Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki ludzie, ten obrazek to taki szkic, pelno bledow ma, konie nawet tak nie biegaja zeby miec tylko przednia noge na gruncie. Dzieki za rade dot umiejscowienia, Lukasz. Cos w tym jest :]

 

Dzisiaj taki fanart:

 

brother_ristoro_by_ethicallychallenged-d3y7lhs.jpg

 

Postac to braciszek Ristoro z Assassin's Creed Brotherhood, moja ulubiona z multiplayera. Przy okazji, jak ktos tez w to gra na XBL to dajcie znac, chetnie bym partyjke z kims z forum szarpnal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no EC ostro dajesz ;) aż miło popatrzeć, już powoli zaczyna to osiągać malarski poziom.

Z uwag z mojego skromnego poziomu tylko bym rzucił to że braciszek jest nie oświetlony i zlewa się nieco z tłem, oświeciłbyś go nieco żeby wyłowić z planu,bo jest szary jak tło i backgroundowe postacie ;) plus minus jakiś za duży się wydaje, jak gigant ;d takie dziwne wrażenie.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy tu dajesz. Nie licząc trochę dziwnie wyglądającej sylwetki konia(sprawia wrażenie jakby nie biegł, a latał) z #899 to bardzo udane - obraz pobudza wyobraźnię.

#904 jest dużo bardziej dopracowane, choć na kilka rzeczy bym zwrócił uwage. Specem nie jestem, ale

- wydaje mi się, że cień mnicha jest trochę za ostry względem światła, które na niego spada(a właściwie nie spada);

- mógłbyś rozświetlić trochę jego postać choć fragmentarycznie - tak jak ze światłem na ścianie (plamy są naprawdę świetne!);

- kierunek cieni też wydaje mi się niekonsekwentny;

- dłoń strasznie odstaje względem całej postaci

- tak, jak wspomniał Świeży - mnichowi chyba urosło się troszkę za dużym

- subiektywnie uważam, że jakieś roślinki dodałyby życia obrazowi; niby tych dwóch panów też ma zielone elementy; ale to nie to samo. Przy okazji - ten zielony przyciąga wzrok w pracy (nie wiem czy efekt zamierzony, więc wspominam)

 

 

Całościowo bardzo mi się podoba:)

Edytowane przez Chasdiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"rice: Dzieki! I nie ;p"

 

Oj chyba własnie tak, ten sam błąd popełniłeś w pracy z tym zbójem, nogi były sporo za długo przez co postać wydała sie za bardzo rozciągnięta. Spojrz gdzie narysowałeś pasek, głowe i jego stopy od razu załapiesz że coś z proporcjami jest nie tak. Teraz jeszcze tak patrze że jego krzyż jest jakby za nisko, i to też może psuć odbiór rozciągając postać.

 

Pozdro

 

@edit, hehe panzer szybszy post od mojego, ale chyba jeszcze bardziej popsułeś bo nadal cos nie gra ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34zc47t.jpg

 

@up, te linie co sobie narysowałeś to wiesz... Popatrz na własny obrazek obróc go ze dwa razy odśwież oczy ;D Proporcje są zle, widze to nei tylko ja. Co do krzyża to być może jest tak na jakimś concepcie, nie neguje tego ale wyobrażenie krzyża na wysokości brzucha u duchownego (tu masz kilku)

http://www.google.pl/search?q=bishop&oe=utf-8&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&hl=pl&tab=wi&biw=1372&bih=683

 

niestety ale nie przejdzie ;]

Edytowane przez rice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up, te linie co sobie narysowałeś to wiesz...

 

hehe, no nie wiem wlasnie... I jeszcze na dobra sprawe nikt mi nie pokazal gdzie konkretnie sa zle. Over mnie nie przekonuje, nie z upartosci tylko po prostu nie widze. Moze rano zobacze, nie wiem. A z tym krzyzem to nie zrozumialem co miales na mysli. Powtarzam: on tak go nosi. Kliknij w link i zobacz jak nie wierzysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm myślę że kwestia proporcji i kompozycji postaci ( bo jednak całą ilustrację tworzy kompozycja plam, gdzie postacie także plamą jakąś wszak są, a więc i ich proporcje są kompozycją dla samej ilustracji) mogłaby się rozwiązać za sprawą pana Loomisa:

loomis.jpg

loomis.jpgTak jak pokazałeś proporcje mogą być jak najbardziej ok, no ale stosunek w perspektywie postaci do siebie może się nie zgadzać.

loomis.jpg

Edytowane przez Swiezy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do proporcji sie nie czepiam bo zalozmy ze jest to wysoki koles, chociaz over rice bardziej do mnie przemawia.

mnie draznia za to postaci w tle- nie wiem dlaczego braciszek ma inny kolor twarzy niz reszta postaci w tle(one szare, on brazowaty)? same postaci wygladaja jak snopy siana, powyciagaj im rece,nogi, tak zeby bylo czuc ze to nie sa kukły a ruchome postaci. I nie 'paćkaj' ich a maznij kilkoma konkretnym plamami. Nie rozumiem tez tych splecionych dloni, kompletnie nie wiem jak to anatomicznie jest rozwiazane;] No i chlop ma plaska twarz, wydaje sie ze szerokosc gęby wynosi 10cm;p

 

A walor jest naprawde bardzo pro, chociaz ty zawsze fajnie ogarniales sprawy zwiazane z swiatlocieniem;]

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sucharek - dzieki, zostawiam tak, albowiem obrazek dla przyjemnosci malowany porzucon byc winien, kiedy przyjemnosci dostarczac przestaje. Amen.

 

dekiel no byc moze byla sympatyczniejsza, ale podobienstwa za grosz nie bylo. Teraz tez nie za fajnie z tym podobienstwem, ale troche lepiej chociaz...

 

Wrzucam pare roznych zebranych cwiczen, zebysta se nie mysleli, ze nic tylko gram w ACB i maluje sobie dla frajdy ;]

 

life_drwg_03_by_ethicallychallenged-d4128wj.jpg

 

studies_compilation_by_ethicallychallenged-d41296r.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koncz diabla i pokaz go w wiekszej rozdzialce, bo szykuje sie torpeda;]

a dlon jest zdecydowanie za gruba, no chyba ze ta rzeba miala taki wlasnie ksztalt i proporcje.

 

jedyny minus to to ze malujesz jak baba za przeproszeniem;p tzn nie ma tej odwagi w rysowaniu-spojrz chociazby na szkice olowkowe- kazdy cien jest do bólu wymuskany, niektore elementy mogles rozwiazac paroma machnieciami, a ty je dlubiesz wszedzie tak samo-to przeklada sie oczywiscie tez na digital, caly czas brakuje mi tego powera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o tym że można sobie kupić aparat fotograficzny i nawet sam tak uczyniłem. Ale żeby kurcze swój mózg i rękę zamienić w to jakże prze-sprytne urządzenie... łapa rządzi =]

 

Ta, tylko szybkosc i dokladnosc nie ta... Dzieki :)

 

Przedstawiam desperacka probe ratowania mojego meskiego wizerunku, nadszarpnietego komentem Nicponia. Moze muscle car i troche juchy pomoze? Obrazek jest zarazem kulminacja zglebiania technik prezentowanych przez Scotta Robertsona na DVD z Gnomona. A w tle plumkali Doorsi "...there's a killer on the road...dumdudumdumdum..."

 

killer_on_the_road_by_ethicallychallenged-d413zhr.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, dziob sobie "jak baba" byleś dobrze dziobał. Po prostu jesteś perfekcjonistą i masz silną potrzebę kontroli nad tym co robisz. Ciężko raczej będzie to zmienić, a lepiej i łatwiej będzie to obrócić na swoją korzyść.

Jakoś nie wierzę w jeden słuszny sposób rysowania, to taki podręcznikowy sposób widzenia świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie malowane..ale światło jest mało 'pustynne' powinno chyba mieć większą 'energię światła odbitego' czy jak to nazwać..

np. zacienona część samochodu powinna, moim zdaniem, bardziej lecieć w czerwienie, pomarańcze etc..

w ogóle dość sprane te kolory..przydalyby się jakieś mocniejsze akcenty gdzieniegdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności