycznego sensu uwag.

 

Po trzecie - jeżeli ktoś nie ma pojęcia o modelowaniu 3D, to tym bardziej nie wie o zagęszczaniu siatki różnego typu smoothingami i nie zrozumie że niektórych rzeczy nie da się po prostu zrobić w miarę rozsądnym czasie (przykładem są skrzela na maskach wszystkich oldtimerów w zasadzie). To jest kompromis na który wszyscy czasem idziemy i który rozumiemy działając w 3D. Osoba która nie ma pojęcia o grafice raczej nie będzie w stanie tego zrozumieć skoro nie ma pojęcia o technologii. Sam często nie komentuje małych niedociągnięć w ładnych pracach, bo wiem że nie wszystko da się opanować i liczy się efekt wizualny a nie w chory sposób rozumiany realizm.

 

Po czwarte - Jak już mówiłem ja i inni, dla 99,9 procent odbiorców nie jest ważny w obrazku całkowity realizm, a możliwość zobaczenia maszyny (czołgu, samolotu) którego na co dzień nie mogą zobaczyć w sposób w który rzeczywistego obiektu zobaczyć się nie da. Już nie wspominam że 50% błędów wymienionych przez patrona będzie wyeliminowanych... ustawieniem kamery.

 

Po piąte - Jeżeli panowie jesteście zwolennikami pana patrona i jego podejścia, od dzisiaj będziecie ode mnie dostawać pełny "pakiet" uwag (merytorycznie poprawnych) do waszych prac w WIPach. Daję wam głowę że jeżeli będziecie się chcieli zastosować do nich to żadnej pracy nie skończycie. A jak skończycie bez ich wprowadzenia to będę was mógł nazywać badziewiastymi ignoranckimi chałturnikami tworzącymi bohomazy. Ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hynol - nie rozśmieszaj mnie ...moje uwagi to zgrubna analiza a nie czepianie się drobiazgów,a w kwestii grafiki i jej znajomości ...no cóż faktycznie nie umiem jej robić ...ale uwież mi że sprawdzać zgodność wizualizacji 3d z podstawowymi rysunkami złożeniowymi to ja naprawdę umiem ...mam nadzieję że rozróżniasz rysunek złożeniowy od konstrukcyjnego...

 

powtarzam , jeśli się ktoś bierze za pojazd to powinien się do tego przyłożyć chociaż w stopniu zgodnym z rysunkiem złożeniowym

 

 

a szczegóły ... nie mówmy o nich bo jak na razie jesteśmy na etapie rozmowy o podstawach a nie o szczegółach.

 

 

PATRON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powtarzam , jeśli się ktoś bierze za pojazd to powinien się do tego przyłożyć chociaż w stopniu zgodnym z rysunkiem złożeniowym

 

Bo inaczej mu zrobisz wjazd na chatę? Nie bądź śmieszny. Stopień dokładności jest wypadkową nie tylko dostępnych technologii modelowania ale równiez czynników takich jak założony stopień dokładności, przeznaczenie... Mniemam że wysyłasz całe tony listów do Tamiyy, Hasegawy, Hobby craft, Mirage itd. z uwagami dotyczącymi niezgodności ich modeli z rzeczywistością.

 

Co do rysunku złożeniowego to faktycznie nie wiem co to jest. Chyba że chodziło ci o rysunek złorzeniowy. Ale przyjmując twoje standarty - przecież nie pisałbyś z błędem? Bo jak ktoś zabiera się do pisania to powinien przyłożyć się do niego chociaż w stopniu zgodnym ze słownikiem ortograficznym - detale takie jak stylistyka na razie pomińmy.

 

Pozdro dla niekumatych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze tewmat zostal juz wyczerpany i nie ma co sie dalej rozpisywac...Uwagi przez PATRONA zostaly przedstawione dosyc jasno, jak Klimet bedzie chcial to poprawi, jak nie to jego sprawa, a nie niczyja inna....szkoda zasmiecac wątek głopimi wytykaniami....i insynuacjami...

 

 

czekamy na UP'y tej dobrej technicznie pracy!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grajmy fair. Hynol, sorry.... złoŻeniowy. JunioR, sorry.... kłÓtni.

 

Ehhhh - zły wyraz wybrałem. Przeklęty firefoxowy słownik ortograficzny ;). Trzeba było po "kontownikach" jechać :). Ja tam ortograficznie noga jestem. Toteż się zazwyczaj innych nie czepiam. Ale to jest szczególny przypadek.

 

Co do całego zamieszania ja swoje powiedziałem i dalej się kłócić nie zamierzam (jest PM jakby coś). Bo jeszcze Klimentowi wątek zamkną. Możemy sobie w General Discussions otworzyć wątek o origin distance jakby coś ;)

 

HOWGH

Edytowane przez Hynol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

General Discussions otworzyć wątek o origin distance jakby coś ;)

 

A to akurat dobry pomysł. Wydaje mi się, że taki wątek pozwoliłby na prezentację różnego podejścia do kwestii detalu i stopnia dokładności wymiarowej zależnie od przeznaczenia i charakteru modelu (wizualizacja, scena, model poglądowy etc etc) i zdrowego rozsądku. No i na przykład czy model w złożonej scenie musi mieć wszystkie śruby na swoim miejscu, żeby scena nie była "bohomazem":)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sobie forum upuściło nadmiar żółci , szkoda ze w moim watku ale trudno. Panie PATRON, uwagi zapisałem, te sensowne ( z punktu widzenia grafiki 3D) postaram sie uwzględnić. W całej tej dyskusji wielu zapomniało czym jest grafika chyba. A teraz pozwólcie ze dyletant i ignorant wróci do pracy nad beznadziejnym bohomazem udającym 7TP.

<a href=5c88828212efbdd4.jpg' alt='5c88828212efb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliment Woroszyłow ty masz chęci, umiejętności, czas :) to poprawisz większość co napisał PATRON i będzie super praca bo i tak 99% forum nawet by nie zauważyła braku tego czwartego koła ;) więc poprawiaj i renderuj bo dzięki tobie wiemy że polska miał coś takiego jak 7TP a PATRON'OWI trzeba podziękować że potrafił znaleźć błędy dzięki czemu będzie jeszcze lepsza praca w twoim wykonaniu :)

 

a co do modelu wersja z dwoma działami bardzo mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrkrzysiek chęci mam juz znacznie mniejsze, a umiejetnosci na miare dyletanckich wypocin ignoranta ;). Miałem skasowac cały watek, jednak kontynuuje prace dalej.. czy sie to komu podoba czy nie. kilka drobnostek poprawiłem i pracuje nad nowymi wiezami. Pozdrawiam życzliwych , zas nie życzliwych pozdrawiam mocniej jeszcze.

Kliment.

<a href=2bacb979a3f57312.jpg' alt='2bacb979a3f57

Edytowane przez kliment woroszyłow
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności