Skocz do zawartości

Oficjalna zapowiedź Autodesk 3ds Max 2010


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ale i często oryginalnego oprogramowania.

 

wiem ze porusze drazliwy temat. Ale jaka jest techniczna roznica opgoramowania pomiedzy legalem z zainstalowanym z DVD ktory zostal do ciebie wyslany przez Autodesk, a demem sciagnietym ze strony autodesku tylko aktywowanym za pomoca "pozyczonego" klucza?

 

Stabilnosc jak dla mnie to kwestia sprzetu + wiedzy czego unikac :) W studio nie zaleznie od tego ze wszystko jest legalne, maszyny serverowe to i tak jak zrobisz chamfer na spsutej geometrii to max idzie w drzazgi (o Max 9 mowie).

Ale zaprzeczyc sie nie da, stabilnosc sprzetu zlozonego w lokalnym sklepie z najtanszych czesci, a stabilnosc maszyny na serverowych podezspolach to 2 rozne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę stał za tym że ma znaczenie czy legal czy crack.

Przykładowo crackowany vray powoduje czasem bugi w renderze. Ta sama scena na org. liczy się już bez problemów.

 

A co do serwerowych rozwiązań - o wiele lepsze to jest niż "domowe" rozwiązania. Szczególnie to widać w przypadku rozbudowanych scen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lutym mialem okazje rozmawiac z przedstawicielem Autodesk w UK. Jesli chodzi o nowy interface (ribbon interface) mimo ze budzi on kontrowersje, to produceci sa pewni ze jest to duzy korok na przod, a jego atuty zostana doecenione w 2010 i nastepnych wersjach maxa. Wspominali cos o badaniach opinii ktore przeprowadzal Microsoft. Podobno uzytkownicy preferuja ribbon interface ze wzgledu na swoja funkcjonalnosc.

 

Osobiscie tez jestem troche sceptyczny ale zobaczymy co z tego wyjdzie. Nowe narzedzia z pewnoscia robia wrazenie. Mialem okazje zobaczyc kilka narzedzi ktorych nie ma w filmiku na youtube i musze przyznac ze to moze byc najwieksza aktualizacja 3ds max od kiku lat.

 

wiecej o Ribbon Interface:

http://en.wikipedia.org/wiki/Ribbon_(computing)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a da się ten Ribbon interface wpakować pionowo, bo horyzontalnie to dobre dla edytora tekstu ale w 3D i ogólnie grafice to e e. Czy ktoś zna na to pytanie odpowiedź?

Nie powiem co mi on przypomina bo nie chcemy powtórki z rozrywki :D i wcale nie mam namyśli tego, tylko tamto :P nie mówię tutaj o rozrywce (ciekawe czy dość namieszałem moją wypowiedź, jeśli nie to dorzucę niedźwiedzia i będzie git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a da się ten Ribbon interface wpakować pionowo, bo horyzontalnie to dobre dla edytora tekstu ale w 3D i ogólnie grafice to e e. Czy ktoś zna na to pytanie odpowiedź?

Dla mnie może być nawet po skosie-ustawi sie najpotrzebniejsze funkcje pod skróty a jak raz na 2 godziny trzeba będzie go rozwinąć to przeżyję;)Świetnie się zapowiada to wyświetlanie wszystkiego w realtime w viewportach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o mnie - a trzeba wam wiedziec ze nigdy nie uzywalem 3ds maxa LOL - to wyglada duzo przyjazniej niz dotychczasowe odslony tego softu. "Wstazka" generalnie odpowiada mi jako UI ale rozumiem ze tych ktorzy w tym sofcie siedza od lat moze to frustrowac, powodowac nerwice i moczoped.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frustruje bo trzeba będzie zmienić pewne przyzwyczajenie, ale naprawdę dawno nie było takiego update maxa. Na forum czytałem też że sporo małych pierdół naprawili ot choćby "tańczący" pivot przy wielokrotnym wyciąganiu z rotacją. Faktycznie jest sporo jeszcze czego tego filmiki nie pokzują, sporo dobrego :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast nie zmienia sie jedno stabilnosc tego programu... nadal sie wywala co 15min. :(

Traitor pisał- na dobrym sprzęcie sie nie wywala, więc to nie max sie wywala a Twój komp. Tak zresztą jest nawet z dobrym niby sprzętem i innymi softami- np. z tego co wiem ATI miało problemy z różnymi softami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek Kosiorek: Zgadza się - AMD ma problemy z implementacją OpenGL w sterownikach (choć ostatnio się to zmienia, po zmianie zespołu piszącego stery), a z niego korzysta prawie każdy soft do 3d... ale raczej nie jest to powodem wywalania się aplikacji (chociaż nie jest to też niemożliwe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przyzywacie to ui przeciez napewno bedzie dalo sie to dostosowac do wlasnych potrzeb. Co do tych nowych narzedi do modelowania to napewno jest zywcem wziety polyboost. To sa te same opcje oczywiscie to nie minus tylko plus bo polyboost bardzo usprawnia maxa a teraz bedzie to juz wbudowane wiec super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś znalazł potwierdzenie implementacji CAT'a w kolejnej odsłonie maxa, czy to tylko jakieś ploty obiły mi się o uszy?

Ken's Blog:

"Anyway, I hope you've checked it out. The story for 3ds Max/Design 2010 is that we will *not* be shipping CAT with it (it came too late into our dev cycle). However we will continue to make it available to all subscription customers around the same time that 3ds Max/Design 2010 ships"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zauwazyliscie moze ze na stronie autodesku wszystko juz jest przepisane na Max 2010? Mam na mysli wymagania sprzetowe itp. Na stronie z trialem jest info "The 3ds Max 2010 trial will be available soon. But you can experience 3ds Max now by test driving the 2009 version." Czy to tylko ja taki zapozniony? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zauwazyliscie moze ze na stronie autodesku wszystko juz jest przepisane na Max 2010? Mam na mysli wymagania sprzetowe itp. Na stronie z trialem jest info "The 3ds Max 2010 trial will be available soon. But you can experience 3ds Max now by test driving the 2009 version." Czy to tylko ja taki zapozniony? :)

 

już od jakiegoś czasu tak jest:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sry, za archeo, ale od dzis jade na 2010 design. i i i dupa.

Tzn, postawili mi nowy system i nowego maxa. Lecz cos sie pierdaczy i to na tyle ze co chwile wiesza mi sie tak mocno, ze tylko namietnie wciskany guziczek power sobie z tym radzi. NIE da sie pracowac. Ale z tego co wygrzebalem w necie, nie jest to zbyt powszechne, co by dowodzilo ze problem lezy po stronie mojego kompa : \

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, a to dziwne, bo to jedyny max, który mi się jeszcze nie zwiesił / errorował a już troszkę na nim pracuje.

hotfixa zainstalowałeś? (najlepiej jest go instalować z poziomu instalatora maxa 2010 - jest tam taka opcja, żeby sprawdził i pobrał uaktualnienia przed instalacją)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świerszczu - Ty taki oblatany jesteś w całych tych softach to może powiesz mi jedno - jak to z tą wstęgą jest? Wygodnie się tego używa? Bo z tego co widziałem na filmikach to troszkę pewnego zamieszania zostało wprowadzonego. Na razie nie mam skąd pobrać wersji demo i nie mogę sam się o tym przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a rzeczywiście. Nawet nie zauważyłem i nikt nigdzie nie pisał (coś przeoczyłem?). Do niedawna było można pobrać tylko triala 2009. Fajniej byloby jednak pobrać 64 bity :D dzięki streaker!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli mówisz o wstędze, tej od modelowania to powiem tak - ogromny krok do przodu. Mimo że to narzędzie można było doinstalować sobie jako plugin już dawno temu, to implementacja do standardu moim zdaniem jest bardzo dobrym zagraniem. A jesli komus przeszkadza - w sprytny i szybki sposób sie ukrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sztab antypiracki

"będę stał za tym że ma znaczenie czy legal czy crack.

Przykładowo crackowany vray powoduje czasem bugi w renderze. Ta sama scena na org. liczy się już bez problemów."

 

Sztab antypiracki informuje, że paserstwo programów komputerowych – zarówno umyślne, jak i nieumyślne – może także podlegać odpowiedzialności karnej przewidzianej w Kodeksie karnym, tj. karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat 2 lub – w wypadku paserstwa nieumyślnego – karze grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2, jakkolwiek w wypadku znacznej wartości rzeczy paserstwo nieumyślne zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 

Podstawa prawna: art. 291 i 292 w związku z art. 293 Kodeksu karnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O prosze. I tutaj się pojawił "sztab antypiracki". Słyszałem o tej akcji: http://di.com.pl/news/29566,0,akt_Sztab_Antypiracki_nie_spamuje.html

 

Trochę się dziwie. Jeśli czytali Państwo regulamin widać, że nie tolerujemy żadnego piractwa i dość mocno to tępimy. Rozumiem, że do tego wątku trafili Państwo na podstwaie wyszukiwania słowa "crack"? Linki do takich rzeczy tutaj również sa zabronione.

 

I ciekawi też mnie, że cytują Państwo użytkownika, który wpisując swoim poście słowo "crack" właśnie piszę i przestrzega innych, że ich używanie ma znaczenie na stablinośc i działanie programu. Ciekaw jestem czy te posty nie są pisane przez automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności