Skocz do zawartości

Teczka 2D: Florian-Paweł


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 398
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Morda całkiem spoko. Jego lewy gogiel jest albo za nisko, albo lekko za duży, fajny dym z papierocha. Lekko steampunkiem zalatuje przez okularki. Z marudzenia to bryła nosa mi nie leży do końca. A okładeczka dobra. Imo oddaje typ muzyki jaki gra zespół. Plecy babeczki po prawo takie jakieś kanciaste =]. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema co do plakatu to szkoda, że taki ciasny ten kadr ( może lepiej by było pokazać całą głowę z włosami i trochę tła, z jakimś światłem, tam na jego policzku fajny kolor się pojawia). Trochę mi tez te gogle coś nie bardzo..tak jakby bardzo mocno miał je ściśnięte, że aż mam wrażenie że mu wrosły w oczodoły, no ale może to tylko moje odczucia :). Okładka dla kapeli jest spoko, parę rzeczy bym tylko pozmieniał, ale skoro chłopakom się podoba to po co zmieniać :). Podobają mi się też te twoje wcześniejsze szkice.

Zdrówko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miły odzew. ;) ThoR_ nie no, bez herezji do Omena to mi lat świetlnych brakuje. :D ale miło, że widać postęp.

 

emmilius zgadza się mi też gogle nie siedzą, nie mogłem znaleźć dobrej refki w takim układzie, więc zostawiłem już tak. Steampunk jak najbardziej - zresztą to ta sama postać którą malowałem w całości parę stron wcześniej. ;)

 

resh z kadrem teraz to juz po ptokach, musiałbym malować od nowa całosć, ale zanim się zabrałem do roboty myślałem o różnych układach i ostatecznie wybrałem taki.

 

EC ja używam photoshopa. W starszych wersjach potrzebny był też ImageReady, ale w CS5 wszystko jest pod ręką. Jak znajdę chwilę to zrobię krótkiego tutka jak robić gify, bo nie wiem czy jest coś w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne, lekkie, przyjemne dla oka. Tylko nie wiem, czy w ostatnim np. nie za bardzo przesadziłeś z tym "zanikaniem" (kurdę, ciężko mi coś dzisiaj słownictwo dobrać). Czyli, że ta noga się wdaje z ręką ciut za daleko, a przecież aż tak nie jest. Poza tym wszystkim, to git robota i przypomina mi to troszkę prace pokroju artworków do Settlersów najnowszych ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za komentarze, lekko przesadzone proporcje są celowo, z momentami lepszymi czy gorszymi skutkami. Ale szukałem w nich jakiegoś charakteru.

EC dobrze wyłapałeś tą szabelkę, zgięła mi się w S a powinna w C, trza poprawić. ;)

Radix tutaj z tą perspektywą powietrzną (bo tak się to profesjonalnie nazywa) miałem mocny dylemat, bo z zamierzenia wszystkie postaci miały być maksymalnie spójne, w dwóch pierwszych ładnie się to czyta ze względu na pozę, w 3 nogi są ułożone blisko siebie i musiałem pójść na jakiś kompromis. Ja tą mgiełkę odczytuję w 3 bardziej jako jakiś kurz czy dym, ale zapewne bardziej chcę żeby tak było niż tak jest faktycznie. Ale rzeczywiście trzeba trochę osłabić.

Jeszcze raz dzięki, jak widać ciągle można liczyć na forum! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko martwe. Cień pod popielniczką i fajkami tylko trochę pokreskowany niepotrzebnie. Ja wiem czy zbyt nasycone Zin? Może ten zielony troszkę.

Wcześniejsze postacie faktycznie odstają od reszty - widać postęp ale ja jeszcze się przyczepię do twarzy i dłoni :O no ich jakość jest nieco gorsza niż reszta obrazka. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emmilius czekałem tylko aż ktoś się do dłoni przyczepi. Oczywiście w pełni słusznie, bo o ile jakoś je narysuje to namalować ni w ząb nie idzie, zresztą nie dziwne, że robiłem je na szarym końcu. Co do główek to wydają mi się w porządku.

 

Coyote z tymi pędzlami ciągle walczę, z tą pomyjką to od początku teczki widać jak sobie nie radzę. ;)

 

telthona hmm... ja tam nie zauważyłem żeby pili, ale grafików poza forum nie znam więc może dlatego. ;] A ja pije bo mi smakuje (chociaż słyszałem głosy, że to babskie piwo). ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście najbardziej lubię Calsberga ;d i chciałbym mieć ślub organizowany przez tą firmę ;d

A martwe bardzo fajne ;) martwa nr 2 wygląda jak cebulator(u mnie w szkole można było kupić taki podgrzewany cebularz z serem,majonezem i keczupem),

a martwa nr 3 jak fajki w popielniczce na mojej palecie do mieszania farb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny akcik, chciałbym się skupić i trzaskać serie takich ale ostatnio wiele innych prac zacząłem.

Walczę z użyciem miękkich brushy (pen pressure) ale myślałem że to dobre do cieniowania szczególnie ciał. Jakieś rady?

U Ciebie to wyraźniej wygląda,choć jak np. masz bryłki na ciele i zaraz obok decha,

chyba brakuje określenia bryły już na początku.(górna partia,prawa strona,okolica łopatki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim. Swiezy nic nowego poza tutkiem Omena Ci nie polecę, sam bazuję głównie na tym - w przypadku panienki z tą różnicą, że nie tylko walor ale też kolor mam na uwadze. konrad11 dzięki, słusznie zauważone.

 

Dziś z cyklu nocnego mazania. Nie wiedziałem, że malowanie podwodnych scenerii może tak bardzo odprężać i oczyszczać umysł. Jedyny minus to, że takie prace są mało oryginalne i ja też tego nie uniknąłem.

 

Dwie wersje kolorków - glonowa i źródlana. ;)

 

landiv.jpg

 

land2n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie troszkę ten połysk na (głowach?) tych ośmiornic. Czy nie powinien być on troszkę zaburzony? Nie wiem, może za mało widziałem podwodnych widoków ale zwykle światło pod wodą rozprasza się trochę bardziej niż w powietrzu i nie są to tak ostre krawędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, chyba jednak Cię nie chcę... wiesz :P Zdecydowanie skłaniam się ku płci pięknej. :D

Do do ilustraci podróżnika to jeszcze się za nią nie zabrałem, więcej było okazji do obserwacji dna kieliszka, urodziny, imieniny, dzień kobiet, a nawet dzieciak mi się w rodzinie urodził więc za pępkowe trzeba było wypić. :D No ale z drugiej strony będzie miał kto pozować do ilustracji z CHC. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie wrzucałem, ale tak na dobrą sprawę to nie mam za bardzo czego pokazywać bo większość nie jest skończona. Mimo to jakoś się zachęciłem i wrzucam kila rzeczy, wszelkie rady jak dalej pociągnąć te rzeczy mile widziane.

 

Na początek taka ilustracja w XIX wiecznych klimatach. Próbowałem wejść z tym w kolor (na różne sposoby ale jakoś nie potrafię, nawet nie wiem czy w tym momencie powinno się wejść z kolorem czy ustalić więcej detali) obszerne tutki w tym temacie mile widziane.

 

list1u.jpg

 

Dalej panienka bez rąk, nawet do tak prostej pozy nie miałem referek i jakoś odpuściłem może kiedyś pyknę fotkę i do tego wrócę. No i ćwiczyć ręce - bo są daleko w tyle. W dodatku design jest fatalny. ;)

 

trooper.jpg

 

Teraz coś w kolorze (jak zwykle ręce FAIL)

 

cw4u.jpg

 

No i przyjemniejsze - bo skończone

praca na aktualny digartowy CAB

 

car2pr.jpg

 

Obserwacja chmurek zza okna

 

29439826.jpg

 

79412904.jpg

 

71001562.jpg

 

Ćwiczenia anatomii - (szkielety budowane na fotkach)

 

szkieletor2wiczenie.jpg

 

szkieletorwiczenie1.jpg

 

Zaczynam powoli bawić się w concept-art tutaj fragment czegoś większego co jeszcze będzie miało ciąg dalszy

 

conceptcleopatra.jpg

 

Póki co chyba tyle jak znajdę jeszcze coś fajnego to podeślę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woo! Ciężarówa trzyma poziom, naprawdę fajna. Perspektywa klatki z kurakami chyba tylko nie do końca gra. Linia dachu ciężarówki na pewno nie ma wspólnego punktu zbiegu z linią klatki. Widoki zaokienne też przyjemne. Na buźkach jakby o kilka impastów za dużo. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czekałem czekałem i się wreszcie doczekałem ;))

Fajnie i u Ciebie widać spory postęp, świetne te studium szkieletu bardzo lubię anatomię i doceniam to co widzę ;)

Co do chmurek wygląda jak 2 klatki z animacji,takie skojarzenie miałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No efekt ciekawy,widać wiele miłych przejść na twarzy,ale miękkie krawędzie wokół piersi i twarzy dają efekt poruszenia, co jednak chyba nie było zbyt zamierzone.

Włosy kompletnie się rozmyły.nie ciekawie to wygląda,pilnuj czystości krawędzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejścia na twarzy super, oko świetnie wyszło. To co wyżej pisali jak najbardziej. Co do całości pracy, to niestety jej nie ma. Wygląda to jakbyś każdą z rzeczy i części ciała wkleił z innej gazety, ale to tylko ćwiczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde panienka bez rąk ma taki potencjał ze weźże ją skończ! jest prawie na wykonczeniu no :D

 

ostatnia praca fajna, ładny render, ale twarz zdecydowanie za mocno zblurowana. Ja wiem że się inspirowałeś pastelami rokokowymi, ale tam tło też było rozwiane, lub krawędzie twarzy, głowy, a tutaj jest ładnie zblurowana twarz a materiał na głowie jest ładnie namalowany ale ma ostre krawędzie :D ale generalne fajna rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, wyrabiasz się powoli. I to chodzi (znaczy nie o to, ze powoli, tylko, ze wyrabiasz:D). Jedziesz Panie, boś młody i przyszłość w Twych rękach. Może się nie znam na 2D, ale mi się podoba. Kilka rzeczy bym poprawił, lecz o tym już wspomniano. Pozostaje tylko pracować:)

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady i komentarze, jak zwykle macie dużo racji. ;)

Status w większości pracowałem oglądając pracę z pewnej odległości - i tak oglądana wydaje mi się spójna. Różnice są powodowane przez to, że każdy element był malowany różnymi twardościami, od zupełnie miękkich na twarzy po zupełnie twarde na dłoni i wachlarzu. Można to jeszcze chyba uratować. :)

 

czysta czerń na skórze? to nie przejdzie :|

 

A gdzie jest czysta czerń na skórze? ;]

 

Trochę się zabrałem tak jak wspominałem za design. Tu concept stroju to tej panienki z postu nr #338 i brief inspiracji. ;)

 

cleopatraconcept2.jpg

 

inspired.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, sonda wygląda jak mana-shield z Diablo :D Całkiem fajny design.

W przedostatniej pracy pilnuj takich rzeczy jak koło/elipsa oka. Wydaje mi się że są pewne rzeczy które jako tako mogą pływać i nie psuje to odbioru ale zniekształcona tęczówka u pięknej kobiety (jak na kanony tamtych czasów) nie wygląda najlepiej. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności