Skocz do zawartości

Obiekt 3D: pontiac - kolejny samochod...ale troszke inaczej:]


pg

Rekomendowane odpowiedzi

Idzie miodnie. Tylko mi powiedz na jakim sprzęcie ile trwa render:] I w czym. No i ile to ma poly teraz. Chyba koniec pytań:)

EDIT

Jeszcze nie koniec:] Roślinki to ręcznie rzeźbisz, czy jakimś plugiem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 245
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

po prostu nie mam zadnych pytan jak patrze na ta prace.... moj komputer trzy razy by fikolka zrobil a nie dal by rady takiej sceny udzwignąć :)

wycofuje sie z zarzutow do lampy bo zawiazana koalicja zaraz mnie zmasakruje :D

luckily i have no car.

i poza tym dolaczam sie do wszystkich peanow i pochwal!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez chcialbym wiedziec na jakim sprzecie przcujesz i w czym. A sama pracka super!!! Tez bym chcial tak umiec. czekam z niecirpliwoscia na koncowy efekt.

 

P.S. myslales nad jakas animacja z tym samochdem, np. kolejne etapy dewastacji czy cos takiego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milo poczytac pochlebne opinie-ale nie jest az tak dobrze-duzo do poprawieni pozostalo!!!

 

 

konfiguracja sprzetowa to:

 

Athlon 2000 XP+;512 ddr;Geforce 4 mx 64 mb- to chyba tyle.

 

pytania odnosnie tego na czym pracuje nie rozumiem:(chodzi o program? jesli tak to 3dsmax6 -preview wykonywane na metal ray\'u (BIG THX PENdzlowi, za pomoc w optymailzacji prwvek:) )

 

 

wiele osob postowalo o zmiane ustawienia wraku... zroblemwiec szybki test (sory, za mala jakosc,ale nie mialem czasu na wieksza rozdzialke - troche sie te roslinki licza:) )

 

 

 

pon22.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piekinie to wyglada!!! Naprawde jestem pelen podziwu... bedzie to jedna z lepszych prac (jak dla mnie) na tym forum od kiedy pamietam, bylo sporo ladnych prac ale jak widac, cierpliwosc i dokladnosc sie przydaje, w koncu jak to mowia: \'diabel tkwi w szczegolach\' :D:D

 

POZDROO!!

KULEXY!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie...

 

 

tu zamieszcza test pierwszego planu (musze urozmaicicc troszke roslinnosc) - ktora wersja jest lepsza? o gestosc trawy mi chodzi...

 

 

 

pon23.jpg[/img]

 

 

 

pon24.jpg[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

świetna sprawa, podoba mi sie bardzo. A ta trawa... super po prostu super, zarówno wersja 1 jak i 2, ile to ma poly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie PG juz o tym wie ale sam powiem heheh:

 

\"A moze zroznocowac bardziej roslinnosc na pierwszym planie =- jakies kwiatlki co by w animacji ten motylek mogl gdzies usiasc\"

 

ups napisalem animacji????

ehhehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hihi, po co modelwoac...nie lepiej ja (tescowa:) )doprowadzic do takiego stanu:>?

 

modeling... pontiac byl moim skarbem, ktory modelwoalem po kilak minut gdy tylko mailem czas,wiec okres pracy byl baaaardoz dlugi,ale w godzinach to przeznaczylem na model (w stanie nie zwandalowanym) jakies 15h max - nastepnei w 3-5 h pracy go podniszczylem lekko:)

 

trawka to juz inna histria - ostre zapieprz... z testowaniem, rozmieszczniem , przmieszczniem,dodawaienm, a wszytsko to przeplatane coraz dluzszymi renerami;/

 

tu zmaieszczam najnowsza wersje-poskaldalem wszytsko do kupy-dodalem drobny detal-ogrodzenie -czas rendernigu - 25 min:(

 

 

 

pon25.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super to wygląda [piwo]

ale jak chcieć to można się do czegoś przyczepić np.

-to wgniecenie na drzwiach jakoś mi się nie podoba :|

-kamienie leżą jak na asfalcie tzn powinne tylko wystawać z piasku a nie na nim leżeć jak by je ktoś tam poukładał.

 

a co będziesz robił z dalszym planem?? ja bym sugerował wstawić gdzieś za samochodem drzewko tak żeby na niego cień rzucało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob fotele troche pociete, gabka niech nawierzch wychodz :D Fotele w takim starym samochodzie zawsze sa potargane, no moze nie zawsze, ale jepszy efekt uzyskasz :D Teraz troche to tak glupio wyglada, auto jest pomasakrowane a fotele w calosci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No piekna sprawa, taka scenka juz model jest spooko (chociaz pogiety) a otoczenie to jusz miod. Ale dalej nie powiedziales ile to ma poly (otoczenie). Zgadzam sie ze to wgniecenie na drzwiach jest marne, jedyne co mi psuje wyglad autka. Tak naokolo gladko a pozniej jakby ufo tam siadlo i zrobilo krag bez poruszania metalem na okolo :D Troche mniej radykalne przejscie tam sie zda, miedzy tym pogietym a juz nie pogietym :P Alez sie rozpisalem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, popracuje nad wgnieceniem-po przestawieni auta swtalo inaczej wszytko oswietlolo,wiec wyszedl taki bug:)

 

nie wiem ile to ma poly-mam wlaczona opytmalizacje,brak wyswietlanie facow przy trawie itp-wiec max podaje zanizona autentyczna liczbe facow rzy renderingu-wyswietla mi ponad 300tys-sadze,ze to malo:)

 

drzewko-planuje dokaldnei to zorbic... scena ma miec jeszcze pare smaczkow-zostawie je dla swojej wiadomosci:)ale drzewko bede robil w najblizsyzm wolnym czasie-dokaldni eza pontiackiem, stare i pokrzywione, liscie spadajace na pontiaca, i na droge:)

 

 

chyba juz wsyztsko odpisalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Render super, ale to uto stoi tam dobre kilkanascie/kilkadziesiat lat, no chyba ze sasiad sasiadowi :), niewiem wydaje mi sie ze slady pod autem powinny byc zarosniete i tak jak ktos stwierdzil wczesniej czy tez sugerowal powinien byc wyjezdzony objazd na okolo.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy mają rację i ja też tak uważam, TO JEST CHYBA NAJBARDZIEJ ORYGINALNE dzieło jakie widzałem na ma3d.pl naprawde suuper, nie mam żadnych zastrzezeń, i wydaje mi sie ze moznaby tak w nieskonczonosc zmieniac i dodawac różne elementy i wyszukiwac błędy a to nie o to chodzi, wazne ze jest to że wygląd tej pracki to prawie fotka, a to juz chyba najwiekszy komplement. :D:D powodzenia

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

giegu popieram:D To chyba jest najbardzej orginalna pracka na tym forum :D wszyscy robia samochody sportowe itd. Tu jest calkiem inny model :D

 

Pg modeluj tak dalej :D !!!!!!

Pendzel nie moge sie doczekac renderow :D !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie by wygladal jeszcze w calosci gdzies tam jakis stary głaz w krzakach, taki kamol jak sie patrzy

 

Toudajew: nie zgadzam sie , ja nie robie sportowego:

http://www.max3d.pl/forum/viewthread.php?tid=9390

 

co prawda dopiero zaczynam i siedze godzinami nad najprostsza rzecza ale bedzie stary grat tylko nie tak poobijany jak ta pieknosc tutaj

 

pracuj dalej pg, oj warto !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie - kamien... juz PENdzel wpreswadowal mi ta opcje - bedzie dodany:)

 

dzieki wielkei za komentarze

 

a tu drzewoki - all 3d - ze wzgledu na fakt, ze galezie musza nad samochodem sie rozchodzic i ze chicialem zawsze drzewo wymodelwoac w 3d:)

 

 

pon26.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniam! Super to wyglada, nawet w takiej formie bez tekstur (ktore oczywiscie i tak musza sie pojawic :)).

Pg, kawal dobrej roboty, ale tak Cie wciagnela zabawa w ogrodnika, ze w koncu chyba nie poprawiles wgniecenia na drzwiach, co? Jego ksztalt jest troche \"niekonsekwentny\" - wyglada jakby ktos przywalil od zewnatrz, a potem centralna czesc odbil od wewnatrz znowu.

Nie skorzystales z mojej propozycji zdezelowania troche przedniego zderzaka? Trudno, nie nalegam :)

 

Powodzenia w dalszej pracy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko bardzo ladne, ale zaczyna

sie te autko gubić. Imo jak ma byc glownym elementem

sceny to na pierwszy plan z nim=]

Mimo ze fura jest oswietlona, odrazu rzucaja mi

sie w oczy te osmiokatne opony w trawie:o heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monster - kazda opinia jest zachowana w mej pamieci:) jeszcze nei koniec pracy - wgniecenie na pewno poprawie!

 

Hunter - woz byl duzo blizej w scenie, ale musialem go do rowu zepchnac - a nie bede juz zychal go na peirwszy plan do rowu bo cala robaota wtedy od nowa musi byc robiona ze scena:(

 

Aniolek:) - podchodze do drzewka zbyt emocjonalnie (to jak z posadzeniem drzewa przez parwdziwego mezczyzne:) ) i chialbym pokazac go jak najwiecej - ale potestuje z dlaszym planem

 

PENdzel - to samo co Aniolkowi:) - pamietasz, to Twoje slowa:

 

 

\"Tak jak kazdy parwdziwy mezczyzna musi zbudowac dom, posadzic drzewo i slpodzic syna, tak parwdziwy grafik musi wymodelwoac samochod, wymodelwaoc drzewo i ludzka postac\" :)

 

 

a to zoom drzewka z mniejsza iloscia lisci:

 

 

 

pon-tree-zoom.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Falcrum :D polmetek [lol]

 

A tak serio:

 

Pracka jest zajebwista ale.. mam zastrzezenia:

-Na renderku widac ze samochod rozwalil plotek i spod zderzaka wystaje sztachetka (??) z plota... wiec zderzak powinien byc troche \'\'uszkodzony\" :) a tu jest (zeby nie powiedziec \'stan fabryczny\') nieuszkodzony, chyba ze tekstura to naprawi, ale lepiej chyba modeling...

-Plot jest z drutow a jego czesc wchodzi w karoserie w tylne nawozie jakos tak dziwnie :D czy tak mialo byc czy to moze babol czy moze oswietlenie czy moze... niewiem jak to babol to popraw bo to bynajmniej dziwnie wyglada..

 

Tak w sumie to praca jest super... mowilem jusz ze jest u mnie w ulubionych?? :D

 

Pozdroofka!!

KulexY!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest Super... No prawie wszystko... :D Zawsze trzeba się do czegoś przyczepić. Może już ktoś o tym pisał, ale te kamienie leżące na drodze, powinny być \"wprasowane\" w glebe... Chyba kiedyś tamtędy samochody jeździły...

Niecierpliwie czekam na updeaty no i upragnione teksturki!!

 

keep working

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to drzewo „posadzic” przed samochodem tak po lewej stronie kolo reflektora zeby wygladalo na zderzenie. Po prostu drzewo wbite w maske. :D

 

Cala scenka robi naprawdę wielkie wrazenie :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzewko jest spoko! Lepije było gdy stało bliżej i rzucało cień na furę! Niech będzie to taka zapaździała dziura. Niech zatasta... !! Samochód nie zginie z gąszczu i tak, bo kolor go wybije... bez obaw. Mam nadzieję że pogoda będzie słoneczna, bo pomimo że taka rudera, klimat jest mega pozytywny! Taki wiejski pejzarz z samochodem. Jest to zdecydowanie jeden z czołowych wipów jakie widziałem ostatnimi czasy! Trzymam za Ciebie kciuki stary!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności