Skocz do zawartości

Teczka 2D: Florian-Paweł


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 398
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ale odwaliłeś sarmateeeeeeee ekstra ;D naprawde bardzo mi sie podoba sposób budowania bryły :) takie plamy koloru są świetne i nadają charakteru :) :)

A ta kobitka w owalu troche jakaś rozmyta sie wydaje czy wysmużona za bardzo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

masz)rum, emmilius, Joel, telthona, icecold dzięki, panience z porcelany rzeczywiście materiał błyszczy się zbyt obficie i jest strasznie rozmazana, ale to z przed paru miesięcy a teraz już nie miałem ochoty poprawiać, mam za to ochotę namalować jej ładną barokową ramkę. :)

 

Tymczasem lekkie enviro, na rozruszanie się w tym temacie.

 

enviro.jpg

 

Jeszcze wersja bez przybrudzeń, sama bryłka. Nie wiem która lepsza.

 

enviro1k.jpg

Edytowane przez Paweł Kaczmarczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joel, emmilius icecold twi dzięki za komentarze. Długo czekaliście na odpowiedź, no ale z zasady nie pisze w swojej teczce jeśli nie mam niczego kolejnego do pokazania. Wracając do Jacka to się koloru już chyba nie doczeka. No i niestety pusty... W końcu udało się jakoś przełamać tą niemoc i z okazji mundialu w Afryce taki obrazek z głowy. Plus na szybko nie skończona martwa, jako że coś tam działam w tym temacie. Pozdrawiam ;)

PS. Fatalny zastój na tym dziale tak ogólnie rzecz biorąc, ale icecold wrócił więc mam nadzieję, że się zmieni na lepsze. ;)

 

plemie.jpg

 

martwa1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Florian man, wiecej luzu; widac ze skupiales sie na kolorach i to bardzo bo proporcje lekko uciekly, nogi sa za male w porownaniu do reszty ciala.

Kolor sam w sobie mi osobiscie pasuje. Bede czekal na postep.

 

P.S Murzaj w dzungli ma toze krasne kolorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

icecold Coyote emmilius Joel dzięki za cenne uwagi, niestety większości nie udało mi się wprowadzić w życie, (jak zwykle ;) ) a dalej pocisnąłem w zmierzenie się z kolorem, tak żebym osiągnął to co chciałem no i chyba mi się udało. ;) Nad anatomią ciągle pracuję, ale w tej pracy bym musiał dużo przebudować, w każdym razie gdybym chciał to zrobić w przyszłości to jakąś tam bazę kolorystyczną już mam. Poza tym jak tak patrzę (może i trochę naiwnie) to ta postać wcale nie wygląda tak fatalnie. Pozdrawiam ;)

 

djangoo3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Florian, naprawdę, z kolorkami imo dałeś radę. Postudiuj sobie jeszcze draperię i będzie ekstra. W gruncie rzeczy to łatwe, trzeba tylko załapać jak się zachowuje, w sumie to masz tutorial http://conceptart.org/forums/showthread.php?t=14739.

Z anatomią też nie ma wielkich problemów, troszkę okolica barków taka niezdefiniowana i kapelusz wciąż nie w porządku, ale kolorki ci wyszły ;).

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joel dzięki za radę, tutka znam, niestety z draperią kłopoty mam nadal, ale to kwestia ćwiczeń.

 

Tym razem dalej dziki zachód, ta ilustracja niestety mniej przemyślana niż poprzednia, namalowane pod wpływem chwili, dlatego jest dużo błędów, perspektywa - kompozycja to przede wszystkim. Nie mniej są postępy, w kolorkach czuję się zdecydowanie pewniej a to do tej pory była moja pięta achillesowa. Przy intensywnych ćwiczeniach koloru zapomniałem gdzieś po drodze o kompozycji i proporcjach, czyli zupełnie podstawowych sprawach, dlatego myślę, że najbliższe tygodnie spędzę na ćwiczeniu głównie tych podstawowych rzeczy. Okej, dosyć tłumaczeń, liczę na komentarze i dalej do ćwiczeń. Pozdrawiam!

 

pocigzfors.jpg

 

EDIT: Jeszcze takie ćwiczonka na bryłe podpatrzone u kolegów. Fotki pobrane w większości z digarta mam nadzieję, że nikt się nie obrazi bo to jedynie do ćwiczeń. :)

 

wiczeniebryy1.jpg

 

wiczeniebryly3.jpg

 

wiczeniebryy2.jpg

 

wiczeniebryy4.jpg

Edytowane przez Paweł Kaczmarczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza wyszła Ci najgorzej. Jest jakby za jasna, przynajmniej w zacienionym miejscu. Reszta b. fajnie, tylko tej z odbiciem w wodzie można by dodać delikatne światło/rozjaśnienie na samych brzegach bo jest jakby trochę metaliczna. Ostatnia z latarnią najlepsza, zacieniłbym troszkę jeszcze przy samym styku kuli i gleby. pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kulek to w pracy numer 3 odbicie jest złe przypatrz się na odbicia i wtedy zrozumiesz w czym błąd (chodzi mi o to, że po 1 odbicie w złym miejscu [ inny kąt] a po 2 murek co w kadrze jest przed kulka tez by się odbił) a w 4 kulka lata w powietrzu jak dla mnie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze,

emmilius po Twoim komentarzu przychodzi mi na myśl "praktyka czyni mistrza" bo kule były malowane właśnie w takiej kolejności w jakiej są wrzucone.

Sliterin, Rotcore racja, dziwie się sobie jak mogłem tego nie zauważyć. Przy następnych ćwiczeniach koniecznie muszę położyć nacisk na foty gdzie będzie odbicie w wodzie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z naturki?:D Tak jabłko by sugerowało;) A poza tym to strasznie pusto. nic się tu nie dzieje. Chyba, ze to głębszy podtekst w stylu: blaszak chce zjeść jabłko i patrzy na nie pożądliwym wzrokiem, ale przeszkadza mu w tym pokrywka nad "głową".

 

Wydaje mi się, że lewa (z naszej strony) wizura trochę za nisko jest. W sumie całkiem ładny metal Ci wyszedł. choć chyba przepaliłeś. To tylko takie moje noobowe spostrzeżenia. W niedługiej przyszłości sam może założę teczkę to będziesz miał okazję się zrewanżować:) Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki, że ktoś odwiedza teczkę ;)

Chasdiel niestety nie z natury, takiego hełmu nie mam jeszcze na składzie :D głównie foty, główny cel to oswojenie się z metalem. Pusto i ciemno to było zamierzone, tak miało być, chociaż wiem, że było by poprawniej z 3 elementami. No i zakładaj swoją teczkę, bardzo chętnie będę zaglądał. ;)

Joel racja, pomidorek ;) Kurcze, to w takim razie nie wiem gdzie jest ta granica swobodnego malarskiego gestu, a spaceru w większy detal czy realizm. Ale to już bardziej pytanie skierowane do samego siebie, bo zdaję sobie sprawę że hełm się na tym obrazku odcina i te przepalenia są paskudne. (Tu się usprawiedliwię, wina monitora i malowania w ciągu dnia, w nocy wygląda inaczej) Jedyna rada to więcej jabłek z natury, nie koniecznie zjadać. :D Może do tego garnki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, Ice mi się to rzuciło na samym początku. Czasem nawet proste kształty trzeba sobie wykonstruować. Wiadomo że hełm to walec (w przybliżeniu) więc na starcie trzeba dobrze naszkicować jego podstawę i górę. Pamiętaj że elipsa(a właściwie koło) czy to w perspektywie czy w czymkolwiek innym zawsze będzie poprawną elipsą chodź może się wydawać inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ilustracja ma to cos, jest jakas historia, jakis kolo z charakterem i w sumie nic wiecej, bo troche pustawo tutaj.

Moze troche zbyt miekko potraktowales calosc, brakuje faktur, urozmaicenia jakiegos, nawet swiatlo nie jest do konca dobrze rozprowadzone. Koles na pewno bylby dosc mocno rozswietlony tym ogniem, przez to ze jest "jakby" naklejony obrazek nie ma w ogole przestrzeni o czym wspomnial ola-f. Powtorze jescze raz ze podoba mi sie charakter tej postaci, widac ze to twardy dran, ale niekonsekwencje anatomiczne sa dosc razace. Glowa jest za duza, zle osadzona, brakuje mu szyji troche jakbys wcisnal go miedzy barki i pozbawil szyi, wlosy potraktowales tak nijak w sumie ani one nie maja bryly ani nie lapia swiatla, lepiej zrobic zbite kepy, na ktorych rozkladasz swiatlo i potem ew dorzucic kilka pojedynczych wloskow niz je machac pojedynczo- nie tedy droga, terz wyglada jak makaron. Lewa dlon jest jakos sztucznie sztywna, w ogole raczej nie trzyma sie tak spietych palcow- wiecej luzu potrzeba. W prawej dloni palce na pewno nie byly by tak widoczne, obejmij jakis przedmiot o obwodzie podobnm do tego pistoletu a sam zobaczysz jak uloza sie palce, tutaj znow statycznie, nie czuc uscisku reki, taki pistolet troche wazy wiec takie delikatne "babskie" chwytanie odpada. Ogolem to rozjasnilbym jeszcze tlo, tak zeby wybic postac do przodu. Naloz poprawki bo fajny obrazek moglby z tego powstac :)

 

pozwolilem sobie zoverowac, tak zeby pokazac o co mi mniej wiecej chodzilo.

 

piratfindarovr.jpg

Edytowane przez DaRoZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odzew, co będę w stanie to postaram się poprawić. DaRoZ jedynie z rozjaśnieniem postaci chyba nie do końca się zgodzę bo skoro światło pada głównie zza pleców to postać nie może być jaśniejsza, no i na Twoim overze jest dzień, a z założenia miała to być czarna noc, więc rozjaśnienie tła też nie do końca mi odpowiada. Ale okej, pokombinuję przy tym jeszcze. ;)

 

Joel te cosie to fragmenty żagla a nie papier. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DaRoZ jedynie z rozjaśnieniem postaci chyba nie do końca się zgodzę bo skoro światło pada głównie zza pleców to postać nie może być jaśniejsza, no i na Twoim overze jest dzień, a z założenia miała to być czarna noc, więc rozjaśnienie tła też nie do końca mi odpowiada. Ale okej, pokombinuję przy tym jeszcze. ;)

 

Przeczytaj jeszcze raz co napisalem bo nic o rozjasnianiu postsaci nie napisalem :) Postac powinna wrecz byc ciemniejsza od tla(PRZYJMOWANIE SWIATLA, na krawedziach, czy pochlanianie swiatel z otoczenia to nie rozjasnianie postaci), wspomnialem o rozjasnianiu tla co da lepsze wrazenie glebi, bo u ciebie wszystko sie zlalo. Noc, to temat dosc dyskusyjny, poza tym czarna jest nudna. Nie raz przyjdzie ci oszukac rzeczywistosc, by obraz byl ciekawszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koles na pewno bylby dosc mocno rozswietlony tym ogniem, przez to ze jest "jakby" naklejony obrazek nie ma w ogole przestrzeni o czym wspomnial ola-f.

 

W takim razie trochę opacznie zrozumiałem to zdanie. ;) Z ciemnotą nocy masz rację, z tym że w tym przypadku planowałem sobie mroczną kolorystykę, taki piekielny klimat.

 

Joel widziałem ;)

 

To dosyć gadania, biorę się do roboty bo noc nie trwa wiecznie, pzdr. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności