Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny obrazek, wybacz ze znowu pozwolilem sobie ( i chyba przekombinowalem) ale pogrzebalem troche i przy tym obrazku. Nie wiem czy kolorystyka ogolna wyszla lepsza, zaczynam powatpiewac. Ale najbardziej draznily mnie jej wlosy wiec to glownie na to zwroc uwage.

 

curalodowegobyethically.jpg

 

Ciesze sie, ze duzo ostatnio malujesz. Wiecej szybszych prac dobrze wplywa na rozluznienie, bynajmniej nie stolca ;P

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie wiadomo czy ucieka w panice przed mieczem psychopatycznego rycerza czy biegnie dlatego, że jej się baniak pali. A tak swoją drogą to ostatnimi czasy lubię z różnych względów zaglądać do tej teczki wiec częste aktualizacje jak najbardziej pożądane. ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie brak troche zróżnicowania barw głębokich błękitów granatów trochę za bardzo czysty niebieski nieba (w sumie taki jest ale mi się troche gryzie tutaj) ogólnie wersja EC mi się bardziej podoba jednak u Ice'a jest trochę więcej tego czegoś wprowadzone (pewnie światła) brak mi troche zimnego jasnego niebieskiego na wojaku i podłożu (skrzący śnieg) z czym jedna nie mozna by przesadzić za nadto, no i w tle jednak trochę ciemniej bym zrobił(różnica w barwach patrz wyżej) żeby skontrastować sylwetkę dziewczyny, swoją drogą chłop jakoś mi sie zdaje niekonsekwentnie oświetlony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rycerzyk bardziej mi się podobał subiektywnie od gościa z #806, jednak z drugiej strony wydaje mi się, ze ten gościu jes po prostu w twoim już rozpoznawalnym stylu, tylko takim troszkę dopalonym podoba mi się w nim malarskość, troszkę przeszkadza płaskość gdzieniegdzie, soczyste kolorki in plus, czasem brak konsekwencji bo już szczególnie jego prawą nogę trochę już zmęczyłeś, nie wiem czy delikatnie proporcje nie sa zagubione(nogi), ostrze wygląda troche jak dziura w skale między nogami, no i krew za jaskrawa, ogólnie do kolan mi się podoba nawet,

w ostatnim to ten po prawej strony pojazd mi siedzi kompozycyjnie sam leżę i kwiczę to się nie wypowiem (chyba ze poczekasz jeszcze kilak miesięcy/na lat) XD

wrzucaj więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się podobał ten rycerz z damą w 'opałach' :D

Było luźniej, mniej sterylnie.

 

Ładnie rozpracowałeś ten over Omena, ale w dwóch ostatnich znów jest to samo co wcześniej ( no offence : )

 

Malujesz w kolorze, czy kolorujesz bw? bo jest strasznie blado, brakuje ci kontrastów, akcentów, jest płasko i nic się nie wybija do przodu. Możesz popracować trochę nad różnymi fakturami (ctrlpaint ma takie video), żeby wszystko nie było jednolicie matowe.

 

 

Dorzucę jeszcze over skoro nie masz nic przeciwko :)

 

Kij, bo kompletnie nie załapałem tego ostrza, ono jest wbite w ziemie? czy on je trzyma donno.

Lewą dłoń miał trochę zwiędniętą, tło, papierową zbroję (metal odbija kolory, swiatło, jakieś bliki etc), kolor,kontrasty, saturacja, pare detali, crop i na koniec lekki sharpen.

 

 

67d1356a0fd5b331f91f4e2a14f3110014124.jpg

 

*omenwannabe :3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papierową zbroję (metal odbija kolory, swiatło, jakieś bliki etc)

ja zrozumiałem że to jest stry ochraniacz do futbolu amerykańskiego czyli plastik i to mocno sponiewierany więc prawie że zmechaconym raczej matowy specular choć biały kolor rzeczywiście powinien więcej kolorków zgarniać,

kontrast rzeczywiscie ciągle troche brak, jednak i tak jest lepiej niz w typowych pracach EC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjąłem pewną próbę zasugerowania że dwa ostatnie mogą stanowić jedną całość. Ponieważ miałem długą przerwę w malowaniu spuśćmy na mojego overa zasłonę milczenia i potraktujmy jako luźna sugestię:

 

5unyw2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ostatniego - fajne światło na drzewie i ciekawa sceneria ogólnie. Tylko ten kot bardziej mi pod kapucynkę albo lemura podchodzi, oczywiście poza ogonem. Myślę, że to wrażenie bierze się z jakiegoś zaburzenia skali. Nie gniewaj się ale trochę to tak wygląda jakby sama sceneria była z innej refki niż kot :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EC koniecznie popracuj nad kompozycją, bo jest do bólu nudna i nijaka;/ rzuć w cholere te wykonczenie bo z tym jako tako sobie radzisz, ale zamiast godzine poswiecic na kolorowanie pracy, lepiej porob sobie kilka/kilkanascie szybkich thumbnails'ow...

 

Walor i kolor juz jako taki jest w porzadku, ale kompozycja jest kiepska;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tez mam takie wrazenie.

W twoich pracach brak interakcji miedzy elementami, nie ma dynamiki

sprawiaja wrazenie zestawu martwych natur posklejanych w calosc.

poszkicuj moze kadry z filmow z jakis akcji.

A detal i kolor na razie odstaw , jak radzi nicponim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

si.

 

tylko staraj sie robic bardziej rozbudowane sceny, bo w twoich prackach wieje pustką, np. pierwszy plan koles, drugi plan rozbity statek, trzeci plan metropolia, gory, las, jakas ciekawa kompozycja chmur, latajacych statkow czy cokolwiek...porob rowniez jakies szkice wewnatrz pomieszczenia/hangaru, bo wiekszosc twoich prac dotyka olbrzymich przestrzeni, gdzies trzeci plan znajduje sie kilometry hej daleko od widza...Staraj sie wylapac przestrzeń, w calkiem małych, zamkniętych modułach..

 

Tak celuje tylko z radami, bo chyba tego mi brakuje w twoich pracach;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EC, zasady kompozycji wynikają z tego dla kogo się komponuje :) Niby oczywiste, ale warto przypomnieć.

 

Jeśli chcesz sprzedać to co robisz, musisz mieć na uwadze przede wszystkim to dla kogo tworzysz PRODUKT. Tak, produkt, nie sztukę, nie fajną ilustrację - PRODUKT. Myśli handlowo - malując dla młodych widzów, zadaj sobie pytanie co ich zaciekawi, co przyciągnie ich uwagę. Tworząc ilustrację do poważnej lektury zastosujesz zupełnie inne środki wyrazu niż robiąc okładkę na awanturnicze fantasy czy przygodowe SF.

 

Jeśli zależy ci przede wszystkim na tych ostatnich, warto wzorować się na tym co już odniosło szeroki sukces na rynku, tym co ma praktyczne potwierdzenie tej handlowej wartości. Komiks amerykański i wzorująca się na nim nowoczesna manga chociażby. Można to odsądzać od czci i wiary, ale jeśli chcesz sprzedawać to patrz na to co się sprzedaje. W handlu nie ma sentymentów, jest biznes :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja moze tak z innej beczki, ja akurat swojego czasu bardzo interesowalem sie cala militaria, ogladalem programy na discovery itp.

 

I zauwazylem tutaj taki maly problem, ktory w sensie zastosowan ilustracji nie ma sensu, ale fajnie o tym wiedziec.

 

Twoj gladiator z trojzebem.

 

Rzymianie podpatrzyli jak plemiona ( glownie czarnoskore ) posluguja sie dzidami i sieciami. Wiec w swoim gladiatorom z jakichs odleglych rubiezy uznawanych za zwyklych dzikusow uzbrajali w trojzab i siatke.

 

Mieli oni najbardziej prze..gwizdane! Gdyz czesto oprocz paska na zakrycie przyrodzenia bylo to ich jedyne wyposarzenie, czasem dostawali ochronny naramiennik.

 

Twoj zas posiada helm i tarcze, a tak przyodziany byl gladiator Myrmillo czyli wlasnie poslugujacy sie mieczem i tarcza.

 

Niby pierdola, ale jak mowilem fajnie wiedziec o takich smaczkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatniej pracy w cieniach brakuje mi więcej niebiańskiego niebieskiego - zamiast tego dominuje brąz. Jak spojrzysz na szkice Mullinsa podane przez Kojota, to zobaczysz że użył fioletu/purpury - a te kolory mają w sobie sporo niebieskiej składowej.

 

Trójząb ma chyba za cienki kij - wygląda jak patyk, co wprawi gladiatora w osłupienie jak zobaczy złamanie ;) Rany na udzie prawego gladiatora wyglądają na cięte. Trójzębem pewnie można ciąć, ale to jest broń do zadawania ran kłutych - tak jest wygodniej. Trochę mi się to nie zgadza na pracy. Więcej konsekwencji w osłonie naramiennej prawego gladiatora - wygląda jak jednolita masa, więc brakuje zawiasu (o ile faktycznie takie coś robili w tych czasach) lub odseparowania go na część przedramienną i .. bicepsową?

 

No i pampersy :) Patrząc na światłocień (zwłaszcza światło na górnej krawędzi), miałem wrażenie że majtasy są grube, a w połączeniu z jasnym kolorem nasunęło mi się skojarzenie z pampersami ;) Spróbowałbym je albo spłaszczyć światłocień, albo przyciemnić.

 

Cienie rzucone mają zwyczaj, że im dalej od obiektu, tym bardziej są rozmyte krawędzie cienia. W różnych warunkach różnie się rozmywa, czasem nieznacznie, czasem bardziej, zależy to od powietrza, rodzaju i intensywności źródła światła. Do tak słonecznej sceny rozmyłbym nieznacznie. Hełm lewego gladiatora - z reguły metal dla mnie wygląda dobrze, jeśli odbija dość rozpoznawalne (lub odczuwalne), obiekty otoczenia. Tego nie widzę na Twojej scenie, a mógłbyś odbić jasny piasek, ciemne ściany areny, jasno oświetloną publikę i niebieskie niebo - popatrz sobie jak Mullins zrobił odbicie na tarczy - coś tam widać.

 

Ściana areny jest zbyt jednolita i nie potrafię odczytać jak jest zbudowana. Parę linii sugerujących bloki, trochę różnej wielkości 'highlightów' na nich, żeby pokazać masę bloków i nierówność ściany i subtelne zróżnicowanie jasności oraz odcieni dla poszczególnych bloków - nie wszystkie były takie same i voila. No i jeszcze gzyms dla górnej krawędzi ściany - bardzo dobrze podkreśla "budowniczy" charakter areny.

 

Keep working! :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojot - no, zerknąłem na prace tego, jak mu tam, Mulinsa (ale gupie nazwisko, chyba zagraniczne jakieś) - nawet fajne. Te jego gladiatory są spoko ale wygląda że dłużej przynich posiedział, niż ja przy swoich, to wiesz...

 

Ok, tera na "poważnie"

Kojot - tak, przyznaję, Mullins jest lepszy ode mnie ;p (albowiem skromność moja nie zna granic)

 

ICE - tutaj niestety prawda historyczna padła ofiarą odwiecznego kompromisu. Jakbym robił poważny obrazek tobym sie wywyiedział o takie rzeczy i zrobił poważny rekonesans. Ale jak miałbym przeprowadzać jakiś gruby research przed każdym speedem to... nic bym nie namalował. Dzięki, że zwróciłeś uwagę, na drugi raz będę wiedział przynajmniej.

 

Telthona i ortheza - ja tam nie przeczę, że publika to obciach i inne rzeczy takowoż, ale jak na taki szybki szkic to nie mam nad czym płakać. A co do nowych i lepszych prac to raczej sie szykuje okres błędów i wypaczeń u mnie, więc aczej na razie sie ortheza rozczarujesz...;/

 

Tonic - wielkie dzięki za rozbudowany koment! polecam sie na przyszłość, bo aż miło poczytać. Znaczy miło w miarę możliwości, bo już po długości posta widać, że równo nasadziłem baboli. No cóż, szybki (jak na mnie) szkic, ale już się nie tłumaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szkicach piękne jest to, że masz presję czasu i nie owijasz się w bawełnę - starasz się malować konkretnie, to co potrzebne. Mocniej koncentrujesz się nad tym, co robisz, bo efekty decyzji pojawiają się niemal natychmiast - po kilku, kilkunastu pociągnięciach pędzlem. Metoda jeszcze lepiej działa, jak sobie narzucasz limit czasowy, np. 60 lub 90 minut.

 

Mullins akurat szybko malował, robił szkice, bo to był najłatwiejszy i najszybszy sposób na rozwiązywanie problemów związanych z kompozycją, kolorami, materiałami, oświetleniem, ekonomią plam i tak dalej. Pisał, że rozwiązywanie problemu zwykle zajmowało mu godzinę, czasem więcej. Po rozwiązaniu tracił zainteresowanie i następnie zabierał się za kolejny problem. Nie dziwota, że w internecie zalęga tyle jego szkiców, a sam mam na dysku ich ponad 700.

 

Babole to raczej przesada - jedyny poważniejszy błąd merytoryczny to dla mnie ten trójząb, reszta to zwykłe niedociągnięcia. A praca i tak robi miłe wrażenie.

Edytowane przez Tonic
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie moge dać kolejnej repy ale również wdzięczny jestem :)

wrzuć to może do help stuffu a jakiś mod niech posprząta ten offtopic :D

 

Jaki znowu offtop? Co Wy, ludzie tacy nadgorliwi bywacie? Wszystko jest na temat, wszak o Mullinsie gadamy, a podziekowanie chyba sprzeczne z regulaminami nie jest? O_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem czas jedynie na coś takiego ;/ alternatywy dla obrazka z poprzednich stron. Może sie ktoś skusi o komentarz czy jest lepiej czy gorzej, czy jest to pożyteczne takie coś robić, każda uwaga jak zwykle mile widziana

 

respite_thumbs_by_ethicallychallenged-d3iaztr.jpg

 

edit: aha i jeszcze to:

pnthr_thb_by_ethicallychallenged-d3ib0ky.jpg

Edytowane przez EthicallyChallenged
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności