Skocz do zawartości

Szkoła Animacji i Grafiki 3D - Drimagine (2009)


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to mysle ze nie ma co myslec poki co nad poziomem ale to napewno lepsze niz zwykle studia informtyki ze specjalizacja grafika , bo wlasnie jestem na takich i ehhhh mat.fiz.progrmowanie i placze jak widze plan na nastpny zjazd.

Nie sadze zebym sie dostal ale zlozyc mozna jak za free

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 531
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Uważam że ta szkoła to b.ciekawa propozycja,

 

Wie ktoś może dlaczego na stronie drimagine.com jest zamieszczony demoreel podpisany DRIMAGINE a należy na 100% do jednego z Rzeszowskich studii animacji ? Tam są zamieszczane prace kandydatów o co chodzi ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szogunie, myślę, że następnym razem to TY zastanowisz się dwa razy zanim zalejesz forum swoimi wątpliwymi rewelacjami.

Nie ma tego złego: już wiesz, żeby się nie wymądrzać w tamatach, które znasz tylko z własnych 'plastycznych' wyobrażeń :]

I jeszcze ta śmieszna aluzja z rękawicą. Chłopcze, czy ty się urwałeś z gimnazjum?? Mój ton jest jedynie adekwatny do twojego infantylnego uporu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem studentem informatyki w WSB-NLU i jeśli ktoś jest zainteresowany mogę odpowiedzieć na wasze pytania. Jeśli ktoś się tutaj wybiera to również chętnie pogadam - z przyjemnością poznam przyszłych lub obecnych specjalistów z branży IT.

 

Co do samej inicjatywy to wydaje mi się bardzo trafiona. Jak już wcześniej było wspomniane w Nowym Sączu powstaje Miasteczko Multimedialne (http://www.miasteczkomultimedialne.pl). Z dobrych źródeł wiem, że projekt ma się dobrze :) Dodam jeszcze, że jak na Polskie warunki jest gigantyczny (ponad 140mln zł z UE) i wszystko wskazuje na to, że bardzo szybko przeradza się z marzeń w rzeczywistość. Świadczy o tym np. to, że w ostatnim czasie powstało kilka firm/organizacji zrzeszonych już wokół WSB-NLU i Miasteczka Multimedialnego, a działających w świecie IT np. MultiKlaster, Europejski Instytut Technologii Edukacyjnej (w którym ma nadzieję wkrótce pracować) oraz przede wszystkim DrImagine.

 

Sama WSB-NLU też rozwija się bardzo szybko i coraz mocniej stawia na informatykę. Wykładowcy są tutaj bardzo dobrzy (mam porównanie z informatyką na AGH). Niestety gorzej z ludźmi, którzy tu trafiają (w sensie ich poziomu wiedzy). Rewelacyjnie działa Koło Naukowe Programistów .NET, bardzo często organizowane są konferencje naukowe np. IT Academic Day, Smaki Programowania, Community Meetingi we współpracy z Microsoftem i inne.

 

Nowy Sącz - owszem jest wadą. Brakuje tu klimatu studiów z Krakowa. Miasto jest ogólnie małe (80tys. mieszkańców), ale za to położone w pięknej okolicy (szczególnie dla tych którzy lubią góry :) ) i tylko 100km od Krakowa. Można także mieć nadzieje związane z pracą w Miasteczku Multimedialnym i firmach z nim powiązanych (a dobrych grafików tutaj cholernie brakuje). Podsumowując: 2 lata tutaj są jak najbardziej do przeżycia (przykład? ja większość życia tutaj spędziłem ;p).

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zbyt zorientowany w rynku pracy (jeszcze nie szukałem), więc będę mówił ogólnie. Docierają do mnie 2 sprzeczne opinie.

Pierwsza jest taka, że w Sączu płacą max 1000zł na rękę i ciężko znaleźć pracę.

Z drugiej strony z tego co widzę to wszyscy dobrzy informatycy (a w szczególności graficy) nie mają problemu ze znalezieniem pracy. Grafików podobno tak brakuje, że MM przebija kwotowo Warszawę, żeby ich ściągnąć do Nowego Sącza (a przecież tutaj koszty życia są dużo niższe).

Moje doświadczenia? Zaraz po tym jak przyszedłem do WSB-NLU na studia dostałem 2 oferty pracy (a będąc przez dłuższy okres czasu na AGH na 'najlepszej' informatyce na uczelni nie dostałem ani jednej!). O zarobkach będę rozmawiał wkrótce, więc wtedy będę mógł powiedzieć więcej na ten temat.

Wnioski? Przypuszczalnie jeśli ktoś jest marny to będzie zarabiał marniutko, a jeśli jest dobry dobrze lub bardzo dobrze :)

 

Myślę, że najlepsze jeśli chodzi o pracę dla informatyków w Nowym Sączu jeszcze przed nami. Gdy zacznie ruszać MM będzie można dostać naprawdę świetnie płatną pracę nad ciekawymi projektami i wysokie stanowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio się dowiedziałem że co prawda studiów wieczorowych czy zaocznych nie będzie, acz jednak dla tych co pracują i mieszkają blisko (np Krak) będą (być może) kursy z wybranych przedmiotów. Tak sobie myślę że w Krakowie jest więcej grafików niż w Nowym Sączu więc może jednak coś z tego wszystkiego wyjdzie.

Powiem szczerze że sam studiowałem na jednej z "dobrych" (hahaha) polskich uczelni i po dwóch latach dowiedziałem się że grafika 3D i multimedia to mogę studiować jak sobie sam otworze taki kierunek, albo będę jeździł 350 km do Wawy do centrali szkoły, więc takie warunki jakie przedstawia DrImage (czyli jasne i klarowne - w miarę) są dla mnie czymś wręcz wymażonym.

 

Bądź my szczeży, nie ma "the best" bo ciężko się z kimś mieżyć jedną miarą a z okazji zawsze warto skożystać, zwłaszcza że dla niektórych 3D to sposób na życie (nawet w takim kraju jak Polska).

 

Wiec Panie i Panowie, dupa w troki i do roboty może co? :) Bo już po 9 a robota stoi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też złożyłem. BTW przedłużyli termin rekrutacji do 27 stycznia

 

edit do postu ponizej: w poniedzialek bodajze dostali moją teczkę. Jeszcze się nie odzywali więc czekam cierpliwie

Edytowane przez sanki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio się dowiedziałem że co prawda studiów wieczorowych czy zaocznych nie będzie, acz jednak dla tych co pracują i mieszkają blisko (np Krak) będą (być może) kursy z wybranych przedmiotów. Tak sobie myślę że w Krakowie jest więcej grafików niż w Nowym Sączu więc może jednak coś z tego wszystkiego wyjdzie.

Powiem szczerze że sam studiowałem na jednej z "dobrych" (hahaha) polskich uczelni i po dwóch latach dowiedziałem się że grafika 3D i multimedia to mogę studiować jak sobie sam otworze taki kierunek, albo będę jeździł 350 km do Wawy do centrali szkoły, więc takie warunki jakie przedstawia DrImage (czyli jasne i klarowne - w miarę) są dla mnie czymś wręcz wymażonym.

 

Bądź my szczeży, nie ma "the best" bo ciężko się z kimś mieżyć jedną miarą a z okazji zawsze warto skożystać, zwłaszcza że dla niektórych 3D to sposób na życie (nawet w takim kraju jak Polska).

 

Wiec Panie i Panowie, dupa w troki i do roboty może co? :) Bo już po 9 a robota stoi :P

 

To potwierdzone informacje z tymi kursami z wybranych przedmiotów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radze wam sie na to łapać chłopaki, nawet jeśli sie okaże klapą chodzisz w to nie wierze

to nikt wam głowy za to nie urwie

animacji można sie nauczyć na własna rękę, sieć daje dużo możliwości, ale ta szkoła to też duży plus

żeby się nie okazało że parę wykładów będziecie mieli z panem Witoldem Gierszem

 

( nie mylić z polskim trenerem tenisa stołowego Adamem Gierszem)

Edytowane przez Mr Pank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Destroyer: na tyle literówek co Mr Pank popełnił, wychwyciłeś akurat poprawne nazwisko Witold Giersz się ten Pan nazywa, co nawet w linku przez ciebie podanym stwierdzają.

 

Synuś: mnie przesunęli na środę na 10.00 a wcześniej było wtorek 13.45. Jakoś się dowlokę z Łodzi na tak wczesną porę, chociaż łatwo pewnie nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3kolorowymix - szkoła musi wydać te pieniądze co dostała od unii. Nie może przecież sobie ich ot tak zachować. Patrząc na niektórych wykładowców, sprzęt i oprogramowanie pieniądze na pewno nie są wydawane w błoto.

 

EDIT - Z obliczeń wychodzi na to, że teraz jest 30min na kandydata. Różnica między sankim, a mną poprzednio była 30min. Natomiast teraz to 1h, więc 2 razy dłuższa jest rozmowa. Moim zdaniem to dobrze.

Edytowane przez imprecis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synuś - Nie,nie, to jasne, że pieniądze zniknąć nie mogą i muszą je wydać ja doskonale o tym wiem i broń boże nie miałem na myśli tego, że któryś z wykładowców kupi sobie powiedzmy samochód albo dobudują piętro na uczelni. Chodziło mi raczej o podejście do słuchacza, podejście z lekką ignorancją bo niestety miałem już takie doświadczenia...

 

To takie gdybyanie więc miejmy nadzieje, że wszystko okaże się na jak najbardziej profesjonalnym poziomie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3kolorowymix - myślę, że Rybczyński nie rzuciłby od tak firmy w USA i wracał do PL gdyby nie wierzył w to, że zbuduje świetną szkołę. Na kasę na pewno nie poluje, bo na jej brak zapewne nie narzeka ;) Oczywiście pisanie, że Rybczyński wraca ze względu tylko na szkołę jest zapewne mało prawdziwe, ale myślę, że pomogło mu to w podjęciu decyzji o powrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie animacje się bardzo się podobały, problem wystąpił przy demoreelu (2d/3d). Wg Rybczyńskiego nie są one moje, bo prezentują b.zróżnicowaną estetykę, poziom jak i styl. Siedziałem tam ok 1h z czego 40min to była dyskusja typu -> To są moje prace, to nie są Pana prace itd. Ciężko powiedzieć czy się dostanę czy nie. Jest 50 osób w 2gim etapie z czego 30 przechodzi.. Po rozmowach dostarczyłem dowody na to, że te prace są mojego autorstwa. Niestety nie mogłem z nimi wejść, gdyż regulamin zabraniał. Liczę na to, że dowody zostaną przejrzane i zostanie to uwzględnione w ostatecznej ocenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie gładko 30 minut pytania głównie o prace i w jaki sposób tworze.

 

Wydawało mi się, że są zadowoleni no ale jaki będzie efekt okaże się dopiero wtedy kiedy pojawi się lista.

 

Natomiast mój kumpel nie posiedział u nich dłużej niż 10 minut gdyż już na wstępie stwierdzili że nie bardzo ma szanse (tylko zastanawia mnie po co w takim razie ciągali chłopaka aż do nowego sącza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3kolorowymix - Dokładnie. Moja koleżanka, którzy mieli same prace 2D też długo nie posiedzieli. Do tego podobno przedwczoraj na rozmowach była osoba, która dopiero tydzień pracuje w 3d. Dość dziwne, że takie osoby zostały wzięte na rozmowę, skoro już na wstępie zostały skreślone. Niektórzy podróżowali naprawdę z daleka i tylko zrobiono im nadzieję, która została roztrwoniona od razu na wejściu. Spotkałem też osoby, które prezentują dobry, bądź bardzo dobry, a nawet kosmiczny poziom. Ludzie z którymi rozmawiałem wydają się na pierwszy rzut oka sympatyczni i bardzo otwarci, więc szykuje się w Drimagine dobra ekipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh Synuś fajna rozmowa kwalifikacyjna Ci się trafiła widzę :) zeby przez 40minut udowadniać że Twoje portfolio jest Twoje to troche paranoja. Zakładam że ludzie ktorzy składają portfolio tak jak Ty składają własne, wiec albo się podoba albo nie. A tu z Twojego opisu wyszło troche przesłuchanie jak w UB :)

 

Powodzenia w dalszej rekrutacji życzę wszystkim - zapowiada się ciekawie.

 

jeśli można prosić o informacje jak to przebiega - będę wdzięczny i dla potomnych też się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smiech na sali, zeby czlowiekowi nie wierzyli i to w dodatku koles ktory niby sie zna "tak trafnie" ocenia czyjas prace, twierdzac ze stylistycznie nie sa podobne, ale nie zebym podkopywal jego autorytet ;) pozdrowiam tego czlowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie animacje się bardzo się podobały, problem wystąpił przy demoreelu (2d/3d). Wg Rybczyńskiego nie są one moje, bo prezentują b.zróżnicowaną estetykę, poziom jak i styl. Siedziałem tam ok 1h z czego 40min to była dyskusja typu -> To są moje prace, to nie są Pana prace itd. Ciężko powiedzieć czy się dostanę czy nie. Jest 50 osób w 2gim etapie z czego 30 przechodzi.. Po rozmowach dostarczyłem dowody na to, że te prace są mojego autorstwa. Niestety nie mogłem z nimi wejść, gdyż regulamin zabraniał. Liczę na to, że dowody zostaną przejrzane i zostanie to uwzględnione w ostatecznej ocenie.

 

wow, ajkie domniemanie winnosc

 

mozna gdzies tego reela obejzec ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buahaah smiech na sali x2 Z tego co czytam to pierwsze co idziesz tam i sie tlumaczysz z tego co zrobiles, w sumie ok ale... Jak siedzi jeden z drugim i wmawiaja ze to nie twoje bo nie podobne do poprzedniego to juz paranoja (tymbardziej ze kazdy stara sie zaprezentowac jak najlepiej), poza tym to jest chyba SZKOLA a nie praca wiec po kiego wacka brac najlepszych skoro i tak oni znajda prace z papierem (do podcierania) czy bez, tu chyba chodzi o ksztalcenie mlodych, ktorym to jest naprawde potrzebne.Jeszcze robic nadzieje i zapraszajac ludzi ktorym oznajmia sie na wstepie ze nie maja szans ?! Puknac sie w glowe lepiej :)

Czy zawsze kiedy jest jakas dobra inicjatywa i szansa by w Polsce powstalo cos dobrego to na samym poczatku musi byc to.... :/

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klicek - nie wiem właśnie skąd to się do końca wzięło. Podobno nie byłem jedynym "oskarżonym". Rozumiem, gdyby były jakieś dowody typu - widziano podobną prace itd. Myślę, że Rybczyński chciał znaleźć tutaj teorię spiskową typu - gościu chce zostać reżyserem i zależy mu by kształcić się pod okiem znanego reżysera. Wymyśla, więc, że zajmuje się 3d i wstawia nie swoje prace. Miałem parę słabszych prac w demoreelu, głównie dlatego by filmik był dłuższy i to może mnie tutaj zgubiło ^^" Cóż, zobaczymy jak to będzie, materiał dowodowy przyniosłem dość obszerny, nawet printscreeny z max3d.pl (wątki w których pokazywałem prace)^^" Nie chciano mi uwierzyć, że od 6 lat się grafiką 3d zajmuje, a tutaj jest moja data rejestracji (Gru 2002). W każdym razie dość dziwna przygoda, oby zakończyła się happy endem, bo szkółka naprawdę fajnie się zapowiada :)

 

Co do reela to proszę -

 

Swoją drogą printscreen z datą z youtube'a też poszedł ^_^"

 

Dziwi fakt, że do animacji, które dałem (można obejrzeć w profilu) nie było żadnych zastrzeżeń i się podobały. Dlaczego tylko dziwne wątpliwości były tylko w stosunku do demoreela to nie mam pojęcia.

Edytowane przez imprecis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności