Skocz do zawartości

3ds see: konwersja obrazów 2D do 3D


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Wkrótce być swoją premierę będzie miał program 3dsee. Na ten moment pojawiła się strona internetowa gdzie można obejrzeć prezentację i przeczytać o możliwościach programu, który pozwoli na rekonstrukcję serii obrazów 2D w fotorealistyczny model 3D.

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=707

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Widzac 3DSEE ludzilem sie ze pojawi sie odpowiednik ACDSEE do obiektow 3D. To by bylo cos! A to? Nie wiadomo komu i do czego ma sie przydac...

 

(edit..)

Wszedlem w galerie i obejrzalem figure Jezusa (wiecej mi sie odniechcialo ogladac...). Tragedia - kwadrylion trojkatow, wszystko podziurawione jakby ktos to ostrzelal z M61...

Powinni zrobic konkurs na pomysl do czego takie cus mozna wykorzystac pozniej... -___-

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi > Pewnie jak sie pojawiały pierwsze programy do 3d to tez bylo pełno takich co mówiło "Po co to komu?" a jutro sie okaże ze to będzie jedno z podstawowych narzędzi każdego grafika.

 

Jakby ten 3dsee w przyszłości nauczył sie kompilować kilka fot to można bylo by go stosować do referek 3d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

happy-angel - w skrocie. Ja nie widze NA TYM ETAPIE zadnego sensownego zastosowania tego bajeru. Chetnie wyslucham propozycji do czego (poza podziurawionym modelikiem na stronce) moze sie przydac.

Tu i teraz - nie w fantastycznej przyszlosci w ktorej byc moze to linuks opanuje swiat (choc dzis nic tego nie zapowiada).

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak nie ma sensownego zastosowania?

Jeśli ten wygenerowany displacement działa tak jak na tych przykładach to zastosowań jest wiele, nie jest takie proste wygenerować displace po prostu z fotki.

Jeśli soft nie tylko bierze pod uwagę intensity obrazka, ale analizuje światłocień to naprawdę jest to narzędzie na czasie i jak najbardziej do wykorzystania.

 

Wytłaczanki w zbrushu, diplacement do reliefów architektonicznych, normalki, paralaxy, no cokolwiek.. uważam, że pytania po co to komu są bezsensowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki bajer na stronki, nic poza tym.

Przydatne to to będzie jak zamiast składać zdjęcia w płaskorzeźbę będzie prostym skanerem 3D radzącym sobie z zwykłą serią zdjęć z różnych stron bez nakładania siatki na obiekt. Nawet mało szczegółowy model 3d będzie miał jakieś zastosowania np. materiał referencyjny "na szybko". Teraz to jest taki bajer na stronki, nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastosowanie sie znajdzie. Szkoda tylko ze jako wynik ma byc zwracana bumpmapa, a nie normalmapa. Sami sobie w stope strzelaja.

 

Bump mapę użyjesz do displacementa i do bumpa, poza tym to nie jest problem przerobić bumpa na normala a w drugą stroną już trochę gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pressenter - oczywiscie ze tak. Mase razy pisze cos pozytywnego (chocby ostatnio zachwycalem sie polskim enginem wykorzystanym w Call of Juarez :D). Wtedy kiedy napisze cos pozytywnego tez sie znajdzie ktos zeby napisac ze np. "bez sensu sie jaram" -___- Tak na prawde nie ma znaczenia co sie napisze - zawsze jakas czesc sie zgodzi a jakas bedzie przeciwko.

Mnie nie przeszkadza ze powstaja nowe technologie tylko dla niektorych nie widze swietlanej przyszlosci po prostu. Dla kontrastu - kiedy pojawila sie technologia "content aware scaling" widzialem tony zastosowan dla tego. Teraz jest to nawet w PS natywnie i uzylem tego... raz chyba.

Jak zawsze - czas pokaze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli o mnie chodzi to Crazybump w porównaniu z tym programem to niedopracowana zabaweczka. Czuje, że jeśli ta technolognia jeszcze się rozwinie... a napewno tak sie stanie, to wreszcie koniec z napierniczniem reliefów, bumpów, normali itp w scenach 3d. Któż nie chciał by aby z płaskiego zdjęcia można było wyłonić model 3d o przyzwoitej jakości. Jeśli program działa tak jak na prezentacji widać to jest to kawał świetnych algorytmów. Czekam na dalszy rozwój wydarzeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie".

...Dajcie mi program, a zastosowanie się znajdzie. Może taki jest plan i tak podchodza do tego twórcy. Ogólnie z tego co sie oriętuje to programy to fotogeometrii lub fotogrametrii sa dość "rzadkie" (nie ma zbyt wiele tego typu oprogramowania), ale też cieszace się zastosowaniem w pewnych kręgach głównie inżynieryjnych.

Także Autodesk ma swój udział w rynku tego typu oprogramowania (Autodesk® ImageModeler™), a skoro taka korporacja laduje gdzieś swój kapitał to raczej węszą w tym zarobek...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CzAk1 - a pamietasz program Plasma? Bardzo szybko olany przez Discreet/Autodesk? Weszyc zarobek moga tu i tam ale nie wszystko i nie zawsze wypala.

 

Swoja droga dziwi mnie ze nikt na dobra sprawe nie stworzyl konkretnego 3D w przegladarce... Jest tego sporo ale porozwalane to jak dystrybucje linuksa i jeszcze mniej kompatybilne. Tu papervision3D, tu alternativa i 101 innych engine'ow a 3D z prawdziwego zdarzenia w sieci to wciaz jeszcze rzadkosc.

 

Ze nie wspomne o "przyjaznosci" dostepnych enginow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności