Skocz do zawartości

Postacie 3D: 4 postacie


Noe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chcialbym wam pokazac 4 postacie ktore zrobielm w ostatnich miesiacach.

 

1. Portret kobiety - praca bedzie opublikowana w nastepnym numerze 3D World Magazine

 

baba4.jpg

 

2. Portret dziewczyny - wlosy dodane w photoshopie.

 

baba5.jpg

 

3. Zolnierz - praca robinona wspolnie z Jedi Luke (postprodukcja i tlo w ps zrobione przez JL - model, shadery i tekstury przeze mnie)

 

soldier2e.jpg

 

4. Starzec - praca juz pokazywana w WIP.

 

oldmang.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak dla mnie I jest znośny i nawet sie podoba, II okropny przez te oczy, III to taka super gorsza wersja Bruce Willisa i jeszcze to postpro, a o ostatniej się nie wypowiadam bo ona jest stara. Mam tylko nadzieje że teraz modele są wlasne. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten gosciu uzywa cudzesow z posera.

http://yannek.cgsociety.org/gallery/764571/

Po to sa te programy. Numer polega na tym JAK sie ich uzywa i co jest sie w stanie zrobic z gotowcem stamtad wyciagnietym.

Do tego jesli to ilustracja, to kogo obchodzi jak siatka wyglada, albo jak model wyglada z innej strony, pewnie ze lepiej jesli modelu mozna uzyc do roznych ujec, ale czy zawsze modelujecie rzeczy ktorych nie widac?

No nic moze nie do konca wiem o co chodzi w tym watku i w ogole ze sprawą Keraja. Moim zdaniem problemem nie sa tu cudzesy, ale kwestia umiejetnosci ich wykorzystania. A, no i jeszcze troche malo zabawy dostarcza takie importowanie, sam sobie nie wyobrazam wykorzystywania cudzych modeli. Tylko ze to juz problem tego co to robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten gosciu uzywa cudzesow z posera.

http://yannek.cgsociety.org/gallery/764571/

Po to sa te programy. Numer polega na tym JAK sie ich uzywa i co jest sie w stanie zrobic z gotowcem stamtad wyciagnietym.

Do tego jesli to ilustracja, to kogo obchodzi jak siatka wyglada, albo jak model wyglada z innej strony, pewnie ze lepiej jesli modelu mozna uzyc do roznych ujec, ale czy zawsze modelujecie rzeczy ktorych nie widac?

 

W sumie rzeczy których nie widać za zwyczaj się nie modeluje, a jeżeli chodzi o modele które pełnią "funkcje" tła w danej scenie to moze sie wspomóc gotowymi modelami, generatorami rożnego rodzaju, jednak trzeba by było o tym wspomnieć. Po za tym jesli mowa o modelach w tle. Jeśli mowimy o modelach, które dajemy na pierwszy plan i pokazujemy w "swojej" pracy jedynie głowy, postacie czy pojazdy ściągnięte z jakiś stron to chyba lekkie nieporozumienie.

Po za tym siatki zawsze fajnie pooglądać, wiele można się nauczyć przy okazji.

 

Pozdr.

Edytowane przez JunioR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graficznie prace są jak najbardziej git. Do oceny bardzo dobrej wypadałoby poprawić niedociągnięcia. Nie wnikam jak to było robione i ile w tym z gotowca. Jechanie po Keraju tak dla zasady trochę mnie denerwuje, z drugiej strony jednak wypadałoby żeby wspomniał jak rzeczywiście korzysta z gotowców. Nie można jednak pisać że prace są tragiczne tylko dlatego że podkład był wzięty z posera a nie wyrzeźbiony własnoręcznie.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widze ze teraz era obroncow ale litosci niech ktos mi nie pisze znow glupot ze mam sie uczyc od keraja bo wtedy musialbym cofnac sie w rozwoju i musialbym porzucic modeling, kadrowanie, malowanie tekstur i wiele innych waznych rzeczy a zostac przy ukladaniu gotowych modeli i przy samej projekcji tekstur

 

czemu dla jakies glupiej zasady mam nagle pisac ze jego prace sa swietne? nie obchodzi mnie to ze sobie zmieni nick prace sa slabe i mam prawo wyrazic swoja opinie a ze znow trafilo na tego nieszczesnego usera to trudno niech wezmie sie do pracy to bede wstawial 5 gwiazdek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ant-3d

keraj a wez pokaz texturki. Bo jestem ciekaw ile pracy zrobil tu shader i renderer z twoimi nastawami a ile teksturka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się długo siedzi w maxie to nabywa się pewnego zboczenia i patrzy na prace przez pryzmat techniki jaką było to robione i zaawansowania technicznego a nie efektu wizualnego który powstał, o to mi chodzi właśnie. Zastrzeżenie do tych prac mam tylko takie, że powinno się otwarcie pisać o tym co się robiło samemu a co było gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale nie oszukujmy sie chodzi przeciez o zachwyt nad tym ze ktos praktycznie z niczego zrobil cos bo tak to moge wziasc cudza prace podpisac sie i chwalic jaki to jestem zajebisty. A kogo to obchodzi ze moj wysilek wlasny byl zaden liczy sie spryt ze potrafilem w PS dodac swoj nick czy nazwisko. Tak czy siak pomijam juz techniki ale patrzac na sama prace nie ma sie czym zachwycac dziwie sie ze niektorzy userzy jezdza po lepszych pracach a zachwycaja sie tak niskim poziomem.

 

Przyjmijmy ze to jest noe a nie keraj i oceniajmy "normalnie" bez specjalnych wzgledow dla poszkodowanego.

 

Reanimator juz nie prowokuj do zaczepek bo mi tam nie zalezy na glupim sporze ktory z userow jest lepszy. Mozecie sobie zrobic z keraja swojego herosa tylko troche smutno ze nagle z max3d.pl robi sie cgtalk gdzie nagle kazda praca jest wypas i bawimy sie w kolo wzajemnej adoracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż Keraj vel Neo po prostu wybrał sobie specjalizację polegającą na nakładaniu zdjęć na nie swoje modele. Jeżeli go to kręci, nie ma sprawy. Trudno wymagać od niego by zajmował się czym innym skoro nie ma na to ochoty.

Problemem jest brak króciutkiego komentarza do prac, dotyczący użytej techniki i autorstwa modeli (wtedy nikt by się nie czepiał). Z

Z drugiej strony, jeżeli już zdecydował się na imitowanie 3d powinien z pracy na pracę być w tym coraz lepszy, a tak niestety nie jest. Prace zwykle są byle jakie, bez pomysłu i polotu.

Czasem po prostu na żenująco niskim poziomie (jak ta z tym niedokładnie wyciętym karabinem), powstające ad hoc, a potem bezkrytycznie wrzucane do FW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

taka uwaga ogólna - czy nie byłoby fajnie wprowadzic zasade krotkiego opisu przy zamieszczanych pracach z czego otowego/cudzego sie korzystało ?

Chyba miałoby to sens, ale sie obawiam ze wielu osobom sie to nie spodoba :D

 

 

 

 

 

posprawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, opis to chyba obowiązuje juz od dawien dawna, czyz nie? no bo w sumie tak troche to ubliża takim ludziom z forum co mniej lub wiecej znają sie na rzeczy.....to tak troche jak wciskanie kitnych informacji przez takie darmowe gazetki rozdawane na ulicy (sory nazwy nigdy nie pamietam) po co sciemniać skoro w kilka minut i tak sie wszyscy dowiedzą? kawa na ławe i juz....."wyzej...uja nie podskoczysz wszak" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

Reanimator, z tego powodu, ze byloby to niewygone dla wielu osob. Teraz moga wstawiac rozne cudze rzeczy i to przemilczec w nadzieji ze sie nikt nie zorientuje.

Czesto mamy takie sytuacje na forum. Gdyby byl jasny opis przy kazdej pracy, to byloby

wiadomo na co patrzec, co pominac itp. To troche ba sasadzie podawania na forach czasow naswietlania zdjecia, ISO itp przy kazdym zdjeciu.

 

Obawiam sie ze to nie przejdzie, ale jestem jak najbardzije ZA.

 

 

 

 

pozdrawiam i zycze podwozenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

 

Mysle, ze stosunkowo malo jest takich osob, wiec chyba nie ma sie czym martwic. Jezeli ktos kradnie, to dlugo nie pociagnie w branzy.

 

no i spoko. to róbmy to. rozumiem ze trzeba jakis wniosek zlozyc do moderatorow o to , tak ? To moze niech ktos przeniesie te posty w odpowiednie miejsce - to chyba do propozycji. I tam trzeba pewnie

zaproponowac wymagane elementy (np. co jest gotowcem i z kąd pochodzi).

I pewnie wtedy jeszcze ktos , cos podpowie i bedzie spoko.

 

I nie bedziemy wtedy koledze tu śmiecic w wątku.

 

 

 

Odnosnie prac z tego wątku to musze powiedziec ze znaaaaacznie lepiej to wyglada niz opprzednie ( o ile to prawda tym co ludzie piszą odnosnie tozsamości autora ).

 

 

 

 

pozdrawiam i zycze podwozenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

kliment - no wlasnie patent polega na tym ze niby to takie proste i oczywiste z tym podawaniem zrodeł, a zaraz sie okaze ze nie mozna tego przeforsowac, bo komus to nie bedzie pasowalo i sie wymysli jakies durne preteksto-powody.

 

 

 

pozdrawiam i zycze podwozenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też popieram. Napewno pod pracami Keraja znajdzie się cała lista softu i nie znajdziemy tam Posera ale niektórzy nigdy się nie nauczą. Ogólnie jednak pomysł świetny. I przypominam się w kwestii siateczke Noe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie podobne zasady mozna by wprowadzić w 2D tylko...czy to ma sens

Zmuszanie ziomali od 2D do przedstawiania źródel, referencji itp. to byłby głupi pomysł bo niektórzy by sie zalamali wklepując te wszystkie dane. Zwłaszcza, że jak ktoś montował w swojej pracy to i tak widać. Przyznawanie się do "wspierania" pracy dodatkami powinno leżeć w kulturalnej gestii autora.

Należy więc rozważyć jak rozdzielić taką propozycje i jak ewentualnie to wprowadzić w obieg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy wątek, ta sama historia. Czytając to wszystko czuję się jak na wp ("no a gdzie wtedy byli rodzice?"). Mam wrażenie, że każdy wątek keraja powinien być zamykany od razu po otwarciu...

Co do prac

Pierwsza najładniejsza, fajne światło, rzekłbym, że znakomicie wygląda :P

Reszta mi niezbyt pasuje, w drugiej oczy "odstają" i tym samym psują efekt, trzecia szalenie przepalona, czwarta z kolei jakby nieskończona. I właściwie tyle:) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kieraj pracuj dalej i niech mocz będzie z Tobą... koniecznie ciepły i z góry.

 

Dziadek fajny, kobietka na górze "także i owszem"... ta druga brzydka jak Dzulia Roberts, ale widać, że sie posuwasz... oby bezpiecznie ;)

Edytowane przez Chrupek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie, fajnie, pracki spoko tylko Keraj wsiąkł. Czyżby ktoś zadał jakieś niewygodne pytanie? Mam nadzieję, że nie prosiliście o siatki? xD

 

A oczy starca fajne, takie wysuszone, wyglądają serio jak ocy starszej osoby. ;)

 

No, to sru!

 

Poka siatki. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej koledzy

 

wrocilem z wakacji i rzucilem sie na max 3d forum sobaczyc co tam z moim watkiem... Okazuje sie ze nie jest tak tragicznie jak myslalem. cos nie cnos sie wam podoba.

 

Modele postaci sa glownie z posera podrasowane gdzie trzeba bylo w ZB. Tekstury byly sklaejane ze zdjec , wtym zdjeca bruce willisa w pracy rzolnierz.

 

Rzesy modelowane recznie w pierwszej pracy i drugiej. zabawa zaczynala sie gdy trzeba bylo nadac im jakis przekonywujacy shader - duzo roboty i render testow.

 

Pozdrawiam was wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ant-3d

No i takie rzeczy to pisz w pierwszym poscie :) Wowczas nie bedzie dyskusji o tym co to i skad to a za to bedzie faktyczna ocena tego co zrobiles. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kieraj pracuj dalej i niech mocz będzie z Tobą... koniecznie ciepły i z góry.

 

Dziadek fajny, kobietka na górze "także i owszem"... ta druga brzydka jak Dzulia Roberts, ale widać, że sie posuwasz... oby bezpiecznie ;)

 

Dzieki za jak sie domyslam pozytywny koment:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze keraj ze wziales sie za siebie, bardzo ladnie mnie sie bardzo podoba..... imo zolniez przypomina Willis'a :D

 

 

jaki preset??

 

jaki preset? sam nie wiem bo nie rozumie slowa preset;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności